Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Špatná voda

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Špatná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 12:16 Žena Silurian [37] Re: Summer
Zní to sice pohodově, ale navěky to takhle být nemusí. Ono stačí, aby se spolu jeden pár vytřel a všechno může být úplně jinak, samec bránící hnízdo a potěr bude v tak malým prostůrku útočit nejspíš úplně na všechno. Nebo se náhle změní parametry vody, což může vyvolat u ryb stres a potom můžou být agresivní i mnohem mírumilovnější ryby, než jsou bojovnice. Kolik je tam těch pancéřníčků a jakých? Upřímně si nedokážu představit, jak se tam tolik ryb vůbec vejde. Pokud je ti líto se jich vzdát (taky jsem ke každé ze svých prvních ryb měla silné pouto), pořiď jim velké akvárium, třeba v rozměru 60x30x35 už si dokážu představit, že by spolu všichni spokojeně dožili. Za předpokladu, že tam bude fakt džungle a třeba plovoucí rostliny s dlouhými kořeny, aby měly všechny ryby dost úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 12:03 Muž Rovano [61] - RostlinyRe: Summer
Já bych tam vyměnil tak půlku vody co nejdřív. Od 13.6. u vás někde bude probíhat odkalování potrubí. Píšou to na stránkách. Nepřekrmovat. A zbytek tu už byl řečen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 10:41 Žena Summer [22] Re: Silurian
Já samozřejmě vím, že jsem udělala chybu a poslechla jsem prodejce, který pouze chce zisk a ne kvalitní život pro rybky a neměla jsem vůbec samičky pořizovat :-( ale zase (nechci nic zpochybňovat) si myslím (spíš doufám), že moje osádka žije v téměř harmonickém soužití. Samice jsem kupovala z jednoho vrhu tak by to měly být "sestry". Samec si jich téměř nevšímá, neútoči na ně. Ze začátku se "ježil", ale to už nedělá. Občas jedna samička prožene druhou, ale nikdo nikoho neokusuje. Dokonce jedna samička samce asi miluje. Pořád s ním plave a když Samec někde odpočívá, klidně si na něj i lehne smich jsou spolu tahle už měsíc, je tedy možné, že se v budoucnu pozabiji? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 09:34 Žena Silurian [37] Re: Summer
Koupila bych větší akvárium (min. 50l, spíš víc), hodně nenáročných rychlerostoucích rostlin, nechala pořádně zarůst a pak by to mohlo fungovat. V tomhle miniprostůrku se taky bojovnice můžou brzy pozabíjet, zvlášť když jsou tam ještě další ryby. Podle mě není největší problém ve vodě (navíc papírkové testy "vše v jednom" jsou hodně nepřesné), ale v množství osádky k velikosti akvária - v podobném miníčku mám JEDNU samici bojovnice a i přes rostlinnou džungli v zadní části si k ní zatím netroufám pořídit cokoli dalšího.
Případně je možnost darovat rybky tady na fóru - nebo se zeptat v nějaké akvaristice, taky jsem tam takhle darovala živorodky a přebytky plovouček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:58 Muž zervajs [276] - RostlinyRe: ajajak
To je rozbor z vodáren smich

Co tam tedy chybí za údaj?
Aby se zjistilo, že na jednu rybu je cca 1litr vody...i když to vždy nesedí...tak voda je špatná ( zjištěno papírkovymi testy) nikoli proto, že by byla závadná od zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2022 20:54 R Muž lacewings [5247] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ajajak
- tabulka hodnot, včetně obcí ;-)
- www.vakpce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:47 Muž ajajak [222] Re: Summer
Sežeň Růžkatec, Egerii apodobné. Ať to z vody vytáhnou a rozbor vody alespoň ten od vodáren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:42 Žena Summer [22] Re: zervajs
No to bohužel už vím také :-( ale nemám nikoho, komu bych mohla samičky věnovat. Je to velký problém pro rybky? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:39 Žena Summer [22] Re: Lojza007
Dokoupim tedy rostliny, ale musím najít nějaké nenáročné. Kolik jich tak cca mám nakoupit? Nějaké doporučení? stydim ty rostliny upravují dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:39 Muž Lojza007 [516] Re: zervajs
Jak já si představuju kvalitní informace o rozboru:
www.vakvyskov.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:21 Muž zervajs [276] - RostlinyRe: Lojza007
No je to pitná voda :)
Co tam chybí za údaj?
Betárko je přerybněné...žádná věda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 20:10 Muž Lojza007 [516] Re: Summer
Rostlin je naopak zoufale málo.
Chápete někdo tu hrůzu, kterou prezentují jako rozbor vody? Z toho snad nejde nic vyčíst. Asi jim bude potřeba napsat, aby poslali smysluplnou tabulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 18:29 Žena Summer [22] Re: ajajak
Fotka k příspěvku HD Tvrdost 4-5 mmol/l, 22-28 dGH (německé stupně).
Zde naše oblast: www.vakpce.cz/…

