Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podnikání v akvaristice - kurzy, zákony, úřady

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Podnikání v akvaristice - kurzy, zákony, úřady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 20:51 S Muž invalida [3881]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:50 Luciie Re: Bak
Co se týče soustavné činnosti, tak ta je přesně definovaná. Pokud se o soustavnou činnost jedná (a jsou splněny i další nutné podmínky), jde už o podnikání a člověk musí mít příslušný ŽL, musí být zaregistrován na SZP apod. Pokud jde o nějaké drobné prodeje v řádech stokorun, určitě nás pořád zajímá ten § 10 a ne 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 09:48 Žena Danila [4489] - SumciRe: sollik
Přesně jak napsal Solik - je to náročné, projedeš spoustu benzínu, ztratíš spoustu času a funguješ na zavolání.
My údržby akvárií děláme, ale jen u pár klientů, co mají akvária kolem tisíc litrů, nebo těch nádrží víc... a když na to přijde, dost často se nám stává, že s údržbou končíme po půlnoci.
V případě, že dojde u klienta ke krizi v nádrži, jede se hned. je to celkem dost veká řehole a sehnat dobré klienty je taky dost těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 08:44 Muž sollik [257] - CichlidyRe: olwy
Podle mě tento druh podnikání nemá moc šancí na úspěch. Určitě bych to ze začátku provozoval na bázi přátelské výpomoci. Pomůžeš, poradíš, se zájemcem zajedete nakoupit techniku, rostliny ... a on ti pak víceméně pokryje náklady na benzín a oběd. Aspoň oťukneš jaký by byl zájem.
Sám víš, kolik práce je okololo nové nádrže. Spousta, jenže to nejsou čínnosti na půl dne, ale práce na 20 minut. Ale zato každý druhý či třetí den. A ke každému zákazníkovi budeš muset dojíždět ..... Určitě bys pár klientů sehnal (zvlášť pokud byses pustil i do Reefových nádrží), ale osobně si myslím, že na uživění (ani slušný přivýdělek) to nebude resp. takový příjem aby vyvážil náklady a starosti s byrokracíí s tím spojenou. Navíc tím, že se jedná o živé tvory nelze často zásah do nádrže odložit a budeš muset fungovat na zavolání. Třeba i o víkendu, nebo v den na který si naplánuješ něco jiného.
V každém případě toto je můj názor a pokud do toho půjdeš tak držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 23:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
Mám to od kamaráda z financí, musel bych hledat ale hledej v zákoně o příjmu 6000 a najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 23:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Ještě pamatuji máma měla ten peníz z hliníku co se dával za věrtel, jak se jmenoval ten penízzzzz ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olwy
Jestli se pustíš, tak hodně štěstí přeji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 14:47 Muž olwy [24] - Tetry – Děkuji za důvěru
Ahoj.
Tak všem děkuji za důvěru. Jo, pravdou je, že jsem se to coby absolvent ekonomky snažil spočítat a nevím, nevím, jak dostat pro zákazníka snesitelnou cenu a pro mě alespoň pokrýt náklady. :-) Jak někdo psal - nasypat doma trochu žrádla ráno není problém, jet kvůli tomu na druhou stranu města už jo. Zkušenosti jsem posbíral, terčovce nikomu dávat nebudu - daně klidně zaplatím minimální, ale odmítám pracovat jen na melouchy. Kamarádů se zájmem pár mám, škoda, že je to tolik nezajímá, když řeknu, co to stojí (jen náklady). Takže děkuji celkově za doporučení a rady, třeba snad možná se do toho pustím. Ale budu opatrnější.
Mějte se...
