Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle NanoCube

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dennerle NanoCube
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
V tomto shopu jsem taky v minulosti nakupoval led žárovky , no bohužel výrobce made-in Poland , jak je to u toho tvého reflektoru ? ceny jsou dost nízké proti jiným ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dravec
Viděl jsem to osvětlení v Hornbachu nainstalováno na výstavní miniakvárium. Svítilo to hezky a líbilo se mi.

Jen se mi to zdálo být trochu horké na povrchu. Jestli je tam výkonový čip, nejsem si jistý, jestli je to dostatečně chlazené, aby to vydrželo pracovat dlouhodobě. Ale taky jsem o tom uvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:25 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: dravec
prezentaci jednoho mini s tímto světlem jsem tu už na rybkách viděl...jistě ji budu mít v oblíbených =D zkusím najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:15 Muž dravec [72] - RostlinyRe: replikant33
Tak o takej 100 som ani nepocul, ale uz mi to pride opacha skor na parik skalarov ako na rastliny a aquacape. To svetlo by vsak mohlo byt zaujimave. A tiez si mylsim ze vyvoh´jari v dennerle by sa mohli pohnut.
este nikto sa nevyjadril k : www.eheim.com/…
Veru ak ma nietko nejaky dobry tip na osvetlenie vacsieho mini sem s nim!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:41 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Ciffik
hodně se ted mluví o led reflektorech. Ja mam samotnou 30W 6500K která bude v kruhovem reflekt.zatim to ješte nemam dokončené, možná do konce týdne pokud bude čas to stihnu dodělat. tak dam pak fotky.


www.smdledzarovky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 21:16 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Právě řeším kostky, v plánu je něco mezi 30-60l 30*30*35 příp. 35*35*35 příp. 40*40*40 a právě největší problém mám v osvětlení, do samovýroby se mi moc nechce. Když už lampičky, tak to aby člověk kombinoval vícero kusů a to už se prodraží, nemluvě o estetice...

Kdyby někdo o něčem rozumném na dané akva věděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:44 Muž fido16 [631] Re: replikant33
mě tak přijde že se světlem má každý tento set problém :-) ještě nevymysleli světlo které by stačilo na náročnější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:20 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: fido16
poskladat sam je dobrá volba jen budeš mit problém s osvětlenim. tady je odkaz na jejich 100L set ta cena je taky spiš k zasmaní . ale maji tam světlo 38w což by bylo na 60L super ale to jsem nikde solo nesehnal,

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 19:26 Muž fido16 [631] Re: dravec
To je pravda. A konečně k setu dávají i externí filtr což je značná výhoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:19 Muž dravec [72] - RostlinyRe: fido16
Este je fajn,, ze ten filter nepotrebuje extra skrinku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 12:57 Muž fido16 [631] Re: dravec
Cena mohla být nižší :-). Jinak filtr tam je externí což je velké + takže v tom bych problém neviděl. A s tím světlem to problém nebude sloupec není zase tak vysoký takže těch 24w je dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:40 Muž dravec [72] - RostlinyRe: fido16
praveze cena mi pride viac menej OK, akurat je otazne ci filter aj svetlo su dotastocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 10:46 Muž fido16 [631] Re: dravec
Čau teď jsem si koupil od dennerle nano 60L za 1305,- sice bez výbavy ale tu si chci pořídit svou. Myslím si že ta cena za to akva v odkaze je trochu ujetá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 09:22 Muž dravec [72] - Rostliny
Co poviete na toto: fish.aquaristic.net/…
MNe sa to velmi pozdava, ma to niekdo odskusane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 14:20 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: dravec
ja mam na dennerle 60L Aquael DECOLIGHT DUO 2x11W a je to tak na přežití a jak už psal marcel žadný bujný rust se od toho čekat neda.( a ani aquael doporučit nemoho protže je kryt dost nízky a světlo svití hodně do stran, špatně se pak AQ fotí a a svití to do oči, musel jsem to olepit alobalem a hrany krytu prodloužit)

