Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poloha láhve CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poloha láhve CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 21:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
Smetany napsal: Neměl by to být problém. -není to problém, nádobu lze umístit do jakékoliv polohy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2019 11:49 Muž Smetany [1226] Re: smik
Neměl by to být problém. Mám taky jednu položenou a ničemu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 11:40 Muž smik [70] – Tlaková láhev
Ču lidi,
možná hloupej dotaz.
Může tlaková láhev s CO2 ležet? Chci si založit miníčko, ale 2kg tlakovou láhev kterou mám bych musel ve skříňce položit. Je to problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:21 Tomik Re: čert
Kdyby mel tekuty CO2 vadit ventilu, staci si odmerit na lahvi vysku kapaliny a lahev naklonit maximalne tak aby kapalina pri plne lahvi nesahala k ventilu. Pak ho nemuze ohrozit. Plna lahev je 70% kapalina a 30% plyn. Pro klid v dusi:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:25 Muž maculak [43] Re: laKatos
používám klasické láhve, krmím s tím 450l akva a žádný problém naležato ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Hrubý obsah je asi 540 litrů to je přibližně 400 litrů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:48 laKatos Re: vaaclav
Jak velke akva si tím krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čert
Co2 z lahve už používám asi 10 let a měl jsem i ty klasické v poloze ležmo a nikdy žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:08 Muž čert [3] Re: vaaclav
To je sice pravda,ale pokud jsem si dobře všiml,tak řeč byla o klasických lahvích :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čert
Většina z nás používá hasicí přístroje a u těch je uvnitř trubka takže poloha vzhůru nohama je lepší než nastojáka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 13:13 Muž čert [3] Re: lhajek
Jen jsem napsal jak by to mělo být!Určitá pravidla platí jak pro používání tak i pro přepravu tlakových láhví se ZKAPALNĚNÝM nejen CO2,ale pro všechny ZKAPALNĚNÝ plyny všeobecně!
Samozřejmě že laskavý čtenář fóra si vybere cestu nejmenšího odporu ,ale to je každýho věc.
Všem přeju ať se daří a ať nám to plave pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ludvik
ludvik napsal: V takovém případě by to byl problém i na stojáka :-)
ondra napsal: Napadá mně, že by mohl být problém, kdyby prasklo těsnění před jehlákem a tím by to tryskalo ven. Pak by mohl i zamrznout. jinak těžko.

No pokud bude CO2 utíkat kvůli nějaké díře (nevím jestli prasklé těsnění nechá dost velkou) tak to zamrznout může. Vím jak to vypadalo když jsem měl přeplněnou lahev a ulítla pojistka .... ještě že nebyl nikdo blízko ....
Ale v takovém případě by bylo jedno jestli stojí nebo leží, to mrazí i kus od místa úniku ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 08:50 Muž ludvik [1082] Re: ondra
V takovém případě by to byl problém i na stojáka :-)
ondra napsal: Napadá mně, že by mohl být problém, kdyby prasklo těsnění před jehlákem a tím by to tryskalo ven. Pak by mohl i zamrznout. jinak těžko.

Co se podívat k povolanějším? Třeba na rostlinna-akvaria.cz? Sami tam píšou, že lahev může být vodorovně. A pochybuji, že mají nějakou "specialitu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 08:25 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: laKatos
Pokud se bavíme o bublání a ne o tryskání, tak opravdu nic nehrozí. Taky ji mám na ležato a bublám docela dos. Napadá mně, že by mohl být problém, kdyby prasklo těsnění před jehlákem a tím by to tryskalo ven. Pak by mohl i zamrznout. jinak těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 07:45 laKatos Re: lhajek
Ale asi bude rozdíl bublat do 54 litroveho nebo 540 litroveho akvária.
Opravdu i u velkých nádrží při aplikací co2 s lahvi nalezato nic nehrozi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 07:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: čert
čert napsal: No při tak malým množství možná-nemám s tím zkušenost,ale z praxe (dělám už téměř dvacet let montáže a servis výrobníků sodovky).........
