Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace a vzduchování

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace a vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2023 19:18 Žena jesterka3 [0] Re: Yirka
To není žádný plán mastnota nahoře---ale spíše fakt vypozorovaný za dobu, co jsem pěstovala rostliny resp. i např. ve zverimexech, které mají zrovna tak stejnou kohoutkovou vodu jako já. A pak při pěstování Limnophila sessiliflora a rybkami, které ji neustále oštipují se ten nepořádek vyskytovat možná bude... vzhledem k tomu, že jsem vyzkoušela spousty rostlin, v mém 60 litrovém akvárku a dařilo se jen té výše plus Valissnerii...tak lze očekávat, že to bude podobné. Filtr nehodlám pořizovat nový, mám rok koupený již výše zmíněný, což je náhrada za ten původní šmejd od Hailey. Nemůžu si ani dovolit vnější filtr vzhledem k umístění akvárka na komodě a nedostatku místa pro něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2023 17:51 Muž Yirka [9117] Re: jesterka3
Já bych tedy apriori neplánoval nádrž tak, že bude nahoře nějaká mastnosta či nečistoty. Když dobře založíš, osadíš a obsadíš, nic z toho by tě nemělo zlobit. Co se týče okysličení vody - řešil bych externím filtrem s rozstřikovací rampou, který bude plnit vše co požaduješ i očekáváš.
Na případné další rady je třeba vědět velikost nádrže a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2023 17:23 Žena jesterka3 [0] – Vzduch. kamínek a skimmer
Dobrý den,
budu zakládat nové akvárko s rostlinami pro skaláry a větší druhy teter. Chtěla bych se zeptat, zda byste mi doporučili kvůli vzduchování vzduchovací kamínek nebo mušli? Pokud ano, tak jestli k tomu musím dokoupit vzduchovací hadičku, kterou jen na to připojím. Nesplnil by tuto funkci vzduchování jen jednoduchý skimmer s motorkem, který by primárně sloužil k očištění "bordýlku" z rostlin a mastnoty z hladiny. Bylo by to takové 2 v 1 čili vyčištění od odpadu + vzduchování (tím chápu vytváření drobných bublinek na hladině). Nemám s tím žádnou zkušenost, ale dočetla jsem se o tom na stránkách nějaké prodejny pro akvaristiku. Určitě bych tyto 2 funkce uvítala, neboť nepořádek z rostlin jen pomocí síťky nešel vylovit všechen, když šlo o mikroskopické částice a za další se domnívám, že by byla i díky provzdušnění voda čistější a lepší pro ryby. Dočetla jsem se, že skaláry mají rády čistou vodu. Pro úplnost dodávám, že používám filtr Fan Filter Aquael, včetně různé "chemie" pro rostliny a úpravu kvality vody (viz. moje prezentace - chemie je stále aktuální, podoba akvária bude jiná, budu jej celé měnit od základů) - tak jestli to nevadí ten filtr ke skimmeru nebo vzduchovacímu kamínku. Pokud by skimmer plnil funkci jako vzduchovač, tak bych už nekupovala vzduch. kamínek. Měníte-li akvárko od základů vyvařujete kamínky a dekorace horkou vodou, bez ničeho jiného - samozřejmě ryby budou mimo tento úkon v jiné nádobě (takto jsem to dělala poprvé, nemůžu říct, že by se mi řasa neudělala, udělala se mi znova po čase, ale už jsem si s ní poradila pomocí tablet, které aplikuji proti řase a funguje to - důvod překopání akvárka je změna celého rybího osazenstva+design akvária). Sorry za délku textu, ale nejde to vysvětlit jinak.
Odkazy: vzduch. kámen:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
skimmer: www.vodnirostlinky.cz/…
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 13:37 Muž luckyluke [3] – Kolko vody precerpa vzcuchovaci motorcek
Zdravim, nema niekto vyskúšané kolko vodyy precerpa v molitanovom filtry vzduch. Motorcek?
