Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nenáročné a odolné ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nenáročné a odolné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 21:05 Ivanka Re: Bunda
No jasně,. že když rybě nezajistíš dobré podmínky - chcípne každá, to opravdu není třeba zdůrazňovat, myslím, že většina návštěvníků zdejšího fóra má natolik velkou inteligenci, aby toto bylo jasné spim Jse mi o to, že například gupky bývaly dřív velmi odolné, měl je každý začátečník a teď jsem z více stran slyšela, že to jde s nima z kopce. Já chovám sumce a pancéřníčky, jsou odolní, ale zase nesnáší většinu léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:51 gekon5 Re: Ivanka
Zdar. Jak už tu někdo psal, záleží na tom, v jakých podmínkách budeš odolnost testovat. Třeba nižší teplota: Hodně ryb si v takových podmínkách najde "svou" plíseň apod. Z tohoto pohledu je třeba parmička nádherná velmi odolná a taky dlouhověká, taky už citovaný rájovec dlouhoploutvý a třeba i kardinálka. Zase třeba nemusejí "rozdýchat" vysokou teplotu. Obecně řečeno samozřejmě s výjimkami: levné a běžně dostupné ryby bývají odolnější než drahé a vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:23 Muž bunda [28] Re: Ivanka
Myslím že není správný postup hledat nejodolnější rybu. Každý musí vytvořit nějaké prostředí, rozhodnout na co má zkušenosti a podmínky. Podle toho ryby koupit a starat se o ně dle jejich nároků. I velmi odolná ryba u špatného chovatele pojde a je pro něj néjlepší plastová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:22 rolandmynar Re: Johan
Jsou agresivní (některé), teritoriální, ale nejsou dravci. Značnou část jejich potravy tvoří zelené a řasy. U mbuna cichlid je to vlastně hlavní složka a jen doplňkově smlsnou něco od masa :-D Například u nás v akvaristice nemají žádného dravce. Kromě mých piraní co jsem jim dal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
Proč myslíš, že jich moc do akvárií není? Vždyť jich sou plný obchody, neříkám, že zas tak moc, ale žádnej problém. Ale já neřek, že většina cichlid jsou dravci.. ikdyž?.. Fakt nejsou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:11 rolandmynar Re: Johan
Mno dravých ryb do akvárií zase tolik není. Cichlidy nejsou povětšinou dravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:10 Muž Turok [18] Re: Ivanka
no to je dle mě dosti jednoduché když si vemeš ryby a úspěchy lečení a psotavíš k sobě np...
terčovec skalár.. vyhraje skalár...
neonka tetra černá.. vyhraje černá atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 19:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ivanka
Podle mě jsou dravci obecně odolnější než ostatní rybky, ale když si vybereš rybky které by mohli vyhovovat podmínkám v tvé nádrži, tak to bude určitě lepší, než když tvým pomyslným sítem propadne pár ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:58 rolandmynar Re: Ivanka
No co jsem o žábrohlístech zrovna četl, tak myslím, že to tím tuplem hned tak nějaká ryba nerozchodí. Jsou proti tomu koupele, jinak se rybka udusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:56 Ivanka Re: rolandmynar
No já četla, že třeba terčovci padnou na něco, co jiným rybám neškodí tj zvládnou to vlastní imunitou. Například žábrohlísty atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:50 rolandmynar Re: Ivanka
Myslím, že odolnost proti nemocem je asi taková, že když ryba onemocní a neléčí se, chcípne. Spíše bych řekl, že mají různé nároky k životu a jsou jinak citlivé na chemii a léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:48 Muž Diego [72] Re: Ivanka
U mě jsou nejodolnější ryby parmičky nádherny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:47 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Ivanka
v akvaristikách ti snesou i modrý z nebe:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:39 Ivanka Re: Nexion
No na to bych nepřišla. Sdělení typu voda je mokrá si nech od cesty ;-) Ale v akvaristice mi říkali, že cihlidy jsou hodně náročné na různé choroby, rájovci jsou velmi odolní atd. Tak jsem to chtěla prokonzultovat tady s lidmi, kteří s tím mají ve společenských nádržích osobní zkušenosti. Ovšem až tak geniální odpověď jsem opravdu nečekala smich coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 18:23 Nexion Re: Ivanka
Žadná. Každá ryba může dostat nemoc ať je sebe oddolná. Hlavně se o ně musíš starat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 16:38 Ivanka – Nejodolnější ryba
Jaký je podle vás nejodolnější druh akvarijních rybek? Myslím tím hlavně vůči nemocem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8011-nenarocne-a-odolne-ryby?od=51