Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak velké akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak velké akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 17:40 R Muž Anthrax [4798] Re: Tompr
Záleží bezesporu na druhu ryby. Dáváš sem moc nekonkrétních dotazů, napřed si něco přečti (rybicky.net/forum/5025-karantena-lecebna-nadrz a rybicky.net/forum/5458) až pokud na své otázky nenajdeš odpovědi, tak se konkrétně ptej. Nebo použij strejdu Googla. Neber to nijak zle, ale bez trochy samostudia to nepůjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 15:43 Tompr – Jak velké akvarium pro karanténu,množení ryb....
Hlavní akvarium má 96l jak velké musím mít na karantenu nebo množení ryb apod?
Kolik se počíta na rybičku 1cm2 rybky na 1 l vody?

Druhé akvarium musí mít taky topitko i vzduchovaní co?

dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 11:45 Muž liborass [174] Re: Těhňajs
já bych se toho nebál, bude to malawi, nebudeš se v tom hrabat každou chvíli, stejně za chvilku ti bude to akva malý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 11:35 Muž honcka [39] Re: Těhňajs
Proč tak vysoký já si po rekonstrukci chci na tlamovce dělat stejně široký, ale 140 délku a bude vysoký akorát 40cm, co jsem četl, tak u tlamovců je důležitá plocha dna a nepotřebují vysoké akvárium, ale je pravda, že já to omezuju kvůli nosnosti stropu, jinak bych to dal 50-55cm. Na údržbu je imho ideál, když můžeš na celé dno došáhnout rukou bez toho aby ses utopil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 11:00 Těhňajs
Plánuji akvarium pro Mbuny ve zdi s rozměry délka 125 cm šířka 75 cm a výška 68 cm. Otázka zní: bude to problém udržovat? Nemáte někdo velikostně podobné akvarium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.12.2012 00:00 Muž lukis [20] - RostlinyRe: sikula
Ja jsem to radsi nechal zahrnout do pojistky na bydleni :) jinak cim vetsi tim lepsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.12.2012 22:40 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
Kdo se bojí, nesmí do lesa... Co na tom chceš dál řešit? :-)

Jestli 100, 150 a nebo 500 litrů asi vyjde na stejno, pokud to prdne :-)
Nešetři a kup od osvědčené firmy, silnější sklo. Já bych z toho takovou vědu nedělal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ano znám, jsem to já sám a byla to světe div se, ta stopadesátka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 20:07 Muž Jiri_99 [425] Re: Ičin
Ono ani tak nejde jestli někomu akvárko prasklo nebo neprasklo jak o to, že 150l na podlaze nadělá s největší pravděpodobností paseku. A to dost mocnou.. ;-)

