Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odhlučnění vzduchovacího motorku

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odhlučnění vzduchovacího motorku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2017 22:18 Muž powery [250] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už vím, čím to je. Rupla jedna z těch pacek s magnetem, resp. její platová část, která spojuje plíšek a magnet. Slepil jsem to izolačkou a zdá se, že funguje. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2017 14:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: powery
-zkuste dotažení šroubů, jak drží cívku, tomu by mohla odpovídat ta změna polohy
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 13:37 Muž powery [250] – Eheim 3702
Měl bych dotaz k staršímu vzduchovacímu motorku Eheim 3702. Začal nějak divně rachotit. Takový zvláštní nepřirozený drnčivý zvuk. Nejvíc to dělá, když je postavený normálně na 4 nožičkách. Když se pověsí za poutko nahoře nebo se nahne, neděje se to. Zatím jsem ho nerozebíral. Mohla by to být špatná membrána nebo jde o něco jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 12:24 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Marcel M.
Pokud se Shego chová tak jak popisuješ tak by to měl být důvod k reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 22:25 Marcel M. – schego prima 100 nikdy
Neviem teda ci schego vyraba tiche motorky. Kupil som od nich schego prima 100, a teda tych 400 Kc som mohol radsej vyhodit von oknom. Je hlucnejsi ako chladnicka. Paci sa mi jeho prevedenie, posoby pevne nic nevybruje, na stole sedi ako pribity, ale bez ohladu ci je volne polozeny alebo ho drzim v ruke, tak huci ako traktor... NIkdy viac schego. Stary atman at1500 bol nadherne tichy oproti tomu nestastiu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2014 12:12 R Muž Silent [5949] Re: Pepator
Nejtišší motorky vyrábí asi Schego, ale ty jsou ve vyšší cenové skupině i když takový Schego Prima, Ideal nebo Optimal se dají sehnat za slušné peníze a pro tvůj objem jsou výkonově dostatečné. Za rozumný peníz a relativně tiché jsou i Sera air a Eheim Air pump.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 11:58 Muž Pepator [9] – Hlučnost kompresoru
Zdravím, mám starý motůrek pro pohon bublifuku v 25 l krevetkáriu a hrozně hučí. Chci koupit nový samozřejmně co nejtišší, ale za rozumné peníze. Máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem nebo poradíte něco lepšího?
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:30 ada Re: varhostak
Ja pouzivam motorek typu Marina www.zooshop-eu.de/… je to 50-75-100-200 ktera ma pak dva vystupy ....podle toho na kolik litru,strasne ticha!...mel jsem atman 1500 a to byl rachot!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 09:56 Varhostak Re: Haimdol
Řady vzduchovacích motorků HP5000 (4 vývody) a HP6000(6 vývodů) jsou na svůj vysoký výkon vcelku tiché a mají slušný výtlak

