Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plastová nádrž

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Plastová nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 15:57 Ahoj – docasny chov
Ahojte, chcel by som predavat krevetky a rybky na burzach a rozmyslam ze ci by sa dali pouzit plastove boxy(nieco ako desiatove boxy). Nasiel som box asi 30cm vysoky a objem.odhadujem na 3-4l. Je to priesvitna nadoba, neviem o aky plast sa jedna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2014 12:39 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: VVV
Fotka k příspěvku Pokud to je "box" z čirého plastu, tak to pro ty želvy použitelné je. Ten jev v podobě srážení vody se do kapek není nic neobvyklého a závadného.

Tyto plastové nádrže jsou lehké a snadno přenosné, ale trvanlivost nemají věčnou.

Negativně snižuje jejich životnost, působí-li na ně přímé sluneční záření a výrazné změny teplot, když se umisťují do venkovního prostředí. Časem velmi křehnou i praskají při manipulaci a stávají se méně průhledné a to i při čištění stěn pouze hadříkem, nebo jiným šetrnějším způsobem. Na boční pozorování chovaných živočichů se oproti sklu nehodí.

Zmíněné nevýhody nejsou překážkou k využití pro pěstitelské a chovné i odchovné účely v akvaristice a teraristice.

"Plastovky", již několik let používám pro chov ryb, plžů a krevetek a moje dokladové materiály jsou v různých tématech na internetu k dohledání.

Případně, pokud je zájem, se lze podívat do prezentace přímo na mém profilu. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 20:21 Muž navik [908] - SumciRe: VVV
sám ji nepoužívám, ale už jsme zde i v jiných diskusích viděl tyto boxy používané a bez problémů, takže bych se toho nebál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 20:10 Muž VVV [0] Re: deck
Chvíly (pár týdnů) v něm pobýval křeček, ale vydesinfikoval jsem to roztokem Sava, takže by to mělo být OK.
navik: Takže myslíš, že to nevadí?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 19:21 Muž navik [908] - SumciRe: VVV
To je vlastnost použitého plastu, i kdybys to vydrhnul 100x, bude to dělat stále, tzn. není to příznak zamaštění či znečištění... (podobně se chová voda např. v dětské plastové vaničce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 18:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: VVV
No a co v tom boxu bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 15:28 Muž VVV [0] – Plastový box
Zdravím, téma, které by odpovídalo mému jsem nenašel rozzureny a tak to vkládám sem. Mám doma plastový box z Kauflndu, několikrát jsem ho vymyl a nechal v něm vodu odstát, ale pořád tak nějak odpuzuje vodu (hned se na něm zdrcne do kapek), chtěl bych ho použít pro odchov vodních želv. Co si o tom myslíte? Nebude to vadit (ovlivňovat kvalitu vody)?
Díky

PS: Vodu měním jednou za 2 dny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 08:14 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: fliperan
Malo by to byť v pohode. Pte istotu tam najprv daj len par kreviet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 07:34 flipex
Přemýšlel jsem jestli by z plastového boxu mohl by být krevetník, šlo by ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2013 13:55 Žena vondr001 [674] Re: Vlasta
To vůbec není špatný nápad. Porodnička, vytíračka, karanténa, odchovna.... super!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 12:46 kuba – box
Velky vyber boxu je v ikei. Od malych az po ty nejvetsi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:16 Žena Dona [5] - Miniakvária – Plastové vaničky
Objevila jsem nádherná plastová "akvárka". Jsou to plastové servírovací vany do výdejních pultů. Koupila jsem je v Makru. Cena poněkud vyšší - za 4 litrovou 200 Kč, ale jsou silné, nerozbitné, plast je čirý, lze pozorovat krásně ze strany. Měli výběr i menších i větších. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:35 Muž pepik [6]
ja používám plastové misky od číňanů o objemu 3 l na odchov halančíků..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 15:14 S Muž invalida [3881] Re: Cosmogagy
Já používám plastový kýble s víkem...lze koupit ve výrobnách salátů atd...v samošce mívaj na vyhození a v pekárně (ty nesmrděj) maj od 5-20 kaček dle velikosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 15:13 Muž jeník [54] Re: Vlasta
Svého času bylo jejich hojné využití vidno zde na www v příspěvcích pana "0" (či pod obdobným nickem na akvarista).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2012 15:04 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Vlasta
Kamarád používá plastové boxy jako porodničky pro živorodky vcelku běžně.. samozřejmě jen na dobu porodu, poté jí vratí do akva a potěr přesune do akva pro potěr.. já se budu zařizovat podle něj a budu to dělat stejně..
a nedívej se po takových boxech jen ve zverimexu, vhodné nádoby se dají nakoupit všude možně - "domy pro kutily" (Obi, hornbach apod), vinařské potřeby, potřeby pro domácnost, a tak dál a tak dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2012 14:42 Vlasta – využití plastových boxů
Využíváte prosím např. pro krátkodobé umístění ryb nějaké plastové boxy. Mám jen jeden starší darovaný a oceňuji možnost snadnější a bezpečnější mobility než se skleněným. Možná by se dal využít i jako vytěračka. Nemáte zkušenosti s vhodnými tipy na jejich pořízení, alespoň v objemu 7 - 10 lit. V našem zverimexu jsem zatím nic podobného vhodného neobjevil.VLASTA