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 09:32 Žena Linduš [166] Re: Bak
máš na to nějaký odkaz, prosím? ne, že bych toho dosáhla, ale náhoda je blbec, že jo ;-)
letos už mám přivyděláno asi 75kč, do dvou týdnů by to mohlo přešplhat stovku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:53 S Muž invalida [3881] Re: Bak
A to se vyplatí smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Luciie
Nene, chovatele prý hází úřad do pytle zvaného soustavná činnost, takže 6000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:24 Luciie Re: Linduš
Ta hranice je 20 000 Kč, bavíme-li se o příjmech spadajících do § 10 ZDP.
www.i-poradce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:57 Žena Linduš [166] – snad to není ot...
jak je to vůbec s prodejem ryb třeba do zverimexu, co se týče přivýdělku a danění?
předpokládám, že za deset oček á 5kč nikdo nebude chtít daně, taková komedie se snad u nás neodehrává :-D ale nějaká hranice asi je, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:21 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: smidakkuba
Pokud prodáváš jen své odchovy, tak to není zase takový problém. Na to stačí "chov zvířat pro zájmové chovy" a to je živnost volná. Jen máš ještě povinnost nahlásit se na veterinární zprávu a k tomu vyplnit pár papírů.
Provozuju rok obchod zaměřený na akvaristiku a moje mzda dělá asi 10,- Kč/hod. Tak se zamysli, jestli se má smysl tím zabývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 13:29 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vóťa87
Samozřejmě první bych si musel zajistit odbyt ale přece jen nějakých pár set terčů měsíčně bych asi mezi lidi na černo neprodal ale kdo ví.Mám totiž v plánu velkou pěstírnu a tam pokud se bude dařit bude na odběr několik set ryb měsíčně a to mi lidi neskoupí.Zkusím se na to poptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 13:04 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Přesně to je vono...teď sem byl měsíc v lázních a stravoval se s jedním australanem u jednoho stolu...taky má pár oček ve 200ce...ale nějak sem mu nemoh uvěřit že vietnamec zkusil prodávat padělky bot a dostal 4 roky...prej byl vyjímečný. On mi zas nechtěl věřit že když mi omladina na mý louce nas..do sena nebo tam aspoň nahází střepy, nesmím je zastřelit. Kdyby prej si na tržnici koupil padělek volal by policii....Ze dne na den to nepředěláme a jednotlivci taky ne ale někdo musí začít...malej oblázek dokáže strhnout lavinu...já na to jdu přes děti...jestli máš chuť mám o tom pár článků tak jukni třeba sem rybicky.net/clanky/696-detskej-den-aneb-jak-prudit-rodicovstvoa-taky-jak-ho-pumpnout ale nenutím tě k tomu...jinak sem rád za diskusi bez emocí...to je tady v poslední době vzácný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   11.08.2011 12:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Zoidik
Však jak říkám, netvrdím, že tazatel se třeba nevyšvihnul v akvaristice za ten rok mnohem výš...Ale mluvím z vlastní zkušenosti, dělám to nějaký pátek, dělal jsem to i v jedné firmě a vězte, že je něco jiného zbastlit si doma cokoliv, mít každodenní přehled o akváriu a na straně druhé udělat akvárium zákazníkovi, kde vše musí bezpečně fungovat i po dobu 14dní bez mého zásahu a za péče mnohdy absolutně neinteresovaných zaměstnanců či majitelů...Všechny problémy pak stejně jdou na hlavu toho kdo akváriu zařídil a má ho udržovat! A třeba na území Prahy takových rádoby odborníků bylo mnoho, každý nakonec zmizel jak pára nad hrncem...Zbyla akvária a naštvaní majitelé.

