Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vytírací nádrž

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Vytírací nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 13:14 miro03 Re: MatesKGB
to nemyslíš vážne 5l sklenici?to je vtip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 13:01 Muž MatesKGB [4] – Mladé potomstvo
Ve vetsim akvariu mam jiz tak 3 tydny mlade rybky od pestrence buescheri a asi 3 dny stary poter od pestrence cerveneho a mensi odchovnu mam obsazenou mladyma od pest.cervenyho.
dotaz zni v cem vsem muzu odchovavat mlade rybky a co vse je k tomu potreba...napada me treba 5L zavarovaci sklinka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 18:49 tonik666 Re: isamik
isamik: tazatel se ptal na odchov.

25 litrů je vhodná velikost pro odchov například mnoha druhů teter(odchovávájí se v páru), i cichlidkám by mohlo takové akva stačit. Pro chov ale vhodné není. Na odchov se vybraný pár přeloví z větší společenské nádrže, v málé se mu pak připraví vhodné podmínky pro vytření. Pro potěr jak roste jsou potřeba další akvária.

no, ale pokud myslíš jen odchov potěru - čili máš jinou nádrž pro dospělé ... tak v podstatě cokoliv od teter či parmiček - pokud nemáš žádné zkušenosti - doporučuji danio pruhované - ale koupit mladé rybky - pokud mezi nimi uvidíš byť jen jednu pokřivenou tak nebrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 18:40 Muž isamik [180] Re: Jiří
O tomto tematu bylo v posledni dobe napsano mnoho takze staci trosku hledat, jinak moc ryb do 25 vhodne neni. Ani vetsi zivorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 18:35 Jiří – 25 litrů
Zdravím, jaké rybky bych mohlo v tomto objěmu úspěšně odchovávat? Kromě živorodek..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 17:30 jardik.cardik Re: wayn, katka
proboha ukamenujte mě :-( tak jsem to napsal blbe no stejne to vsichni chapete ,,odchovnu"chci pro to ze mam ryby jeste male a už se mi stalo ze mi všechno sežrali a male maminky se o ne nedokazali postarak když pohledate na tomto webu tak najdete odchovny takže nejsem jedinej ještě jednou pardon za tu mou blbou vytíračku myslel jsem odchovnu a už vím co dělat na jinem webu mi helpli ale je zvlastni že jste tak mrzutí a to nemate ani 1fotku to je ale jedno tak ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 17:13 katka Re: jardik.cardik
jestliže máš těhotnou rybku,tak naco chceš vytíračku???vytíračka je od toho,aby se vní ty rybky VYTŘELY,něco jako oplodnily chápeš???To už pak když už tak odchovnu,jak už bylo zmíněno,ale tlamovci se mladé starají.Ach bože!!!! rozzureny
má tam být: TLAMOVCI SE O MLADÉ STARAJÍ!!!
(ty nevíš,co je to vytíračka????určitě bys to našel v knížce o akvaristice....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 08:35 Muž wayn [79] Re: jardik.cardik
Blázny si dělej z někoho jiného, měl jsi tam "hohanni".

Neboj, vím že je nosí v tlamě. Ale ptáš na vytíračku a to je pojem pro nádrž, kde se ryby třou. Jestliže jsou jikry už oplozené (v tom případě by se s přivřením oka dalo mluvit o "těhuli") nebo se už vykulili (to už ale těhule není), tak ses měl ptát na odchovnu.

Vidím i z popisu tvých nádrží, že psaní ti dělá tak trochu problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.02.2007 21:31 jardik.cardik Re: wayn
loool ja ale napsal melanochromis johanni a to je tlamovec kdys chces poradit tak si to precti tlamovci maji mlade i jikry v tlame :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:20 Muž wayn [79] Re: jardik.cardik
No nevím jak jsi poznal že je "těhotná". V sobě zárodky nosí jen živorodky. Ostatní ryby musíš dát v páru (tedy jak které) a pak se teprve vytřou.
Ten název ryby máš asi špatně, ne? Není to melanochromis johannii?
Koukni na www.akvamalawi.com tam se dozvíš o tlamovcích víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 19:36 jardik.cardik – jak zařídit vytíračku
ahoja prosim pomožte mam tehulku melanochromise johanni a nevim jak mam zaridit vytiracky tak aby se v ni ryba prispusobyla kolik litru jestli mam dat dno nebo ne atd dekuju moc piste mi i do nadží ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 21:19 Havel-st Re: zeleninap3
Mech, protože se mi s ním dobře manipuluje, můžou to být i jemnolisté rostliny - neonky do nich kladou jikry, rošt kvůli jikrám, které se nezachytí a propadnou na dno.
Topení může být, nebo je možné udržovat teplotu v místnosti (21-23 st. není tak moc) - pozor na průvan při větrání.
U rasborek je teplota vyšší, tam by šlo umístit víc vytíraček do větší nádrže a topit v ní.

Jinak těch záležitostí je mnohem víc, jakost vody, čistota, rozkrmení a pod. - asi by se to sem nevešlo, je potřeba zapojit Google, nebo nějakou knížku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 20:42 Muž zeleninap3 [4] - SumciRe: Havel-st
hele a když se vytřou ty razboky a neonky tak to hned sežeou nebo ne?
a proč tam má tam byt mech?
A co topiení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 19:24 Havel-st Re: zeleninap3
Slepil jsem si (a zase si slepím - byl jsem pár let bez akvárek) nádržky, asi 15x15 a na výšku 25 cm. Do nádržky vzduchování ze suchého dřívka lípy, nebo topolu.

