Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AquaSafe a AquaStart

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
AquaSafe a AquaStart
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2012 11:12 R Muž romant [27982] Re: petra
Inu tak to je, tedy alespoň podle mě, ještě méně využitelný přípravek, v drtivý většině případů měněnou vodu(vodovodní) netřeba niktreark upravovat a rovnou používat, bez nutnosti použít nějaký obdobný přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 11:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petra
je to přípravek který by měl z vody odstraňovat chloramin a podporovat u ryb tvorbu slizu. Pro fungující akvárko, při výměně jen části vody, docela zbytečně vyhozené peníze. Ale jestli ho už máš, tak ho klidně používej, nemělo by to ničemu vadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 11:04 petra Re: romant
Fotka k příspěvku nn prave ze tam je jen TETRA SAFE -new formula
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 10:58 R Muž romant [27982] Re: petra
Zřejmě je myšlen Tetra safe start a to je přípravek pro podporu bakterieotvorby, tedy pro úpravu vody k rychlejšímu nasazení ryb v nově zakládaných akváriích a nebo k řešení nějaké kalamitní situace v akváriu běžícím. Zakládání akvária lze zvládnout i bez podobných přípravků, ale dovedu si jeho použití v určitých situcích představit. Bude platit, jako u ostatních, dodržovat návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 10:52 petra
ahoj.....muze mi tady nekdo napsat nazor na TETRA SAFE?.....dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:30 jendaskapuci Re: Silent
tak dobrá ,filtraci máme kvalitní :) tak děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:22 R Muž Silent [5949] Re: jendaskapuci
Aqua Safe vodu nepročistí. Od toho je kvalitní filtrace ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:18 jendaskapuci Re: Silent
jj to já vím to mi se staráme,ale ja jsme tam dávali ty kytky a nové ryby tak byla voda kalnější... tak jestli to trošku nepročistí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:11 R Muž Silent [5949] Re: jendaskapuci
Aqua Safe je na úpravu vody a mimo jiné obsahuje vitamíny řady B. Není problém s použitím v obsazené nádrži, ovšem podle mně nemá smysl dodatečně do vody lít tento regulátor. Dobré prostředí rybám neuděláš chemií, ale tím, že se budeš o nádrž dostatečně starat a pravidelně měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:49 jendaskapuci
mám otázku koupily jsme si nové akvarijní rybky a rostliny... a chcem nalít do akvárka aqua safe od Tetry aby jsme jim udělali prostředí můžem ho tam nalít ikdyž tam jsou rybky nebo ne ? neni to zakládání nového akvárka.. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:41 Acinonyx Re: petulevrtule
Pri prirodnych polymeroch si clovek moze predstavit vselico, od proteinov, cez DNA az po latex, ale na tom tu teraz, myslim, nezalezi. Na mna sa nepozeraj, ja sa uz i na vodu pozeram ako na chemiu. Deformacia. :-D

Trubice si mozes cistit kolko chces, ak si ich ciastocne preplachla, tak by som sa vobec neznepokojoval. Nech sa dari. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:32 petulevrtule Re: Acinonyx
No píší tam, že je to na bázi přírodních polymerů, co si pod tím má člověk představit? Jako laik bych si řekla, že to chemie není - něco podobného je třeba napsáno na rašelinovém výluhu, který používám, tak co si potom člověk má myslet?
Média jsem pouze částečně propláchla, protože vím, že tam musí nějaká ta baktérka zůstat ;-) Jen ty trubice jsme komplet vyčistili, protože ta voda tím proudit nemohla...Tak doufejme, že to bude v pořádku, děkuji za příspěvky... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:25 Acinonyx Re: petulevrtule
Poviem ti takto. Cistenie trubic by im prekazat nemalo. Ak si vycistila iba cast filtracnych medii a obrazne povedane, nevyprala ich v jarovej vode, tak si myslim, ze by to mali zvladnut. Akvarko ani nemas nejako extremne zarybnene, a celkom pekne zarastene. Ja som bezne "cistil" filter a vymienal vodu v mojom starom akvarku a problem nebol, ale krevetky som nemal, to je pravda.