Těch nákladů co se nabalí je mnohem víc, ve výsledku zjistíte co stojí dojíždění k zákazníkům, doprava ryb a rostlin(na nich se zrovna moc v malém objemu vydělat nedá), komunikace, potřebujete vždy držet něco skladem, být schopný pružně reagovat na jakoukoliv situaci co může nastat...A jakmile máte naskladněno víc a víc, tak také musíte začít řešit skladovou evidenci a máte další práci navíc. A díky tomu už tady ta "poctivá" řešení, kdy ulejete něco bez dokladu začnou pokulhávat...No a to že se u nás krade? Ano je to skutečnost a holý fakt, ze kterého je mi každý den s prominutím k zblití a víc k tomu neříkám...Už takto je to dost OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 12:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Ano, máš pravdu, že přístup "šidí všichni, tak já budu taky" neni zrovna optimální. Všichni bychom se měli chovat poctivě a co se výdělku týče, tak přiznat vše a taky to zdanit. Bohužel je tady jeden smutný fakt. Jednotlivec tento systém nevytrhne a po čase když se bude divit, proč platí tak velké daně, taky bude tajit přijmy. Jak se říká, dej jedno hnilé jablko mezi sto zdravých a zhnije taky. Nebo to je snad, dej jedno zdarvé mezi sto zhnilých a zhnije taky? No, to je celkem jedno. Museli bychom být poctiví všichni bez vyjímky a pak bychom to někam dotáhli jako země.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 12:31 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: smidakkuba
Pokud bys chtěl dělat ryby na výkup a chtěl to dělat "na čisto" tak na živnostenském úřadu musíš zaplatit 1000,-Kč poplatek za zřízení živnostenského listu, přitom Ti dají na výběr ze seznamu činností, které bys chtěl dělat-mezi živnosti volné spadá i zájmový chov zvířat, pak můžeš své odchovy nabízet do výkupů...Ale opět to s sebou nese také nějaké ty povinnosti ohledně daní, sociálky a nevím přesně jaká úskalí ještě nese chov jako takový, to budou vědět zkušení chovatelé, kteří v tom umí chodit, já dělal ryby vždy jen tak pro radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 11:49 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Já přece nikoho neodrazuju....každej svýho štěstí strůjcem..ale musím přiznat že mi vadí přístup všichni šiděj tak budu taky...to se budem pořád stydět za svou zemi nebo se začnem chovat jinak? No to sem odbočil...jdu vyvorat brambory...ale nic ne zlým jen názorová odlišnost :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Ano s tím hráškem máš pravdu. Ale nějak se začít musí a pokud to chce zkusit, tak proč ho odrazovat? Samozřejmě jsou pěstírny a pěstírny. Člověk, který pěstuje pro zábavu se nedá srovnávat s člověkem, který pěstuje ve větším, upravuje vodu, dělá nějakou prevenci proti nemocem, ale pořád si myslím, že i když vezme rybku z pěstírny, kde se člověk stará, tak pořád je ta cena nižší, než ve zverimě. Dobře, zverima má větší odběr ryb než nějaký soukromníček, který to dělá pro zábavu a aby si vydělal na provoz vlastního akvária, ale pokud by byl pravidelným odběratelem, tak by se ta cena dala upravovat na nižší sumy než při prvním nebo jednorázovém nákupu. Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že pokud si člověk chce nějak přilepšit ať už skládáním PC, nebo akvárií, tak to prostě jde, jenom se musí snažit.


Jak je to v americe mi je docela jedno. Podívej se, jak se krade u nás. A to, že nepřiznám nějaký příjem v hotovosti třeba 5000Kč a přiznám příjem 5000Kč, který mi zaplatili převodem na účet, tak beztak daň zaplatím, jelikož bankovní převod neutajím a stejně nějakou aktivitu vykazovat musím. Mám potom nějaký zisk z ryb a rostlin, který můžu snížit náklady na dopravu k zákazníkovi, fakturama za telefon atd., takže otázka je, jaký bude mít příjmy z rybek a jaké bude mít vedlejší náklady. I kdyby přiznal všechny příjmy člověk, tak se i tak může dosatat do ztráty. Pak otázka jak je to s tou daní, jestli sát něco vrátí, nebo se platí nejaký paušál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 11:00 S Muž invalida [3881] Re: smidakkuba
Nejdřív si zjisti jestli o ty ryby bude někdo stát....dost často je neudáš ani zadarmo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:58 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Ale chtěl to dělat legálně a ne obcházet daň..(mimocodem v USA je to zločin s podobnou sazbou jako vražda) A za druhý jestli myslíš že nasadí lepší cenu ryb...kolik myslíš že dá za kus při odběru třeba 30 ryb a při 500kusech.... Já uvedu příklad mimo rybičky...8 kuliček hrášku na zasazení stojí 23 korun (dali se do něj červi a byl hořkej) Kilovka na setí stála 18 korun a osivo bylo mořený...pytel cca 30kilo..možná jen 25 stál asi 50.... nevím kolik kuliček je v kile ale nevěřím v úspěch už jen proto že si nedokázal najít potřebnou legislativu atd což sem našel v minutě....bez přečtení...já nechci podnikat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:48 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Tohle mne zaujalo takže se zeptám.