Neonkám jsem dal plastový rošt a na něj omytý a dezinfikovaný, řídký trs mechu.

Rasborky (klínoskvrnné) se vytírají zespodu na plovoucí listy, takže stačí utrhnout jakokoli rostlinu s plochými listy a nechat plavat na hladině.

O odchovu neonek jsou vyčerpávající články tady:
www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 17:56 Muž zeleninap3 [4] - Sumci – jak si zařídit vytíračku
jsem začátečník a rad bych věděl jak má zařídit vytírka pro neonky,razbory, atd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 22:56 Martix6 Re: Milik
Ahoj.U teter opravdu porodnička nepomůže.Jestliže jsou to rybky,které uvádíš na fotce.Tak jsou to Tetry červené (žanérky).Ty jsou pro začátky s rozmnožováním nejlepší.Jestli jsou jim jen podobné,tak to může být třeba fantom červený i jiné.a ty jsou dost náročné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:17 jardik.cardik Re: Milik
porodničky jsou dobre pro živorodky a to proto ze rybky se rodí žive a samice nekdy ve stresu mlade požíra ale v porodničce propadnou mlade skrs treba mřížku dolu a samice se k nim nedostane treba pro dania je dobra dno z koralku jikra popadaji mezi koralky a dania je nemaji jak sežrat nektere ryby lepi jikry na sklo nektere zase nna listy nektere delaji penove hnízdo a do nich nakladou vajíčka a tlamovci zase jejich vyvin je v tlame samice tza pozbira jikry do tlamy a zebere vždy i samcovo spera s domnimkou ze je to taky jikra vic ti neporadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:07 Milik Re: mrst
ne mam jich tam asi 30 s tema 2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:02 Muž mrst [5] Re: Milik
no jestli tam máš jenom dvě rybky ,...tak nemusíš pořizovat žádnou vytíračku ahoj ahoj potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:00 Milik Re: jardik.cardik
takze porodnicka bys nemuze??? ani kdybych zmenila teplotu v zakl akva??? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:57 jardik.cardik Re: Milik
nevim ale to se jen tak nemnoží musis mit na to zvlast akva jinou teplotu atd to nejsou živorodky ale jikrnacky ale drzim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:49 Milik Re: jardik.cardik
je podabná téhle rybicky.net/fotogalerie.php…. ale není to presne ona protoze je u te pusiy bila a nema cervene ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:37 jardik.cardik Re: Milik
a nenajdes to treba v atlase ryb?to je težky takhle vis nejake foto koukni do toho atlasu jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:33 Milik Re: jardik.cardik
To bouzel jsem zapomela ale myslim ze njaky druh teter...bilo cevene - cervene od trupu po ocas a jeste v tom cervenem a cerne tecky :-( pls help
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:25 jardik.cardik Re: Milik
no a jake ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:24 Milik – Nutná vytíračka?
Chtěla bych se zeptat ... njake ryby se mi pripravuji ke treni musim si porizovat vitiracku nejde to vyresit njak jinak??? diky za odpoved :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 14:26 kladno Neo
Dobrý. zkusím to tak příště, díky. A zastínění tedy taky nějaký vytvořím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 14:18 neo Re: Kladno
Ja je přelovuju v noci tak hodinu po vypnutí svetla. Dají se lechcejc chytit a pride mi ze nejsou ani stresovaný. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 14:04 kladno Re: Roman
Dám tam klasickej filtr molitan-vzduchování. V tý porodničce mám teď Black Mollu. Jinak se přikláním k tomu psychiatrovi. Včera jsem od Black Moll ztratil samce. Perfektní kondice a pořád vojížděl samice. Hlavně při žraní byl takhle aktivní - víc než krmení ho zajímaly zase ty samice. Tak buď spáchal sebevraždu, protože všechny samice jsou v tom, nebo dostal infarkt, nebo umřel hlady. Každopádně jsem ho v akva nenašel. Prostě zmizel. Tak možná ta samice utrpěla z jeho úmrtí nějaký psychický otřes. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 13:55 Roman Re: Kladno
Uprav ten proud a ještě se daji zastínit stěny aqa např tmavším papírem.Pokud ani tohle nepomůže tak je to na psychiatra ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 11:08 kladno Re: Roman
To už jsem taky zkoušel. Maj tam plovoucí rostlinu a pár jemnolistejch. Potom 2 půlky kokosu položený na bok. Párkrát se tam schovala, ale potom zase blbla.
Ještě mě napadlo, jestli tam není větší proud od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 11:03 Roman Re: Kladno
Zkus jim tam dát něco do čeho se může schovat.Rostlinu,jeskyňku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 09:53 Kladno – Přelovení do vytíračky
Jaké máte postupy a zkušenosti při přelovování do vytíračky?
Mám vždy pocit, že ryba(y) je dost vystresovaná. Vodu mám v obou akváriích stejnou (teplota, PH, UT, CT, NOx). Přelovení dělám jen pomocí fajfky. Stejně potom ryba jezdí po skle nahoru a dolů a takhle jí to vydrží klidně i 2 dny. Mluvím i o přelovení ryby do porodničky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2618x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8086-vytiraci-nadrz-?od=51