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 14:46 Martin – Akustická pěna
Ahoj - je potřeba pamatovat na to, že ty póry musí být otevřené. Takže klasický molitan toho moc nepohltí. Našel jsem o tom článek na www.akusticka-pena.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ZdenekJH
A co takhle vzduchovací motorek umístit v jiné místnosti a do pokoje s akvárkem zavést jenom vzduchovací hadičku? Ta hadička se dá umístit třeba i do těch lišt v kterých se vede elektroinstalace aby se volně neválela po zemi. Je to estetické a tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 10:03 Žena stetinka [270] Re: ZdenekJH
No, pokud to máš jen pro estetiku, tak to na noc vypínej. Ale musíš si být jistej s dostatkem kyslíku ve vodě, protože v noci ho je míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 01:43 Žena Chalybda [55] Re: ZdenekJH
Já jsem v případě potřeby vzduchovací motůrek zavěsila na pružnou gumu tak, aby se ničeho nedotýkal ani kabelem - hluk se výrazně snížil, ale trvale bych to poslouchat stejně nechtěla hmm Schovat do šuplíku na molitan mě taky napadlo, ale vzhledem k jeho zahřívání jsem to nechtěla riskovat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 23:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ZdenekJH
...Mám akva v obýváku a nemůžu nikde sehnat absolutně tiché vzduchování...
A potřebujete vůbec vzduchovat?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 23:05 Žena darka [520] Re: Silent
Tady je vidět, jak je vnímání hluku relativní
palec
Tento jako jeden z mála nevibruje, ale spát bych u něho taky nechtěla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 22:43 R Muž Silent [5949] Re: kmara
Tady je vidět, jak je vnímání hluku relativní. Někdo by i při jemném ale trvalém vibrování motorku lezl po stropě a jiný by dokázal spát i při sbíječce. Proto se v tomto ohledu těžko poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:40 Muž kmara [10] - CichlidyRe: darka
Já mám obyčejný motorek za dvě stovky, sice vibruje, ale mám to na molitanu a ve skřínce pod akva a 2 metry od toho spím a pohoda .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:38 R Muž Silent [5949] Re: darka
Žádný vzduchovací motorek nebude nikdy úplně tichý. Obecně Eheimy patří k těm nejtižším na trhu. Ty nejméně hlučné jsou Schego, ovšem jejich ceny jsou čtyřmístné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:35 Žena darka [520] Re: Silent
Jedny z nejtižších na trhu jsou motorky od Eheimu
Mám tento www.akvarista.cz/… a rozhodně bych ho tichým nenazvala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:29 R Muž Silent [5949] Re: ZdenekJH
Koupit co nejtižší motorek. Jedny z nejtižších na trhu jsou motorky od Eheimu a firmy Schego.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:27 ZdenekJH Re: Silent
Tak abych pravdu řekl, tak to chci spíše jako dekoraci do Akva... Co tedy poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:07 R Muž Silent [5949] Re: ZdenekJH
Bohužel. Absolutně tichý vzduchovací motorek neexistuje. Už z principu použité technologie to není možné. Vibrační motůrek prostě slyšet bude. Nezbývá než se poohlédnout po těch nejtižších na trhu. Ono nejtižší vzduchování jsou zdravé rostliny v dostatečném množství. Pokud to není z jakýchkoli důvodů možné tak řádně rozpohybovat hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.10.2010 22:03 ZdenekJH – Vzduchování? Není žádné absolutně tiché???
Tak a už toho mám dost. Mám akva v obýváku a nemůžu nikde sehnat absolutně tiché vzduchování. Většinou všechny jen vrčí a vrčí a mám toho dost...

Takže je něco pořádného a tichého do 200L?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 10:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Silent
Nejlépe! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2010 10:31 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Ano. A když se odstraní vzduchovací motůrek odpadá problém s jeho hlučností :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 10:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
Když se kamínek odstraní, odpadá nezbytnost jeho čištění. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 08:19 Muž Yirka [9117] Re: Lukasson
Takže příčina je takřka jasná. Čištění bublifukového vzduchovacího kamínku je nezbytnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 22:15 Muž Lukasson [40] Re: Yirka
...zatím si snad jediný, který četl můj příspěvěk celý a hlavně vycházel z faktů, které jsem tam napsal.
Hadička má na svém konci, který je na nejnižším bodě bublifuku, vzduchovací kamínek a ten já nekontroloval, takže příčina může být vzniklý odpor. Zítra to překontroluju a výsledek zvěřejním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2010 19:34 Muž Yirka [9117] Re: Lukasson
Rad hodně a takřka vše obsahujících. Myslím však, že pokud kolega vše zkontroloval a vyměnil membránu jak je zkraje psáno a hluk trvá, je nutno se podívat na vlastní molitan. Je čistý?
Není moc dlouho používaný a již naleptaný a spojený?
Jde vzduch přímo z hadičky nebo přes vzduchovací kamínek?
Pokud přes kamínek, byl i tento pořádně očištěn?
Nebylo by lépe investovat 8 czk a koupit nový?
Jak bylo správně psáno, velký odpor zvyšuje hlučnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:21 Muž j0hny [86] Re: Rexistence
Zavislost hluku od zatazenia je dana konstrukciou filtru, resp prevedenia sacieho a vyfukoveho ventilu... To som zabudol dopisat vyssie.
Nezatazeny kompresorik ma velky rozkmit mechanizmu, tym padom sa "silno" otvaraju klapkove ventily a trepu-vrcia. Hlucnost ventilkov sa da trosku zmiernit, rozobrat, a gumicky na chvilku ponorit do kuchynskeho oleja, zmäknu a su menej hlucne, ale zas pri malom zatazeni sa rychlejsie opotrebuju.
Ak su gulickove ventily, jedine co ma napada je pogumovat gulicky a sedla.
Kompresoriky ktore vrcia pri pretazeni ... sa domnievam ze je to hluk zo samotneho magnetickeho okruhu, na ten magnet posobi väcsia sila a stupa moment, cievka (a cely kompresor vobec) sa viac chveje a vydava väcsi akusticky hluk. Tu by snad pomohlo tazky feritovy magnet nahradit tenuckym platkom neodymoveho magnetu.
p.s.: berte ma trosku s rezervou, je to len teoria, ale za pokus to stoji...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:57 Ratinho Re: Rexistens
Mně to teda pracuje podle příruček, že přetížené čerpadlo(ať je médium vzduch nebo voda) hlučí víc při přetížení. Když přiškrtím přívod ke kamínku, tak začne víc hlučet. Musel jsem udělat rozdvojku a na jednom rameni škrtím přívod vzduchu do kamínku a na druhém rameni škrtím výstup z okruhu. A je to určitě motorek? Protože když se pere vzduch do kamínku, tak to hlučí jak prase, ale když kamínek vzduchuje jemně (málo bublinek), tak je to skoro neslyšitelné(i když některé kamínky v tomto případě pískají :) ). Neříkám, že kecáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:51 Muž Rexistens [16] Re: Ratinho
Prekvapilo mne to, ale fakt je to tak, ze cim vic se priskrti tim je motorek tizsi. Nejhlucnejsi je kdyz jede uplne bez hadice...si to muze kazdy kdo to ma vyzkouset :)
ja to mel skoro na minimum priskrcene a jeste pres 10 m hadice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:47 Ratinho Re: Lukasson
Napřed zkus koupit novou membránu, jak tady někdo doporučoval. U mýho Atmanu se píše, že se má membrána jednou za rok vyměnit.