Když budu mít odchovy a budu je prát do výkupen tak ti většinou na doklad takže mít živnosták.Co k tomu potřebuji abych mohl pouze prodávat ryby do výkupen které to potřebují na doklad.
Otec se ne to ptal a prej to je obor zemědělec a chovatelství a prý musím platit daně akorát si můžu až 70% odepsat z daní jako náklady.
Jak to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida, voťa87
@invalida : samozřejmě se musí začínat po okolí, po kamarádech a postupmem času by se mohl dostat do širšího pvoědomí lidí. Samozřejmě konkurovat velký firmám jak píšeš jednotlivec nemá moc velkou šanci. Ryby může pořizovat dycky na zakázku, nebo na určitou akci. Jeden den zřídí akva a po měsíci doveze ryby. Koupí někde v pěstírně, nasadí o 2kč nižší cenu než v akvaristice (pokud bude nižší než v akvaristice) a něco bude mít.

@voťák87 : ano, náklady se nabalí na tyhle věci, ale minimálně daň se dá obejít na první pohled legálním způsobem. Pokdu garanta zvolí někoho z opačné strany republiky aby si nelezli do zelí za nějakou menší úplatu, tak se to řešit dá taky. Je to o domluvě s člověkem, který to dělá (aspoň teda bych tak předpokládal) a za rok člověk může nachytat hodně poznatků a aplikovat je do praxe, takže to že před rokem řešil problémy, nemusí teď nic znamenat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:07 S Muž invalida [3881] Re: vóťa87
Jasný a přesný...a pravdivý. Po 35 letech co mám rybičky se téměř denně ujišťuju že se mám ještě hodně co učit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.08.2011 10:01 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: olwy
Ono jakmile jakékoliv podnikání vejde v legální status, navalí se na Vás v tomhle státě kopec dalších povinností-platit daně, zdravotní, sociálku...A pak už se člověk musí sakra otáčet, aby mu na to jídlo vůbec zbylo. ;-)

Pokud chcete nakupovat a prodávat ryby a jinou havěť, tak Vám nezbývá než si udělat rekvalifikaci a k tomu tu praxi(4 roky, či pak snížená sazba podle dalšího dosaženého vzdělání) či si sehnat garanta, který tuto žinost provozovat může...

Pro mě však zásadní věc-opravdu rozumíte akvaristice, tak aby jste mohl vystupovat jako profesionál? Když si dobře vzpomenu, je tomu tak rok, co jste tu na foru stále řešil nějaké problémy se svým akváriem...A tím nic přímo proti Vám, ale já se téměř denně setkávám s lidmi, kteří měli doma na akvárium nějakého "odborníka", ten jim většinou nasliboval hory doly s horákama, vysál z nich peníze a akvárium nikdy nefungovalo-a dá mi pak opravdu hodně práce, abych v nich opět vzbudil nějakou důvěru a chuť investovat znovu do fungujícího akvária... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 09:57 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Musí ho znát..pak zaplatěj...ale je jich pár....a když vlezeš na net tak nejdřív najdeš Amano, atman, atd a na stránce pěttisícčtyřistaosmnáct najdeš zmínku o něm. Náklady na sklo atd..ryby neuskladnmíš v šuplíku.....nemyslím že uspěje...ale nezrazuju..jen konstatuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 09:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Psal, že pokud mu to zaplatí náklady a vlastní jídlo. Pravda, otázka jestli myslel jídlo pro vlastní akvárko, nebo pro něj. No, pro něj to asi ne, ale na provoz jeho akvárka by si tím vydělat mohl a možná ještě občas na novou rybku. Ano, pravý nadšenec si tohle všechno udělá sám, ale má pravdu v tom, že jsou lidi, kteří si na to buď netroufnou, nebo mají dostatek peněz, aby si zaplatili někoho, kdo jim to zařídí a oživí. Takže jako proč ne? Měl jsem stejnou myšlenku, na přilepšenou každá kačka dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 09:40 S Muž invalida [3881] Re: olwy
Vezmu to zkrátka...na tenhle druh podnikání jsi ve špatný zemi....jen akvárka tě neuživěj. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 07:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olwy
Ještě se pokus najít nějakého člověka z druhé strany republiky, který v tomto oboru již nějakou dobu dělá a je znalý těchto zákonů. Mohl by ti to solidně vysvětlit. Ještě si můžeš projít zákon o kterém se zmiňuje "ondra", no ale víme jak jsou zákony psány v naší zemi. Myslím, že slovo praktika je mnohem lepší než studium právních pojmů v zákoně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 16:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: olwy
když si vzpomenu jak jsem snad půl roku nemohla prodat 20ti litrový krevetárko, tak už se do toho fakt pouštět nechcu. A to jsem ho měla dvakrát na burze rybicky.net/nadrz/10303/13.jpg To jsem ho prodávala za cenu samotného akvárka, osvětlení a písku.
