Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lyofilizované krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lyofilizované krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2023 23:33 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: vaclav
No to jsem koupil omylem ten mražený mix. Tak tam občas jsou. Jinak mám vše zmíněné nebo alespoň bylo. Sundal jsem z toho etikety a tahám to z mražáku na střídačku.
Co nesežerou malé Neonky, tak sežere stádo krevet. Vlastně většina toho je vhodná spíš jen pro krevety a na Neonky modré jen ty malé. Teď jsem zapomněl ty názvy. Mám to někde poznamenané.
Zítra musím vzít zas něco zeleného na zahradě pro krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 22:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Dříve jsem s nimi krmil také, měl jsem je pod kapajícím vodovodem tisíckrát se nic nestalo a po 1001 mě lehlo akvárium a protože se mě to stalo několikrát přestal jsem je používat v jakékoliv podobě pro jistotu. Používám jen mražené koretry, ciklops, artemii a patentky rozpuštěné kostky v horké vodě pod vodovodem v punčoše. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2023 20:17 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Rovano
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá. Dvě kostky rozcupují během 5 minut.
Tak přidávám fotku jak Neónky nežerou lyofilizované niťěnky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 19:37 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Lojza007
Krmím mraženýma a přijde mi, že jsou vyčištěné. Ovšem užívám je poměrně krátce, abych soudil.
Ale je možné i to, že zrovna Neonky jsou imunní nebo je vzhledem k velikosti vůbec nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 11:19 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Lojza007
Určitě budou bezpečnější než živé.
Pokud máš ne mysli nějakou nákazu bakteriemi nebo parazity tak nic nehrozí. Otázka je jak jsou před finálním zpracováním vyčištěné.
Já tím krmím Neónky a zatím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 08:39 Muž Lojza007 [1182] Re: Kawasaki
A co lyofilizovaný nitěnky? Taky tam pořád něco hrozí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2023 07:08 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Vedoucí
Souhlasím s Václavem. Po krmení živýma nitěnkama u Čichavců vřědovitost u Skalár bičíkovci a pod. Niťěnky se loví vetšinou v odpadních stokách a všechny škodliviny mají v sobě. Jiné by bylo kdyby byly z nějaké pěstírny nebo z čistého zdroje. Za mně lyofilizované krmivo je určitě bezpečnější. Například Patentky ryby berou úplně super a Artemii taky. Z mraženého už dávám jen Koretru a Mysis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2023 23:30 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Ano pokud s nimi krmíš pravidelně tak ano a asi bych trochu rozporoval těch spoustu let protože ty sáčky na trhu zas tak dlouho nejsou, kup si klasiku a za spoustu let pokud s nimi nebudeš dělat psí kusy aby jsi je vyprázdnil uvidíš kolikrát si něco přitáhneš do akvária za nemoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2023 21:30 Muž Vedoucí [46] Re: vaclav
Zdravím, a proč přesně? Já s nimi krmím pravidelně spoustu let bez problémů. Mám na mysli živé, kupované v nálevu v sáčku.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2023 16:06 Muž PetrO [752] Re: Anthrax
Je to přesně tak.
Několikrát natáhnout, tím vytáhnout vzduch a potom i klesnou ke dnu.
Dělám to taky tak palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   19.09.2023 14:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Filip58
Dej ty lyofilizované nitěnky do stříkačky, natáhni vodu, ucpi to a vytvoř párkrát podtlak natažením pístu. Voda se dostane i do nitěnek a ty půjdou ke dnu. :-) Funguje to u vícero druhů krmiva www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2023 10:39 Muž Filip58 [17] Re: vaclav
Živé bych neriskoval, mražené jsou bláto, ale s lyof. jsem si říkal, by nemusel být žádný problém. Chci to jako náhradu mražené patentky, protože se mi to, co se u nás prodává, nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2023 09:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip58
Nítěnky mě nesmí do baráku a to v jakékoliv formě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2023 08:40 Muž Filip58 [17] Re: Filip58
Ještě jsem našel na zahraničním fóru tip na vložení suché kostky lyo nitěnek do středu nerezové podložky, která ji udrží na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2023 08:14 Muž Filip58 [17] Re: vaclav
S tím namočením počítám ;-) Jde mi o to, jestli se to i tak nebude vznášet ve vodním sloupci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2023 23:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip58
Asi bys je musel dopředu namočit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2023 21:30 Muž Filip58 [17] – lyof. nitěnky
Ahoj, dají se lyofilizovanými nitěnkami efektivně krmit pancéřníčci? Nebo to hodně plave ve sloupci a moc z toho nebudou mít? Díky za Vaše zkušenosti...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 20:03 Muž Antha [39] Re: drvi
Mě to v kelímku stale plavalo i po dukladnem zamíchaní. Zkusil jsem to nasat do stříkačky, vytlačit přebytečný vzduch a nechat to natáhnout vodu v ni. Možná je v kelimku problém se smacivosti těch malých vajíček.

