Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace v akváriu

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtrace v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 20:51 Muž Jaroslav87 [0] – Filtrace akvárium 190x30x60
Jak prosím umístit filtraci v akváriu o délce 190 šířce 30 a výšce 60, v akváriu budou tlamovci, takže minimum dekorací. Mám k dispozici dva externí filtry (musí být oba), vnitřní čerpadlo, dva vzduchovací motorky. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 09:51 Jindra
LeRi napsal: Mám Sunsun HW-702B a spokojenost (ticho,sucho,výkon) , jen je třeba pohrát si s odvzdušnením (ale to asi u každého vnějšího filtru)
Ahoj. Taky jsem si ho ted koupil. Odchazel jsem z domu a byl naprosto tichy. Vratil jsem se a zni jak lednicka. Jsou nejake apecialni metody na odvzdusneni? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 16:18 Lapierre Re: JirkaŠčobák
Já netvrdím,že v budoucnu si to bez filtru nevyzkouším.Teď mám na zkoušení tu "flašku" s těma šnekama.I když jsou tam jen šneci.Dá se dost věcí vypozorovat.Ale jestli bych to ukočíroval s rybama.O tom momentálně opravdu přesvědčený nejsem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 16:03 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Nitrifikaci řeším tak, že měním vodu, ale neodkaluju, ve dnu se nehrabu a nitrifikační bakterie v něm si vyloženě hýčkám.
Ryby svým pohybem také něco promísí.
V minulosti jsme v jedné diskusi řešili právě míchání vody ohledně živin a názor jiných akvaristů byl, že záleží na výšce nádrže. Podle nich 50 cm bylo už na hranici nebo moc. Řešilo se, že jde takto vysoká nádrž bez filtru, ale musí mít hodně rostlin, protože je třeba po celé nádrži odbourávat mnoho dusičnanů a produkovat kyslík www.akva.sk/… Mé akvárium vysoké 50 cm tehdy vypadalo takto rybicky.net/fotogalerie.php… , důsledkem diskuse jsem přidal 27 rostlin a dnes vypadá takhle rybicky.net/fotogalerie.php… . Na aponogetonu jsou řasy, ale za rok a půl se nestalo nic dramatického.

Lapierre nemá akvárium vysoké 50 cm, max. 35 a to je z mých zkušeností ohledně distribuce živin po nádrži brnkačka. Nicméně lámat ho nebudu, člověk musí být primárně přesvědčený o tom, co dělá.

P.S. Diskuse na Akva.sk, kterou linkuju, je sama o sobě dost zajímavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2017 15:51 R Muž vaclav [14809] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Mám 20 let akvárium na chodbě u okna, je to takové spíš odkládací, pokud jsem tam neměl filtr tak byla voda přez léto zelená a to i když jsem ho zastínil. Pak jsem tam dal filtrační hlavu z molitanem a to trochu pomohlo ale molitan zarostl řasou a přestal fungovat. Tak jsem si slepil skleněný a naházel do něj kostky molitanu a je klid. Sice i dnes používám trochu zastínění ale voda nezelená ani náznakem a to poslední 3 roky co mám nový filtr je léto hodně slunečné a teplé. Osádka je pořád stejná, hromada pavích ok a ancíci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 15:23 Lapierre Re: Maq
Já filtr nepovažuji za samospásnou věc,ale za určitých podmínek jako "bezpečnostní" pomůcku navíc.Před 25 lety jsem taky jezdil na kole bez helmy.Dnes už si nedovedu představit bez této pomůcky na kolo ani sednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 14:20 Maq Re: Lapierre
Lapierre napsal: Takže vím,že to asi jde. Nicméně s rybí osádkou si na to ještě netroufám. X-)
No vida, jedno slušné akvárko "bez".
A teď si položme otázku, co s tím udělají (1) ryby a co (2) filtr.
Ryby budeš muset krmit, místo šneků. Čili o něco víc svinčíku na vstupu.
Co s tím udělá filtr? Obecně se věří, že v molitanu se usadí nitrifikační bakterie, které Ti amonium přemění na dusičnany. Je to dobrá víra, zdá se opodstatněná, ale neviděl jsem ještě žádnou mikrobiologickou studii, která by to potvrzovala. Na molitanu se většinou nedá rozpoznat sliz bakteriálních kolonií, a i kdyby ano, ještě to neznamená, že jsou to ty nitrifikační.
Takže se stejně pro jistotu doporučuje měřit dusík a často měnit vodu.
Namísto toho se Jirka s filtry nepárá a dává hodně rostlin. Vsadil bych se, že si ani moc neláme hlavu, jestli má v akváriích nějakou nitrifikaci (osobně věřím že má, a nejen ji); rostliny ten dusík sežerou tak nebo tak.
Já hlasuji pro mírné vzduchování, protože
(a) vodu promíchá, takže se např. teplá nedrží u hladiny, všechny živiny i svinčík se rovnoměrně rozptýlí, prospívá to výživě rostlin (v podmínkách pomalé difúze),
(b) vodu prokysličí, což je vhodná podpora pro většinu těch bakterií, které máme v akváriu rádi (nejen nitrifikační, ale i heterotrofní dekompoziční), a koneckonců i pro ryby, krevetky a šneky.
Neodrazuji Tě od filtru, nejsem v této věci žádný velký fanoušek (jako Jirka). Jen podotýkám, že pokud máš prospěšnost filtru (malého v malém akváriu) za hotovou věc, tak ono to při bližším pohledu nemusí být tak jisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:43 Lapierre Re: ctibum
X-) .On má právě tu výhodu volby,buď vzduch nebo hlava.Popravdě kvůli tomu bublání začíná vyhrávat spíš varianta té hlavy ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:33 R Muž ctibum [7090] Re: Lapierre
Jo, teď koukám, žes dole dával fotku napojení. Beru zpět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:27 Lapierre Re: ctibum
Proč krkolomné?

