Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biokvas

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Biokvas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:10 Muž melias [4] Re: amrtin
jako pěna lahvi je... vodu jsem dával vlahou, samosebou vystydla. ohřívat jí fakt nebudu, už tak ze mě manželka hotová tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:01 amrtin Re: Aforte
Tazatel ale uvedl vlažnou vodu.A 1,5 kávové lžičky mě nepřijde málo...kvasnice mohly být mrtvé...uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Nemusí to být jen v kvasnicích. Zrovna dr. Oetkera používá dost lidí. Je tam více faktorů, které to mohou ovlivnit. Málo kvasnic, studená voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:53 amrtin Re: melias
Nejčastější problém bývá v kvasnicích...zkusil bych ještě počkat a když tak ještě trochu zahřát.Ale zkus s lahví trochu zakvedlat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:16 Muž melias [4] – prosim o radu.
Prosím o radu,
Do 1,5l lahve jsem dal 230 g cukr krupice + 1,5 kávové lžičky kvasnic Dr. Otker. Dolil 1,1 litrem vlahé vody. Flaška je i po 9 hodinách měkká a marně čekám na první bunlinku v počítadle bublinek :-(
Kde jsem udělal chybu...?
Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:53 amrtin Re: zvedavka
Tak pokud se nic nedostalo do akva,nic se neděje.Ale ten vzduchovací motorek...tak ten bych dal raději někam výš,kvůli elektrice(kdyby byl polit vodou nebo burčákem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:04 Muž patamatix [408] Re: Aquasky
Zpětný ventil nemůžeš dát tak,tak aby ti nepustil burčák do akva,jelikož ventil z jedné straně propouští z druhé ne. Takže pokud ho dáš tak,aby se burčák nemohl dostat do akva,tak se tam nedostane ani CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:37 zvedavka Re: DrChila
Fotka k příspěvku Jsem absolutní začátečník, ale tato diskuze mě obzvlášt zaujala, protože kvasničák/burčák nyní udržuji v chodu já a zodpovídám za to, že až se vrátí Majitel Nejhlavnější -je pracovně mimo bydliště- tak ryb bude v ideálu víc, ne míň.
Kupodivu jsem tady nikde nenašla návod s použitím bezpečnostní lahve, je to taková pojistka navíc.. Přikládám fotku. Mimochodem, dnes lahve stěhuji do kbelíku, ta kočka na fotce- ta mi včera lahve převrátila, nic se nestalo, na čas to přestalo bublat, ale ryby i druhý den vypadají čile. U 112 máme jednu lahev s kvasničákem, u 250 dvě lahve.
Už se těším, až se vše přemístí na plánovaný stojan a veškeré příslušenství bude mimo dosah čtyřnohého zvířectva.. a dětiček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2014 13:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Aquasky
Aquasky napsal: ne ne nemám zpětný ventil, ale láhev mám cca 50 cm pod úrovní akvária takže žádné převrácení není hrozbou Ono je to hrozba vždy. Pretože keď sa prevráti fľaša, nejde o to, či je nižšie alebo vyššie ako akvárium - ide len o to, v akom uhle zostane. Pokiaľ je výstupná hadica zaliata, náplň bude ďalej kvasiť, plyn sa bude hromadiť vo fľaši a tlačiť kvasnicovú náplň do akvária.