Jejich ceny jsou pouze daň za značku a design.Jak už jsem jednou psal od dennerle se oplatí vzit si jen sklo. zbytek je už hodně nahraně pomněr cena/kvalita. A ted už bych nešel ani do jejich akvaria když už vim že se da koupit stejny rozmněr akvaria z OptiWhite za uplně stejnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:33 Muž dravec [72] - RostlinyRe: NooBob
zaujimave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:18 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: dravec
šel bych do tohoto www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:15 Muž dravec [72] - Rostliny
toto vyzera byt fajn svetlo www.akvariumonline.sk/…

mate niekdo skusenost? pripadne iny tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:13 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Marcel G
Pochvala tvoje minicka su pekne!!! Presne nieco tak by som chcel vyskusat uvidime kedy sa na to dam, zatial postupne pozhanam komponenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:13 Muž secrof74 [27] Re: Marcel G
Ano máš pravdu. Dennerle je drahé. Ale určitě bych neřekl, že nekvalitní. Ba naopak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 12:57 Marcel G Re: dravec
Já používám už pár let nano akvária od Dennerle (60L) a nemůžu si je vynachválit. A právě ty oblé rohy se mi líbí (i kvůli dětem). Jedno jsem koupil jako kompletní set, ale u dalších už jsem koupil jen akvárko, a zbytek zvlášť. Světla také používám od Dennerle, i když bych raději něco jiného, protože na tu 60L jsou 2 světla málo (pokud se nespokojíš se stínomilnými rostlinami) a se třemi světly už to akvárko vypadá jako vánoční stromeček a špatně se s tím manipuluje při údržbě (několikrát už mi praskly ty plastové klipy, co drží světlo na stěně akvária). Raději bych tedy vybral nějaké závěsné světlo, ale na to jsem tehdy zase neměl dost místa nad akvárkem. Filtr používám externí s rozstřikovací rampou (Eheim Classic). A CO2 normálně z tlakové láhve. Od Dennerle mám tedy pouze akvárko a světla. Ostatní mi přijde zbytečně drahé a nepříliš kvalitní (za tu vysokou cenu). V prezentaci mám pár fotek, tak se můžeš mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 10:35 Muž secrof74 [27] Re: dravec
Jo to je paradní. Já mám akorát problém s těmi kulatými rohy. Mám rád klasické hranaté. A jak říkám. Pokud za to nechceš zbytečně utrácet, tak jdi do té Diversy. Dělají různé rozměry. Jedno tohle akvárium už jsem zařizoval, a vypadá to super. Mají slušné sklo a lepení také není nejhorší. No a pokud to chceš mít fakt bezproblémové, připlať si a veškerou techniku, včetně dna kup od Dennerle. ADU asi preferovat nebudu, byť je naprosto luxusní, tak pro mnoho smrtelníků cenově nedostupná.

Filtry v těchto akváriích používám Dennerle Nano Eckfilter. Je to super rohový filtr, s parádní filtrací a nezabírá moc místa. Pokud uvažuješ i o co2 tak opět Dennerle co2 nano set. Ale na ten si i já budu muset ještě chvíli pořkat. Cena je dost vysoká. Ale vím, že s burčákem takhle malé akvárium neudržím. Vyzkoušené..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 09:57 Muž dravec [72] - RostlinyRe: secrof74
No urcite bude hlavne rastlinne akva. S tym ze drevo alebo pekny kamen - Japonec :) (1 velke akva uz mam :) zopar rybiek a krevetky. Isiel by som skor do vacsieho ...35x35x35 az 40x40x40...
napr. toto sa mi paci rybicky.net/nadrze/9606
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 08:38 Muž secrof74 [27] Re: dravec
No jaký rozměr použít, to je docela těžká odpověď, když nevíme, k čemu to nano budeš využívat. Jestli to bude čistě akvárko pro rostliny, nebo akvárko pro krevety.

Já jsem ve fázi zařizování naníčka taky a chci ho vyloženě rostlinné pro krevetky.
Jsem hodně velký fanda Dennerle, ale pravda nejsou zrovna nejlevnější. Tudíž jsem šel cestou levnější varianty.

Akvárium o rozměru víc jak 25 cm jsem okamžitě zamítl. Přijde mi to pro pár krevetek dost velký a samozřejmě i osvětlení bude problematičtější.
Takže jsem nakonec zvolil cenově velice příjemné akvárko od Diversy o rozměru 25x25x30 cm, které se prodává s letkovým světlem, s dostatečným výkonem.