Nejdřív bych si zjistila jakej budeš mít odbyt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:37 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: olwy
Moc tě nepotěším. Podle nové prrávní úpravy je na obchod se zvířaty potřeba k rekvalifikačnímu kurzu ještě 4 roky praxe v zaměstnaneckém poměru. Dokonce i vystudovaný veterinář musí mít alespoň rok praxe aby dostal živnosťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:26 Muž olwy [24] - TetryRe: Zoidik
Myslel jsem to hlavně pro lidi, co mají akvárko rádi, peníze jim nedělají až takový problém, ale štve je, že jim pořád dokola umírají rybičky a mají doma spíše zelený brčál, než čistou vodu. Akvaristika mě baví, zakládání víc, než cokoliv jiného - takže pro mě by to byla radost a kdyby mi to zaplatilo náklady a vlastní jídlo, tak by mi to stačilo. Jen bych nechtěl kázat vodu a pít víno - tzn. musím to dělat legálně - proto se ptám. Jo, neschopných zájemců o akvárko je spousta. Třeba prorazím. Jinak místo výkonu je ve hvězdách, ale asi ve Zlíně. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   10.08.2011 14:44 Muž sollik [257] - CichlidyRe: olwy
Já osobně bych se na to vykašlal. Obyčejný akvarista si vše dělá sám (vždyť o tom akvaristika je) a poskoka nějakýmu pytlíkovi co si nahrabal prachy kdo ví jak a v hlavě má piliny bych nedělal. Sorry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olwy
Ahoj. DObrá otázka. Taky jsem nad tím uvažoval. Abys dostal konkrétní odpověď, tak seznam živností volných, u který se nemusí prokazovat odborná způsobilost je zde : www.zivnosti.eu/… Konkrétně bych to osobně zařadil do první skupiny /Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost/ nebo do páté /Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby)/ skupin tam je 80, takže asi podle názoru. Tady je seznam tří základních skupin www.zivnosti.eu/… a tady máš váňatek ze živnostenského zákona business.center.cz/… Snad aspoň torchu pomůže v nasměrování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:33 JuraS Re: olwy
kde ? v presentaci máš, že jsi pracovně v indii...v čechách nevím..zaplatím rád i někomu bez papírů ale musím vědět, že fakt umí..v česku je poslední dobou o řemeslníky nouze ti co se dají sehnat jsou drazí a nic neumí a nebo práci odfláknou..dost dobře si nedovedu představit službu zřizování akvárek na míru..vím, že to je ale to bych si představoval jako zahradnické služby..takže de fakto stálá služba ..jenže to by se pak někdo mohl začít starat i o moji manželku, holky..a pak je to služba která bude zajímat vip klientelu..na to nestačí mít jen xicht a šikovný ruce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2011 14:27 Muž olwy [24] - Tetry – Založení živnosti na zakládání akvárek
Ahoj, mohl bych využít vašich znalostí a zeptat se? Chci zkusit podnikat se zakládáním a údržbou akvárek. Tam samozřejmě budu kupovat rybičky od cizích a dávat je do akvárek koncovým klientům. Co na to potřebuju za živnost? A taky, nemáte někdo s takovýmto podnikáním zkušenost? Děkuji za cenné rady, třeba to výjde a pár lidem to udělá radost. (a mě zbyde dobré svědomí, že to nedělám na černo a zadarmo :-) )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 20:49 Nobody Re: Jarin
S těmi"odpisy"=náklady je to všude stejné.Samozřejmě můžete i u živnosti volné.To jsou v podstatě všechny malé soukromé obchody,které uplatňují všechny náklady.