Já jsem si zase myslela, že mám zoufale moc rostlin (aby rybky měli alespoň nějaký prostor). Mám doma ještě plovoucí Lemna minor, ale zase sjem ji vyndala, aby betty měly prostor na nádech a aby bylo v akva světlo. Mám ji dát zpět?

V příloze ještě aktuální foto (přidala jsem od založení akva více rostlinek)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 18:09 Muž ajajak [222] Re: Summer
Jakou máš vstupní vodu, alespoň podle toho co uvádí vodárny? Máš tam zoufale málo rostlin, hlavně rychle rostoucích. Papírkové testy nejsou vůbec přesné podle nich se neřiď. Chemii bych zatím vyloučil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 17:50 Žena Summer [22] – špatné hodnoty
Fotka k příspěvku HD Zdravím, tak jsem si po "již lehce zajetém" akváriu udělala testy vody s obavami, že to nedopadne úplně dobře a dopadlo to ještě hůř než jsem doufala tone Všechny parametry jsou na všem nejhorším (krom Cl2 a GH). Cl2 0-0,8/pH 8.0-8.4/KH 20°d/GH 8-16°d/NO2 5-10, spíše k 10 a NO3 50-100 no ..... vyměnila jsem 1/3 vody za destilovanou, teplota 24°C. Doma mám nakoupenou chemii: Tetra Aqua Safe, Tetra EasyBalance, preventin, Dajana biofilter (přidala jsem při 1x zapnutí filtru), Dajana Liquid carbon CO2 (používám 1x týdně), Tetra Nitrate- a Sera Toxivec(Amoniak and Nitrit). Jelikož nejsem žádný "chemik" prosím odborníky aby mi poradili jak mám stabilizovat hodnoty vody pro spokojenost rybiček a rostlinek ať už zmíněnou chemií nebo bez (zda to vůbec lze), voda z vodovodu je zde tvrdá. Jaké přípravky mohu kombinovat a jaké nelze? Děkuji moc za rady love

