Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nymphaea lotus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nymphaea lotus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 11:04 Romiš Re: iiiv
Můžete ji dokonce nechat jen tak ležet na substrátu. Já bych ji ale lehce "zahrábnul". Celo nebo jen z poloviny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 10:57 Žena iiiv [0] – zasazení
Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli někdo tady nemá zkušenot se sázením hlízy tiger lotusu. Nevím totiž jestli jí mám zahrabat celou nebo jenom půlku. Poradí někdo? Mockrát děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 20:58 Muž filipsi [1295] Re: ezechiel
To jo, ale zda se, ze mezi "zelenym" a "cervenym" je jeste par mezistupnu (ono je to taky prirozene).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:32 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Mrakoplash
Zbarvení leknínu je dáno varietou. Ze zkušenosti i na základě literatury můžu říct: světlo na to nemá vliv - zelený zůstane zelený a červený bude červený - tedy pokud ho nebudete natolik mučit nedostatkem prvků a světla, že vám vybledne, ale pak už asi nebude mít ani barvu nazvatelnou zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:34 Mrakoplash Re: Sid
Přikláním se k vícero varietám. Mám doma úplně zelený, zelený s červenýma flíčkama a červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 21:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: petrys
Podívejte se do místního atlasu, jak variabilní zbarvení může tato kytka mít.
Podle mne jsou světelné podmínky hlavním faktorem, který ovlivňuje její zbarvení. (Vyloučit ale nelze i možnost existence různých variet...)
Jak moc mu svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 18:56 Žena petrys [107] Re: LangMaster
ten můj je jasně zelený s červenohnědýma skvrnama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 18:54 Muž LangMaster [24] Re: petrys
Jestli je to Ninphaea Tiger Lotus Red tak bude červenohnědy rybicky.net/fotogalerie.php… někdy se stane že má jeden list uplně zelenej s fleky červenohnědýma a nemusí být to světlem ani CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 18:49 Žena petrys [107] – Nymphea zenkeri
Ahoj, dnes jsem si koupila tenhle leknínek a zajímalo by mne, jestli jeho vybarvení závisí na intenzitě světla. Je vybarvený podobně jako echinodorus ocelot green, tak chci vědět, jestli ještě víc zčervená, když bude mít dobré osvětlení.
Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:36 Muž filipsi [1295] Re: Belial (Jano)
Ja cervenou, a obcas se nejaka dirka objevi.
Jinak - kupoval jsem ho bez hlizy, dlouha rostlinka s par listy na hladinu. Ze zacatku ohromnou rychlosti vyrostlo par novych listu, pak postupne uplne vsechny stare i nove postupne odumrely a nastala "nulova faze", kdy nebylo par tydnu vubec nic, jak bylo videt, jak se tvori hliza (trochu vykukovala) a z ni par pidilistecku (par mm). Pak se postupne zacaly listy opet zvetsovat, jsem jeste ve fazi zvetsovani, k hladine se nepousti, kazdy novy list je vetsi a vetsi. Ted, po asi peti mesicich, jsou cca 8cm nejvetsi. Takze pokud nekoho nulova faze postihne, nelekat, nic nemusi byt ztraceno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 16:09 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: popelucha
Ja mám červenú formu, pravidelne hnojím PMDD a tiež mám diery.Nemám slimáky takže si myslím, že by to mohli byť acistrusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 22:50 Žena popelucha [12] Re: motek
Mám červenou formu a ze začátku rostly listy jak šílené, později přestaly šílet a ještě později (po pár měsících) začaly být děravé. Krunýřovce mám taky, ale zdá se mi, že jsou listy děravé tím míň čím míň zapomenu hnojit PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 21:22 vašek Re: Killer
stači je jen přikrmovat a rostlinek si anii nevšimnou! palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 21:00 Muž hanz [27] Re. motek
Mam červenou formu, akvárko bez šneků s jedním ancíkem, který si listu lotosů nevšímá a mam to tam také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 20:51 Muž Killer [133] - SumciRe: motek
mě to dělaj šneci na červený formě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 20:46 Muž Pepino78 [49] Re: motek
Stejný problém s lotusem sem odstranil přikrmováním ancistrusů zelenýma tabletama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 20:32 JeeL Re: motek