Já jsem to už s tou hlavou zkoušel a lze na to napasovat úplně bez problému.Jen jsem si ji ještě nepořídil,stále nejsem rozhodnut jestli vzduch nebo hlava.

Edit: Dokonce je to natolik stabilní(ta základna),že to tu hlavu udrží aniž by se musely použít přísavky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 12:26 Lapierre 2l betárium se šnekama
Fotka k příspěvku Tak já jsem začal dělat pokus bez filtrace a to přesně před 256.dny.Vytáhl jsem staré betárko,které dostala kdysy dcera od spolužačky,protože se dotyčná už o to nehtěla starat.Dal jsem do něj písek a rostliny.Limnophila,Šípatkovec odnožující,malé hnědovky a na hladině Pistie.Jsou v tom pouze Okružáci a piskořky.Vodu tam měníme 1 x týdně 0,5 l,vůbec to neodkalujeme.Nehnojím.Svítím nad tím lampičkou s 4 W led žárovku (studená bílá)Občas,když si vzpomenu(většinou u výměny vody) plžům hodím nějakej pamlsek.A samozřejmě občas to chce udělat redukci rostlin.Šnekům se asi daří,protože se jejich populace stále navyšuje a musím dělat odběry..Řasy je tam minimálně,ale je.Takže vím,že to asi jde.Nicméně s rybí osádkou si na to ještě netroufám. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:17 R Muž ctibum [7090] Re: Lapierre
No já na tom mám klasickou kostku biomolitanu, ale prodává se pro bublifuky. Je menší a jemnější, než "normální" biomolitan. Připojovat na čerpací hlavu to, co máš ty mi přijde krkolomné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:11 Lapierre Re: ctibum
To řešení,že na ten"bublifuk"nasadím hlavu,je v podstatě podobné co ty máš v té 61.Myslím si,že takto ta filtrace může fungovat.O té rampě uvažují také.Ta mi taky zbyla.Sice je od Aquaelu,ale nějak na Atmana napasovat půjde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 12:00 R Muž ctibum [7090] Re: Pepan
Tak na toho Atmana, kdyby tam byl na pohyb vody, se dá přidělat nasávací hadička, případně se dá nastavit rampa na čeření.
Já to mám zatím jako výhled, Betty ve svých skoro třech letech zatím vypadají, že do švestek vydrží, ale když tu na to přišla řeč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 11:32 Lapierre Re: Maq
Není, tento je docela právě pěkný.Mně se líbí.Právě proto jsem si ho pořídil,že nevypadá tak příšerně jako ty klasické.

