Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace a vzduchování

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace a vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:36 R Muž Anthrax [2320] Re: Angel123
To ti takhle nikdo neřekne. Záleží na množství ryb, filtraci, teplotě vody, rostlinách a dalších faktorech. Někdo,nemusí vzduchovat vůbec, jiný musí nonstop. Pokud nemáš přerybněno a filtr ti čeří hladinu, tak by ses mohl bez vzduchování obejít úplně. Pokud máš akva přerybněné, tak vzduchuj raději nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:31 Muž Angel123 [0] – Dotaz
Ahoj. Chtel bych se zeptat, jak casto pustet vzduchovani? Filtr mam nonstop pusten jde o akvarium 110 litru.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 08:39 Bosslosos Re: Strakááč
Díky za rozumnou odpověď. Akvárium jsem nechal běžet celkem dlouho a neonky jsem jen přestěhoval z jiného akvárka. Dokoupil jsem jen ty zavojnatky,zarazila mě velikost akvária,ze kterého je prodávali a zároveň i reakce prodavače,když jsem mu řekl jaký mám objem a obsah. Holt jsem narazil na odborníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 22:44 Muž Strakááč [118] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Bosslosos
ptáš se zda-li je potřeba dokoupit vzduchování...
odpoveď je:
ne. radši bych místo vzduchování pořídil značnou dávku rostlin... a jak se píše níž, závojnatky i neonky bych hned prodal nebo daroval... za měsíc se ti to akvárium zajede pak můžeš přidat ryby, hlavně postupně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 22:02 Muž JirkaŠčobák [2584] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: Bosslosos
Můžeš zabíjet své ryby někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:59 R Muž ctibum [4601] - Snažím se to nezahubit...Re: Bosslosos
Závojnatky, které patří minimálně do 200 litrů čistého objemu týráš v šedesáti litrech hrubého objemu.
Neonky (předpokládám, že se jedná o obecné, nebo červené), které patří do nádrže o minimální délce 80 cm / 80-120 litrů (opět viz atlas) chováš tamtéž.
Nevím, co se ti na mojí odpovědi zdá nerozumné, ale klidně ji ignoruj a počkej na někoho, kdo si ego honit nebude a poradí ti s tím vzduchováním... ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:51 Bosslosos - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
No koukam,že tady se asi rozumné odpovědi nedočkám a zdá se mi,že to tu par jedincům slouží k tomu,aby si akorát honili ego.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:35 Muž JirkaŠčobák [2584] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: Bosslosos
Bosslosos napsal:Živou rostlinu mám, jsou tam dvě zavojnatky a patnáct neonek.
To vypadá jako akvárium v značně "nešťastné" startovní pozici.

P.S. Skoro jako bych tě před třemi lety při psaní tohoto blogu měl před očima dennikn.sk/… Jen jsem si k závojnatce nedovedl představit těch 15 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2019 21:20 R Muž ctibum [4601] - Snažím se to nezahubit...Re: Bosslosos
Závojnatka viz zdejší atlas:
Min.vel.nádrže: Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.
Takže spíš než vzduchování řeš ryby... Ono i "rostlinu mám" nezní moc optimisticky. Zkus sem dát fotku nádrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:15 Bosslosos - Snažím se to nezahubit... – Filtrace a vzduchování
Ahoj,koupil jsem 60l set od Tetra s topitkem a filtrací v jednom kuse. Vývod vody je horem,ale chtěl bych vědět jestli je třeba dokoupit vzduchování. Všude se píše,že vybavení je komplet. Živou rostlinu mám, jsou tam dvě zavojnatky a patnáct neonek. Díky za názor.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 20:09 Muž Kubaa [714] Re: Kochanski
Nedostatek vzduchu mít asi nebudou, pohyb hladiny stačí. Nicméně do takhle malého akvária jsou to naprosto nevhodné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 19:30 Žena Kochanski [2] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Díky moc za odpověď. Mám tam celkem 16 ryb, tak nevím, zda to tak můžu nechat (5x rasbora, 5x tetra, 3x rasbora hengeli, 2x pancéřníček a 1x krunýřovec + ti dva šneci). Přikládám foto