Samozřejmě můžete dávat do nákladů elektriku,nájem,telefón,topení,spotřební materiál atd.
U benzínu a nákladů na provoz auta - můžete uplatňovat jedině pokud se stanete plátcem Daně silniční.Jinak ne!

"PS:jakej papir potrebuju na tu volnou zivnost??jak ji ziskam??dekuju..."
Stačí zajít na příslušný Živnostenský úřad,pod který patříte.Tam Vám vše řeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 20:05 Jarin Re: Nobody
Ahoj...Chtel sem se zeptat kdyz je ta volna zivnost,tak jak se to dela s odpisy a s danema??muzu odepisovat benzin,telefony,energie atd??Ja totiz zatim chci ryby jenom chovat a az za ctvrt - pul roku bych otevrel ten kram,takze zatim bych mohl jet na volnou cinnost a pak bych to zmenil, az bysme otevirali ten kram...je to tak??Jinak tyhle kurzy dela v Praze snad jenom rodina Sisovic(snad se nepletu) a je to 80 hodin kurzu a sehnat nejaky info po uradech to je NECO..!!!:(...musi se to taky stihnout za tyden,takze celej tejden v tahu....radsi bych to odlozil az to bude uplne nutny ....PS:jakej papir potrebuju na tu volnou zivnost??jak ji ziskam??dekuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 19:19 Nobody Re: Somali
Teda,co Vy jste udělala ze živnostenckého zákona?Nestačím koukat.
Pokud rybky odchováváte,tak je můžete vesele prodávat do obchodů nebo velkoobchodů i na export.
Na to stačí živnost volná - chov akvarijních ryb(neprodáváte konečnému spotřebiteli)!
Pokud si,ale hodlá někdo otevřít tzv.kamenný obchod,pak provozuje činnost prodeje pro konečného spotřebitele a pak potřebuje živnost vázanou. ;-)

Jako perličku přidám zajímavý příklad:
Pokud vlastníte živnostenský list na obor činnosti - Obchodní a zprostředkovatelská činnost(živnost volná-velkoobchody),tak můžete zprostředkovávat prodej(za provizi) od chovatelů do obchodů,na export atd.Nepotřebujete k tomu nic dalšího a dokonce nemáte nic společného s chovem rybek.
Ovšem na živnostenský list -Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje - toto nejde!!!

Jinak vstoupila v platnost 1.7.2008 novela Živnostenckého zákona.Tam už se ani nevydávají ŽL,ale pouze registrace.A platí se jen jednou(u volných) a můžete jich mít klidně 10 druhů různých činností. :-)
Je jen na Vás,kolik si jich necháte registrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 19:50 Dyk Re: Somali
Co se týká toho dotazu ohledně udavačství, bylo to samozřejmě myšleno ironicky.Za ta léta co podnikám (od r.1990)a byly roky co se dařilo,jsem byl nucen vysvětlovat svoje přijmy nejen na finančáku ale taky až na policiji. Já jsem člověk který se nedá na jen tak na nějakou levárnu.Veškeré kontroly které jsem absolvoval proběhly bez problému a nakonec mě na daných orgánech zdělili i jména těch udavačů.Sami vyděli že je to jen pouhá závist.Dnes už se nedivím,že za války se našli takové podegry co udali němcům některé lidi a ti šli na smrt.Omlouvám se,že jsem odbočil od tématu,ale pro ty co chtějí začít něco takového dělat, (podnikat)tak si myslím, že i takové školení je dost důležité.A to by jste se divili kdo vás klidně bonzne a s váma se bude vykecávat a srandovat jak nejlepší kamoš. O udavačství na moji osobu bych mohl vyprávět takové hystorky,že by jste koukali.A už dost stěžování,přeji hezký večer.Čao Dyk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 19:23 Žena Somali [98] Re: Dyk
Udání? Na to ti stačí jeden závistivý soused.