To jsi měl napsat hned že s tímto použitím nemáš zkušenost. Další lidé jako např. já píšeme z vlastní zkušenosti s tímto použitím a umístěním lahve. Laskavý čtenář fóra nechť si pak vybere podle čeho se bude řídit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 06:32 laKatos Re: vaaclav
No a co se stane kdyby zamrzl. Nebo jaká je nejhorší možná varianta láhve položené horizontálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čert
Při dvou bublinkách za vteřinu redukční ventil určitě nezamrzne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:34 Muž maculak [43] Re: laKatos
Jde to na stojato i naležato - lehce přizvednuto směrem k redukčáku, osobně vyzkoušeno, točím 2,5 kg láhev a 6 kg a ta se jinak než naležato nevejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:01 Muž čert [3] Re: Burik
No při tak malým množství možná-nemám s tím zkušenost,ale z praxe (dělám už téměř dvacet let montáže a servis výrobníků sodovky),můžu říct,že už jsem hezkých pár zničených redukčáků viděl a to jenom proto,že si zákazníci taky mysleli,že láhev s céočkem můžou umístit do jakýkoli polohy!(A to nemluvím o bezb.předpisech)

www.juwelakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: čert
nikdy tam není takový průtok,aby to ventilu nějak uškodilo..při sváření je to něco jiného,tam jsou ty průtoky jinde ;-)

Ale pro akvarijní účely může být lahev i redukčákem dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: čert
A proč? Odebíráme najednou tak velké množství CO2 že by nestihlo včas provést svou změnu na plyn než se dostane tam kam potřebujeme?
Já točím dvě lahve od svého "plniče" a jednu nechávám stát, ale druhou nemohu jinak než položit a žádný problém jsem s tím nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:33 Muž čert [3] Re: vaaclav
No vzhledem k tomu,že v lahvi je co2 v kapalným stavu,tak poloha láhve musí být taková,aby kapalina nedosahovala k uzavíracímu ventilu, (redukčnímu ventilu)!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Lahev může být v jakékoliv poloze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 08:52 laKatos – co2 tlakova lahev umistena ve vodorovne poloze
Řeším teď problém umístění tlakové láhve co2 pod akvárium. Nám malou 1,5 litrovou láhev klasický stojící. Rozhodl jsem se pro novou 6litrovou která je ovšem vyšší a nevleze se mi pod akvárium.
Mám dvě možnosti. Buď láhev položím pod akvárium bude tedy nalézato nebo ji umístíme v jiné místnosti a hadici cca 10metrů dlouhou budu přivadet co2 k akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 19:17 Muž Toník [396] Re: matlala
Láhev vydrží, ale pojistný ventil ne. A to ani nemusí být ta láhev za oknem auta, stačí, když v horkém letním dni leží na zadním sedadle. :)
Prda je to hezká! :-D Než jsem si uvědomil, že jsem měl na zadním sedadle ještě před chvílí čerstvě naplněnou tlakovou láhev, proběhlo mi hlavou, že mi nějaký darebák vhodil do auta dělobuch. Ale ta bílá mlha vůkol mě pomohla vrátit se rychle zpátky do obrazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaaclav
záleží jetsli starou nebo novou, nová by to měla vydržet (250bar při 60°C je testovací tlak a teplota)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2013 18:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matlala
No když ho necháš za oknem auta na slunci v tom největším horku tak to pojistný ventil asi nevydrží a drobet ti vnitřek auta ochladí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jitkaS
ono PET vydrží asi 19bar, ale to víčko moc nedrží a hlavně spoje, u tlakové lahve máš všude závity, přes něj to nevyletí a lahev je bezešvá. Už někdy vidělas prdnout sněhový hasičák? já teda ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:37 jitkaS Re: vaclav
Fakt!? Tak to jste mě teda překvapili a potěšili.Ikdyž při vzpomínce na bouchající burčák je těžké uvěřit, že tlaková láhev co2 není výbušná. :-D Děkuji za poučení a přeji hezký večer.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.03.2013 17:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jitkaS
Lahev na CO2 není nic výbušného a může být jakékoliv poloze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 16:58 jitkaS Re: Voky
Zdravím a děkuji za info.Pokud tento set máte,můžu se ještě zeptat na šířku. Jedná se mi o komplet i s ventily.Jé teď se dívám, že jste z Pod..... Já myslela, že tady už akvaristi vymřeli hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 16:53 jitkaS Re: slavko
Zeptala jsem se i u výrobce, ale zajímalo mě jestli s tím má někdo zkušenosti. Třeba s položením, či napůl položení a podobně.Mám totiž trochu problém s místem na umístění.A pouhé rozměry mi neporadí s manipulačním prostorem kolem a pod... Radši hledám radu u zkušených, nerada bych po kolaudaci znovu přestavovala výbuchem. Pokud vás svým dotazem obtěžuji. Tak se omlouvám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2013 15:23 Muž Voky [23] - CichlidyRe: jirkaS
Výška láhve je 42 cm + ventil takze +- 52-55cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 13:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jitkaS
A prečo sa pýtate tu a nie tam kde, ho predávajú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 18:33 jitkaS
Dobrý večer, věděl by někdo šířku a výšku tohoto co2setu www.rostlinna-akvaria.cz/… do jaké skříňky či do jaké díry by se mi vešel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 22:02 Usine Re: ezechiel
To je počítadlo bublinek, bez něho je aplikace CO2 dost velký hazard.
