Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odhlučnění vzduchovacího motorku

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Odhlučnění vzduchovacího motorku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:14 Muž metal [96] - CichlidyRe: PavelSiKra
ked vypnu prud tak sa obavam ze ti sklep vytopi,voda samospadom zacne cez hadicku tiect do sklepa.ja by som dal motorcek racsej na pojd.musi byt vyssie ako akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:11 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
No popravde me rusi i tohle :-) navic mam tam svedene anteny tudiz to jde stejnou cestou tak proc tam ten motorek nedat at nerusi, navic mam nejakyho obycejnyho Atmana a ten huci pomerne dost a tim myslim opravdu dost, jemne vrceni bych snesl, ve vetsim akva mam cerpaci hlavu ta neni skoro vubec slyset ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 08:06 JuraS Re: PavelSiKra
kvůli 54 lt akvu tak složité řešení ??? vzhledem k tomu, že nebydlím na aljašce ale v praze v paneláku kde je zvuků a ruchů tolik tak to slabé bzučení vůbec neregistruji..tedy ano, kdyby vyplo tak bych hned poznal problém...člověk nesmí být cimprlich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 07:58 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
idealni je motorek v jine mistnosti :-D ja mam v rodinem dome pod obyvakem sklep tudiz jsem tam svedl hadicku a motorek si drnci ve sklepe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 07:45 DeStRoY3R
mam problem .dost nutne bych to potreboval aspon foto.mam zn-sera 400 a rve to strasny.ta moje taky nadava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 06:45 Muž Zabacek [2]
Moje zena mi neustale nadavala za hluk vzduchovaciho motorku (kompresorku) prvni stupen byl polozit ho na kus molitanu cca 5vm vysokeho to znacne snizilo hluk ale ne dostatecne ted posledni co jsem udelal ze jsem nasrouboval do vrchni desky policky 2 sroubky a vzduhovaci motorek (kompresorek) jsem relativne tenkymi provazky privazal (za predni dve nozky jednu smycku a za zadni dve druhou smycku) aby volne vysel a od teto chvile motorek prekticky slyset neni, jediny co je slyset jak se uvolnuji bublinky v akvariu, ale stim se neda udelat asi nic. Mam vzduchovaci motorek (kompresorek) APS 150 80 - 150 l 150l/h 3,1W Tetratec www.tetra.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:28 Muž soptik [40] - RostlinyRe: wilibald1
jak dlouho ti to už takhle šlape? měl jsem to řešený shodou okolností stejnym zpusobem, v polistirénu na molitanu, jen s rozdílem že to celý bylo ve skřínce pověšený na gumičce za horní desku, takže celej komplet visel ve vzduchu a případnou zbytkovou rezonanci nebylo kam přenášet. ale od tý doby doby mi až moc často praskaly membrány, soudím že z duvodu velkýho zahřejvání motorku, byl opravdu hodně teplej, ale samovznícení nebylo pravděpodobný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2010 15:58 Žena Danila [4490] - SumciRe: wilibald1
Moc zajímavé,vyzkouším časem. Pokud byste mohl nafotit postup prací a výsledek bylo by to skvělé potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2010 14:47 wilibald1 – Můj návod k odhlučnení akvarijního motorku