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 23:00 ampik Re: 0
zarizoval sem akva 23l. vyslo to: 300 akva, 100 zarivka 11W teple bila, 70kc tlumivka 8-11W, patice 20kc, filtr bio 50kc, motorek 150kc. neake prkenka na oblozeni a polistyren. voda a par kyticek. nepocitam dalsi drobnosti. zhruba muj odhad dal sem za to kolem 500kc ale jen proto ze sem hodne veci nasel v garazi atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Imii
Paráda bude grilovačka, kdy můžu přijít s buřtíky :-D No ale vážně, taky si myslím, že to bude jen předražená a možná funkční hračka, jinak nějakých 20L akva koupíš v pohodě v jakékoliv akvaristice kolem +- 200 stovek i s krycím sklem, doplníš to nějakou lampičkou, či já si na svou 10 L nádržku udělal kryt z tenkého lamina a sololitu + jedná zářivka, výrobní náklady minimální tak možná do stovky, co se týče te poličky, tak souhlasím s tím co tu již zaznělo, není problém to zafixovat, avšak nevím jestli bych i tak spal s klidnou duší, ale i tak těch 20L není zaš až tak moc, to ještě vsákne koberec, více už by ale asi měla sousedka na lustru :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 07:07 Žena Imii [45] Re: Hatomi
Někde jsem viděla fotky a článek o tom, že todle akvárium krásně hoří, protože v krytu se dělá horko od těch ?předřadníků? ... prostě že todle akvárium je blbě konstruovaný ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 23:46 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Hatomi
Moje 50 litrové plastové nádrže i s krytem byly v nejnižší ceně za 150 Kč kus a jsou pro odchov ryb mnohem lepší , než ten set v odkazu. Chceš-li je vidět , tak si v mé prezentaci roz-klikni všechny fotky a něco málo najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:49 Žena Hatomi [27] Re: Yirka
ok,nějak to promyslím,ale něco bych sehnat měla,přecijen život v desetilitrové karanténí nádrži není plnohodnotný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:46 Muž Yirka [9126] Re: Hatomi
Celou poličku není problém zafixovat lépe. Otázka 20min práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:44 Žena Hatomi [27] Re: Yirka
Fotka k příspěvku no já přemýšlela i o skle,ale mám strach aby to polička udržela- je připevněná ke skříni vedle.
co myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:34 Muž Yirka [9126] Re: Hatomi
Co na to říci. Za ty peníze těch pár litříků a ještě v těžko udržovatelném a na vše náchylném plastu?
To si raději nechat slepit za dvě stovky nádržku, za méně pořídit bublifuk a podobně s lampičkou na osvětlení. Dostaneš se pod polovinu ceny plastové nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:06 Žena Hatomi [27] – Výbava plastového akvarijního setu (23l)
Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenost s spokojenypes.cz/….
Nikde nemůžu dohledat co všechno to obsahuje. Už jsem koukala snad na všechny výrobky co mi seznam našel a všude o tom píší jen 1 větu... potřebuju jej pro paví očka(zhruba 3ks-to by jim podle atlasu stačit mělo)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 14:02 Ja Re:
Ja mám 1 takúto nádrž už ale 3 mesiace,rybky v poho,majú tam topenie aj flitráciu a myslím že sa tam majú fajn.Foto hodím.
Ale nevýhoda je,že sa veľmi nedajú fotiť rybky .
hmm
A problémy s riasami absolútne žiadne,ani náznak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 13:16 Muž filipsi [1295] Re: Jurasek
I zevnitr. Bez problemu. Posypat houbicku, prilacit na sklo, zajet pod vodu, drbat, az nedrbe tak dobre, dosypat. Tech par gramu soli se ve vetsim akva ani nepozna. V mensim opatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 12:49 Muž Jurasek [137] Re: 0
Zvenku ano, ale zevnitř to nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:37 0 Re: Jurasek
K čištění se používá houbička se solí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 00:34 0 Re: Ja