Napr., ze 100l vzduchu za hodinu precerpe xy litrov vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 12:02 Muž vlka [3426] Re: Berserk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, natoč tu rampu lehce nahoru, aby proud čeřil hladinu. Já k tomu ještě nonstop vzduchuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 09:14 Berserk Re: _ucx_
To je jasny ale ten filtr s tou hladinou ani nehne protože to fuci zezhora dolu .. o to mi šlo .. takže volim rampu a bublifuk tedy není potřeba vůbec ani přes noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 08:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Berserk
Stačí, aby se hladina mírně pohybovala. Nemusí nutně vypadat jak Mumlavský vodopád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 05:35 Muž RAP [1546] Re: Berserk
Volil bych rampu a čeření hladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 00:06 Berserk – :(
Ahoj zdravím. Prosím poraďte .. mám filtr aquael pat mini který mám v 54L viz. prezentace. Pred par dny jsem založil nové aq. kde doteď jede jak výše zmíněny filtr tak starší filtr ze setu. Jde mi o to jestli vůbec mám používat privzdusnovani nebo ne. Samotný nový filtr mi hladinu neceri jelikož ma vývod proudu spíše pod hladinu. Mám to řešit rampou a nedávat privzdusneni nebo pres den není potřeba a přes noc zapnout to privzdusnovani (jak jsem se někde dočetl ze to tak ma byt).. protože jakmile to zapnu tak jsou bubliny absolutně všude. A nevím zda je to správně nebo ne. A nebo jestli postačí skrze rampu cerit hladinu a nechat to jet beze změny. Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 19:05 Muž Jericho [0] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku On právě natočit nejde. Jde přes trubku s rampou do zásobníku a spodem dírama vytéká na hladinu a druhý vývod má napevno pod hladinu.
Edit: Takže jí vlastně čeřím asi takto. Tak vypnu.. Díky za odpověď X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2019 18:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Jericho
Vzduchování vypnout můžeš bezpečně. Jen natoč vývod filtru tak, aby mírně čeřil hladinu. Nejvíc kyslíku se do vody dostane ze vzduchu přes hladinu a to za normálních okolností stačí. Rostliny tomu dál pomůžou, ale na těch by kyslíková bilance neměla stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 18:43 Muž Jericho [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Prosím zkušenější o radu. Mohu si v tomto akváriu s tímto osazenstvem dovolit už vypnout vzduchování z přisávání filtru a nebo musím počkat až rostliny ještě povyrostou? Aby se při vypnutém světle neudusily ?Razbora 15ks a Panda 7ks.Svítím 8h denně po 4 hodinách s pauzou.Asi blbej dotaz, ale netuším, kolik je potřeba zelenýho, aby AQ fungovalo, co se týká kyslíku samostatně :-( ;-) Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:36 R Muž Anthrax [4730] Re: Angel123
To ti takhle nikdo neřekne. Záleží na množství ryb, filtraci, teplotě vody, rostlinách a dalších faktorech. Někdo,nemusí vzduchovat vůbec, jiný musí nonstop. Pokud nemáš přerybněno a filtr ti čeří hladinu, tak by ses mohl bez vzduchování obejít úplně. Pokud máš akva přerybněné, tak vzduchuj raději nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:31 Angel123 – Dotaz
Ahoj. Chtel bych se zeptat, jak casto pustet vzduchovani? Filtr mam nonstop pusten jde o akvarium 110 litru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2019 21:20 R Muž ctibum [6838] Re: Bosslosos
Závojnatka viz zdejší atlas:
Min.vel.nádrže: Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.
Takže spíš než vzduchování řeš ryby... Ono i "rostlinu mám" nezní moc optimisticky. Zkus sem dát fotku nádrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:15 Bosslosos – Filtrace a vzduchování