Ičin napsal: 150 litrů vůbec neřeš,to je drobnost. Pokud by z nějakého důvodu prasklo,tak to stejně nic moc nenadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2012 20:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
A teď opravdu..znáte někdo někoho komu ruplo akvárko?? Já teda ani jedinýho. Kdyby každej takhle do puntíku řešil, že se to vlastně může vylít tak máme tak elementku v koupelně na poličce nad vanou :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ono kdybys někdy tu 150 litrovku na podlaze našel(vylitou, vyteklou), tak by jsi takhkle neblábolil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 18:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sid
Asi sem to měl rozepsat :) První mělo být "akvária nepraskají" pokud je člověk vyloženě neprorazí. K tomu se mělo vztahovat taky ten problém s váhou, ta je úplně zanedbatelná. A až jako poslední mělo být lehké uklidnění, že množství vody v akváriu o objemu 150 litrů neudělá nijak extrémní paseku. Samozřejmě že to vytopí váš byt a lehce propláchne i ten pod váma, ale tím bych se vrátil zpátky - akvária nepraskají. Pokud vznikne problém s netěsností, tak je to ve formě kapek
(To je tak, když člověk odepisuje v mobilu a šetří znakama :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 17:41 Muž Sid [6648] - RostlinyRe: Ičin
...150 litrů vůbec neřeš,to je drobnost. Pokud by z nějakého důvodu prasklo,tak to stejně nic moc nenadělá...
Máte tuchu, o čem píšete?! hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 16:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: meleri
150 litrů vůbec neřeš,to je drobnost. Pokud by z nějakého důvodu prasklo,tak to stejně nic moc nenadělá. A akvária nepraskají. Váhu neřeš už vůbec. Je tu spousta lidí s velkzna akvárka. (osobně teď řeším 1400 litrů do 3.patra paneláku )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2012 14:29 Muž kofejn [963] Re: meleri
Základna 110x45cm určitě. Má to to výhodu, že má rozměry jaké jsem chtěl a mohl(musel) jsem si udělat svůj kryt a osvětlení X-) .
Standard je 100x40, 100x50, 120x40, 120x50. Ale moc se v tom nevyznám, jen jsem hledal na netu a zvažoval pro a proti, když budu mít nádrž na míru.
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:18 meleri Re: kofejn
dekuji, myslis, ze ty rozmery co mas jsou nestandardni? jen se ptam, protoze fakt nevim. ziju v cizine, a sklarna tu kousek je, ale absolutne nemam predstavu o cene...
jinak svetlo jsem uvazovala rampa Hagen T5, 2x 39 wattu, filtr - hlava atman plus pena.. topitko nejake obycejne...
nevim jestli toho svetla nebude moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:14 meleri Re: grunda
dekuji, myslim, ze jsi me presvedcil. skrinka bude siroka tak to bude vetsi plocha a neudela to diry jako napr nohy stolu...to jsem si ted uvedomila. trista litru! to je krasa, ale bala bych se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 14:11 Muž kofejn [963] Re: meleri
Mě akvárium dělal kámoš, má to jako živnost. Takhle silná skla si ale nechává řezat.
Raději si připlatím za dobrou práci, a můžu ho doporučit. (neaktuální stránky: www.akvarka-terarka.cz )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
měl jsem na stejném místě třístovku 2 roky a koberec je v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:03 meleri Re: grunda
ano, mame neco jako zaluzie, tak snad to nebude problem....to jo teda! muj bratr dela v ceske sporitelne, a dela i pojisteni, a nedavno taky pojistoval akvarko, velmi velke, tak proto me to napadlo....
Edit: 150 l prcek? ja mam fakt obavy, o ten koberec, precejen.... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
u takového prcka bych váhu vůbec neřešil, já mám stojan klasicky na koberci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:01 meleri Re: kofejn
ok zkusim se zeptat na ceny slepeni akvarka. jinak, svetlo jsem chtela 2 x 39 takovou tu tamanskou rampu. snad by to slo sehnat, kryt nezvladnu, neumim to, jsem zenska. jaky je rozdil mezi 10 mm a 6 mm? co jsem se divala, maji to v obchodech 6 mm?
jeste mam problem, ze to misto, ktere jsem si vybrala, je i s kobercem, tak nevim, pripadne skrin, plus cela ta vaha akvarka, neudela do koberce diry? je lepsi koberec odsunout? pod nim jsou klasicke kachlicky...
Edit: takove miry jako mas ty bych presne chtela! ja nevim da se sklarum verit? precejen, delaji spis okna ne, jak muzo rozumet akvarium? jen se ptam, snad ne blbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
Na okno žaluzii a máš klid, pojištěný ještě nejsem, pojišťovák přijde příští týden a asi to pro něj bude trošku šok :-D tím že chceš nestandardní rozměr, tak si ho budeš muset nechat slepit. Tady se můžeš podívat, jak vypadá 800 litrů: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2012 13:57 Muž kofejn [963] Re: grunda
Necháš-li si nádrž slepit, mysli na osvětlení, ať seženeš standardní kryt. Já si nechal akvárium slepit ze silněšího skla 10mm (110x45x50) a kryt se světlem si udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:33 meleri Re: grunda
pani! a nechal sis to nejak pojistovat, proti pripadne skode z vody? ja jsem o tom uvazovala. ptam se vazne, protoze ja se fakt bojim, mame dost smulu, co se tyce spotrebicu, vsechno se nam dost kazilo a ja mam proste z toho strach. slepit je lepsi? spis jsem uvazovala klasicky koupit ...

