Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podnikání v akvaristice - kurzy, zákony, úřady

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Podnikání v akvaristice - kurzy, zákony, úřady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 17:02 Dyk Re: Somali
Pokud si pořídím pěstírnu a budu chovat akvarijní ryby,prodávat je kamkoliv a povedu to v účetnictví, tak potřebuji pouze Ž.L. Pokud povedu jakékoliv obchody, kde něco živého nakoupím a následně prodám,tak to je něco jiného. A navíc mám dojem že od 1.1.2009 toto nařízení končí.Dyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:58 Muž Wulfgar [0] Re: Somali
ok, ok :) v tomhle moc zbehlej nejsem, prece jen me zatim zivnost tak nejak nezajima, zatim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:52 Žena Somali [98] Re: Wulfgar
Ani to není úplně přesné. Ty můžeš mít živnosťák i na tu volnou živnost, dělat odpisy, dávat si do nákladů, co jde, ale jde o to, co s těmi zvířaty je dál a kam je prodáváš. Viz můj příspěvek níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:50 Muž Wulfgar [0] Re: Dyk
Pokud to chce vest jako podnikani, delat odpisz, psat si na to naklady, tak ten papir potrebuje. Ja kdyz si dam inzerat ze prodavam ty a ty ryby, tak mi muze kazdej urednik polibit rit :) ale, kdyz to budu chtit mit jako obchod abych mohl delat odpisy, nakupovat bez DPH a dalsi, tak musim mit Zivnostensky list :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:38 Žena Somali [98] Re: Dyk
Bohužel (nebo bohudík?) zatím to stále nezrušili, takže to platí. Pokud by své odchovy prodával příležitostně, nepotřebuje vázanou živnost, pokud bude mít klasický zverimex s prodejem ryb, tak ano.
Edit: ještě mě tak napadá - dost pochybuju, že by pak prodával pouze své odchovy - pokud bude mít poptávku i po jiných rybách, odmítne zákazníka s tím, že dané ryby neprodává, protože by je musel někde nakoupit? Jinak ta vázaná živnost platí i pro vlastní odchov,pokud je prodáván za účelem dalšího prodeje nebo do zájmových chovů.
A ještě upřesnění: ona totiž ta hranice mezi volnou a vázanou živností je poměrně dost tenká. Já mám ŽL na chov domácích a zoologických zvířat a poskytování dalších služeb jakožto volnou živnost, protože neprodávám koťata do zájmových chovů (co to ovšem přesně je, to nikde řečeno není) a neprodávám je do výkupu. Dle úředníků - kdybych si otevřela zverimex a prodávala koťata v tom zveráči, bude problém, pokud je prodávám jakožto registrovaný chovatel zájemcům doma, po osobní dohodě, problémnení a vše je O.K. A jak známo - když úředník považuje věc za problém, je okolo toho tolik lítání a buzerace ze strany úřadů, že to snad za to ani nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:33 Dyk Re: Wulfgar
Neznám přesný datum zrušení tohoto nařízení, ale k tomu aby choval akva rybky a své odchovy prodával,nepotřebuje žádný kurz ani dohled,ani zvláštní vzdělání.Toto platí pouze v případě pokud by chtěl ryby nakupovat a následně prodávat.Čao Dyk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:26 Muž Wulfgar [0] Re: Dyk
aby je mohl prodavat, musi mit vazanou zivnost a na tu potrebuje jak tu psala Somali mit potvrzeni o absolvovani rekvalifikacniho kurzu, pripadne skoly se zamerenim nebo tak neco, nebo staci mit garanta a udelat si triletou praxi (moje mama dela garanta znamymu ohledne pohostinstvi atd. nevim jak se to cele pise)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 16:23 Dyk Re: Somali, Dinamit
Vážení, nemůžu se dívat na ty nesmysly co radíte. K podnikání s rybkama dnes stačí pouze Ž.L.Celá problematika je hodně rossáhlá,ale zjednodušeně poze Ž.L.pro chovzologických zvířat a nebo chov akvarijních ryb.Čao Dyk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 14:30 Muž Jva [6] Re: Somali
Jen tak pro zajímavost rozděleni živností, obsahové náplně živností, oficiální popisy zřizovaných živností apod.:
navolnenoze.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 14:05 Žena Somali [98] Re: Dinamit
Mám takový pocit, že na pracáku se daly sehnat info o podpoře takových projektů, ale jen pro dlouhodobě nezaměstnané. Každopádně za zeptání se nic nedá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 14:03 Žena Dinamit [68] Re: Jarin
www.kurzy-skoleni-seminare.cz
www.skoleni-kurzy.eu/…