www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 11:28 Maq Re: Pepan
Pepan napsal: neřídit se zásadou že technika je všespásná.
Já Ti rozumím a zcela souhlasím. Ale když Ty nebo Jirka zakládáte n-té akvárium, máte k dispozici mraky zdravých rostlin a víte jak a co. Když ale někdo koupí emerz z obchodu, tak to zpočátku moc nefunguje, voda stojí, dělá se zelená vláknitá a přisedlá, atd.
Vždycky budu oponovat lidem, kteří chtějí vyřešit vše technikou (až na specialisty). Ale zajistit lehký pohyb vody je myslím obecně dobrá věc a je to za pár korun. Může to udělat bublifuk, a nebo i ten vzduchovací kamínek. Bublifuk i odfiltruje, ale zase je hnusnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 11:26 Muž Pepan [5045] - RostlinyRe: ctibum
To vzduchování napomůže kromě pohybu vody i k lepšímu okysličení. Nedá se to ale brát paušálně a ani sebelepší vzduchování a filtrace nejsou všespásné, pokud se opomenou další nutné činnosti jako čištění, kontrola počtu ryb a podobně. Vím že se tady na fóru před časem podivoval jeden člověk, že i když mu jede vzduchování, do rána se obrátily všechny ryby. Následně se zjistilo, že několik měsíců neodkaloval a de fakto mu, navzdory technice, akvárko začalo hnít. Navíc jeden argument pro vzduchování - s ohledem na objem vody má akvárium směšně nízkou plochu hladiny, takže pokud někdo není zkušený, technika mu může pomoci zabezpečit rovnováhu v akváriu, samozřejmě v jistých limitech. Pokud je překročí, tak někdy ani tolik techniky jako půlka Třineckých železáren průseru nezabrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 11:25 Lapierre Re:
Díky všem za rady a názory.No nepůjdu ani do jednoho extrému.Tudíž bez filtru určitě ne.A použiji jen jeden filtr a to ten bublifuk. X-)

