Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Sagittaria - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 23:09 Muž Viktoricz [3] Re: Jirka88
Já jsem měl stejný problém. Sagitárie mi úplně odešly. Koupil jsem další a zasadil podstatně jemněji (míň brutálně) než předtím. Ve stejném akváriu při stejných podmínkách začaly sagitárie růst naprosto normálně. Takže něžně!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 13:49 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Jirka88
Záleží zda má zdravé srdíčko, tedy střed kde má být vidět náznak nového listu.
Pokud od středu začíná růst nový list je to OK, rostlina přechází z emerzní formy do submerzní.
Hnojení do vody nedoporučuji, raději kupte tř. Bivoj hnojivo do substrátu, protože sagitária má silný kořenový systém. Také jsem s ní měl ze začátku problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 13:36 Muž PentueR [256] Re: Jirka88
Mně to kupovaná sagittaria dělala ze začátku taky. Teď, když mám už svojí odrostlou pěkně v akva, tak odnože přehozené jinam se už chytají prakticky hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 11:25 Muž hanz [27] Re. Jirka88
5 dní po založení akvária, nebude zrovna vhodná volba něčím přihnojovat. Nehledě, že jedné se daří a ostatním né. Pomohla by fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 10:42 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Jirka88
Tohle mi nové rostlinky Sagittarie dělaly taky - a to mám všechny předpoklady pro dobrý růst (pH, osvětlení, CO2, dno, hnojení...) Zkuste přihnojit něčím s obsahem Fe a Mo (opatrně). Mně se rostlinky ale nakonec vzpamatovaly, aniž bych něco ještě měnil, možná se potřebují aklimatizovat. Taky možná máte málo světla - jaké máte akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 09:58 Jirka88 – Sagittaria subulata
Akva mam založené 5 dní,tepltota je 25stupňů, čistej obsah je něco pod 30 litrů a svítim 15W,12hodin denně a mam tam 3x sagittarii subulatu...jedna z nich je zelená a v pořádku, druhá ve prostřed akváriu je trošičku oduhnilá a ta poslední na druhej straně oduhnívá celkem solidně...je to tim že rostlina shazuje staré listy a narostou jí nové?nebo je to s ní nějaký špatný??nové šlahouny z ní zatim nepozoruju....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8567-sagittaria-pestovani-problem?od=51