Ahoj,koupil jsem 60l set od Tetra s topitkem a filtrací v jednom kuse. Vývod vody je horem,ale chtěl bych vědět jestli je třeba dokoupit vzduchování. Všude se píše,že vybavení je komplet. Živou rostlinu mám, jsou tam dvě zavojnatky a patnáct neonek. Díky za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 20:09 Muž Kubaa [718] Re: Kochanski
Nedostatek vzduchu mít asi nebudou, pohyb hladiny stačí. Nicméně do takhle malého akvária jsou to naprosto nevhodné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 19:30 Žena Kochanski [2] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Díky moc za odpověď. Mám tam celkem 16 ryb, tak nevím, zda to tak můžu nechat (5x rasbora, 5x tetra, 3x rasbora hengeli, 2x pancéřníček a 1x krunýřovec + ti dva šneci). Přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:23 Muž Kubaa [718] Re: Kochanski
Pokud nemáš extrémně přerybněné akvárium, tak bublinky nejsou potřeba. Bohatě stačí to, že se voda díky filtru pohybuje. Pokud máš v akváriu dost prosperujících rostlin, není dokonce potřeba ani pohyb vody, akvárium může existovat i bez techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:20 Žena Kochanski [2] – nováček
Zdravím všechny a prosím o radu. Mám 30L akvarijní set, ve kterém je PAT MINI FILTR: 50-400 L/ hod, 4W, s hadičkou vypouštějící bubliny. Při výměně vody jsem si všimla, že rybkám se víc líbí v akváriu, pokud bublinky jsou vypnuté, jinak se drží v jiné části akvária (i když mám bubliny na minimum). Dnes jsem byla v akvaristice a bylo mi řečeno, že hadičku můžu odstranit a nechat pouze proudit vodu. Jsem opravdu úplný nováček a vůbec nevím, jestli to tak opravdu je, nebude tam málo vzduchu? Bojím se, abych něco neudělala špatně. Mám tam krunýřovce, pancéřníčky, rasboru hengeli, Rasbora uropthalmoid, Tetru ohnivou a dva šneky. Omlouvám se za možná hloupý dotaz a děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2016 14:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petan26
Filtrace navíc nemůže uškodit, ale jen pomoct. Takže hurá do toho, závojnatky nadělají hodně svinčíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 14:13 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – Atman AT druhý filtr
Přemýšlím, původně jsem chtěl pro vnější filtr jako predfiltr molitanovou kostku na sací koš, nakonec k tomu nedošlo, a protože o tu kostku pořád zakopavam, pohrávam si s myšlenkou druhého filtru v podobě čerpací hlavy Atman AT. Akva je 200 l., tři zavojnatky ( dvě malé !), kostka uvnitř mě osobně nevadí. Jen mě zajímá jestli filtrace -nebude přehnaná, čili Eheim 2236 s náplní 3,2 l, čistým nanerenym prutokem 380l/hod. plus teda ta hlava AT 200 akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… ,tedy více škody nežli užitku? Když vidím dnešní výkonné filtrace, kdy se na 200l. Akva zvyšuje výkon filtrace téměř dvounasobne, oproti létům minulým, navíc si kostky hodně lidí pochvaluje co do účinnosti, Díky za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sevy
Ten filtr je nevyhovující má malou filtrační náplň na tak velké akvárium. Poohlédl bych se po něčem jiném. Stačí filtrační hlava a biomolitan o rozměrech aspoň 10 x 10 x 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 02:05 sevy
Zakládám nové akvárko (112 l). (Před tím jsem měl 44 litrů, s obyč filtrací). Mám k němu vnitřní filtr Claro 600. Když ho poskládám tak, že je tam ta rampička a ještě tam zapojím i tu hadičku pro přívod vzduchu na vzduchování, hadička se ucpe vodou a filtr nevzduchuje. Rampa jede bez problémů. Předpokládám, že filtr tedy obojí najednou neutáhne. Můžu tedy ten přívod vzduchu (hadičku) odpojit a nechat jen tu rampu, která mi čeří vodu? Bude to pak rybkám stačit, resp. bude AQ dost provzdušněné?

