Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nenáročné a odolné ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nenáročné a odolné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:03 Muž Yirka [9126] Re: Mauglí, Mikky
Proč by měla být koule patřičného objemu pro ryby nevhodná? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 16:31 Mauglí Re: Andynka
Koule není pro rybičky vhodná... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 15:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: akita
Nebo jako když tomu rájovci, čo bojovnici vysychá kaluž v rýžovém políčku. Tím ovšem nikoho k takovému chovu ryb nenabádám. Řekl bych že pár rostlin a nějaký ten plž bude ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 15:56 Žena sharon [126] Re: hanz
A akvárka bez techniky, fungují. Nikdo mi nevymluví, že je to potřeba, mít tam všechny ty možné zbytečnosti. Pokud je tam tak akoraát rostlin, na tak akorát rybiček, tak techniky není potřeba
Pochybuji, že je tohle ten případ, kdy to bud tak dobré akvárko, že bude fungovat bez techniky. V kouli těžko realizovatelné, stejně jako v nějakém pidi akva, které by byla babička ochotna udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 15:04 akita Re: Andynka
jestli je ta babička už starší,tak bych jí to akvárko nepořizoval. Nemusela by si taky třeba vzpomenout,jestli dostala ryba nažrat. Eště mě napadá bojovnice pestrá,t o si pamatuju, že vydržela všecko. :)
Ale vyprdni se na kouli, bude to pro tu rybu jen trápení. To je jako kdyby tě nekdo zavřel do místnosti 1m*1m a byly by ze všech stran okna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:33 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: hanz
Najnenáročnejšia rybička?
Jenoznačne rájovec (Macropodus opercularis)
Nie náhodou všetko začalo pri ňom. Je to jediná rybička, ktorá sa udržala v období, keď sa s akvaristikou začínalo, a vôbec prvá ryba v zajatí rozmnožena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:09 Muž hanz [27] Re: sharon
Nejméně náročná bude asi nějaká PVC rybka ;-) A akvárka bez techniky, fungují. Nikdo mi nevymluví, že je to potřeba, mít tam všechny ty možné zbytečnosti. Pokud je tam tak akoraát rostlin, na tak akorát rybiček, tak techniky není potřeba. Vemte si, kdybyste pěstovali ryby před 50-60lety ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:02 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: lovec
už sú dávno preč časy keď Gupky patrili medzi najnenáročnejšie rybky. Pri dnešných prešľachtených jedincoch je veľmi dôležité dodržiavať perfektnú čistou, inak hynú na rozpad plutiev a mnoho nezistiteľných chorôb.

A ešte jedna vec: gupky ako ostatné živorodky veľa zožerú a aj veľa toho pustia naspäť so vody, preto niesu veľmi vhodné do miniakva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:17 Mikky Re: Andynka
Do koule zadna ryba nepatri!!!! Do koule tak maximalne krevetky a to mi prijde blby... coze rozzureny ne sezen si nejake male akvarko normalniho tvaru a dej si tam co chces kdyz to budce babicka normalne krmit tak tam prezije snad vse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:12 Muž ghostik [81] Re: lovec
A kdyby to byla krychle o stejnem objemu tak vzduchovani neni potreba ? coze Radíte tu a na objem toho akvárka se ani nezeptáte a ryby doporučujete. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:11 lovec Re: Andynka
souhlas , že asi paví oka ale když už je to koule dal bych tam aspoň vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:10 Žena sharon [126] Re: Andynka
Nebylo by lepší mít v té kouli někjakou nenáročnou kytku? Mám zkušenosti s tím, že babičkm se v akváriu nelíbí žádná technika a bez té se akvárium neobejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:05 akita Re: Adynka
Já bych do koule nedával rybu žádnou, malý objem, těžší údržba, problém z technikou = nelehké udržet odpovídající podmínky. Ale to je šumák..... Strč tam nějaký paví očko:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:54 Andynka – Nejméně náročná rybička
Ahoj .. chtěla bych poradit. Hodlám zařídit mini akvárko pro babičku a potřebovala bych poradit jakou rybku tam, aby to nebyla zas až tak náročná. Bude to pouze akvárko ve tvaru koule. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 10:17 Vari Re: wayn
Parmičky, razbory jsou prostě kapři, ale takový ancistrus, i když má hovínko dost dlouhý, tak je moc výborný pro rostliny, nejvíc mi akvárko špiní parmičky čtyřpruhé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:11 Muž wayn [79] Re: Roman
To jsi někde četl nebo je to tvoje zkušenost? Moje razborky černopruhé a espeho jsou velmi čistotné. S bobkem je vidím naprosto výjimečně narozdíl od několika druhů parmiček a dánií, čichavců, krunýřovců o živorodkách samozřejmě nemluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 11:30 pakozdy Re: Roman