Veškeré ostatní vybavení jako je technika, substrát, co2 a pod, budou pak od zmíněného Dennerle. Dělají opravdu velice kvalitní věcičky pro nano akvárka a substráty mám i vyzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 23:00 Muž ludvik [1082] Re: dravec
Tohle mám, tak vím o čem mluvím. To LED je sice dobré a docela hezké, ale sám Eheim ho doporučuje do menšího ... 30*30. A dle mě to je do většího fakt na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:36 Muž dravec [72] - RostlinyRe: ludvik
Takze investicia nestoji zato radšej zlepit? Filter by som hodil určite eheim asi najmensi ecco, osvetlenie dal by som si poradit ale tiez nieco lepsie sympaticek ej to eheim fish.aquaristic.net/…. , substrat amazonia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:29 Muž ludvik [1082] Re: dravec
Čím větší, tím lepší :-) Ale kostka je horší na založení, z hlediska layoutu a výběru rostlin.
Dennerle - nesnáším kulaté rohy. Ale zase leckdo chválí filtry ...
Eheim - že bych byl nějak nadšený z kvality lepení, to tedy ne. A Optiwhite to samozřejmě není. A řekl bych, že z tohoto skla hotové neseženeš (snad jen ADA). Takže nechat si to někde slepit asi nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:17 Muž dravec [72] - Rostliny – minicko kocka
Chcel by som sa poradit, rozmyslam ze si urobim radost a zariadim nano. Mal by som par otazok:
1. Aky by bol lepsi rozmer cca 40x40x40 alebo 35x35x35?
2. Oplati sa investovat do znackoveho akva typu dennerle alebo eheim? Alebo dat si minicko zlepit? Su tie znacky na urovni optiwhite?

Este poznamka: technicky by som si ho vybavil najradsej sam cize zakupit bez komponentov. S tym ze pojdem na kvalitne komponenty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
ja jsem sem psal že nemužu najit nic vhodneho, a tedy tak jsem ptal jake jsou zkušenosti ostatnich a zda o nečem nekdo nevi, tak nevim kdo tu co hraje když mi pošle link ktery je apsolutně k ničemu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: replikant33
To jen hrajete?.. Je vám zatěžko otevřít ten link, najít osvětlení a podívat se? Psal jsem třeba tohle. Bylo to první co jsem našel. Opravdu Vám nechci hledat osvětlení na vaše akvárium. To musíte vy, ne já.. ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:54 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
Aforte napsal: Třeba tohle: www.akvaria-aquascape.cz/…

stačí jen hledat


promin ale to je pro akcarium 20L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: replikant33
www.aquario.cz/…
doufám, že víš co děláš. Když chceš tolik světla, musíš umět hnojit a přidávat co2. Se světlem ti vzroste poptávka po živinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2013 18:02 Marcel G Re: Aforte
No, nechci tady přilévat olej do ohně, ale mám celkem 3 nano akvária od Dennerle (všechny 60L). U dvou jsem používal 3x11W Dennerle Nano Light, a u jednoho 2x11W (pak jsem měl 3x11W už jen u jednoho). Takže bych řekl, že s nimi mám docela dost zkušeností. Intenzitu osvětlení mám zmáknutou docela dobře :-D . Nicméně musím přiznat, že zas taková kvalita zrovna tyhle světla nejsou. Jejich velkou slabinou jsou totiž plastové úchyty (resp. z plexiskla nebo něčeho takového). Když totiž světla častěji odklápíte, abyste se mohli pohrabat v akváriu, stane se, že vám ten úchyt praskne (a v horším případě to skončí tím, že světlo spadne do vody!). Mně se to stalo už u čtyř světel. Když jsem zjistil, čím to je, už ty úchyty při odklápění světel raději přidržuji. Soudruzi z NDR asi nepočítali s tím, že by se s jednou připevněnými světly hýbalo :-O . Jinak ale musím říct, že poté, co jsem v jednom akvárku začal používat jen 2x11W, Alternanthera rubra mi začala prakticky odumírat. Eleocharisu se dařilo kupodivu velmi dobře (i když se skoro nerozrůstal). Na druhou stranu jsem ale u eleocharisu používal výživný substrát (ADA), a do obou akvárek jsem přidával CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:52 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: grunda
ale ja psal o 60l