a jeste mam jeden problem, jedine volne misto co mam tak je kousek od okna, nedopada tam sice prime svetlo, cely den, ale rano ano. mam obavu z rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.12.2012 13:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
ničeho se neboj, u akvaristiky platí, čím větší, tím lepší. Mě teď trůní v obýváku nová osmistovka a je to paráda. Akva si nech slepit - Sklorex, Farda atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:24 meleri
ahoj,
vratila jsem se po roce a neco zpatky k akvaristice, a moc bych si chtela poridit trochu vetsi akva. Chtela bych akva o velikost 150 l, nejake nizsi. Myslite ze je obtizne sehnat 110 cm x 40 x 50? chtela bych chovat krevetky a tak mi prijde ze je zbytecne mit ho moc vysoke..
Prosim nesmejte se mi, ale mam strach, ze 150l akva je proste moc velke, co kdyz treba praskne, nejvic me desi ta vaha, a ten objem, precejen to uz neni sranda....chtela bych ho koupit nove, hole, bez niceho, a techniku si do nej sehnat sama....
Myslite, ze je vyhodnejsi mensi akva, 100 l nebo 120l nebo uz mezitim neni takovy rozdil?
Nikdy jsem nemela vic jak 60 l. takze me to strasne laka, ale nadruhou stranu me fakt desi predstava prasknuti....
dekuji....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 13:41 Muž snehulda007 [850] Re: luckyy
Tak můžeš tam dát třeba endlerky,ale nesmíš pak zanedbávat údržbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 08:09 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: luckyy
Jediné, co by mě tak napadlo, tak razborky (ty menší varianty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 08:05 luckyy pro snehulda007
a neco jiného krevetky ani betty nemám nejak v oblibě....???? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 06:55 Muž snehulda007 [850] Re: luckyy
Dej tam krevety nebo betu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 20:52 luckyy Re: fido16 a Filip980
1. já vím mám ještě jedno vetší akva 114l čisteho a i tak se mi zdá male......
2.jo takže si teda vezmu to akva od strejdy 54l ...
3. a co dát do 25l akva co jsem dostala na vánoce pře 2 rokama a dotěd stojí ve sklepě (má tam i fyltr s motorkem světlo a kamínky )... :-D smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: luckyy
Všechno to jsou malé rybky, já bych řekl, že by stačilo akvárium o rozměrech 50x30x30 cm (45 litrů), ale klidně i víc. To 45 litrové bych viděl jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:33 Muž fido16 [631] Re: luckyy
Čím větší tím lepší :-)
Pokud máš místo klidně pořiď akva větší. Časem se ti bude zdát malé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:31 luckyy – jak velké akva???
Jak velké akva bych potřebovala pro: 6~panceřníček malí
6~živorodka Wingeova
6~razborka bornejská
kolik litru??????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:43 Melan666 Re: Deathbull
to je jasne predtym som mal 1200l akvarium a tam som mal clariasa a 4occelatov lenze sumec mi akosi prevrhol stenu z kamenia a akvarium nasledne puklo...viem co pisete iste mate skusenosti:-D coz je dobre a co by ste mi povedali ohladne vyberu ryb.dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2012 13:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Melan666
Oceláti aby měli smysl..to je tisíc litrů a výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:07 Melan666 – AMERICKE DRAVCE 300l
zdravim som tu na fore novy a rad by som vedel nazory na chov americkych velkych dravych cichlid.
akvaristike sa venujem cca 16rokov a preskakal som si od zivorodiek,potocnych a jazernych ryb nasho regionu,cez lezovnce a exoty ako arowana a channa. No nakoniec som zostal pri akvaristike cisto zameranej na AMERICKE CICHLIDY.
v akvariu chovam druhy

CICHLASOMA
managuensis-managuejska-6KS
octofasicatus.perletova-7KS

ACARA
pulcher-modra-5ks
metae-columbjska-2KS

ASTRONOTUS
ocellatus
red 1ks
tiger-2 ks
albino.1ks
BLOOD PARROT
2ks
bichis senegalsky a hrotocelec hnedy

samozrejme viem ze akvarium je objemovo male pre tolkoto ryb vzhladom na velkost ktoru dosahuju v zajati aj vo volnej prirode.
akavarium je zalozene na styl BROWN WATER cize drevo korene okruhliaky a tecuca dobreprekysicena voda substrat je strkovo pieskovy bez rastlin.

co sa osadky ryb tyka viem ze budem musiet casom po vytvoreni parov slabe jedince odredat alebo prelozit do inej nadrze ale tak zatial maju cca7cm a uz sa prejavuju znamky samec a samica.

chovam mix takze rad by som vedel nazory na osadku a nejake rady

po odrasteni a vytvoreni parov chem enchat len pary
managuensisi stabilny dobry par jeden
ocelatusy red a oalbino
oactofasicatusy 1samec3samice
blood parrot stabilůne parik aj ked nemaju sancu na vyter lebo samce su spravidla nepolodne

kedze rybyb dosahuju velkost cca 30-35cm chem vediet ake velke akvarium by som mal pouzit na chov vsetkych ryb pohromade po vytvoreni parov. dakujem smich smich smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 11:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Beastie
Pisu z mobilu, tak pardon za diakritiku. Ja zase nesouhlasim s tim dolehanim na skrin. Kdyz se to bude dotykat, tak se bude do akvaria prenaset kazde vrznuzi dveri, kazda vibrace. Nech tam radeji mezeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 11:07 Žena Beastie [320] Re: Cosmogagy
Asi dost zalezi na skrinich, preci jen ma duvera v obyvakovy set ze sconta je znacne nizka, uz takhle tu skrin na ktere to bude stat musim predelat a nejak nechci opirat velike akva o tenkou a sklenenou vitrinu :)
Zase musim tam mit nekde nejakou mezeru na filtr a kabely..uprimne bych byla az rada, kdyby mi to nekdo hezky vymyslel, jak tu skrin, tak jak to bude dolehat a kudy se povedou kabely...nejaky konzultant na akvaria ( kdyz uz sou i na interiery :))