Aquasafe by asi nicomu neublizil, no aj ked som chemik, v akvariu chemiu neoblubujem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:23 Usine Re: petulevrtule
Pokud jsi filtr nevyprala v automatické pračce nebo v něčem podobném tak by to mělo být bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:18 petulevrtule Re: Acinonyx
JJ jestli přežijí to kompletní vyčištění trubic a částečný čištění filtračního koše. A vytrhání několika rostlin. Ta údržba filtru byla bohužel nezbytná, jelikož voda v něm skoro vůbec už neproudila a to jsme ho čistili opravdu nedávno - na konci května. Co jsem četla, tak filtry od Eheimu čistí lidi cca po půl roce i víc, tak tedy nevím :-O

A jestli tam nemáme třeba trošku nalít toho Aqua Safe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:09 Acinonyx Re: petulevrtule
Nie som si isty, ci som spravne pochopil. Pytas sa, ci prezuje 20 l cerstvej vody + vycistenie filtra? Zalezi od toho, akym sposobom a ako velmi ste ho vycistili by som povedal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:04 petulevrtule
Dobrý den,
mám dotázek, včera jsem trošku protrhala akvárium ( 200 litrové - viz. prezentace) A když sem vytrhla asi 6 ks Valisnerek, tak jsem zjistila, že nám pořádně neběží filtr - byly ucpané trubice a filtrační koš a pořádně to nesálo. Dnes jsme ho tedy vyčistili. Myslíte si, že to obyvatelstvo v akváriu přežije - konkrétně myslím black crystaly a ráčci mexičtí? Napadlo nád do vody dát Aqua safe, co jsme si včera donesli domů z tomboly, ale nevím, jestli je to vhodné pro krevetky. Máte s tím někdo s krevetkami zkušenosti?
Ještě jsme dnes odkalovali, tak jsme dnes dolévali asi 25 l odstáté a 20 l čerstvé. Díky za odpovědi. Vím, že se to nemá dělat tohle všechno najednou, ale tenhle týden to akorát vycházelo na odkalování, tak jsme to vyzalli z jedný vody načisto tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 02:06 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: nemesizer
Jde o to vymýt filtrt a znova zapojit,pak nepotřebuješ žádné přípravky,nepotřebuješ je ani jinak.Všechny tyto výrobky jsou víceméně nanic.
To hlavní ti řeknou testy,hlavně na NO2.Podle toho se řiď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 01:54 nemesizer Re: Romy
nadrz som komplet prerabal 02.01.2009 takze preto sa pytam ci to pouzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 00:56 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: menesizer
Pokud je nádrž zaběhlá,není ani po vymytí filtrační pěny třeba nijaké Aqua -něco...Jsou to jen vyhozené peníze.Pokud nádrž zajetá není,obrň se trpělivostí a počkej,až budou při měření NO2 na nule.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 23:58 Polyfenes Re: nemesizer
Nepokazíš nic :-) Ale ten přípravek použiješ tak podle návodu, míň bych tam toho nedával - když už tak už ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 22:19 nemesizer Re: Polyfenes
o peniaze ani tak nejde takze ked pouzijem ten TA SafeStart v miernej norme na filter nic nepokazim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:31 Polyfenes Re: nemesizer
Já bych volil Tetra Bactozym. Jsem s ním spokojený a rybky jsem zatím amoniakem neotrávil. Moc nedůvěřuju tekutým přípravkům. Kdoví kolik tam těch bakterií v reálu je...Máme ve firmě ČOV a tu je třeba taky aktivovat (po vyvazení). S tekutými přípravky od různých firem máme dost špatné zkušenosti. V tekuté formě obvykle dodáváme jen enzymy.
Jo a zapomněl jsem napsat, že vyjde levněji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:09 Muž Yirka [9118] Re: nemesizer
Nejlepší je vymýt filtrační materiály v akvarijní vody, dát je zpět a chemii - nepoužívat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:45 nemesizer – TetraAqua SafeStart alebo SERA Filter BioStart
Zdravim co je lepsie pouzit po cisteni filtra konkretne externy FLUVAL 104 na lepsie zabehnutie ? SERA Filter BioStart ci TetraAqua SafeStart pretoze druhy zmienovany som si uz objednal ale potom som objavil ten od sery.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 20:07 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vladislav
Fotka k příspěvku Dnes je 21 den od založení akvária..hodnota..NO2..0,0 NO3..20 Během poslednich dni jsem měnil tak 10% vody denně takže filtr zabral.. Ryby jsou čilé žerou jako stržené..takže myslím jsem z toho venku..