mohla bych dodat dalších x odkazů. Ale fakt zkus i ten pracák, tam by měli mít přehled o všech rekvalifikačních kurzech a možná že by ti i přispěli a jak píše Somali zkus i nějakou tu školu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:54 Jarin Re: Somali
Jeste jednou diky za spoustu novych informaci...:)) bohuzel ta puvodni,kde se ty kurzy delaji zustala nezodpovezena,tak kdyby se nasel nekdo kdo to vi,tak at mi to rekne prosim...:)ja zatim budu osedlavat uredniho šimla a utracet penize na telefonaty prijemnym urednikum..:)) hezkej den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:46 Žena Somali [98] Re: Jarin
Jo, po absolvování kursu dostaneš papír, který slouží jako doklad o odborné způsobilosti. Zkus popátrat přímo na těch stránkách ministerstev, třeba se dozvíš víc. A jestli jsi ze středních Čech nebo přímo z Prahy, tak nějaká ta střední veterina tam určitě bude, zkus se zeptat i tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:37 Jarin Re: Somali
Dekuji moc za vycerpavajici informace....a koukam ze nejakej ten kurz asi potrebovat budu,protoze chci prodavat rybicky i koncovymu zakaznikovi....Jde mi hlavne o to abych si mohl odepisovat naklady,jako topeni,benzin atd...takze v mem pripade je "Doklad o odborné způsobilosti" .ten papir kterej dostanu po absolvovani toho kurzu??
Problem ale taky je ze sami na Zivnostenskym urade nevedi kde se tyhle kurzy delaji a do ted jsem to nedokazal zjistit...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:24 Žena Somali [98] Re: Dinamit
Opravím tě - prodej čehokoli je chybně. Třeba prodej léků, zvířat (až na výjimky) apod. tam nemá co dělat... Takto napsané to celkem mate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:20 Žena Dinamit [68] Re: Jarin
Z mých maturitních materiálů:
D) Druhy živností
1) Členění živností podle oprávnění
A) Ohlašovací živnosti
 Vznikají ohlášením na Živnostenském úřadu
 Náležitosti ohlášení
- Osobní údaje
- Předmět činnosti
- Sídlo
- Firma – obchodní jméno
- Doba podnikání (neurčitá, od-do)
 K ohlášení se přikládá
- Doklad o odborné způsobilosti
- Doklad z finančního úřadu (že nemáme dluhy vůči státu)
- Výpis z trestního rejstříku
- Souhlas majitele provozovny, že tam budeme podnikat, nebo doklad o vlastnictví
- Doklad o zaplacení správního poplatku
 Ohlášením vzniká živnostníkovi právo provozovat živnost hned
 Živnostenský úřad vydá do 15 dnů živnostenský list a pak, pokud ohlášení nemá potřebné náležitosti, vyzve živnostenský úřad živnostníka k doplnění údajů
 Pokud živnostenský úřad zjistí, že žadatel nesplňuje dané podmínky, živnostenský list mu nevydá
 Druhy
I. Řemeslné – podmínkou je odborná způsobilost získaná vyučením (opravy karoserií, strojů)
II. Vázané – podmínkou je jiná odborná způsobilost, než vyučení (provozování autoškoly, účetní poradce, horský průvodce)
III. Volné - mohou se provozovat bez odborné způsobilosti, ale žadatel musí splnit všeobecné podmínky
B) Koncesované živnosti
 Je nutno splnit všeobecné i zvláštní podmínky
 Živnostník podniká na základě koncese nebo-li koncesní listiny (státní povolení k provozování živnosti)
 Koncesní listina se vydává do 60 dnů po obdržení žádosti
 Podnikat může živnostník až po obdržení listiny
 Příklad: taxi, směnárenství, výroba zbraní…
2) Členění živností podle předmětu činnosti
A) Výrobní (výroby a opravy – zlatník)
B) Obchodní (koupě a prodej – malé obchody)
C) Poskytování služeb (kadeřnice)
D) Živnosti provozované průmyslovým způsobem

Jinak si myslim, že by něco mohl vědět i pracovní úřad. Ten má taky na starosti rekvalifikace...