Keď je fľaša pod úrovňou akvária, má to navyše úplne iné riziko: Stačí na noc uvoľniť zátku, v akváriu sa voda rozbehne do hadičky (vytlačí pôvodný plyn späť ku fľaši) a ak je medzi hladinou a vrcholom hadice len malý výškový rozdiel a voda ho prekoná, potom to už pôjde von samospádom - vytečie skoro všetka voda (až po úroveň konca hadice v akváriu). Práve na to je spätný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:49 Muž dimmur [283] Re: Aquasky
myslim, ze ho mas nastavit prave naopak, zpetny ventil ma zabranit uniku vody z akva, ptz je ve drtive vetsine pripadu lahev s kvasem pod urovni hladiny vody v akva....pokud je clovek rozumny pri michani naplne, tak by nemelo dochazet k uniku kvasu do akva.... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:46 Muž Aquasky [35] Re: Silent
takže ho mám nastavit tak aby se zabránilo vniknutí biokvasu do nádrže ju? jako nehrozí to u mě, ale mám vysokou prašnost vzduchu a tak se mi tvoří slepá hladina a myslel sem že za to můžou i kvasnice, pátral sem tu na forů že zřejmě můžou, ale na noc povytáhnu filtr tak aby značně čeřil hladinu a ráno sem bez slepý hladiny, ale večer když filtr čeří málo a bublinkuje kvasničák tak je mastnej flek téměř přes celou hladinu, a pak mi to je líto žjo :-D ale rostlinky rostou dokonale to se musí nechat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:35 Muž lojzalojzovic [327] Re: Aquasky
první zpětný ventil byl z hornbachu ze sady asi za 30,- vydržel přes půl roku, potom začal propouštět ale docela pomalu, další stál kolem 40,- taky hornbach. při téhle výdrži se nevyplatí kupovat něco dražšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:12 R Muž Silent [5949] Re: Aquasky
www.levnaakvaristika.cz/… tenhle mám vyzkoušený i na CO2. Dají se sehnat i za pár korun www.levnaakvaristika.cz/… ovšem ty vyzkoušené nemám a můžou časem křehnout a praskat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:09 Muž Aquasky [35] Re: amrtin
ne ne nemám zpětný ventil, ale láhev mám cca 50 cm pod úrovní akvária takže žádné převrácení není hrozbou, navíc přívodní hadička je cca 2 metry dlouhá, spíš mám někdy obavy aby mi nepřetekla voda z akva do hadice, takže vždy musím nejdřív natlakovat pak dát kamínek do akvárka, a kde sehnat nějaký levný zpětný ventil?...děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 10:30 Muž lojzalojzovic [327] Re: Aquasky
rizikem je např. převrácení lahve - u mě to byla konečná pro cca 15ryb i přes to že mám počitadlo bublin a zpětný ventil, stačila trocha burčáku do vody a fajront. dále se může stát pokud se dá více vody a kvasnic že se vytvoří pěna v lahvi a ta se může protlačit do šlaušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:34 amrtin Re: Aquasky
Hlavně doufám,že tam máš zpětný ventil!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:13 Muž DrChila [243] Re: Aquasky
Druhá lahev tam je jen z bezpečnosti pokdu by flaška spadla tak by to mohlo tlačit vodu nahorů do akva.. nebo přivelký reakce to přeteče jen do tý druhy flašky.. prostě jen flaška bezpečnostní:) kdyby náhodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:29 amrtin Re: Aquasky
Pokud vyrábíš kvasnice podle návodu,tak se do akva nic nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:21 Muž Aquasky [35]
ahoj mám prosbu, ale rozhodně se mi nechce hledat v tech tunách příspěvků používám kvasničák na hnojení oxidem uhličitým kdy mám láhev naplněnou max do 2/3 objemu, nefiltruji CO2 přes žádnou další láhev a pouštím ho přes vzduchovací kamínek rovnou do nádrže, jen se chci zeptat jestli se kvasnice nedostanou do akvarka a nezpůsobí mi tam nějakou neplechu co se týče infekce ryb a krevet přeci jen můžou způsobit kandidózy u lidí mohou i u zvířat. díky moc za odpovědi pokud s tím máte nějaké zkušenosti ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:36 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
No já to jen vyzkouším co to udělá do večera a pak to vrátím do malého akva,musím nechat děti vychlastat další colu,abych měl flašku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
no už mito zas kleslo , cca na 30 ... v vono se to přes noc zvedne a po rozsvícení to zas začne se spotřebou rostlin klesat , jen dávej bacha že to měření je s cca 3-4 hodinovým zpoždění, takže kdž tam máš ted 20 tak to bylo právě před těmi 3-4 hodinami , bejt tam večer 50 tak to hned odpojuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:19 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak to taky zkouším,vzal jsem flašku z malého akva a připojil k druhému,takže jedu dvě flašky,jsem zvědav co to do večera udělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
asi někde kolem 100 by už některé druhy mohly špatně snášet .. někde jsem o tom četl , zkusím to najít ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:42 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak to se divým,no kolik myslíš,že už je krize?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
50 není nijak moc , ryby jsou úplně v klidu jako vždy ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:27 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
To už být moc,ne :)
EDIT a to máš 250l,já jen 150l,to by byl asi masakr smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DrChila
Prdlajz, ať to řešil, kdo chtěl. Nestabilitu způsobuje něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Druhej den po připojení druhé lahve do provozu po ránu 50mg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:02 Muž patamatix [408]
Asi bych volil více flašek zapojených k sobě než jednu velkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:53 Muž DrChila [243] Re: Sid
Čím větší lahve tím více nestabilní:) ale to už to někdo řešil:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DrChila
...Na 200L ? dodávat CO2? to si myslim že asi biokvas nezvládne.. Maximálně bych tam fláknul atomizér a rval to tam ze 3 flašek kvasu aj přes noc...