Často se tu opakují dotazy na hlučnost a rady nejsou často zrovna konstruktivní.Před nutnost odhlučnění jsem byl postaven i já a jako člověk zabývající se akustikou jsem problém během hodiny vyřešil pomocí pár věcí,které zrovna byly doma.Rozebral a zkontroloval jsem motorek.Nemělo by v něm nic rezonovat a všechny spoje musí být dobře dotažené.V mém nebyly například dotaženy šrouby cívky,která díky tomu vibrovala.Šrouby by bylo dobré zajistit proti uvolňování hustou barvou nebo vhodným lepidlem. Následovala výroba pouzdra na celý motorek.Použil jsem-20 mm polystyren,40 mm molitan,lepidlo na polystyren (UhuPor),bitumenovou folii na reprobedny (není nutná, každý nemá doma),širokou černou lepící pásku (taková ta "na všechno" se síťovanou výstuží - běžně k dostání všude).Pomocí lámacího nožíku jsem si z polystyrenu nařezal díly na "kostičku" s hranami cca 17 cm.Dno a víko má dvě vrstvy,díly jsou tedy "vnější" a ty "vnitřní", které jsou menší o tloušťky stran vnějších dílů (asi víte, jak to myslím a jak to má vypadat).Tato úprava dna nám pomůže lépe a pevněji krabičku sesadit a u víka umožní jeho zasouvání a upevnění. Rozměry je nutné volit tak, aby po slepení krabičky bylo možné vlepit na dvě boční stěny molitan a mezi něj pevně zaklesnout motorek.Krabičku i dva díly víka slepíme lepidlem a necháme zaschnout.Na dvě vnitřní stěny nalepíme zmiňovaný molitan.Uprostřed mezi ně nalepíme molitanovou příčku,která bude motorek podpírat zdola a držet ho v prostoru.Stejnou příčku nalepíme na víko-ta bude motorek přitlačovat.Takto nám motorek vlastně visí v molitanu uprostřed krabičky.Je nutné k němu zachovat přístup vzduchu kvůli nasávání a chlazení,neměl by tedy být molitanem "obalený", zejména ne nasávací otvor.Celou krabičku mimo víka jsem obalil bitumenem a pevně stáhl lepící páskou(komplet omotat).Pak je nutné vypálit nahřátým předmětem otvor pro výstupní hadičku, cca 6 mm otvor pro sání vzduchu a pod víkem zářez pro přívodní kabel (pozor - přívody a vývody opět nemohou být uloženy příliš volně,jinak budou rezonovat).Zamontovat motorek,zavřít víko a celou krabici upevnit (hodně důležité). Já jsem to řešit pevným zamáčknutím mezi dvě police stojanu, možno řešit i pořádným zatížením. Výsledek? Motorek od vzdálenosti 0,5 m není absolutně slyšet.Upozorňuji!!!Z hlediska požární bezpečnosti není toto řešení úplně košer,je třeba ověřit,zda se motorek příliš nezahřívá,já ho mám navíc jištěný tepelnou a proudovou pojistkou.Napodobování návodu na vlastní riziko.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 19:18 Muž Yirka [9141] Re: kincmar
Ale než začneš řešit protahování hadiček a pod., zvaž zda vzduchování opravdu potřebuješ. U dobře zavedené nádrže s dostatkem rostlin je vzduchování k ničemu, maximálně tak k vizuálnímu efektu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:03 Muž jajaapaja [174] Re: kincmar
Jednou týdně umyju. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 18:59 kincmar Re: Usine
Malé čerpadlo si asi koupím, jde o to, že mám dvě akárka a každé je v jiné místnosti...ale jen tak mě to napadlo, protože jsem si to nedokázal představit.Jinak ještě by mě zajímalo jak řešíte "šplouchání" bublinek na hladině.Nemyslím hluk ale to, že voda která jakoby prská na krycí sklo a nebo přímo na zářivku.Děla se mi tam potom vlivem tepla a světla jakoby plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 18:50 Muž jajaapaja [174] Re: kincmar
Já provrtal zeď a strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 18:42 Usine Re: kincmar
Kup si malé čepadlo a bude klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 18:01 kincmar
Když máte AQ v jiné místnosti, jak pak řešíte protahování hadičky dveřma?A kam ji schováte aby nebyla vidět??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 22:50 Žena Laduschka [120] Vyřešeno!!