Edit:Resp.peníze vyhrazené pro druhou filtraci,použiji ke koupi dalších rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 11:14 R Muž ctibum [7090] Re: Maq
Nebo malá čerpací hlavička nebo čepradýlko s rampou?
Až mi pomřou betty, plánuju přestavbu "61", jen pro Galaxky a krevety a možná nějaký pancéřníčky na dno. Chtěl jsem koupit externí JBL e402, ale ve hře je i varianta bez. A na točení vody mě napadlo dát tam rampu a k tomu na sklo přicucnout buď malý 5V čerpadýlko, nebo hlavu z pidifiltru Atman (tuším že AT-F300). Obojí mám.
Blbost? Nezajistí dostatečný pohyb vody ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 11:11 Muž Pepan [5045] - RostlinyRe: Maq
Já filtraci striktně nevylučuji, akorát tady se někdy perou dva extrémy. Na jedné straně jedinci, kteří vylučují jakékoliv vzduchování a filtraci a ony jim ty akvária i bez techniky "šlapou", na druhé straně lidé, kteří by nejradši zavedli vzduchování snad i do záchodové mísy. Tady je nutné najít určitý kompromis a neřídit se zásadou že technika je všespásná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 11:04 Maq Re: Pepan, JirkaŠčobák
Při všem respektu k akváriím "bez", stále si myslím, že voda je lepší, když se hýbe. Možná by stálo za úvahu lehké vzduchování, a smyčec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 10:53 Muž Pepan [5045] - RostlinyRe: Lapierre
Galaxky jsou čistotné rybky a chtějí houštinky z kytek. Zní to paradoxně, ale krevetky jsou mnohem větší prasátka. Fakt bych to s filtrací nepřeháněl. Klidně by to daly i bez ní. Pokud tam bude dostatek rostlinek, vytvoří se Ti dobře fungující sestava a možná časem zjistíš že filtr by byl na závadu. Jo a zkušenosti člověk nabere časem. Všichni jsme kdysi začínali a pokud jsme poslouchali rady zkušenějších, obvykle jsme se vyvarovali průserů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 10:45 R Muž ctibum [7090] Re: Lapierre
Mám v "61" AT-201 a na něm extrajemný akvacit k bublifuku. Průtok je dost malý, i když hlava jede naplno, akvacit se poměrně rychle zanáší, proplachuju cca každé dva měsíce. Paradoxně nejjemnější klasický biomolitan se nezanášel prakticky vůbec ani po čtyřech měsících a jemný bordel neustále koloval po nádrži. Což byl i důvod, proč jsem tam dal tu bublifukový.
Mám tam asi 15 Galaxek a dvě Betty.
A už se mi dvakrát stalo, že filtr byl týden vypnutý. Jednou jsem ho zapomněl zapnout po údržbě, podruhé byl špatný kontakt v zásuvce, to byl teď na začátku července během dovolené mimo 10 dní. A nestalo se vůbec nic. Žádné úmrtí, žádný zákal, žádné řasy, nic.
Bakterie ve filtru už to mají asi za sebou, ale je dost možné, že vzhledem k malému průtoku, případně žádnému, tam probíhají jiné procesy, než nitrifikační.
Docela určitě to není moje zásluha, nesměřuju tu nádrž k provozu bez filtru, ale skoro bych řekl, že kdybych teď ten filtr vyndal, tak by tak klidně fungovat mohla. Jen se bojím to vypnout úplně, protože bych asi neuměl včas vysledovat blížící se průser.
Nicméně tím chci říct, že v tvém případě jsou podle mě dva filtry úplně zbytečné, a jak píšou Pepan a Jirka, tak by to dost možná šlo i bez něj. Resp. věřím, že by to bez něj šlo určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 10:36 Lapierre Re: JirkaŠčobák
Díky za rady,ale zase se necítím být natolik zkušeným akvaristou,abych do toho šel bez filtru. ;-) .To,že se to budu snažit mít hodně zarostlé,je pro mě samozřejmost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 10:16 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lapierre
Poslouchej - 54l, galaxky, krevetky - to bych udělal bez jakékoli filtrace. Dokonce to považuju bez filtru za jednodušší (minimálně pro mě).
Rozumím, že chceš použít, co máš, ale pokud je to jediný argument, přehodnotil bych na tvém místě, jestli zakládám akvárium, abych mohl použít stávající techniku nebo, jestli je cílem mít co nejfunkčnější avárium.
Snad s výjimkou P. helferi ti všechny rostliny porostou bez filtru minimálně stejné dobře, jako s ním. Nebudeš muset řešit, jak ho zamaskovat. Nebudeš muset přemýšlet, co se stane, když ho zanedbáš nebo vypadne proud.

Abys měl představu - mám stabilní, množící se populaci krevetek ve 4 litrech. Nebyl to záměr, dal jsem pár mláďat krevetek do rybicky.net/nadrze/25427-mobilni-akvarium a ony začaly prosperovat. Mám skoro dva roky 60l s hromadou gupek www.facebook.com/… a krevetkami. Bez filtru a prosperují (ok prosperují gupky, kevetky se nějak drží). Tvé galaxky bdudou mít těžko takovouto hustotu, nenapadá mě, na co ti v 54l s nimi a krevetkami filtr bude. Buď budeš mít hodně prosperujících rostlin nebo ne. Když ano, filtr nepotřebuješ. Když ne, filtr stejně všechny problémy nevyřeší a věř mi, 100% ti budou živočichové hynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 09:12 Muž Pepan [5045] - RostlinyRe: Lapierre
Dobře zajeté akvárium s nenáročnou rybí obsádkou vyžaduje minimum techniky, případně nevyžaduje techniku žádnou. Dal bych do té nádrže maximálně bublifuk honěný malým vzduchovacím motorkem. Jinak by se mohlo stát, že se akvárium změní doslova v pračku, kde bude rotovat voda a to většina ryb zrovna nemusí. Spíše bych se zaměřil na pochopení zákonitostí, podle jakých akvárium funguje a snažil bych se rybičkám vytvořit optimální domov, kde nebude třeba zasahovat žádnou chemií a kde vrcholem péče bude kromě krmení, občasné odkalení, vyprání filtru, případně vyčištění skel od řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 08:39 Lapierre Re: LeRi
Díky za tip.Do budoucna určitě plànuji vnější filtr.Momentálně,ale hledám řešení,kde chci zj.využít techniku co mám doma k dispozici,případně něco s čím se vlezu do max.+ - 350 Kč. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 08:06 Muž LeRi [316] Re: Lapierre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 07:30 Lapierre Re
Ok.Už jsem skoro nalomenej,že tu filtraci nebudu doublovat a nakonec pojede jenom na tom "bublifuku"(který už mám) :-) na který nasadím čerpací hlavu.

www.profiplants.cz/…

Alespoň to vyzkouším,jak to funguje.Případně vyměnit to za kostku budu moct vždycky.