Někteří to řeší kvašením cukru ve 3L (i větším) UH kanystru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miguela
Ony rostliny nereaguji na vsechno tak rychle, jako treba na pridani svetla, a ukazuji Ti co bylo, ne co je ted. Navic kdyz jsou ve spatnem stavu, trva jim vypadat lepe o to dele.

Tyden na vyhlaseni vysledku tady povazuji za prilis kratkou dobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:14 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Mám rampu pře celé akva a difuzor mám u dna v prostřed akva,aby bublinky vyplouvali před rampou a ta to pak žene po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Vono hlavně dost záleží přez co bubláš , jak máš difuzor nízko(vysoko) v akva , já to mám skoro u dna , tak aby bublinky šly do proudu vody , schválně jsem dal permanetní test na druhou stranu akva , po ránu je tam tak odhadem 30, ted cca 12mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:00 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Taky to chci zkusit do 150 2 flašky :-) Asi vemu tu z druhého akva a připojím ji do 150 na zkoušku,když tak to můžu odpojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2014 18:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Dnes jsem to spustil ze dvou flašek do 250l akva , od rána je tam cca 20mg CO2, každejch deset dní se vymění jedna flaška , 20mg považuji za optimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2014 10:58 Muž patamatix [408] Re: DrChila
I tak by se to dalo,více flasek,ale rozhodně je to lepší takto,než hned kupovat flasku a veškeré drahé zařízení,když neví zda jí to k něčemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:52 Muž DrChila [243] Re: miguela
Na 200L ? dodávat CO2? to si myslim že asi biokvas nezvládne.. Maximálně bych tam fláknul atomizér a rval to tam ze 3 flašek kvasu aj přes noc:-D když semnou 2 skoro nic nedělaj ve 140 tak možná že i 4 flašky popřípadě se to dá zaškrtit a flašku oddělat kdyby to bylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:49 Muž patamatix [408] Re: miguela
www.youtube.com/… koukni na toto,je tam i mnoho jiných,ale princip stejný.
Pak toto rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace Na míchej a zkus to jestli to pomůže,je to nejlevnější a máš to za chvíli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:46 Žena miguela [21]
čáágo béélo, máte nějaký univerzální recept na 200l AQ? kytky jsou převážně ožrané od mřenek a skomírají.. chtěla bych jim dodat trochu život.. PMDD dávám už pes týden a výsledek nula..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:19 amrtin Re: patamatix
Tak mě to už párkrát "pšouklo" do nosu :-D a channel č.5 to zrovna opravdu neni :-D,ale nesmrdí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:10 Muž patamatix [408] Re: amrtin
No tak ja očuchával a nic moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:53 amrtin Re: patamatix
Nebude,během vývinu co2 to nesmrdí.Smrdí to až na konci,když se vylévá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:42 Muž patamatix [408] Re: amrtin
No to jsem myslel původně,ale prý to bude ráno pěkně smrdět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:35 amrtin Re: patamatix
Já nijak,ale můžeš ho buď povytáhnout k hladině,nebo napojit přes rozdvojku a škrtítko mimo akva a na noc to škrtítko otvírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:32 Muž patamatix [408]
Jak to děláte přes noc s biokvasem,aby ráno nebyli ryby kaput?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2014 11:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nikuska91
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace
poměr surovin bych upravil dle obsahu tvé lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:31 Žena Nikuska91 [0] - Miniakvária – Náhradní náplň
Ahoj, můžu se tady zeptat: Děláte někdo náhradní náplň z kvasnic přímo do láhve z Biokvasu? Potřebovala bych přibližně vědět poměr kolik čeho :) jinak bublám do 26-ti litrového akvárka ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:59 Muž lojzalojzovic [327] Re: jamajcan
mam jich nalozenych stabilne pet :) muzu si pak vybirat tu ktera sumi nejlip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:37 jamajcan Re: lojzalojzovic
Když už jsme u toho,nejlepší je točit dvě flašky.Tam mi přijde intenzita bublání,relativně nejstabilnější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8756-biokvas?od=51