Tiež by som to tipoval na zvera (podľa mňa ancistrus). Tiež mám také šikulky a než som ich vymákol, stihli mi ohoblovať 2 rastliny (echinodorus a hygrophilu). Odvtedy sa im snažím každý večer niečo podhodiť (uhorku, sparený šalát, jablko, ...), aby sa v noci nenudili :-) Listy na mojich rastlinách boli ešte viac deravé ako na tých Vašich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 19:59 Davosek Re: motek
Aaaaaa nebo šnečci... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 19:55 vašek Re: motek
že by ancitrusy? :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 19:46 Muž motek [0] – tiger lotus green
Fotka k příspěvku doposud jsem nemel s lotusem zadne problemy az ted behem 14ti dni mi v jeho listech zacaly vypadavat diry ,neni to jenom na starsich listech ale i na novych ,nevi nekdo co by to mohlo zpusobovat? prikladam foto ahoj
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 21:36 Žena Janica [5] Re: Wampi
Díky za info, dnes jsem je zasadila green i red tak uvidíme. Určitě zavítej. Mimochodem tvé nádrže jsou úžasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 21:26 Žena Wampi [54] Re: Janica
roste překvapivě rychle. Až mě to samotnou udivilo.ten co mám v akvárku (480 l ) měl jen taky malinké lístečky a během měsíce byl skoro k hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 21:19 Žena Janica [5] Re: Wampi
Malinké, spíš žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:20 Žena Wampi [54] Re: Janica
jak velké má lístky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 20:03 Žena Janica [5]
ahoj Ctěla bych se zeptat za asi jak dlouho vyroste leknín z cibulky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 22:21 Žena Wampi [54] Re: Janica
tak snad jo , mě minule poslali místo jednoho green a jednoho red , 2 x zelený...Jinak o nich můžu mluvit jen v dobrým, kytky mají perfektní a objednávám jen u nich...Ale tamto se mi stalo už dvakrát a nejen mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 22:00 Žena Janica [5] Re: Wampi
Vzala jsem si od každého jeden green i red. Tak snad to budou akceptovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:46 Žena Wampi [54] Re: Janica
Ještě jednou a naposledy se musím opakovat, bacha na to , že z aqua daho posílají většinou lotus green , je dobré k objednávce jasně napsat že trváte na červeným, pokud tedy trváte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:41 Žena Janica [5] Re: tom05
Tome, moc děkuji za tu adresu, právě jse si objednala v aqua-daho. Myslím, že ceny má velmi příznivé. Rataj je dost drahý. Už se nemohu dočkat až budu sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:57 Muž isamik [180] Re: Janica
V jeho eshopu 109kc myslim, ja ho kupoval v kamenne akvaristice take od nej za 85.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:48 Aiven Re: Janica
já koupil tiger lotus green normálně v horbachu na černym mostě a maj tam spoustu zajímavejch rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:44 Muž tom05 [0] - Jezírkové rybyRe: Janica
www.aqua-daho.cz ja sem si ho objednaval z aqua-daho přivezli mi 4 tiger lotus red a 8 tiger lotus green byly to cibulky www.akvarko.cz/… se 2 listama jedna cibulka stojí 40Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:38 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: Janica
To treba od Rataje ? :)
www.rataj-spk.cz no, ale stoji 110, cos je hodne a jeste + postovny no, tak to se asi nevyplatí, spis zkusit naky kameny akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:36 Žena Janica [5]
ahoj Chtěla bych se zeptat jestli někdo neví kde v Praze mohu sehnat cibulky leknínu lotosového
nebo jiného. Třeba internetový obchod? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 16:08 Muž tom05 [0] - Jezírkové rybyRe: john
Fotka k příspěvku ano může ale po případě by jsi potřeboval silné osvětlení a taky počítej s tím že ti bude stínit a zabírat hodně prostoru já bych ho tam nedával protože je to leknín a když se tak jmenuje tak dělá taky plovoucí listy jako lekníny zahradní já mam tiger lotus green 2ks. a tiger lotus red 1ks. a zabírají příliš prostoru už při rozměrech 80cm-délka,40cm-šířka a 50cm-výška můj objem akvária je 160litrů a musim je dvakrát týdně protrhávat ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 16:03 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: john
No ja mam aqa o stejnych rozmerech, celkem se ji tam darilo, ale aqa je pro ni celkem nizke a taky jeji listy zabrali pulku hladiny, takze tam nebylo moc svetla, pro ostani rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 15:03 john – Tiger Lotus Red
Může tato rostlina býtv akvariu 50x35x25 (dxvxš)
Předem mockrát děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8245-nymphaea-lotus-pestovani?od=51