Edit:Plánovaná osádka budou galaxky a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2017 07:19 R Muž ctibum [7090] Re: Lapierre
No, aby ti tam zbylo místo na ryby :)
Čištění akvacitu je otázka minut, ne hodin...
V 54l asi nebudeš mít žádný extrabuřty ryby a určitě to nepřeplácáš ani nepřerybníš, ne? Malý hejno malech ryb, i kdyby živorodek, pár kousků na dno, žádnej ancistrus, spousta rostlin, ne? To ti určitě jeden filtr utáhne bych řekl... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 06:47 Muž Pepan [5045] - RostlinyRe: Lapierre
Funkční akvárium s normální obsádkou ryb klidně chvilku vydrží bez běžícího filtru. Není důvod filtraci dublovat. Mi dokonce funguje pár akvárek bez jakékoliv filtrace či vzduchování a to tam mám živorodky, což jsou celkem prasátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 05:29 R Muž Anthrax [4934] Re: Lapierre
Já mám taky akvárko vysoké 30 cm a vešlo se mi to tam i bez seřezávání kostky a ještě to mám podložené kokosovým ořechem. Takže bez obav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 21:39 Muž Jarry [1440] Re: Lapierre
Já jí mám v 30cm vysokém akváriu a trochu jsem jí seříznul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 20:49 Lapierre Re: ctibum
Asi by stačil,ale...Tak ta zamýšlená varianta má víc důvodů.Hlava mi zajistí lepší proudění v akváriu.Dále když bude potřeba vyčistit kostka nebo bublifuk.Což zamýšlím dělat v jinou dobu.Bude v akváriu pořád zapnutá funkční filtrace.No a taky tím přidáním ještě toho bublifuku si myslím,že posílím biologickou filtraci.Je to ,ale pořád jen taková moje představa,možná to opravdu bude jenom kostka s hlavou nebo ten bublifuk. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 20:40 Lapierre Re: romant
To já s tím i případně počítám,že i tu 16 cm budu muset kousek zapustit do písku,ale ta 20 cm si myslím,že už by byla moc vysoká,ta 16 cm je asi tak akorát na tu výšku akvária.X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 20:33 R Muž ctibum [7090] Re: Lapierre
A nestačil by jen ten bublifuk? K čemu dva filtry do 54l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 20:09 R Muž romant [28001] Re: Lapierre
Kostka se dá trošku zahrábnout, ale já jenom tak pošťuchuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 18:52 Lapierre Re: honcka
Rád,ale i tato bude tak tak ,aby mi to výškově vyšlo.Nehledě k tomu,že ten bublifuk mám doma(alespoň by našel využití)

PS:Výška AQ je jen 30 cm(bez písku).Ten počítám,že bude min 5 cm.Kostka 10 x 10 x 16 + hlava je + - 23 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2017 17:05 Muž honcka [39] Re: Lapierre
Neni lepsi dat na toho atmana o trosku vetsi kostku? Ze budes mit o jednu opicarnu v akvarku min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 20:40 nardina Re: Lapierre
Lapierre díky za tip palec , to vypadá velice dobře, za rozumnou cenu, myslím že to vyzkouším - původní JBL a ten AquaEl Turbo Filter současně.

Díky za názory všem i pytlíkový tip stydim na čištění ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 15:40 R Muž afc1886 [15246] Re: nardina
Čerpadlo a kostka bioakvacitu je pro tebe asi to nejlepší řešení. A při čištění natáhni na biomolitan sáček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 14:21 Lapierre Re: nardina
A co tento.Lze k němu pro posílení filtračních hmot ještě případně dokoupit nádobku navíc.

www.profiplants.cz/…

PS:Nebo chcete použít tu e401 a k tomu doplnit ještě jeden filtr?Potom by asi stačil bez té dodatečné nádobky.