Takže končim své psaní k použití AQUA Safe..Jeden jsem založil akvário upravil pomocí tohoto přípravku a druhý den tam dal ryby mimo jiné i terčovce..mám je už 21 dni .nitrifikaci přečkali..Slibil jsem ,že budu informovat jak jsem dopadl..během tohoto procesu jsem upravil vodu pomocí Denitrolu..takže pokud někdo udělá takovou chybu jako já pusti ryby hned do čerstvě založeného akvaria není zase hned vše ztraceno.. :-) Mám v akvariu 20 ryb neuhynula ani jedna..Zase jsem o něco chytřejší..Diky všem za rady..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 17:24 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vladislav
Fotka k příspěvku Začíná se mi to zlepšovat ještě před 2 dny to bylo uplně fialové..ryby zatím pořád v pohodě.. :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vladislav
Ani 1,0mg NO2/l nemusí být pro všechny rybky smrtelná koncentrace. Letální koncentrace záleží jak na citlivosti (druh, stáří, kondice) ryb, tak na průběhu "kontaktu" ryby s tímto jedem. Při jakémsi postupném zvyšování vydrží rybky mnohem vyšší koncentraci, než kdybychom je do obdobného prostředí přemístili z "čisté" vody.
Dahak radí, abyste nekrmil masem. Já bych doporučoval, abyste nekrmil vůbec ničím!
O nezbytnosti částečné výměny vody tady toho bylo napsáno dost...
No a ten Nitrivec nebo Start Plus či něco podobného se nebojte použít - není až tak důležité, jaké je složení těchto přípravků, jako to, že fungují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:27 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: isamik
Fotka k příspěvku Už jsem začal před 4 dny....ale ta hodnota je pořád stejná..pevně věřím,že už ta hranice půjde aspon kousek dolů.. sad

V každém připadě dám vědět jak jsem dopadl..at je to poučení i pro druhé..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vladislav
Vzduchování asi ti moc nepomůže.Vyměn 50% vody a jak píše Horác každej den 30% a pokaždý měř hodnoty ;-) Terčovci vydrží víc než některé jiné ryby X-) Denitril neznam ale asi to bude to samý jako nitrivec ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:24 Muž isamik [180] Re: vladislav
Promin, ale proc si s tim nezacal uz pred 4dny?? Moc tomu nerozumim... zvlast kdyz bylo jasne, ze to k tomu smeruje... Horac a Bob uz ti poradili nez jsem to stihl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:23 Muž chicko [124] Re: Horác
jasně že padesát, mě vypadla nula, jinak ty další výměny podle měření(sry za špatnou formulaci) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:18 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Bob66
Mě zatím ryby nepadaj...vodu jsem se snažil měnit okolo 20%..a ted jsem přidal k filtru vzduchovací kaminek a zda se to podstatně lepší...co je na to divné ryby žerou jako by se nechumelilo..i terčovci jezdi..žadné postávání v koutě..tak nevím..Já dal Denitril..ale zatím ta hodnota nejde dolů..bohužel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:12 Muž Horác [3942] Re: chicko
5%? To je jako nic. Já bych okamžitě vyměnil tak 50% vody. A pak každej den (nebo každej druhej den - jak bude potřeba - dle testů) 30%.
Na filtr nesahat, neprat, nečistit.