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 19:08 R Muž ctibum [6466] Re: Veverca
Když tak koukám na prezentaci, nebylo by od věci doplnit seznam ryb a šneků. Na to, jak to máš malé a co tam máš za "filtr", mi ta osádka připadá hodně špatně poskládaná... Tak abys tu za chvíli nebyla znovu a neřešila doopravdy špatnou vodu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 17:56 R Muž afc1886 [13099] Re: Veverca
Jak píše Václav, jenom dodám, že s každou výměnou to bude slabší a slabší a potom to dost často končí tím, že si lidé kupují speciální vodičky, aby toho zabarvení dosáhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2020 15:18 R Muž vaclav [13801] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veverca
Barví ti to kořen a není to na škodu spíše naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 15:15 Veverca
Fotka k příspěvku HD Cca před třemi dny jsem do akvária dala kořen. Do vody jsem přidala hnojivo. Akvárium se mi teď zdá takové...žluté. Nikdy dřív jsem si toho nevšimla. Nevíte, proč akvárium změnilo barvu?
(Na fotce to nejde moc vidět)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 20:39 Acomys Re: romant
Fotka k příspěvku aktuální fotku nemám, na přiložené fotce je těsně po "založení" = jen překopán layout při stěhování, před 8 lety. Od té doby se rozrostly kytky a z ryb zbylo jen malé hejno kardinálek, jinak by to mělo být stejné - viděla jsem ho naposledy před dvěma lety. Má to asi 90-100l.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 20:13 R Muž romant [27909] Re: Acomys
O jakou nádrž se jedná? Aktuální foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:47 Acomys – změna kvality vodovodní vody
Bavila jsem se s tatínkem, který před pěti lety "zdědil" moje staré akva, prý mu najednou začaly stagnovat kytky, růžkatec zcela zmizel, a teď navíc při výměně vody se akva zbarví do červena-růžova. coze Už jednou nám náhlou změnou parametrů vody odešly kytky, ale co za reakci produkuje to zbarvení? Máte někdo na táborsku podobný problém?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 22:47 Muž kofejn [962] Re: Petas33
Záleží na skladování vody, jestli bude v temnu a chladu, tak by to ten měsíc vydrží. Já měním vodu za studánkovou, co si přívezu, už 4,5 roku a měním vodu každý týden až 10 dní. Tankuju 55l pro rybičky a 20-30l na pití (podle toho, kolik mám prázdných kanystrů, když jedu pro vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 22:23 Muž Yirka [8771] Re: Petas33
Pokud berete tu studniční, jako jediný domácí zdroj a je hygienicky zkontrolována, tak klidně. Pokud máte veřejnou vodovodní síť, tak té bych dal kvůli stabilitě přednost a přizpůsobil jí obyvatele nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:54 Muž Petas33 [1] Re: Yirka
takze radsi tu studnicni ?Ono se pak vysrazi vapnik na skle na hladine a neni to pekny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:46 Muž Yirka [8771] Re: Petas33
Nedělej to. Není to dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 20:17 Muž Petas33 [1] – voda
zdravim chci se zeptat konecne jsem objevil dobry zdroj vody. ve studni mámě hodně tvrdou.Chci se zeptat mam 60 lit barel kdyz ho napustim a budu odkalovat kazdy tyden menit cca 15 litru vydrzi ta voda uchovana v barelu ?Nebo je to nesmysl ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:53 Muž romantomka [0] Re: NHKG
ted právě dana 40% nove vody,,je to lepší,,zítra zkusím ještě jednou.přidal jsem kilo soli.uvidím.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:37 Muž NHKG [3897] - HadohlavciRe: romantomka
Pokud jsi vodu ještě neměnil, mohlo by to být způsobeno těmi kořeny -> naprosto neškodné, pro ryby dokonce prospěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:22 Muž romantomka [0] – žluto hněda voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vážení kolegove..řeším trochu problém...nove akvo,,voda 14 dni napuštena..hodnoty ph, no v pohodě, par ryb na zajetí, filtr fx6, rostliny rostou nadherně..dno filtrační písk mnohokrat proprany,,kořeny,,dva ze starého akva, absolutne by nemely barvit, jeden novy,,,byl měsín mačen a voda pravidelně měněna,,take už nebarvil,,,,přesto asi po tydnu voda dostala žluty až nahnědlý nadech..viz foto......ryby naprosto v pohode..neměl by někdo radu??..dnes měním asi 40%vody,,zítra uvidím...druha fotka je těsně po napuštění sad

Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 21:37 R Muž Silent [5948] Re: jirka
Pokud si tam labyrintky nepostavili hnízdo tak jsou to vysrážené odpadní bílkoviny. Dej na doporučení romanta a hladinu rozhýbej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:31 R Muž romant [27909] Re: jirka
Zkus tu hladinu rozhejbat, třeba vytékající vodou z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:28 jirka
Potřebuji pomoc na hladině se drží malé bublinky a nevým čím to je. :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 12:17 RAP Re: terka
Hmm, rozhořčené reakce rychlostí blesku hmm a rada žádná .
pro Terku: Bylo by dobré napsat za A) rozměry akva, B) jaké ryby a kolik ks(případně i rostliny), C)typ filtrace, D) fotka napoví, nejlepší by bylo založit si prezentaci, E) nepíšeš nic o tom, jak dlouho bylo akva založeno před vpuštěním ryb.
Jinak pro začátek bych doporučil razantně snížit počet ryb, častější výměnu části vody. To že je na pohled čistá, neznamená, že je bez dusitanů, dusičnanů atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:48 Muž Miras [111] Re: terka
no ten počet je fakt mazec, to snad ani nejde... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:39 JuraS Re: terka
210 ryb na 220 lt akvárium ??? to si snad děláš pr..del ???? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2010 10:37 terka – hodně dusičnatá voda!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahoj,chci se zeptat,čím to je,když máme pořád dusičnatou vodu.Dokonce i když ji vyměníme.Bojíme se ,že nám rybičky pochcípají,stáli dost peněz!!Máme velkej filtr na kapacitu 500L.,akvárium je 220Lvelké.Máme ale 210 rybiček,není jich moc?Ale voda je čistá,filtr stíhá,jen když uděláme zkoušku vody,je to hned růžové a nevýme si rady.Prosím poraďte někdo!!!Děkuji- mailto:ptnnovaci@seznam.cz