no prave som pozoroval jednu razboru pri vyprazdnovani. na to co zozere toho islo von pomerne malo - asi tym ze ma vela pohybu :-) . nie ako u platy, ktora je schopna produkovat odpad aj z konzumacie vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 11:20 Muž chicko [124] Re: achyles73
taky velký "prasata" jsou živorodky, ty mají trávení zasee moc rychlé. U mne podle mne nejméně se... tetry. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 11:18 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Utahraptor, forepa
kaprovité mají nedokonalé trávení, tak jestli je to závojnatka či rasbora je jedno.o to více je důvod nepřerybnit nádrž.tetry mají trávení na ryby téměř dokonalé a také sumci,krom přísavníků, ti mají často za sebou kabel několikanásobně delší než jsou sami.např.G.gibbiceps.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:57 Žena Utahraptor [91] Re: pakozdy
Ono se o kaprovitých rybách říka, že jsou prasátka - resp. že v poměru k hmotnosti vyprodukují více odpadu... to neplatí jen pro závojnatku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:52 Muž pakozdy [17] Re: wayn
ja tu mam 3 razbory hengeli a som prekvapeny ake su pazrave a kolko toho do seba nalozia. takze to musi aj kdesi vypadnut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:11 Muž wayn [79] Re: achyles73
Také bych doporučil tetry, ale i malé razbory a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: achyles73
já jsem pro čichavce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 10:04 forepa Re: achyles73
přísavníci:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:46 R Muž Silent [5949] Re: achyles73
Všeobecně nejméně znečišťují vodu tetry. Na druhou stranu zase čistou vodu vyžadují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:35 achyles73 – Jaké ryby nejméně znečisťují akvárium ?
Chtěl bych se zeptat, které ryby nejméně znečisťují akvárium a mají dobré trávení ? Nejlepší jsou plastové, ale ty nechci. Poradí někdo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 20:51 Štěpán Re: Romy
Vaříme ryby chutně a zdravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 20:11 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Chrostík
Vidíš,na ty jsem zapomněl,taky mě tam plavou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 19:40 Chrostík Re: Romy
A co parmička černopruhá a 30 st.C ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 15:40 kuba Re: Romy
pozor neonky jen červené!obycejne max.do 25 stupnu ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 15:18 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Chrostík
Ano,i tak to jde.Pozvolné zvednutí teploty,je jen jedna z možností.Je to jen na Tobě.Mé rybky v nádržích zvládající třicetistupňovou teplotu jsou-terči,neonky,ancistrusi,pterygoplichthys gibbiceps a L-066 Hypancistrus sp.(King tiger pleco),a bez nejmenších potíží.Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 11:48 Muž Pet [56] Re: chrostík
Uvažuješ správně. Nech akvárium zajet při 28-29. A terče tam dej až vše bude dokonale fungovat. Ryb i rostlin do této teploty najdeš hodně. Stačí se podívat do fungujících prezentací s terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 08:52 Ivanka Re: Romy
Dík za reakce. Nejblíže důvodu mého dotazu byl miro03 ;-) já nehledám, co bych mohla chovat v akva. Jak už jsem psala mám sumce a pancéřníčky a jsem s nima spokojená, jiné ryby nechci. Přesto si myslím, že podle toho, co jsem četla na netu a v knížkách, jsou ryby náchylnější a odolnější, taky to je - jak na kterou chorobu - některé druhy jsou třeba citlivější na určitý druh parazita nebo bakterie než jiný druh. Vyptávala jsem se i chovatelů a potvrdili mi, že např ancistrus může žít v dobrých podmínkách vesele a dlouho i s parazity, které by jinou rybu ( která je taky v dobrých podmínkách !) umořili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 04:41 Chrostík Re: Romy
Toď otázka, která by mě teké zajímala, jestli by nebylo lepší, mít teplotu 26st.C a až si umanu, že je akvárko (i já) zralé na terčíky zvednout teplotu o ty 4 stupínky. Já jsem ale raději volil tu druhou možnost, tedy nastavit teplotu, osvětlení atd. tak, jako bych tam terčáky už měl. Já jsem uvažoval tak, že jestli má něco v tak teplé vodě chcípnout (rostliny, ryby) tak ať to raději zajde hned, než-li to řešit až tam budou terčíci. Terčíky bych nasadil až do 100%-ně aklimatizovaného akvária, kde to už všechno jede, tak jak má a svojí péči bych pak chtěl věnovat hlavně nově přibylím placaticím. A pak je tu druhá možnost: vykašlat se na terčáky, nechat tam teplotu (pouze) na 26-ti st.C a nemít ten problém, na který jsem se tu ptal...JAKÉ RYBY DO 30-ti st.C. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: bucliik