Edit: Koukám, že s padesáti procentama jsem přišel pozdě :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vladislav
Pokud máš nové akva tak to je problém,před 14 dni mě prosil kamarád abych mu pomohl,udělal tu samou chybu nově založené a nezajeté akva a padaly mu ryby jedna za druhou.Já mu poradil výměnu 50% vody a dát nitrivec do filtru a do vody každý den.Dával to tam 3 dny a NO2 šlo dolů.Možná to bylo štěstí,ale pomohlo mu to a od té doby žádný úhyn palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 21:05 Muž chicko [124] Re: vladislav
v tom prípadě měd kazdej den tak 5% vody at to alespon naředíš než se zaběhne filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:53 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: chicko
Vstupni hodnotu vody při výměně jsem už taky měřil..NO2 je nulová to jsem taky měřil několikrát..Napřed jsem těm testům nevěřil..ale bohužel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:48 Muž isamik [180] Re: vladislav
Aaaaa, ze by syndrom "noveho akvaria"... no hlavne, ze si spokojeny. Komu neni rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:40 Muž chicko [124] Re: vladislav
změř hodnotu vstupní vody, hlavně No2 a No3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:14 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Bob66
To já vím..ale nesmělo by tam být i NO2..1.0...to jsem všude četl smrtelná dávka pro ryby..až se divím jak to ty terčovci mohou přežít..asi jsou z dobreho chovu.. :-) ano Bohužel to není změřené blbě..mám testy od JBL..celý kufřík stal mě přes 1000Kč...a test NO2.je tam do stupnice 1.0..je to červená barva..a já mám tu barvu ještě rudější než je na stupnici..dělal jsem to nejmín 10X.... :-O :-O Všechny jiné testy mi vyšli dobře ...

Je to tenhle kufřík... mojeakvarium.vltava2000.cz/…

Ani nevíte jak rád bych se mýlil..a to sem je ještě krmil denně srdcem.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2008 19:10 Muž Horác [3942] Re: vladislav
Nevím jak dusičnany, ale dusitany jsou určitě změřený nějak blbě. Smrtelná koncentrace se pohybuje někde kolem 0,5mg/litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vladislav
NO3 60,neni nic kritického ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:04 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Geri
Bohužel nechybí...strašně mě to štve...ale ryby zatím drží...měřil jsem to několikrát.. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 17:16 Muž Geri [29] - SkaláryRe: vladislav
NO3 60 ? Jako 60mg/l ? Nechybí tam třebas desetiná čárka? Jako žeby 6,0?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 16:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: vladislav
Vymenuj pravidelne vodu a nekrm ted masem to ti ty hodnoty ktery jsou vazne spatny jeste zhorsuje.Denitrol neznam a ani temhle bakteriim v lahvičce moc neverim.Kdyz vypnes filtr tak ti v nem do hodiny bakterie chcipnou tak jak je mozny ze v ty lahvičce vydrzi treba pul roku :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 16:28 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vladislav
Fotka k příspěvku Dnes je to 17. den od založení akvaria...přidal jsem vzduchování..ale hodnota stále N02..1.0...Snad to začne pomalu klesat ...ryby stále drží.. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 07:30 Muž Yirka [9118] Re: vladislav
Měřils hodnoty po výměně vody? Je třeba je sledovat dle výsledků regulovat výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 01:49 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vladislav
Tak jsem to dnes změřil..Voda: °C 29 pH 7 NO2 1.O NO3 60 Je to akorát 14 dní od založení akvaria..

Vyměnil jsem 30% vody za čerstvou..aplikoval Denitrol..přišlo mi asi 5 druhů akvarijních rostlin dal jsem je hned do akvaria..

Jsem ,ale pěknej blb...poradte jak z té šlamastiky,kterou jsem si nadrobil..

Ale terčovci i neonky jsou čilé ,žerou mi granule i maso...tak snad z toho nějak vybruslím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 19:32 Muž Yirka [9118] Re: NNNTomas
Pokud si "zaarchivuješ" původní vodu a zaběhnutý filtr, nevím, proč by to po týdnu nemohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2008 10:31 R Muž Silent [5949] Re: NNNTomas
I když bys přidával přípravky s kdovíjakými bakteriemi a enzymy a kdoví čím ještě, nikdo Ti nezaručí, že to bude skutečně fungovat tak jak napíšou. Samozřejmě nepochybuju o určité prospěšnosti těchto přípravků, ale přesto se na ně dívám s určitým despektem. Nikdy totiž nemůžou odstranit za pár dní tolik odpadních látek co ryby které tam podle jejich návodu vypustíš vyprodukují. To dokáže jen dobře fungující filtr. A právě na to je třeba ta záběhová doba 3 týdny. S těmito výrobky dejme tomu se to dá zkrátit na dva, ale pod tuto hranici bych rozhodně nešel.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8730-aquasafe-a-aquastart