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 23:37 marsz Re: Zero0o
Víc kytek by stačilo a mohla by se asi lít voda odkudkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 23:20 Muž Horác [3938] Re: Zero0o
www.klub.akva.sk/… ... 4. číslo, kapitola dusík v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:41 Muž Sid [6329] - RostlinyRe: Zero0o
Jak píše Filipsi - za jistých okolností může zvýšení pH přivodit přechod (skoro) neškodné iontové formy amoniaku (NH4) v prudce jedovatou molekulární formu (NH3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:25 Muž filipsi [1294] Re: Zero0o
Ph samo o sobe v rozumnych hodnotach ne, ale vetsi zvyseni z kysele do vice zasadite oblasti muze mit vliv na vyznamne zvyseni podilu amoniaku, pokud ma akva trochu problem s N, muze se to takto na rybach projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:22 Zero0o Re: Sid
:-O no musím se přiznat že nevím kde bylo jaké Ph vy myslíte že ph udělá takovou "katastrofu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:41 Muž Sid [6329] - RostlinyRe: Zero0o
Dva dny zpátky se zmiňoval Václav o pH. To by mohl být důvod vašich potíží. Jaké pH má voda ve vašem akvišku a ta vstupní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 18:42 Muž Award [0] Re: Zero0o
Hmm.. podle mě, to nejvíce ukazuje na nějakou chemikálii - třeba i to několikanásobné vypláchnutí nestačilo.. ne
My máme doma akvárko přes 25 let a už jak jsem byl malej capart, tak taťka vždycky dával vodu přímo z kohoutku a nkdy se nic nestalo. ano
Jak tu již bylo napsáno, řešil bych spíš tu teplotu přidávané vody.
Pokud si nejsi jistý, jak kvalitní vodu máte doma - kontaktuj vaše vodárny, oni musí dělat rozbory vody.. a poptej se třeba i přímo na ten "osudný" den.
Zkrátka, něco bylo v té vodě - na to vem jed X-) Ne každá otrava končí úhynem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:36 Žena safira [4] Re: Zero0o
tak na tohle mi nikdo taky nedal kloudnou odpověď, stalo se mi to už 2x :-O ! Odstátá voda z vodovodu dva dny v uzavřeném kanystru, používaném pouze pro výměny vody. V prvním případě byla reakce ryb neobyčejně rychlá,udělala jsem to stejné co ty, ryby přežily. V druhém případě o cca měsíc později to dopadlo strašně. Bilance 3 neonky a 15 krevetek včetně "těhule" sad
Rada z akvaristiky: No jo, vy nedáváte naše zázračné vodičky na úpravu vody, tak jste si je spálila chlorem ne
Rada z 2 akvaristiky: Něco vypustili ve vodárně, už se s tím setkalo více akvaristů :-O Myslela jsem, že je to pitná! voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:12 Zero0o Re: Yirka
Tak já už nevím......... :-O sad
otrava to asi taky nebyla protože sou ted v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:09 Muž Yirka [8771] Re: Zero0o
Každý pohyb vody se přenáší, tudíž dochází dokysličování. To hle je slepá ulička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:57 Zero0o Re: Yirka
:-O NN nedošlo lil jsem to přes filtr kterej mám jakoby sloup v rohu takže sem nevytvořil žádný proud ani náký jiný okysličení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:36 Muž Yirka [8771] Re: Zero0o
To asi těžko, navíc určitě došlo k dokysličení při dolévání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 20:56 Zero0o Re: Krystufek
to by odpovídalo mě nejvíc vyděsilo to že do 2 minut se začli převracet a pak "mrtvě" ležet už sem je chtěl začít vyhazovat.ale eště sem to zkusil a žijou palec

Takže poslední dotaz!
je možné že by ta voda byla tak dlouho odstátá že by v ní nebyl ŽÁDNÝ kylík a ryby by to skoro nerozdýchaly?
:-O

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3518x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8521-spatna-voda