Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Špatná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Špatná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 15:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veverca
Barví ti to kořen a není to na škodu spíše naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 15:15 Veverca
Fotka k příspěvku Cca před třemi dny jsem do akvária dala kořen. Do vody jsem přidala hnojivo. Akvárium se mi teď zdá takové...žluté. Nikdy dřív jsem si toho nevšimla. Nevíte, proč akvárium změnilo barvu?
(Na fotce to nejde moc vidět)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 20:39 Acomys Re: romant
Fotka k příspěvku aktuální fotku nemám, na přiložené fotce je těsně po "založení" = jen překopán layout při stěhování, před 8 lety. Od té doby se rozrostly kytky a z ryb zbylo jen malé hejno kardinálek, jinak by to mělo být stejné - viděla jsem ho naposledy před dvěma lety. Má to asi 90-100l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 20:13 R Muž romant [27987] Re: Acomys
O jakou nádrž se jedná? Aktuální foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:47 Acomys – změna kvality vodovodní vody
Bavila jsem se s tatínkem, který před pěti lety "zdědil" moje staré akva, prý mu najednou začaly stagnovat kytky, růžkatec zcela zmizel, a teď navíc při výměně vody se akva zbarví do červena-růžova. coze Už jednou nám náhlou změnou parametrů vody odešly kytky, ale co za reakci produkuje to zbarvení? Máte někdo na táborsku podobný problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 22:47 Muž kofejn [963] Re: Petas33
Záleží na skladování vody, jestli bude v temnu a chladu, tak by to ten měsíc vydrží. Já měním vodu za studánkovou, co si přívezu, už 4,5 roku a měním vodu každý týden až 10 dní. Tankuju 55l pro rybičky a 20-30l na pití (podle toho, kolik mám prázdných kanystrů, když jedu pro vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 22:23 Muž Yirka [9126] Re: Petas33
Pokud berete tu studniční, jako jediný domácí zdroj a je hygienicky zkontrolována, tak klidně. Pokud máte veřejnou vodovodní síť, tak té bych dal kvůli stabilitě přednost a přizpůsobil jí obyvatele nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:54 Petas33 Re: Yirka
takze radsi tu studnicni ?Ono se pak vysrazi vapnik na skle na hladine a neni to pekny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:46 Muž Yirka [9126] Re: Petas33
Nedělej to. Není to dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:17 Petas33 – voda
zdravim chci se zeptat konecne jsem objevil dobry zdroj vody. ve studni mámě hodně tvrdou.Chci se zeptat mam 60 lit barel kdyz ho napustim a budu odkalovat kazdy tyden menit cca 15 litru vydrzi ta voda uchovana v barelu ?Nebo je to nesmysl ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:53 romantomka Re: NHKG
ted právě dana 40% nove vody,,je to lepší,,zítra zkusím ještě jednou.přidal jsem kilo soli.uvidím.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romantomka
Pokud jsi vodu ještě neměnil, mohlo by to být způsobeno těmi kořeny -> naprosto neškodné, pro ryby dokonce prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:22 romantomka – žluto hněda voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vážení kolegove..řeším trochu problém...nove akvo,,voda 14 dni napuštena..hodnoty ph, no v pohodě, par ryb na zajetí, filtr fx6, rostliny rostou nadherně..dno filtrační písk mnohokrat proprany,,kořeny,,dva ze starého akva, absolutne by nemely barvit, jeden novy,,,byl měsín mačen a voda pravidelně měněna,,take už nebarvil,,,,přesto asi po tydnu voda dostala žluty až nahnědlý nadech..viz foto......ryby naprosto v pohode..neměl by někdo radu??..dnes měním asi 40%vody,,zítra uvidím...druha fotka je těsně po napuštění sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 21:37 R Muž Silent [5949] Re: jirka
Pokud si tam labyrintky nepostavili hnízdo tak jsou to vysrážené odpadní bílkoviny. Dej na doporučení romanta a hladinu rozhýbej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: jirka
Zkus tu hladinu rozhejbat, třeba vytékající vodou z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:28 jirka
Potřebuji pomoc na hladině se drží malé bublinky a nevým čím to je. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:17 RAP Re: terka
Hmm, rozhořčené reakce rychlostí blesku hmm a rada žádná .
pro Terku: Bylo by dobré napsat za A) rozměry akva, B) jaké ryby a kolik ks(případně i rostliny), C)typ filtrace, D) fotka napoví, nejlepší by bylo založit si prezentaci, E) nepíšeš nic o tom, jak dlouho bylo akva založeno před vpuštěním ryb.