Tak jsem se dneska cestou ze zkoušky stavila u p. Macenauera v Ostřešanech a nakoupila 10m hadičky, právě jsem jí protáhla všude možně za nábytkem a motorek nakonec umístila do skříně pod společenský akva, který je v podstatě na druhý straně pokoje, než postel. Ten strašnej řev se změnil na příjemný tichý předení, který v podstatě teďka ani neslyšim, možná taky dílem proto, že mi přepadovej filtr fajn zurčí a bublá, na což si ale nestěžuju, je to fajn při tom usínat, asi jako při dešti :) takže úkol doufám vyřešen, teď to zbejvá jen probnout při "absolutnim" tichu, čili až zalehnu a zaposlouchám se :) tak ještě jednou dík všem za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:21 Zdenek58 Re: ؤشححعؤؤهىخ
No a co ten ledový vzduch, co vháníš do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 14:10 ؤشححعؤؤهىخ Re: Laduschka
Já ho mám na balkoně. Nevadí mu že mrzne.Je to len membrana a v podstate žiadna elektronika nachylná na vlhkosť alebo mráz.. :-P a ak sa membrána zničí,tak si kupim ďalší za pár euro centov..osobne by som si dal mikro kompresor s tlakovou nadobou do ktorej by sa natlačil vzduch a bol by klud. spim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:30 Žena Laduschka [120] Re: boruberry
jojo... izolace.. po tom, co jsem dneska v noci zjistila, že mě to zase solidně budí, jsem se rozhodla, že dokoupim radši asi 10m hadičky a šoupnu to co nejdál to pude, a hlavně do skříně :) už mi z toho hrábne, do zveráku se dostanu nejdřiv ve středu,tak ještě nějaká probděná noc bude.. :-D jestli ani to nevyjde, tak fakt začnu ten motorek "krabicovat". uvidíme. ještě jednou dík všem za příspěvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:05 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Laduschka
Laduschka napsala: já ten motorek nemám na normal šutýrek, ale na pohon vlastnoručně vyrobenýho vnějšího filtru
Laduš, nebyla by fotka toho vynálezu? Docela by mě to zajímalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 09:55 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Laduschka
Ladus, na co vzduchujes pres den? Vzduchovat v noci dejme tomu. Podle me je nejlepsi izolace kombinace pevny material a mekky material. Treba motorek do molitanu, do kovovy/dreveny krabicky ta zase do molitanu a to cely traba do skrinky, supliku a podobne. Neco nas o tom ucili ve skole ze kombinace takovehlech materialu utlumi zvukovy vlny.

Pro ilustraci. Predstavte si jak vypadaj "provizorni" neprofesionalni nahravaci studia v garazich sklepech atd. Steny jsou oblozene koberci, molitanem, kartony od vajicek. Asi trochu rozdil v decibelech. Vzduchovaci motorek versus kapela :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:52 Muž isamik [180] Re: Laduschka
Asi bych taky zkusil reklamaci, kdyz po tydnu dela bordel... Kdyz kupuju motorek vetsinou se na tu moznost vraceni hned zeptam (nadhodim, ze u toho spim). Mam sera air 275r, ma podobny vykon. Na plny vykon vrci uz slusne, ale i na minimalni po roce a pul je slyset, pri spani. Soupnul jsem ho do supliku a uz slysim jen bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:43 Muž vena [52] Re: Laduschka
Já bych to šel reklamovat, kamarád kupoval od tetratecu AP 400, slyšel jsem ho a hlučný není.