U té 401 i výrobce udává,že když je nová s filtračními médií,tak její výkon je 200-250l/h.Po zanesení to bude ještě nižší.Což si myslím,že je už nedostatečné pro 200l AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 14:04 nardina Re: Anthrax
Dík za reakci, měla jsem Atman ještě když jsem měla živorodky, ale hrozně mi nevyhovovalo to čištění, přišlo mi že než ho z akva vyndám abych ho proprala tak je půlka nečistot zpátky v akva. Ale taky to mohlo být tím, že akva bylo malé (60cm), kostka velká, ryby "kadilky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 13:50 R Muž Anthrax [4934] Re: nardina
Vím, že jsi nechtěla vnitřní, ale jestli tě tlačí finance, tak se podívej na čerpadlo Atman AT-201, a k tomu kostku bioakvacitu a máš fitraci za 350 - 400 Kč. Když ho schováš za rostliny, tak o něm ani nevíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 13:45 nardina – slabší vnější filtr dočasně do 200l ???
Ahoj,
mám dotaz - doteď jsem měla 90l akvárium s vnějším filtrem JBL Greenline e401 (spokojenost, tichý, čištění pohoda) už bych zpátky do vniřního nešla, ale získala jsem 200l akvárium a chci se zeptat jestli je NUTNÉ filtr opravdu koupit výkonnější.
Vím že naddimenzovaný je lepší než poddimenzovaný, ale prostě život na mateřské je finančné poměrně tvrdá bitva a do Vánoc daleko. I filtry z druhé ruky nejsou extra levné tak se chci zeptat jestli s tím má někdo zkušenost.
Osádka jsou jen 4 menší tlamovci, ancistrus a přísavka thajská takže přerybněno by snad nebylo.
Kytky jen volně v akváriu anubiasy (staré akva má slabé svícení).
Máte někdo zkušenost se slabším filtrem v akváriu - alespoň do těch Vánoc jestli by se to dalo???
Díky za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2017 16:13 R Muž vaclav [14809] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarMa
Časem klesne výkon filtru na polovinu až třetinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 15:20 Muž KarMa [0] Re: Lapierre
Ja jsem mu zatim zkusil ubrat molitanem v nasavacim kosiku, ale neni to moc znat. Jestli to brzo nezpomali tak zkusim to co ty. Je ale pravda ze otikum se ten proud strasne libi, neskutecne ozili a radi po prednim skle jako jeste nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 14:53 Lapierre Re: KarMa
Dej mu tak 14 dní až měsíc.A uvidíš.Jestli na něm máš připojenou rampu,tak já jsem na začátku než se "unavil" vyjmul ten špunt na konci rampy a místo něho jsem tam nacpal kousek biomolitanu PPI 20 nebo 30.Fungovalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 14:38 Lapierre
Zdravím,
Mám dotaz.Budu znovu zprovozňovat 54 l AQ.Základní filtrace bude tvořena Atman 200 + kostka 10x10x16.Tato kostka dle výrobce by měla stačit pro 50 l.Dle odhadu mi přijde molitan na této kostce tvořen pórovitosti PPI 20.Tato sestava by byla umístěna v jednom rohu.Do druhého rohu plánuji umístění "nástavbové"filtrace a to bublifuk
www.profiplants.cz/…
+ kompresor
U tohoto bublifuku píše prodejce/výrobce,že je do 100 l.
Je tvořen Biomolitanem,který je dle mého odhadu PPI 45.Je stejné pórovitosti jako klasické bublifuky s bílým molitanem.
Je tedy teoreticky možné,že biomolitan,který je takto jemný má i při "1/3 " objemu oproti kostce od Atmana,"2 x větší"kapacitu pro osídlení bakteriemi,než kostka od Atmana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 12:50 Muž KarMa [0] Re: Lapierre
No a to jsem si az dnes rano vsimnul ze mi ve vane zustal horni kryt kosu - ten dil mezi hornim kosem a hlavou. A stejne to v pohode fungovalo. Ted jsem odpojil filtr, utrel tri kapky co vytekly, otevrel ho, dal tam ten kryt, zavrel, zapojil, a zase uplne normalne funguje. Neni to podezrele? ;-) Ale dela to v 250 litrech dost silny pruvan, myslite ze se filtr casem unavi a ten prutok trochu spadne?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/823-filtrace-v-akvariu?od=1