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 21:59 Muž isamik [180] Re: ezechiel
Ze by pocitadlo bublinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 21:57 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Usine
K cemu je v tomto pripade dobra ta probublavacka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 21:34 Usine Re: Belilal (Jano)
Fotka k příspěvku Až se budeš snažit připojit hasičák ke svářečce, tak tu trubku budeš muset nechat uříznou. Pro akvaristiku to ale není potřeba. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 20:52 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: JeeL
aj Rataj na svojich fľašiach odporúča zvislú polohu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 20:41 Muž JeeL [1] Re: Usine
Tak napríklad v návode na jeden konkrétny CO2 set sa píše, že by tlaková fľaša bola umiestnená vo zvislej polohe. www.shop.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 20:02 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: Usine
Pokial viem, tak keď používaš flašu z hasičáku tak tá trubka by sa mala odstrániť. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 19:55 Usine Re: Ludek
Záleží jakou lahev máš. Hasičáky mají v sobě trubku která je až ke dnu, tak vlastně nasáváš tekutý CO2 pořád, ale jelikož je odběr tak minimální, tak nehrozí žádné zamrznutí ventilu. Určitě bych láhev nepokládal úplně na rovno, ale hodně šikmo jsem jí už měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 18:58 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: Ludek
Určite musí byť vo zvislej polohe. Mne sa nezmestila do skrinky pod akva a dal som ju radšej mimo... Neoplatí sa experimentovať. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 18:30 Muž Ludek [39] Re: Jurasek
Má otázka zněla na uživatele setů sestávající z tlakové láhve a ventilů. Omlouvám se, že jsem se ne zcela úplně vyjádřil, ale že bych si myslel, že můžu položit PETku tak zas takový ... nejsem :-D
Takže upřesňuji otázku a ptám se na tlakovou láhev s ventily. Jde mi o to, jestli skutečně dojde k zamrznutí ventilu a je to uvedeno v nějakém návodu a nebo si to jen někdo myslí i když s tím nemá žádné zkušenosti. Propan Butan láhev je také tekutá a může se klidně otočit dnem nahoru a žádné zamrznutí se nekoná, ale to je PB a ne CO2, na druhou stranu odpařování CO2 je u tohoto tak minimální, že nevěřím, že by ten ventil zamrznul. Ale jde mi o zkušenosti těch, kteří tlakové CO2 používají. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 16:01 Muž Jurasek [137] Re: Ludek
Pokud půjde o CO2 set, jehož součástí je předražená PET láhev, hrnek cukru a pytlíček kvasnic, tak ta taky ležet nesmí, dostal by se burčák do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 15:45 Wexelo Re: Ludek
jde o to ze kdys polozis lahev a hladina tekuteho co2 bude sahat az k ventilu tak z lahve bude vytekat kapalne co2 a ventil bude zamrzat a nebude to fungovat. takze asi tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 15:12 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Ludek
ked to je tam napisane, tak neriskuj nevies co by sa mohlo stat.Ja si myslim ze nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 15:05 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Ludek
CO2 sice nepoužívám ale nikdy jsem neviděl aby láhve byly ve vodorovné pozici. Vřdy byly ve stoje umístěné.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2686x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8808-poloha-lahve-co2