Ony si na teplotu zvyknou,ale nesmí se hodit rovnou do 30°C.Pár mi jich také odešlo,ale většina zůstala.Výhoda je,že v létě,i když jsem měl v nádržích přes 31°C,byly zvyklé,tak žádný úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:43 Žena bucliik [99] Re: Romy
mě jich v letních vedrech strasně moc pomřelo-ostatní ryby neměly problém no hádat se nebudu-každej má jinou zkušenost, asi to bylo tím, že jinak byly zvyklý mít teplotu nižší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:41 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: bucliik
Neonky mám u disků a teplota kolísá od 28,5 do 30,2°C a bez nejmenšího problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:39 Žena bucliik [99] Re: chrostík
neonky ne-e
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: chrostík
Není jednodušší mít teď normální teplotu,kolem 26°C a pak,až to bude aktuální ji zvednout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:32 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: rolandmynar
Vydrží,to asi jo,ale jak jí bude,chudince? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:58 rolandmynar Re: Chrostík
Taky o Bojovnici jsem teďka četl, že vydrží i 40. Chce to Googlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:36 Chrostík Re: rolandmynar
Terčovce plánuju, ale až za půl roku, možná za rok. Já bych potřeboval nějaký jiný rybky, abych to akvárko neměl do doby než si terčíky pořídil úplně bez rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:32 rolandmynar Re: Chrostík
Např. Terčovci 30 a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:26 Chrostík – Jaké ryby do 29 - 30st.C ??
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké ryby bych mohl dát do akvária, kde mám teplotu vody kolem 30st.C. Když si do tak teplé vody dám např. neonky, vydrží? Nebudou tam zbytečně trpět? Máte tu někdo zkušenosti i s jinýma rybkama, i když v atlasu je jim doporučována teplota nižší třeba o 2-4 st.?
Díky za radu. Ch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Ivanka
Myslím,že se tu vcelku zbytečně diskutuje o odolnosti ryb.Pokud dáte rybce vhodné podmínky,tzn.parametry vody,teplotu,kvalitní filtraci,vhodné a různorodé krmení...je odolná každá rybka.Sama od sebe neonemocní,vždy je na vině některý z předešlých faktorů.Nevhodně chovaná rybka,onemocní vždy.
Asi bych Ivanko začal s tím,jaké mám parametry vody,pro jaké ryby je vhodná a jak jim mohu připravit co nejlepší podmínky.Dále bych dotaz rozvíjel směrem k druhům(hodí-li se k sobě) a jejich nárokům.
Nezlobte se,ale mě Váš dotaz přijde,jako byste položila otázku-O jaké rybky se nemusím moc starat.
Většina lidí má v podvědomí,že třeba tečovec je choulostivá rybka.Na odchov ano,ale jinak je to velmi odolná rybka,která jako jedna z mála,dává svému chovateli na vědomí,že jí něco chybí.
Takže,pokud chcete odolnou rybku,dejte jí její vlastní podmínky,pak nezáleží na druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 17:22 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Ivanka
Chces odolnou rybu???? Zajdi k cicmoncum tam maji takovy krasny na baterky.Ty neznici ani voda z baterky smich www.youtube.com/…

Ale ted vazne. Ryby nechovame proto aby nam nechciply. Ale proste se nam nejaka libi, tak ji udelame vyhovujici podminky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 16:37 Muž bunda [28] Re: Ivanka
Chtěl jsem jen říct že nelze určit obecně nejodolnější rybu. Pro různé podmínky budou různé odolné ryby. Určitě i níže jmenovaný karas bude v akvárku pro terčovce strádat. V původním dotazu bylo uvedeno " Myslím tím hlavně vuči nemocem". Ten karas určitě onemocní v teplé vodě tak jako bych onenocněl já v prostředí kde se daří Eskymákům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 07:32 KORY Re: Ivanka
nejodolnejsi je karas ale v prirode.v akva nevim nevim. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 00:43 marsz Re: Ivanka
Nakoupil sem nedávno různé gupky a ty teorie o jejich přecitlivělosti se mi zatím nepotvrdily. Pancéřníčci skvrnití a ancistrusi „obecní“ jsou taky k neutahání. Bohužel ti rájovci, co mám, jsou docela přecitlivělí. Dělají se jim vředy, chátrají a pak je raději zabiji. Ale samička třeba oschla na zemi tak, že se jí vydrobily ploutve a teď nemá žádný problém, teda až na ty vředy, ale ani to jí nebrání se třít co dva týdny. :-) Jiné rybky nemám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 00:26 Žena Rebbie [71] Re: Ivanka
Noo, tak moji pancéřníčci nějak odolní nebyli či co :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8011-nenarocne-a-odolne-ryby