Děkuji za nazor, az konecne sezenu schopneho a rozumne draheho truhlare co udela skrin, budu asi moudrejsi. nejake tipy na zkusene truhlare co znaji akvarijni stolky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2012 10:57 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Řekl bych to asi tak, každej cm v přepočtu na litry dobrej. Výška 50 cm je standart a na údržbu v pohodě, použije se nějaká stolička, nebo židle a je to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:55 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Beastie
Já nějak nevidím problém v doléhání bočních stěn na skříně, takže bych tam klidně napasoval i 100cm, aspoň tam nebudeš mít nevzhlednou mezeru. Pokud máš strach že nedosáhneš ve vyšším akva na dno, a nebo jen těžko, tak ho nech raději nižší, a spíše vol širší. Široké akvo je fajn, krásně se do něj dívá, vidíš taknějak dodaleka. (Já jsem o víkendu založil akva o 90cm délky, 40cm výšky, a celých 70cm široké - a je přes něj super pohled.
O žlutoocaskách i šnekáčích toho vím jen málo, ale mám pocit že taky ocení spíše větší plochu, než vyšší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:39 Žena Beastie [320] – výška vs šířka
Zdravím, vymýšlím akvárium, a už předem vím, že délka bude muset být nestandartně 95cm ( 90cm by se sice vešlo, ale chci to narvat co nejvíc na u skříň a 100 by již doléhala na stěny sousedních skříní, což je předpokládám špatné)
Ve snaze získat centimetry přemýšlím, nad rozšířením například výšky na 50cm a šířky třeba až na 55cm

nevím jak s tou výškou nakolik je to rozumné, sem docela menšího vzrůstu a nevím jak často se budu muset hrabat na dně, pokud tam vůbec dosáhnu. Má s tím někdo zkušenosti? Co s tou šířkou, je to možné na 55 nebo si tím nepomůžu?
Plánovaná je malá tanganika, Cyprichromis leptosoma nahoře a Neolamprologus multifasciatus dole. Děkuji za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2012 08:59 R Muž romant [27987] Re: naty
Tvoje myšlenkový postupy se ubírají správným směrem. palec Určitě bude lepší pro jednoho Beťáka akvárium nad 10 litrů, takže těch 15 litrů bych považoval za realizovatelný. Rozhodně bych tam dal živý rostliny, bety mají rády plouvoucí. Chce to pravidelnou péči o akvárium v podobě týdenní výměny 30% vody a odkalení dna dle potřeby, pokud tam nebude filtrace, tak to bude chtít tu výměnu vody častější, klidně obdenní(někdy se takový sety prodávají). Teplotu vody to chce mít mezi 26-30 stupni a krmení pokud možno pestrý(bývají to mlsouni), ale nepřehánět to s krmnejma dávkama. Když se dodrží tyhle základní potřeby a požadavky, tak by to mělo fungovat a dělat radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 08:45 naty – betta
ahojky chtěla bych si pořídit jednoho samečka bojovnice pestré a ve zvěrimekxu mi říkali že je pro něj ideální ta 2-3l "kostka"ale já nesouhlasím vždyť se v tom ani neotočí.Ale na internetu bylo hezké 6,6l i s vybavebím ale bojim se aby to taky nebylo málo četla jsem že ideál je tak 15l na jednoho jedince.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:30 R Muž Silent [5949] Re: Jacob
Vypadá to hezky, ale IMHO nic se nevyrovná potápění se například v jezeře Malawi nebo v nějakém z přítoků Amazonky. Prostě vidět to v reálu. Být v centru dění a ne jen za sklem. I když i to má něco do sebe. Hlavně to asi vyjde levněji. I když kdo ví jestli :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jacob
Vždyť to sou jen vany s rybama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Jacob
Super, tak toto už asi nepřekonáme co se objemu týče... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 12:58 Jacob – Sen nemusí zůstat jen snem... :-)
www.youtube.com/… (2nd largest aquarium tank in the world)
nebo www.youtube.com/… (The World's Largest Aquarium)
tank rules (fish perspective):
1. Fish must swim in circles.
2. Fish may not eat other fish.
3. Keep electrical and/or poisonous appendages to yourself.
4. Rotate on schedule to please guests.
5. Divers are your friends, not food. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:22 Muž Yirka [9141] Re: NNNTomas
Lepil mi ji sklenář na míru a i mi ji dovezl z dílny domů. Bydliště v profilu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6566x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8303-jak-velke-akvarium?od=51