Ještě doplním že v AQ bude pár pavích oček a 2 ancitrusy, které jsou momentálně v tom malém AQ. Až se nové zaběhne, čeká je stěhování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:51 Muž Legioix [574] Re: Prochy91
Ano kup jinej, protože tento "filtr" dost dobře znám a je naprosto k ničemu. Vevnitř je molitan o velikosti 3x3x4 cm což je jako by tam nic nebylo. Kdysi jsem do toho nacpal molitan z bublifuku, ale zase se to strašně zanášelo. Kostka s čerpací hlavou je nejlepší řešení.
www.rybicky-rybky.cz/…

www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:49 Prochy91 Re: romant
On ma teda i vzduchovani a tu plastovou trubicku tam nemam mam hadicku,ale i tak mam koupit jinej jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:30 R Muž romant [27977] Re: Prochy91
Nepoužívej ani uhlí, ani ten filtřík, jenž je z kategorie "honič vody", má výkon ale nemá k tomu patřičnej objem filtračního materiálu. Navštiv patřičné vlákno a informuj se tam, ale var. čerpací hlavy a kostky biomolitanu se zde bude na první dobrou nabízet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:10 Prochy91
Fotka k příspěvku Chtel bych se zeptat,tento tyden jsem teprve zacal a koupil jsem si set Marina 54L.Soucasti byl filtr Marina ve kterem byla jak pena tak aktivni uhli.Mam uhli vytahnout a staci ta pena ktera tam byla ? Dekuji moc za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:20 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: romant
Ok, zkusim a snad to bude fungovat. Prvni rybky by snad mely byt na ceste ve ctvrtek, tak doufam, ze jim bude dobre. V jednom aq je osamocena krevetka, ktera roste jak z vody, tak snad ji taky nic nechybi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:15 R Muž romant [27977] Re: Katchi
Tu hladinu bych pomocí vyékající vody z filtru rozhodně rozpohyboval čímž se zajistí přísun kyslíku pro živočichy a bude se narušovat potenc. slepá hladina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:24 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Ahoj, nevim, jestli jsem dotaz zaradila spravne, nicmene to zkusim. Mame dve akvarka, v jednom je navic klasicke vzduchovani pres kaminek, ale to temer nepoustime. Ani jeden z filtru neceri hladinu, nepousti bublinky. Chci se zeptat, je to vlastne vubec nutne? Nebo staci, kdyz je akvarko dostatecne zarostle kytkama? Nebo mam zkusit filtry umistit vys, aby tu hladinu cerily?
Omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale akvarka teprve zajizdime, teprve se chystame nakoupit rybky, tak bych to chtela mit poresene jeste pred nakupem...diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:44 R Muž romant [27977] Re: 0
No, při tom provozu, to by bylo, aby neminul. ;-) Jinak naprosto v pohodě, já nemám problém s žádným jiným názorem, když má hlavu a patu a to ten tvůj má. palec Občas se může stát, že se budeme rozcházet v postoji tzv. člověka s rybárnou a koníčkáře, ale dobereme se ke správnému řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:44 Muž JaM [1] Re: 0
proto uvažuju o výměně dna jako takovýho...jak na to koukám kolem do kola, je ho tam dost i dole...

zítra tomu nějakou tu hodinu věnuju a zkusím to nějak pořádně pročistit...nejspíš i za cenu případnýho přesazená kytek, momentálně jich zasazených moc není (4-5 trsů), tak by to nemusel být problém. Stejně uvažuju i nad tím, že by to celkově chtělo poupravit design...nějaký kytky zmizely a už to není ono..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:40 Muž JaM [1] Re: romant
filtr jsem trochu ždímal v neděli, když jsem měnil vodu a průtok má zatím supr, takže nebude třeba. Zítra se na to vrhnu s tím že vyndám teda na chvíli kořeny. Mám odlovit rybky? předpokládám že jak budu ty kořeny tahat ven, že celkem slušně rozvířím i ten sajrajt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:39 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JaM

V tom hrubém štěrku, co tam máš se usazuje značné množství detritu a chce to proudem vody, třeba pomocí hadice, co půjde vyplavit. O nitrifikační bakterie nepřijdeš a k té údržbě filtru se můj postoj nemění.

Nechci tady frajeřit, dělat ze sebe těžkého profíka a někoho kompromitovat, ale i Roman občas mine jádro potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:36 R Muž romant [27977] Re: JaM
Tak pod kořeny bude pěknej elent, to je stará vesta. ;-) Nicméně když budeš odkalovat, ten filtr bych nečistil a když to i přes to uděláš, trošku více bych ve dnech následujících měnil vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:34 Muž JaM [1] Re: romant
OK, zkusím to zítra nějak pořádně vzít odkalovačem...přemýšlím jestli to vzít nějak zgruntu...třeba vyndat ty dva kořeny...já právě nějak žil v tom, když mam svažitý dno dopředu, že stačí jen vpředu, ale chce to teda asi větší zásah..