Jinak pro začátek bych doporučil razantně snížit počet ryb, častější výměnu části vody. To že je na pohled čistá, neznamená, že je bez dusitanů, dusičnanů atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:48 Muž Miras [111] Re: terka
no ten počet je fakt mazec, to snad ani nejde... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:39 JuraS Re: terka
210 ryb na 220 lt akvárium ??? to si snad děláš pr..del ???? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2010 10:37 terka – hodně dusičnatá voda!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahoj,chci se zeptat,čím to je,když máme pořád dusičnatou vodu.Dokonce i když ji vyměníme.Bojíme se ,že nám rybičky pochcípají,stáli dost peněz!!Máme velkej filtr na kapacitu 500L.,akvárium je 220Lvelké.Máme ale 210 rybiček,není jich moc?Ale voda je čistá,filtr stíhá,jen když uděláme zkoušku vody,je to hned růžové a nevýme si rady.Prosím poraďte někdo!!!Děkuji- mailto:ptnnovaci@seznam.cz
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 23:37 marsz Re: Zero0o
Víc kytek by stačilo a mohla by se asi lít voda odkudkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 23:20 Muž Horác [3942] Re: Zero0o
www.klub.akva.sk/… ... 4. číslo, kapitola dusík v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zero0o
Jak píše Filipsi - za jistých okolností může zvýšení pH přivodit přechod (skoro) neškodné iontové formy amoniaku (NH4) v prudce jedovatou molekulární formu (NH3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:25 Muž filipsi [1295] Re: Zero0o
Ph samo o sobe v rozumnych hodnotach ne, ale vetsi zvyseni z kysele do vice zasadite oblasti muze mit vliv na vyznamne zvyseni podilu amoniaku, pokud ma akva trochu problem s N, muze se to takto na rybach projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:22 Zero0o Re: Sid
:-O no musím se přiznat že nevím kde bylo jaké Ph vy myslíte že ph udělá takovou "katastrofu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zero0o
Dva dny zpátky se zmiňoval Václav o pH. To by mohl být důvod vašich potíží. Jaké pH má voda ve vašem akvišku a ta vstupní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 18:42 Award Re: Zero0o
Hmm.. podle mě, to nejvíce ukazuje na nějakou chemikálii - třeba i to několikanásobné vypláchnutí nestačilo.. ne
My máme doma akvárko přes 25 let a už jak jsem byl malej capart, tak taťka vždycky dával vodu přímo z kohoutku a nkdy se nic nestalo. ano
Jak tu již bylo napsáno, řešil bych spíš tu teplotu přidávané vody.
Pokud si nejsi jistý, jak kvalitní vodu máte doma - kontaktuj vaše vodárny, oni musí dělat rozbory vody.. a poptej se třeba i přímo na ten "osudný" den.
Zkrátka, něco bylo v té vodě - na to vem jed X-) Ne každá otrava končí úhynem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:36 Žena safira [4] Re: Zero0o
tak na tohle mi nikdo taky nedal kloudnou odpověď, stalo se mi to už 2x :-O ! Odstátá voda z vodovodu dva dny v uzavřeném kanystru, používaném pouze pro výměny vody. V prvním případě byla reakce ryb neobyčejně rychlá,udělala jsem to stejné co ty, ryby přežily. V druhém případě o cca měsíc později to dopadlo strašně. Bilance 3 neonky a 15 krevetek včetně "těhule" sad
Rada z akvaristiky: No jo, vy nedáváte naše zázračné vodičky na úpravu vody, tak jste si je spálila chlorem ne
Rada z 2 akvaristiky: Něco vypustili ve vodárně, už se s tím setkalo více akvaristů :-O Myslela jsem, že je to pitná! voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:12 Zero0o Re: Yirka
Tak já už nevím......... :-O sad
otrava to asi taky nebyla protože sou ted v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:09 Muž Yirka [9126] Re: Zero0o
Každý pohyb vody se přenáší, tudíž dochází dokysličování. To hle je slepá ulička.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:57 Zero0o Re: Yirka
:-O NN nedošlo lil jsem to přes filtr kterej mám jakoby sloup v rohu takže sem nevytvořil žádný proud ani náký jiný okysličení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:36 Muž Yirka [9126] Re: Zero0o
To asi těžko, navíc určitě došlo k dokysličení při dolévání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:56 Zero0o Re: Krystufek
to by odpovídalo mě nejvíc vyděsilo to že do 2 minut se začli převracet a pak "mrtvě" ležet už sem je chtěl začít vyhazovat.ale eště sem to zkusil a žijou palec

Takže poslední dotaz!