Mám hodně ryb v mnoha (nebarevných) plastových 'vanách'. Oproti sklu jsou lehké , méně křehké , snadno přenosné , lze je vrstvit křižmo na sebe a pro chov i odchov při zvolení dostatečné velikosti plně vyhovují - myslím tím využití v pěstírnách. Na výstavní a reprezentativní účely se z důvodu horší průhlednosti stěn nehodí.
Edit: Jen jsem zapomněl dodat , že i cenově taková nádrž vyjde mnohem levněji , než skleněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:26 Muž vena [52] Re: Ja
zaleží jakou to má mít funkci.já mám v plastovém boxu ampulárie už celé léto.na údržbu je to pro supr, vyndám šneky, vodu vyleju rovnou do wc a umejou houbou na nádobí.rozhodně lepší než kdyby byli ve skleněné nádrži.na ryby si to taky dovedu představit jako odchovnou nádrž pro živorodky.
rizika jsou zmíněna níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 00:01 marsz Re: Ja
Akvárium má asi dekorativní funkci a ta druhá je, pozorovat dění pod vodou. Umělá hmota je na nic. ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 23:46 Muž Jurasek [137] Re: Ja
Plast sice nebude tak křehký, ale zase se hodně snadno poškrábe. Když se na skle vyskytne řasa, tak žiletkou to můžete dost dorýt, sklu by to nic neudělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 23:37 Muž sportsmen [62] Re: Ja
Jeste jsem se nesetkal s nadrzi z plastu ktera by plnila funkci akvaria (skoda ze jste nepridali fotku) ale verte ze rybam je uplne jedno zda plavou v nadzi 45 litru ze skla a nebo zda je nadrz z plastu. Jde spise puze o pocit chovatele jak bude nadrz vypadat a zda ten plast je inertni a nic do vody neuvolnuje! A pri pouziti urciteho leciva by mohla nadrz kontaminovat vodu tak pozor na to! Ale myslim si ze ryby vhodne do malych akvarii by jste tam klidne chovat mohli! dejte vedet zda k tomu chovu doslo a urcite pridejte i prezentaci ... mohla by tu byt hodne ojedinela!!! At se dari X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 19:46 karelin Re: Ja
no, nevím. Ale spíš ne.
Ale jse amatér. Možná se mýlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 18:56 Ja – Plastové nádrže - aký máte názor?
Zohnala som si plastovú 45 litrovú nádrž - SAMLA box.Je trochu tmavší a nie až tak priehladný ako akvárium,ale vidno cez neho.Myslíte,že v ňom môžem chovať rybky (samozrejme s ohrievačom,filtrom...)?
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2006 14:35 Killer Re: Marek
tak já myslim že nádrž může být z čehokoliv,co neovlivňuje chemický složení vody a nevadí majiteli že neni třeba průhledný atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 13:43 t Re: Marek
Je to na pytel když se pak na ně nemůžeš pořádně koukat. A to jim tam chceš svítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 12:34 MICUS Re: Marek
Mimochodem, teď mě napadlo, že v Tescu jsou živé ryby taky v plastových nádržích (sice určené k jídlu, ne k dlouhodobému chovu), ale vlastně v Hornbachu mají pro některé ryby taky plast. Tak myslím, že v pohodě. Vyjde to asi levněji než sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2006 19:24 ryba Re: Marek
Já si myslím,že jo!Když můžou žít i v přírodě kde okolo nemají sklo,ale hlínu a kamínky,tak to jo. Jen aby byly ty nádrže pořádně vyčištěný od toho co v nich dříve bylo! Myslím si, že by to neměl bejt problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 19:12 Marek Re: Jana
Ne nechci je pašovat :jedná se o velké plastové nádrže v kterých by byl filtr a vzduchování a pak by tam přežily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 19:08 Jana Re: Marek
Bez vzduchování a filtru asi dlouho ne, proč se ptáš? Chceš je pašovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 15:47 Marek – Plastové nádoby
Ahoj lidi.mám takovej dotaz přežily by rybyčky v plastových nádobách???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 2833x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8629-plastova-nadrz?od=51