nějaký rady jak to odkalit pořádně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:28 R Muž romant [27977] Re: JaM
O.K. Potom ta hygiena dna by měla pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:26 Muž JaM [1] Re: romant
když ho nechám a nevyčistím ho(cca 2-3 týdny), tak se výkon snižuje až do tý míry, že z rampy skoro nic neteče..a když, tak takovým "čurkem" že se hladina ani nehne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:10 R Muž romant [27977] Re: JaM
A co se stane, když nevyčistíš? Přestane fungovat úplně? Nebo jede jenom na tu polovinu výkonu? Pokud je tomu tak, ten problém by nemusel být tak zásadní. Nicméně s tím co napsal kolega problém mít nebudu v momentě, že se nebude v té době čištění, řekněme oživení bakterií ve filtru zároveň odkalovat dno a nějak protrhávat rostlinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:07 Muž JaM [1] Re: 0
OK, zkusím to pořádně odkalit a odkalovat častěji. Tím proudovým průplachem nádrže máš namysli co? Uvažuju o výměně dna za něco jemnějšího, ale to je zatím výhledově cca 2-3 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:52 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: JaM
Poslední dobou musím filtr proplachovat cca 1x/10-14dní, protože se proudění více jak o polovinu sníží jak se zanáší..
Nevíte v čem může být problém?
Pokud kal ze dna pancéřníčci zvíří, čímž dno v podstatě pročišťují, tak se logicky ony částice zachytí ve filtru, který se tím zanáší, zpomalí se průtok a rozkladem je z vody odnímán kyslík.

Proudový průplach nádrže by vůbec neškodil. Je potřeba častěji odkalovat. Já vyčistím filtr i po dvou - třech dnech, pokud vidím, že situace si tento zákrok žádá a nevěř !! tvrzení "ověnčených rádců", že tím životu v akváriu uškodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 18:21 Muž JaM [1] Re: Silent
všechny ostatní jsou právě ok...jen jsem si toho všiml až poslední dobou :-) tak to jsem rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 18:20 R Muž Silent [5949] Re: JaM
Pokud se ostatní ryby chovají normálně a "nevisí" u hladiny je to v pořádku. Pancéřníčci se u hladiny musí nadechovat, je to dané jejich dýchacím systémem. Doporučuji přečíst rybicky.net/clanky/462-pancernicci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 17:41 Muž JaM [1] – Málo vzduchu?
Ahoj, měl bych jednu otázku. Pancéřníčci se mi poslední dobou vydávají ode dna k hladině. Je možný že může být málo prokysličená voda? Akva stále stejné jako v prezentaci, jen jsem dal pryč plovoucí rostliny, protože bránily světlu a trochu se změnila osádka, už opraveno

Přemýšlím nad výměnou rampy za difuzor s hadičkou...co myslíte? Je lepší difuzor nebo rampa? Rampu mám takřka s hladinou a stejně se trochu tvoří slepá hladina (z pohledu zespod je vidět čisto jen tam kde proudí voda z filtru). Poslední dobou musím filtr proplachovat cca 1x/10-14dní, protože se proudění více jak o polovinu sníží jak se zanáší..
Nevíte v čem může být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 22:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
Ono vrčení motůrku u hlavy je nic moc.
Chápu. A co kdybyste ten filtr poháněl vzduchem třeba z nafouknuté duše z kola od traktoru? :)
Samozřejmě - přes jehlový ventil, nejlépe zn. Camozzi! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
Já spíš myslel, jestli by to šlo i bez toho. ano Ono vrčení motůrku u hlavy je nic moc. Asi to budu muset dám někam jinak :-D Tak zkusil jsem to.. :-D

Edit: Hele řeknu to na rovinu. Tohle je pro mě taková Španělská vesnice. Já jsem zvyklý na filtry, které mohou mít i ten "sberač" vody pod hladinou a furt jedou. Tohle je novinka. Ono za 60,-Kč, co chceš že? Takže pokud jsem to správně pochopil, tak to bez vzduchování ani nepoběží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
...Jaký na to máte názor? Že jste něco požil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 21:01 Muž ondralomnice [81] Re: Aforte
no pokud to je sranda tak :-D :-D ale jinak je jasné že tu hadičku musíš napojit na vzd. motorek aby ti ten filtřík fungoval jak píšou u popisu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:35 Muž Aforte [533] - Rostliny
Koupil jsem si tento filtr do odchovny: www.tommiland.cz/…

Je tam jedna věta:
Součástí balení není vzduchovací motorek, který je k provozu filtru zapotřebí.

Je to nutné? Ta hadička, co je obmotaná kolem vývodu by trčela ven. Nebude to stačit takto? Vzduchování doma mám, ale proč to zapojovat, když nemusím. Jaký na to máte názor?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/842-filtrace-a-vzduchovani