To Luboš: "U vzduchovacího motorku taky závisí na tom, proti jakému odporu tlačí - když tlačí vzduch do jednoho kamínku a hadička není nijak přiškrcená, tak je daleko hlučnější, než když se hadička přiškrtí." Řekl bych, že si v jedné větě protiřečíš(te).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:42 Muž Rexistens [16] Re: ALFicek
taky bych se primlouval ke vzduchovani ciste cerenim hladiny, ja na to presel uz davno. Proud bublinek sice vypada pekne ale imho ma jen same nevyhody.
napr. mne to menilo i proudeni vody v akvariu(mel jsem to v malem akva s jen slabym vykonem filtru), takze se pak usazoval kal na spatne pristupnych mistech. Navic ty "praskajici" bublinky vyhazuji vodu na kryt a svetla a obvykle se na tom miste udela povlakova rasa.

co treba koupit atmana at200 a na to molitanovou kostku, udela to myslim daleko vic pri skoro stejen cene - teda pravda, je ten strojek trosku vetsi nez bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:09 ALFicek Re: Lukasson
pokud ma akva dostatek zdravých rostlin je nejlepší nemít vzduchování vůbec... a nebo použít návratové potrubí filtru tak aby čeřilo hladinu. ostatně to je přesně princip jak vzduchování okysličuje vodu, žadný bublinky, pohybující se hladina vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 21:24 Luboš Re: Lukasson
U vzduchovacího motorku taky závisí na tom, proti jakému odporu tlačí - když tlačí vzduch do jednoho kamínku a hadička není nijak přiškrcená, tak je daleko hlučnější, než když se hadička přiškrtí. Dobré je motorek něčím podložit, a krabička motorku se nesmí dotýkat skříňky, to pak taky dělá rámus. Toliko moje zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 20:55 Muž j0hny [86] Re: Lukasson
Ked sa nebojite straty zaruky, da sa to viacerymi sposobmi, avsak na ukor vykonu:
1. zaradit do serie usmernovacu diodu (u niektorych typoch znizuje zivotnost membrany) / odporovy predradnik / trafko z 220 na 110V
2. zmensit velkost magnetu na mechanizme membrany
3. na pevno uchytenu cievku odstranit, odrezat stlpiky na ktorych cievka drzi, riadne odmastnit a uchytit ju hrubou vrstvou silikonu. Vlastne je to podobne jak do molitanu zabaleny kompresorcek, akurat ta samotna cievka ma mensiu plochu a vydava mensi akusticky hluk nez cela krabicka.
5. frekvencny menic
6. ak su trafoplechy na cievke v kompresoriku volne, tak zaliat riedkym sekundovym lepidlom.
7. ak je krabicka vodotesna, naplnit ju olejom :)
Kombinaciou viacerych moznosti by teoreticky mala byt hlucnost podobna cerpadlu/filtru...
Na tyzden sa do toho pustim a podam report ako to dopadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 20:38 Muž Lukasson [40] Re:
Dík za vaš e postřehy. Mysím, že to vyřeším zakoupením nového motorku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2010 17:02 roberto Re: Lukasson
Fotka k příspěvku Pokud je hluk způsobený vibracemi, lze ho minimalizovat zavěšením motorku na gumičky, viz foto. Pokud je to způsobeno samotným chodem motorku, nezbývá nic jiného než koupit nový a nebo hodně trpělivosti při rozebírání a opravě starého :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2010 13:05 R Muž romant [27977] Re: Lukasson
Hlučnost snížíš tím, že se motorek zabalí do molitanu 2-3 cm silného, přesto nějakou gumičku, nebo provázek. Takhle se to dělávalo před X lety s motorkem Silenta. Zkontroloval bych membránu, obvykle se hlučnost zvýší, když je membrána poškozená, což by se i projevilo na snížené funkčnosti(nedává tolik vzduchu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:26 Muž Rexistens [16] Re: Lukasson
vzduchovaci motorek je otazka pak kacek, doporucoval bych poridit novy nez se se snazit nejak rypat do stareho.
Navic pokud majen neco pres rok, tak by na neho mela byt snad zaruka,ne? takze zkusit reklamovat;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:59 Muž BarbarOSA [6] Re: Lukasson
najlepsie je nepouzivat ziadny motorcek..
kto ma zive rastliny tak sa kyslik vytvori z fotosyntezy a takisto aj difuziou na hladine..