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:23 Muž Kubaa [714] Re: Kochanski
Pokud nemáš extrémně přerybněné akvárium, tak bublinky nejsou potřeba. Bohatě stačí to, že se voda díky filtru pohybuje. Pokud máš v akváriu dost prosperujících rostlin, není dokonce potřeba ani pohyb vody, akvárium může existovat i bez techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 19:20 Žena Kochanski [2] – nováček
Zdravím všechny a prosím o radu. Mám 30L akvarijní set, ve kterém je PAT MINI FILTR: 50-400 L/ hod, 4W, s hadičkou vypouštějící bubliny. Při výměně vody jsem si všimla, že rybkám se víc líbí v akváriu, pokud bublinky jsou vypnuté, jinak se drží v jiné části akvária (i když mám bubliny na minimum). Dnes jsem byla v akvaristice a bylo mi řečeno, že hadičku můžu odstranit a nechat pouze proudit vodu. Jsem opravdu úplný nováček a vůbec nevím, jestli to tak opravdu je, nebude tam málo vzduchu? Bojím se, abych něco neudělala špatně. Mám tam krunýřovce, pancéřníčky, rasboru hengeli, Rasbora uropthalmoid, Tetru ohnivou a dva šneky. Omlouvám se za možná hloupý dotaz a děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:21 Muž JduSi [16] Re: Misa
Dej si tam biomolitan 10x10x20... Uvidis,ze budes rada,jelikoz ti to vyjde na vysku presne tak,aby to cerpadlo jeste zvladlo cerit hladinu :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 19:42 R Muž afc1886 [5830] Re: Misa
ano to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 19:41 Žena Misa [0]
Mám ještě dotaz, budu objednávat ATMAN IP 200 a chtěla bych bioakvacit 10 x 10 x 16 cm.
Je biomolitan to samé nebo se jedná o jiný druh filtru?

Například od prodejce:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 15:16 Muž bob67 [2] Re: Misa
Já používám čerpací hlavu Atman IP201 a kostku bioakvacitu 10x10x20cm. Akvárko mám 80x40x40. Kostku dej takovou, aby měla velikost tak 2% z obsahu vody v aq. Hlava by možná stačila aAtman IP200. Já to mám stažené tak na 1/3 výkonu. Výhoda je, že si můžeš nasměrovat proud celkem kam potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:04 Žena Misa [0]
Chci si pořídit akvárium 60 cm x 30 cm x 30 cm o tloušťce 6 mm, 70 % dna osázet rostlinami a rybičky:

6 ks paví očka
3 ks ancistrus na čištění akvárka od řas, ...
+ neonky

Potřebuji vnitřní filtr. Můžete mi doporučit vhodný filtr, tichý a hlavně funkční?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.03.2016 14:16 Muž NHKG [3642] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Petan26
Filtrace navíc nemůže uškodit, ale jen pomoct. Takže hurá do toho, závojnatky nadělají hodně svinčíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 14:13 Muž Petan26 [52] - Jezírkové ryby – Atman AT druhý filtr
Přemýšlím, původně jsem chtěl pro vnější filtr jako predfiltr molitanovou kostku na sací koš, nakonec k tomu nedošlo, a protože o tu kostku pořád zakopavam, pohrávam si s myšlenkou druhého filtru v podobě čerpací hlavy Atman AT. Akva je 200 l., tři zavojnatky ( dvě malé !), kostka uvnitř mě osobně nevadí. Jen mě zajímá jestli filtrace -nebude přehnaná, čili Eheim 2236 s náplní 3,2 l, čistým nanerenym prutokem 380l/hod. plus teda ta hlava AT 200 akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… ,tedy více škody nežli užitku? Když vidím dnešní výkonné filtrace, kdy se na 200l. Akva zvyšuje výkon filtrace téměř dvounasobne, oproti létům minulým, navíc si kostky hodně lidí pochvaluje co do účinnosti, Díky za názor.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 16:03 Muž Prašan [3219]
Chystám sa prerábať trocha filtáciu a neviem nájsť niekde u nás kolienko na vzduchovaciu hadičku.Takéto www.garnelen-tom.de/…
Ak niekto niekde v shope máte dajte mi prosím info.Potrebujem 16ks.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 20:36 jamajcan Re: ŠtefanT
Štefan,to není kostka, ale kvádr :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 20:14 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: Marty0673
souhlas s Yirkou. Osobně mám dobrou zkušenost s IP-čkami od Atmanu. Jsou tiché a šlapou jak hodinky. IP-201/202 + kvalitní kostka 10x10x20cm by mohla být dobrou volbou za docela přijatelný peníz. Ale není to jediná možnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2015 16:26 Muž Yirka [7886] Re: Marty0673
70litrů bych určitě řešil čerpadlem s kostkou molitanu.
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 15:46 Marty0673 – vhodný výběr filtrace
Zdravím všechny pokročilejší akvaristy.Potřeboval bych poradit s výběrem vhodné filtrace do 70 l nádrže.Byla mi vřele doporučena filtrace od značky Newa která se mi moc zamlouvá.Co vy ostatní na tuto značku?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 12:49 sevy Re: vaaclav
Myslel jsem si to, díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 11:44 R Muž vaclav [10168] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sevy
Ten filtr je nevyhovující má malou filtrační náplň na tak velké akvárium. Poohlédl bych se po něčem jiném. Stačí filtrační hlava a biomolitan o rozměrech aspoň 10 x 10 x 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 02:05 sevy - Echinodory + stonkové rostliny
Ještě doplním že v AQ bude pár pavích oček a 2 ancitrusy, které jsou momentálně v tom malém AQ. Až se nové zaběhne, čeká je stěhování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 01:56 sevy - Echinodory + stonkové rostliny – Dotaz skoro začátečníka
Zakládám nové akvárko (112 l). (Před tím jsem měl 44 litrů, s obyč filtrací). Mám k němu vnitřní filtr Claro 600. Když ho poskládám tak, že je tam ta rampička a ještě tam zapojím i tu hadičku pro přívod vzduchu na vzduchování, hadička se ucpe vodou a filtr nevzduchuje. Rampa jede bez problémů. Předpokládám, že filtr tedy obojí najednou neutáhne. Můžu tedy ten přívod vzduchu (hadičku) odpojit a nechat jen tu rampu, která mi čeří vodu? Bude to pak rybkám stačit, resp. bude AQ dost provzdušněné?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 21:14 Prochy91 - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Legioix
Uz sem objednal i filtr i penu dle odkazu palec dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:55 Muž Legioix [559] Re: Prochy91
Stejně to co tam je ted není zaběhnutý, protože to ani zaběhnout nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:54 Prochy91 Re: Legioix
Vyborne ! Dik moc ja sem si rikal ze je to nejaky divny :-D takze koupim novej a muzu to zase nechat znovu zabihat co ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:51 Muž Legioix [559] Re: Prochy91
Ano kup jinej, protože tento "filtr" dost dobře znám a je naprosto k ničemu. Vevnitř je molitan o velikosti 3x3x4 cm což je jako by tam nic nebylo. Kdysi jsem do toho nacpal molitan z bublifuku, ale zase se to strašně zanášelo. Kostka s čerpací hlavou je nejlepší řešení.

www.rybicky-rybky.cz/…

www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:49 Prochy91 Re: romant
On ma teda i vzduchovani a tu plastovou trubicku tam nemam mam hadicku,ale i tak mam koupit jinej jo ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:30 R Muž romant [27451] Re: Prochy91
Nepoužívej ani uhlí, ani ten filtřík, jenž je z kategorie "honič vody", má výkon ale nemá k tomu patřičnej objem filtračního materiálu. Navštiv patřičné vlákno a informuj se tam, ale var. čerpací hlavy a kostky biomolitanu se zde bude na první dobrou nabízet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:10 Prochy91
Fotka k příspěvku Chtel bych se zeptat,tento tyden jsem teprve zacal a koupil jsem si set Marina 54L.Soucasti byl filtr Marina ve kterem byla jak pena tak aktivni uhli.Mam uhli vytahnout a staci ta pena ktera tam byla ? Dekuji moc za radu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:20 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: romant
Ok, zkusim a snad to bude fungovat. Prvni rybky by snad mely byt na ceste ve ctvrtek, tak doufam, ze jim bude dobre. V jednom aq je osamocena krevetka, ktera roste jak z vody, tak snad ji taky nic nechybi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:15 R Muž romant [27451] Re: Katchi
Tu hladinu bych pomocí vyékající vody z filtru rozhodně rozpohyboval čímž se zajistí přísun kyslíku pro živočichy a bude se narušovat potenc. slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:24 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Ahoj, nevim, jestli jsem dotaz zaradila spravne, nicmene to zkusim. Mame dve akvarka, v jednom je navic klasicke vzduchovani pres kaminek, ale to temer nepoustime. Ani jeden z filtru neceri hladinu, nepousti bublinky. Chci se zeptat, je to vlastne vubec nutne? Nebo staci, kdyz je akvarko dostatecne zarostle kytkama? Nebo mam zkusit filtry umistit vys, aby tu hladinu cerily?
Omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale akvarka teprve zajizdime, teprve se chystame nakoupit rybky, tak bych to chtela mit poresene jeste pred nakupem...diky.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:44 R Muž romant [27451] Re: 0
0 napsal:
V tom hrubém štěrku, co tam máš se usazuje značné množství detritu a chce to proudem vody, třeba pomocí hadice, co půjde vyplavit. O nitrifikační bakterie nepřijdeš a k té údržbě filtru se můj postoj nemění.