To Somali: zase si byla rychlejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:13 Žena Somali [98] Re: Jarin
Pokud budeš chtít prodávat rybičky, tak něco z toho musíš absolvovat. Ty rekvalifikační kurzy by mělo mít pod palcem ministerstvo zemědělství a m. školství, zkus zapátrat na jejich stránkách. Ale co jsem tak slyšela, tak prý jsou ty kurzy akorát na namastění si kapsy těch, kteří je provozují. Ale to je info jen z doslechu, nic bližšího o tom nevím. Možná,pokud máš v blízkosti nějakou střední veterinu, by stálo za to se tam informovat, jestli nenabízejí nějaké rekvalifikace i oni.
Pokud budeš chtít v krámku prodávat jen "neživé" věci, stačí ti živnosťák na nákup zboží za účelem dalšího prodeje.
Vázaná živnost je taková živnost, ke které musíš mít odbornou způsobilost, to je případ toho obchodu s rybkami. Volná živnost je taková živnost, kterou může na základě ŽL vykonávat kdokoli, i bez odborné způsobilosti. Zájmový chov jako takový není v zákoně definován, tady jde vesměs o to, že pokud budeš chtít prodávat ryby dál, ať už dalším obchodníkům, nebo dalším chovatelům, musíš mít živnost vázanou. Ještě mě tak napadá - k té vázané živnosti - je ještě jedna možnost, a sice domluvit si "garanta" - třeba veterináře, který bude za ty ryby zodpovídat. Toto je přípustné a zákon to umožňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:10 Jarin Re: Somali
Diky moc....Podle toho co sem precetl tak pro me bude ta moznost E....a nevis kde se tyhle kurzy delaj a kdo je dela,kolik stojej a jak dlouho trvaj?? taky sem si precetl par nazoru ze jsou vlastne tyhle rekvalifikacni kurzy podvod a ze to jde i bez nich...mohl by jsi mi to trosku priblizit co o tom vis???Ja bych si chtel u nas zridit pestirnu,ale chtel bych mit doma i malej kramecek,tak me zajima co vsechno budu potrebovat....dekuju
Prosimte mohla bys mi trosku osvetlit ten rozdil mezi vazanou a volnou zivnosti??Ja ani nevim co myslis tim zajmovym chovem..:((Treba by jenom stacil odkaz kde to vysvetlujou podrobnejc...dekuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:09 Žena Somali [98] Re: Dinamit
JJ, mě se to týkalo v roce 2005, kdy jsem žádala o živnosťák, takže toto jsem četla hodně důkladně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:07 Žena Dinamit [68] Re: Somali
Já vim, jenže jsem se to učila už někdy v druháku a už jsem to úspěšně zapomněla :-D . Takže jsem si nebyla úplně jistá, teď už jsem si zase vzpomněla na základě tvého příspěvku potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:03 Žena Somali [98] Re: Dinamit
Proto jsem sem dala ten seznam...
Edit: ony totiž ty živnosti jsou dvě - volná a vázaná. Ta volná má omezení - to, co odchováš, nesmíš prodat do zájmových chovů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:03 Žena Dinamit [68] Re: Jarin
Pokud já vim, tak potřebuješ veterinářsku školu, kurz nestačí. Ale nejsem si tim úplně 100% jistá.Koukni do živnostenského zákonu..

jeje, Somali mě předběhla ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:01 Žena Somali [98] Re: Jarin
A co chceš absolvovat? Tady si vyber:
10. Obor živnosti: Obchod se zvířaty určenými pro zájmové chovy

Způsob prokazování odborné způsobilosti:

a) diplom nebo jiný doklad o absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu v oblasti veterinární lékařství a hygiena nebo zootechnika nebo v oboru se specializací na chovatelství zvířat, nebo

b) doklad o absolvování vyšší odborné školy v oboru zaměřeném na chovatelství zvířat nebo zootechniku nebo veterinářství, nebo

c) doklad o absolvování středoškolského vzdělání zakončeného maturitní zkouškou ve studijních oborech zaměřených na chovatelství zvířat nebo zootechniku nebo veterinářství, nebo

d) doklad o absolvování učebního nebo studijního oboru zaměřeného na chovatelství zvířat nebo zootechniku, nebo

e) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné způsobilosti pro tuto činnost vydaný institucí akreditovanou Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy nebo Ministerstvem zemědělství, nebo

f) doklad o vykonání tříleté praxe v oboru v nezávislém postavení (§ 2 a § 23 obchodního zákoníku) nebo v pracovněprávním vztahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:14 Jarin – Kde si udelam kurz co potrebuju k podnikani s rybickama??
Ahoj vsichni...
Nevite nahodou kde se delaji ty kurzy ktere potrebuji abych si mohl udelat zivnostensky list na chov rybicek??pokud mozno v Praze nebo stredni Cechy...dekuji...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8057-podnikani-v-akvaristice-kurzy-zakony-urady?od=51