Já mám doma Sera air 550R položenej na polici a vadí mi když je na plný výkon. Další mám Eheim 200 l /hod a ten je naprosto tichej.řek bych, že větší rámus mi tu dělají bublifuky než motorky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:40 Žena Laduschka [120] Re: TomášB
tipuju to na nějakej typ s menšim výkonem... ty tichý většinou bejvaj.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 21:14 Muž kristian [80] Re: elko
Priznam se že jsem tohle zatim neřešil. Ja jej někde taky sehnal a měl u maleho akva, kde jsem nakonec přešel jenom na čerpadlovo hlavu. A tady tim sem nahradil starou poctivou RENU ktera byla již dosti slyšet. Ale asi to nema dlouheho trvání a na velkém akva pude nasadti tetra tec externi filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 21:01 Muž elko [30] - SumciRe: kristian
a máš už vyřešeno kde koupíš novou membránu?mám doma taky jeden malý trixie(ani nevím kde jsem k němu přišel)a pochybuju že do něj seženu novou.nikdy jsem o této značce neslyšel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:50 NNNTomas Re: TomášB
Já zase Eheim, mám ten nejsilnější a je tichej. (O dost než Elite 799, pro srovnání - stejně možná i méně bručí než filtr Eheim 2217)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:10 Muž Jurasek [137] Re: TomášB
TomášB napsal: doporučuju motorky tetratec, ty vubec nejsou skoro slyšet A právě proto ho chce Ladushka odhlučnit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:08 Muž TomášB [12] Re: Štěpán
doporučuju motorky tetratec, ty vubec nejsou skoro slyšet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:42 Muž kristian [80] Re: Štěpán
Ano máš naprostou pravdu, taky sem byl skeptický, ale po roce a pul provozu se hlučnost ani vykon nijak nezměnily. A kompresor stále šlape, snad mu to vydrží. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:30 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
hm... taky bych do toho nešla.. :-O a spíš bych řešila tu hlučnost, než kupovat něco novýho, ale dík za tip X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:28 Žena Laduschka [120] Re: rastakvajanasta
joo, vnější filtr je fajn věc.. já ten motorek nemám na normal šutýrek, ale na pohon vlastnoručně vyrobenýho vnějšího filtru, kterej je fajn a vyjde o dost levnějc jak všechny vyráběný, jen vyřešit ten problém s hlučností :-O jinak vyráběnej vnější filtr taky vlastnim, taky nulová hlučnost,ale tohle co jsem vyráběla, je přeci jen na odchov, se mi do toho nechtělo rvát tolik peněz.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:25 Štěpán Re: kristian
Trixie - kupovat motorek naprosto neznámé značky, s neznámou kvalitou, je šílenost. Na trhu je spousta motorků renomovaných firem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:24 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
nj, teď jsem ho šoupla do spodního šuplíku a je fakt, že ten hluk je tak o 70% menší (snad mu to vydrží :-D ).. zbytek budu muset asi aspoň po dobu mých pokusů o odchov vydržet :) jen doufám, že se to tam nějak nepřehřeje.. jinak dík moc za rady, tak nějak chápu, proč maj lidi akvárka většinou v jiných místnostech, než spěj, i když je fakt, že takovej normal vnější filtr u mýho spol. akva vůbec slyšet není..nojo, tak ještě jednou dík za rady, jestli to bude v noci pořád tolik slyšet, tak nakonec přeci jen něco sťukám. :) a omlouvám se, že otravuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:20 Muž kristian [80] Re: Laduschka
Osobne bych asi odporučil tady tento kompresorek www.zivesklo.cz/… . Relativně levná záležitost. Mám jej na větším akva cca 475L vody sloupec 65cm. A bzproblemu to dokaže protlačit. Hlučnost minimalní. Je umistněn na molitanove podložce a zavřen ve skřéni pod akva. Slyšet neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:18 rastakvajanasta Re: Laduschka
Tenhle problém mě taky dost trápil. Bohužel vyřešil jsem ho tak, že jsem vzuchovací motorek naučil bydlet v popelnici a místo něj použil okysličování vzduchu na výstupu z vnitřního filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:12 Štěpán Re: Laduschka