a jeden z vas dvou mi to musel prasknout :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
to by mě docela zajímalo ze kterého, co vím tak v Čechách dělal měření PAR jen Marcel a já. Jinak těch 24W je na tu litráž až až, já teď budu zařizovat nano od Blau - 38 litrů a 18W světlo, i to bude až moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: petben
no hele led sestavene s klasickych obič diod hřat nebude ale třeba led dioda 30W už bude topit jako prase to už se musi minimalně pasivne možna i aktivne chladit

jestli si najdu čas tak ti zkusim zjistit ty teploty

tohle bi hřat nemnělo vubec,, ale pozor zkoušeli jsem to srovnat s 9w denerle a tahle LED lampička je oproti denerle totalni bludička, www.akva-tera.cz/…
(další vec už bude o monžstvi vizařovaného svetla využitelného rostlinama ) to už ti neřeknu ale na pohled to bylo tak o 50% néně intenzivni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:35 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: grunda
čerpal jsem z jednoho zdroje,, na mněřeni jsem se zatim ješte nezmohl ale planuji to. ja si nemužu pomoct proč davat nad akvarko tři lampičky ? to neni žadna alternativa ?


ADA je se světlama cenove uplně mimo,, akvarka a ostatni se da ale svetla jsou drahy i na bohate lidi :) za stejny penize se da pořidit už programovatelny LED modul..no možna i za min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:35 petben Re: replikant33
Sklo tam mám.
V kanceláři si samozřejmĕ svítíme, ale vĕtší teplo bude od PC.
Nicménĕ na dotaz, zda LED hřejí ménĕ jsem se nic nedozvĕdĕl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: replikant33
Třeba tohle: www.akvaria-aquascape.cz/…

stačí jen hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
které chceš, vždy je třeba si říct co chceš v akva mít a podle toho se zařídit. btw. čím jsi měřil ty hodnoty PAR?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:21 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
a ktere ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
nemyslím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: replikant33
Nestačilo by to už? Spamovat fórum, kvůli blbostem. Pište si to do OZ. Každopádně je to dost. Ta rotala je podle fota dost v dobrém stavu. Roste, červená se. Od rotaly wallichi nejde nic lepšího čekat. Dennerle je snad to nejlepší co za rozumnou cenu můžeze na trhu koupit. Hlavně, že víte, že je to nedostačující. Proč si tedy nepořídíte ADA osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:13 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
kuci plete si pojmy přeživat a prosperovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: replikant33
Proč mimo?
Ano, tohle. O mechu jsem nemluvil. O těch rotalách. A vepředu mám starogyne repens. Samozřejmě, že ty si vybereš mech. Tu úsporku jsem už před půl rokem zrušil. Taky jsem si teoreticky myslel to co ty. Ale zkušenosti jsou zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: replikant33
24W na 50 litrů je světla až až ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:48 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
mysliš tohle rybicky.net/fotogalerie.php… tak na mech ti opravdu stači 11W +a proč tam maš přidanou tu usporku ? ruku na srdce trošku mimo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: replikant33
ale proč je to málo? Já mám u 30 l setu osvětlení PL 11W a světla je hodně. Prosperuje a červená mi tam dlouhodobě rotala walichi, což je podle mých zkušeností jedna z nejnáročnějších rostlin na světlo. Uvědom si, že ty světla jsou nízko nad hladinou a nádrže jsou nízké. A pokud někdo chce víc, nic mu nebrání v lepším světle. Mluvit tady o podvodech je dost legrační. Ale i u tvých dalších reakcí jde vidět, že už jseš prostě takovej:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:24 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
sory ale to je jejich problem,, prodavaji nefukčni sety,, to už je na velice tenké hranici s podvodem ,, a 30cm neni žadna hloubka. problem je v tom že si nechaji udelat vlastni zařivky aby tam nemohl nikdo dávat neoriginalni zařivky nechali toho nasekat hadratrilion aby je to přišlo levne akorat asi nikdo nedomyslel že jim to bude stačit na 10 20 ale na 30 60 a ted 50 už ne,, tak udelali 24W ale to je pořad málo :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:17 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: petben
a sklo tam maš ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 18399x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8150-dennerle-nanocube-?od=51