tazko povedat ktory je tichy ktory hlucny a tak poradit ktory kupit..
existuju tiche motorceky, fakt ze tiche ale ta cena coze
hluk iba 7db, takze pekne tichucky..kto nema problem s peniazmi, urcite neolutuje..
kto nema peniaze na rozdavanie, musi sa vynajst..
treba ho skusit ukryt niekam do skrine za veci, porpipade do inej izby niekde, alebo to je jedno mimo miestnost s dlhou hadickou a vec je vybavena..

tu je link na ten tichucky JBL..

www.aquapro2000.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:39 Muž Lukasson [40]
Ahojte akvaristi, mám problém se vzduchovacím motorkem atman AT-A3500 konkrtně s jeho hlučností. Používám ho k filtraci (bublifuk) krevetkárria již asi rok a vše bylo ok, až poslední týden začal z ničeho nic stále intenzivněji burčet. Je to celkem nepříjemné a tak první věc, která mě napadla je kontrola hadiček a kabelů, zda se někde nedotýkají skříky. Po proskoumání jsem tuto možnost vyloučil a tak proběhla výměna vzduchovací membrány (gumičky). Zdálo se, že je vše ok, lae motorek začal burčet ještě víc.
Nevíte někdo čím by to mohlo být? špatná výměna gumičky nebo odešel motorek?
Předem díky za každou radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:07 JuraS Re: PavelSiKra
ha našel jsem ho..mám tento
shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:14 Muž kortezhugo [983]
...len ma tak napadlo - ked "odhlucnujete"....
v mojom pripade to bolo inac - skvor bol kompresor ako Ja... :-) tak ze sa hlucnost ani neriesila...pred par rokmi ked som kompr. "odstavil" a presiel na hlavice....tak mi trvalo asi mesiac az som si zvykol na ticho... :-) este aj zo spankom som mal problem...
Darmo ked si clovek na daco zvykne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:52 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
no popravde jsem i uvazoval o nejakem kvalitnejsim, samozrejmne mene hlucnym, muzes mi dat klidne tip palec 4 okruhova zelva, chapus vyvodem na 4 hadicky a zelva znamena co ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:36 JuraS Re: PavelSiKra
no já mám ve stolku bez předních dveří..k tomu jsem se ještě nedopracoval abych je přidělal..velkou 4 okruhovou želvu..postavil jsem jí na hranoly z nějakého nábytku a žádný randál neslyším..ono taky chce vybrat slušnou značku a ne nějaký levný šmejd..jo a i ten zpětný ventil by neměl být ten nejlevnější..mám jedny a ty když na druhé straně nemají "protitlak" tedy to co je v hadičce může volně odtékat tak to proteče i tím zpětným ventilem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:21 Muž NASREDDIN [1383] Re: PavelSiKra
www.mamejeradi.cz/…
A máte po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:18 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: metal
je fakt ze na tohle jsem nemyslel :-) ale proud uz urcite parkrat vypnul za tu dobu co to takhle provozuji a akva zustalo plne tak snad nebude tak zle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:18 Muž NASREDDIN [1383] Re: metal
Proti vytopení stačí použít zpětný ventil.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8277-odhlucneni-vzduchovaciho-motorku