je možné že by ta voda byla tak dlouho odstátá že by v ní nebyl ŽÁDNÝ kylík a ryby by to skoro nerozdýchaly?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:48 Krystufek Re: Zero0o
Co si pamatuju, tak pry "plavaly brisky nahoru" skoro hned (do 15 minut). Myslim, ze ho nenapadlo pokusit se o "resuscitaci". Pokud budu mit prilezitost, jeste se zeptam na detaily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:43 Usine Re: Zero0o
Zjistil jsi si rozdíl PH, to by mohl být dost velký problém pro všechny ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 19:18 Zero0o Re: ustavprochore
díky možná to bude otrava ale kdyby to byla otrava přežijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 18:52 Žena ustavprochore [567] Re: Zero0o
Já nevim, pokud ta voda měla přiměřenou teplotu, napadá mě jedině otrava (nějaký těžký kov, saponát nebo tak něco). Tady v ČB hned po revoluci taky byly nějaké pokusy s kupovanou vodou jakoby ze "studánky", ale velmi brzy to krachlo. Já se řídím tím, že když je ta voda z vodovoda dostatečně dobrá na pití pro mě, i pro ryby to bude v pohodě. :-) Přeju, ať jsou rybky v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 18:36 Zero0o Re: Krystufek
a nevíš jestli umřely hned nebo po 1 dni nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 17:48 Krystufek Re: Zero0o
Už jsem slyšel podobný příběh. Kolega doplňoval vodu z koupených PET lahví (kojenecká voda). Vyměňoval cca 1/4 vody. Ryby to bohužel nepřežily. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 15:29 Zero0o Re: vena
nn ekovoda to asi neznáte je to takovej kovovej válec na ulici kde se dá natočit za peníze voda která je bez chloru atd..
jen tady v Kolíně :-D je to voda dá se říct studníční
ale nevíte někdo proč ty ryby měly takový záchvat mám docela strach i když už vypadají dobře
jako co od těch ryb ještě můžu ečekávat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 14:06 Muž vena [52] Re: Zero0o
Ekovoda? myslíš tím kupovaná balená ? dávám z vodovodu, den dva odstát a max. premýšlím o teplotě, když je chladnějc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:32 Zero0o Re: Yirka
ok dík už to taky tak budu dělat!
má někdo jiný nápad/radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:30 Muž Yirka [9126] Re: Zero0o
Já dávám vodu přímo z vodovodu a žádný problém. (Jen je nutno trochu přizpůsobit teplotu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:25 Zero0o Re: Yirka
tak 1x 5L barel tomu 100% nic nebylo používám ho furt ale pak 1 kanistr od destilovaný vody ale několikrát jsem ho vyplachoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:22 Muž Yirka [9126] Re: Zero0o
Co nádoba ve které jsi vodu přechovával? Nedal do ní někdo něco omylem? Možností je více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 13:18 Zero0o – špatná voda? ryby dostaly "ŠOK"
Zdravím!dnes jsem vyměnoval čtrvtinu vody v akvárku a když sem nalil vodu na doplnění akvárka tak koukám a Cichlidky ramirézový dělali "salta" kotrmelce a vypadalo to jako když nemůžou dýchat nevěděl sem co mám dělat tak koukám že následně to samí začínají dělat i pancéřníčci tmavopruhý! neonky začínají ležet na vodě a pavý očka jsou celkem normalní tak mě napadlo že bych jim měl dávat kyslík v tom momentu začli cichlidy plavat vzhuru nohama no nic vzduchoval sem (rukama) dál asi 2 hodiny vypadá to že se vzpamatovali ale co bylo!
byla to ekovoda! 4 dny stará nikdy se mi to nestalo byla to voda bez kyslíku?nebo otrávená? vůbec nevím
a divný je že to měli i panceřníčci který mají dýchat z hladiny takže by to nemělo být kyslíkem nebo jo?
ted je teda vše v pohodě vypadají všichni zdravě UFFF :-( :-(
snad teda zítra nepochcípaj :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8521-spatna-voda?od=51