Ještě dodatek - já teda předpokládala, že si Jarin chce rovnou zažádat o živnost vázanou, když se ptal na ty kursy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:58 Dyk Re: Somali
Pokud se bavíme o nakoupení a následném prodeji, tak je naprosto jasné, že je nutná živnost vázaná.Myslím si, že celá debata začala na základě chovu a následného prodeje odchovů.Jak jsem uvedl někde na počátku debaty,koupit a prodat dál,je naprosto jasná živnost vázaná.A jěště bych měl jede dotaz. V naší republice co se týká udání se může stát něco takového???? Čao Dyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:42 Žena Somali [98] Re: Dyk
To, že je prodají bez problémů kamkoli, neznamená, že je to vždy v souladu se zákonem. Ostatně o dodržování a vymahatelnosti práva u nás si myslím nemá cenu diskutovat.
Tady jde jen o to, že pokud se někdo rozhodne prodávat rybičky a chce to dělat jako živnost volnou, proč ne, ale měl by si dávat sakra pozor, kam je prodává, nesměl by pro nějakého zákazníka nakoupit jiné druhy ryb, protože si je zákazník přeje. Ono pak stačí jedno udání a je vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:35 Dyk Re: Somali
Toto je prosím na akademickou debatu.Pokud by jsme se chtěli o této problematice dál bavit,tak už jenom v přesném výkladu zákona.Já bych se jen chtěl zeptat, co ty desítky akvarijních pěstíren, které namnoží stovky ryb a bez jakých koliv problémů je prodají výkupcům na vývoz,do obchodů akvaristiky atd.Budu ale trvat na tom, že pokud akvarijní rybky vypěstuji a následně prodám kamkoliv, nepotřebuji živnost vázanou.Čao Dyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:25 Žena Somali [98] Re: Dyk
Přísně vzato - pokud máš volnou živnost, neměl by od tebe odkoupit nic další obchodník, který je dál prodá, a neměl by (ten živočich) jít do zájmového chovu. Druhá věc jsou kontroly - pokud bude kontrolor postupovat přesně dle zákona, tak se mu volná živnost moc zamlouvat nebude. Teda taky záleží na tom, co mu ukážeš za papíry, že? Ale to už jsme někde jinde.
Nevím, jak v roce 1990, ale v roce 2005, kdy jsem žádala o ŽL, mi ŽL dali bez problémů, ale s výkladem, co ano a co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 18:21 Dyk Re: Somali
Jak jsem uvedl v některém předešlém příspěvku,ono je to všechno trošku složitější, ale tak jak jsem uedl v polední reakci, tak to je. Jak to uvádí v některém přízpěvku pisatelka, že záleží na tom do jakých rukou ten živočich jde, to asi patří do jiné branže.Tady tyto poznatky co uvádím jsem sám zažil na vlastní kůži a když by to bylo nutné tak najdu vyjádření k této problematice, které napsalo ministerstvo zemědělství.Vím o čem mluvím protože od roku 1990 podnikám v této branži.Je skutečností, že postoj některých úředníků na ŽÚ je mnohdy neprofesionální a neznají výklad zákona.A co se týká těch kontrol,taky jsem nejednu prodělal.Čao Dyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 17:51 Žena Somali [98] Re: Dyk
Když myslíš... Počkej si do první kontroly a uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 17:27 thunderstorm Re: Jarin
Zdravím :-) člověče netušil jsem že na toto vůbec potřebuješ nějakej živnosťák ... :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8057-podnikani-v-akvaristice-kurzy-zakony-urady