Když ho chceš někam zavřít, tak to musí mít pevné stěny - aby se nechvěly. Můžeš si třeba vyrobit krabičku ze dvou vrstev dvoucentimetrových prken. Nebo si můžeš slepit krabici z polystyrenu - ta by ale musela mít fakt tlusté stěny a navíc by musela být hodně velká, aby se v ní ten motorek nepřehříval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:04 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
jéééžiš, to už by mě tu asi umlátili, to tu ještě začít navrtávat, to radši ne-e rozzureny jsem náročnej typ na rady,no.. :-( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:02 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
neškrtim, má tam jen zpětnej ventil :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:02 Štěpán Re: Laduschka
Obalení molitanem ne. Pro tu hadičku by se musely vyvrtat díry ve zdech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:02 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
no nevim.. ona ta hlučnost bude asi v porovnání s ostatníma v normě, protože to je přeci jen motorek s větší výkonností - 300l/h, dva vzduchový vývody, atd., ale teď fakt nevim, co s nim :( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:00 Žena Laduschka [120] Re: Štěpán
komora a špajz je nerealizovatelná akce, nejen kvůli vzdálenosti, ale i možnýmu přivřerní hadičky do dveří, přišlápnutí či kdyby na to někdo něco nevědomě postavil, a to nemluvim o přípojce elektřiny.. :( mě z toho zvuku už hrábne, to fakt na to nic nefakčí? četla jsem něco o obalení molitanem, ale to je díky možnosti přehřátí blbost,ne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:59 Štěpán Re: Laduschka
Chce to asi jít tam kde jsis ho koupila a porovnat jeho hlučnost s jinými, v pořádku nemusí být ani když je nový.

Pro jistotu - nešrtíš ho škrtítkem přímo na hadičce, bez odbočky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:50 Žena Laduschka [120] Re: Jealoussy
no nevim, dyť je to novej motorek, tak by membrána měla bejt ok,ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 15:23 Štěpán Re: Laduschka
Kup si dlouhou hadičku a dej ho někam pryč, do komory, špajzu, atd. Jiná možnost je uzavřít ho do schránky s tuhými a těžkými stěnami (odlít si schránku z betonu, epoxidu plněného pískem atd.) uvnitř s nějakým zvuk pohlcujícím materiálem - například minerální vatou. Jak jsi psala - musí okolo sebe mít dost vzduchu aby se nepřehřál a taky ta schránka nemůže být úplně vzduchotěsná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 15:23 Jealoussy Re: Laduschka
Za zkousku by stala vymena membrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 15:10 Žena Laduschka [120] – Odhlučnění kompresoru
Zdravím! minulej tejden jsem si zakoupila vzduchovací motorek Tetratec APS 300. Výkonnost je fajn, ale co se nedá vydržet, je ten řev, co vydává. Ten ale není způsobenej vibracema, tudíž nevhodná podložka to není. Ten řev vydává, i když ho držím ve vzduchu a jeho příčina je prostě produkce toho vzduchu. Nenapadá prosím někoho, jak ho odhlučnit? zatím se mi ho podařilo jen narvat do šuplíku, odkud je ten řev taky celkem dost slyšet, i když o něco míň, a nedá se v tom moc dobře spát :( celkem se bojím to jen tak do něčeho zabalit či uzavřít, aby nedošlo k přehřátí, nebo aby se mi nepodařilo zablokovat otvor pro nasávání vzduchu. Moc dík za rady, doufám, že se mi podaří se zase v klidu vyspat :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 07:21 Muž motýlek [275] Re: piano300d
pokud nepomůže měkká podložka, tak už zbývá jen zavěsit na pevnější gumu do pětilitrovky přes nějakou tužku ... a pak už jen se oběsit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 10:51 Yana Re: Jooky
no ja som svoj zavrela do postele :-D samozrejme ze pod manzelovu cast smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 22:39 Jooky Re: piano300d
čo tak ho dať na balkon.. ? nebudeš počuť nič.. haahaha ne

daj ho do plastovej škatuľky a do nej daj privod vzduchu a el kábla a zalej to do betonovej kocky ..nebudeš počuť ani ň palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8277-odhlucneni-vzduchovaciho-motorku?od=51