Nechci tady frajeřit, dělat ze sebe těžkého profíka a někoho kompromitovat, ale i Roman občas mine jádro potíží.
No, při tom provozu, to by bylo, aby neminul. ;-) Jinak naprosto v pohodě, já nemám problém s žádným jiným názorem, když má hlavu a patu a to ten tvůj má. palec Občas se může stát, že se budeme rozcházet v postoji tzv. člověka s rybárnou a koníčkáře, ale dobereme se ke správnému řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:44 Muž JaM [1] Re: 0
proto uvažuju o výměně dna jako takovýho...jak na to koukám kolem do kola, je ho tam dost i dole...

zítra tomu nějakou tu hodinu věnuju a zkusím to nějak pořádně pročistit...nejspíš i za cenu případnýho přesazená kytek, momentálně jich zasazených moc není (4-5 trsů), tak by to nemusel být problém. Stejně uvažuju i nad tím, že by to celkově chtělo poupravit design...nějaký kytky zmizely a už to není ono..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:40 Muž JaM [1] Re: romant
filtr jsem trochu ždímal v neděli, když jsem měnil vodu a průtok má zatím supr, takže nebude třeba. Zítra se na to vrhnu s tím že vyndám teda na chvíli kořeny. Mám odlovit rybky? předpokládám že jak budu ty kořeny tahat ven, že celkem slušně rozvířím i ten sajrajt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:39 Muž 0 [1033] - Obecné.Re: JaM

V tom hrubém štěrku, co tam máš se usazuje značné množství detritu a chce to proudem vody, třeba pomocí hadice, co půjde vyplavit. O nitrifikační bakterie nepřijdeš a k té údržbě filtru se můj postoj nemění.

Nechci tady frajeřit, dělat ze sebe těžkého profíka a někoho kompromitovat, ale i Roman občas mine jádro potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:36 R Muž romant [27451] Re: JaM
Tak pod kořeny bude pěknej elent, to je stará vesta. ;-) Nicméně když budeš odkalovat, ten filtr bych nečistil a když to i přes to uděláš, trošku více bych ve dnech následujících měnil vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:34 Muž JaM [1] Re: romant
OK, zkusím to zítra nějak pořádně vzít odkalovačem...přemýšlím jestli to vzít nějak zgruntu...třeba vyndat ty dva kořeny...já právě nějak žil v tom, když mam svažitý dno dopředu, že stačí jen vpředu, ale chce to teda asi větší zásah..

nějaký rady jak to odkalit pořádně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:28 R Muž romant [27451] Re: JaM
O.K. Potom ta hygiena dna by měla pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:26 Muž JaM [1] Re: romant
když ho nechám a nevyčistím ho(cca 2-3 týdny), tak se výkon snižuje až do tý míry, že z rampy skoro nic neteče..a když, tak takovým "čurkem" že se hladina ani nehne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:10 R Muž romant [27451] Re: JaM
A co se stane, když nevyčistíš? Přestane fungovat úplně? Nebo jede jenom na tu polovinu výkonu? Pokud je tomu tak, ten problém by nemusel být tak zásadní. Nicméně s tím co napsal kolega problém mít nebudu v momentě, že se nebude v té době čištění, řekněme oživení bakterií ve filtru zároveň odkalovat dno a nějak protrhávat rostlinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:07 Muž JaM [1] Re: 0
OK, zkusím to pořádně odkalit a odkalovat častěji. Tím proudovým průplachem nádrže máš namysli co? Uvažuju o výměně dna za něco jemnějšího, ale to je zatím výhledově cca 2-3 měsíce
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 3539x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/842-filtrace-a-vzduchovani