Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AquaSafe a AquaStart

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
AquaSafe a AquaStart
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 10:17 NNNTomas Re: chicko
Dobře...ale, bude tedy stačit pouze těch 5 dní? Všude se říká 2-3týdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 23:00 Muž chicko [124] Re: NNNTomas
já takhle bezproblému v původní vodě přechoval v 10 litrech taky rybky asi 5 dnu a myslim, že to žádný velký následky nemělo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:57 Muž Yirka [9135] Re: NNNTomas
Pokud tam budeš mít filtr a původní vodu, tak by ten týden měly bez problému přežít. Pokud nebudou rostliny, bude možná potřeba trochu zavzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:53 NNNTomas Re: Yirka
Problém je ten, že místo starého akva půjde nové, tudíž staré je nutné odvézt (není kam jinam dát)...a mít rybky v kýbly ,sice s filtrem, déle než týden je si myslím risk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2008 18:30 Muž Yirka [9135] Re: NNNTomas
Opravdu nechápu tu snahu cpát do zcela čisté nádrže nějkakou chemii, abys (možná) získal pár dní času a přitom si třeba navždy zamořil nádrž nějakým sajrajtem. Každý ti řekne, že akvaristika je o trpělivosti a ta růže přináší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 16:29 Muž isamik [180] Re: vladki
Zajimalo by me proc radis ten samy postup, o kterem je znamo, ze neni dobry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:22 vladki Re: NNNTomas
No tak vela zalezi aku mate u vas vodovodnu vodu...
U nas je tvrda >20, NO3 cca 15... takze ked som zakladal akva miesal som vodovodnu + Tetra AquaSafe s destilkou v pomere 1:1, nalial do akva s rucne pranym strkom a cakal som cca 4 dni, no ziaden zakal, potom rastliny a dalsie cca 4dni bez zakalu, no a nakoniec rybky a vsetko bolo OK.
Pokial nepozorujes ziadny zakal tak zivorodky to v pohode preziju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:39 NNNTomas Re: deathfoe
Budu tam vpouštět paví očka, silver molly, a neonky a mečovky. Zajímalo mě, jestli tedy ty přípravky Aqua Safe/Start nějak fungují a třeba proces "nitrifikace" urychlí nebo trochu prudké změny potlačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: NNNTomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:35 Muž isamik [180] Re: NNNTomas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:31 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: xOB
Zatím kontroluji teplotu a ph vody ..v sobotu udělám kompletní test i na NO2..rybky jsem kupoval už větší mají 7cm...určitě dám vědět .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2008 09:16 Muž xOB [83] - CichlidyRe: vladislav
Tyden je jeste dobrej, nejhorsi si 14 dni, kdy se nahromadi NO2 a filtr jeste neni zabehlej. Tak se pak ozvi jak jsi dopadl.
Jinak chemii do akva az v krajni nouzi tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 23:27 Muž deathfoe [58] Re: NNNTomas
Viděl jsem nějaký příprave od Tetry, jmenoval se asi Baktozyn a tam bylo napsané, že některé druhy ryb se po aplikaci tohoto přípravku dají do akvária nasadit už 24 hodin od založení, no každopádně jsem to nezkoušel, ale pokud by se tam dali nasadit ryby tak brzo, tak jen ty, které jsou odolnější a měli by se přidávat postupně, ale obecně se doporučujě dávat první ryby až 3 týdny po založení, ovšem řekl bych že málokdo to dodržuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 23:22 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: NNNTomas
Fotka k příspěvku Já vím za to co ted napíši mě asi nikdo nepochválí...Koupil jsem si akvarijní komplet Juvel Rio 180.Jeden den jsem ho založil a druhý den jsem si dojel koupit terčovce ..Vodu jsem upravil právě AQUA Safe..Ryby mám už týden žerou mi granule i srdce mají se k světu....Vím byla to od mě pěkná blbost,ale zatím mi to prochází.. ;-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 23:01 NNNTomas – AquaSafe / Start
Je možné do akvaria při zřizování přidat AquaSafe - Start a rybičky vpustit do akva již 4. den po napuštění vodovodní vody?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8730-aquasafe-a-aquastart?od=51