Jinak ten trik se strikackou a granulema je super, nitenky uz ode dneška taky budu dávat často i takto klesající ke dnu. Dostanou se k tomu i jine druhy ryb. Diky všem, co poradiliahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2019 21:18 Žena drvi [2894] Re: Antha
Já odskořápkovanou artemii nasypu do trochy vody ve skleničce, rozmíchám a většina klesne ke dnu. Pak ji injekční stříkačkou s nasazenou asi 10cm hadičkou nasaju a dávám do vody v akvu (krmím takhle potěr, ten to taky z hladiny neumí). A ona klesá ke dnu. Funguje to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 19:55 Muž Planorbella [643] Re: Antha
To nevadí že v ní nejsou bubliny, ale je tam vzduch což není vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 19:52 Muž Antha [39] Re: Anthrax
Díky za tipy, na něco to funguje parádně, určitě začnu používat.
Ale s tou odskorapkovanou artemii to fungovat nebude, nejsou v ní bubliny vzduchu jako v granulich. V popisu píšou, ze by se měla po nasaknuti potopit ale pozoruji, ze plave porad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 18:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Planorbella
To jo. Ale třeba nitěnky se ti tolik nerozblemcnou jako když je zmáčkneš rukou, krásně se ti ta kostka ve které jsou rozpadne. A nezašpiníš si ruce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 18:38 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Myslím že způsob je stejný a to zbavit vody a překonat povrchové napětí vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 18:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Antha
youtu.be/… tohle platí i na některé lyofilizované krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 18:12 Muž Planorbella [643] Re: Antha
Když chci aby krmení spadlo ihned ke dnu tak ho vemu špetku dám pod vodu zmáčknu a padá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:51 Muž Antha [39] – Namočení
Jak si poradit s lyofilizovanym krmením nebo s odskorapkovanou artemii, kdyz potrebuji aby se dostala k rybám na dno? Zkouším namacet v akvarijni vodě v kelímku pred krmenim, ale i po dvou hodinách to pořád plave na hladině. Nemáte někdo nejaky fígl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 01:34 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: dudak
Jožko,nevím to,ale můj dohad je ,že keratin může souviset s pohlavní aktivitou.je to jenom teorie.Cvrček se dá třídit podle velikostí,chvostoskoci a Drosophilky se jsou použitelné dočaně,s růstem ryb se z nich stanou jednohubky.Nedospělý cvrček necvrká a umí dobře plavat.Cvrlikání doma poslouchat nemusíš a pro dospělce máš někde čudly,které by si na nich rády smlsly. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2017 01:16 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Doplňkově a všebecně: Nymfy cvrčků, po chvilce podchlazení v lednici (k částečnému snížení pohyblivosti),jsou ideální maximálně atraktivní hladinové krmivo s obsahem keratinu,pro ryby zaměřené na příjem náletového hmyzu.Chov cvrčků je relativě jednoduchý a dá se třídit na požadovanou velikost(rychlost vývoje lze částečně ovlivnit teplotou).
Bezkřídlé Drosophilky jsou na chov trošku náročnější (krmné pasty a zamezení styku s létavou populací),nevýhodou je standarní velikost dospělců,která se nedá přizpůdobit k růstu konzumentů.
Lyofilizované krmiva obsahují téměř stoprocentní obsah sušiny,je obtížné odhadnout krmnou dávku,při překrmení ryb,které jsou ochotné tuto doplňkovou potravu přijmout,mohou po nabobtnání v trávicím traktu způsobit jeho destrukci. Nezatracuji lyofilizaci,jenom se domnívám,že krmivo by se mělo předkládat po zvlhčení a mít jeho vliv na zdravotní stav ryb pod kontrolou.Zmiňuji se pouze z nadšení z lyofilizační linky,které velmi rychle z výživářů vyšumělo,výsledný produkt byl uplatňován v želatinových (pro rostlinožravé - agarových) krmných směsích, pro ryby,které přijímají potravu ve sloupci a převážně ze dna nádrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2017 00:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dudak
-cvrček v prvním instaru je menší než octomilka
-prochází 7-9 instary do dospělce
-dá se do nich dostat potřebná látka na léčbu, nebo i vitaminové složky
-lehce dostupné, jeden dodavatel byl v ul. Nad Rokoskou PHA-8
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 00:11 Muž dudak [1885] Re: lacewings
no ty cvrčky jsem nezkoušel netuším jak jsou velcí a jestli setrvávají na hladině ale bezkřídlé mušky a chvostoskoky jsem zkoušel, chutná jim to výborně, jen se mi s tím doma nechce piplat. Proto hledám nějakou náhradu s kterou by to šlo zvládnou jednoduše a rychle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 00:08 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
taky jsem o ní přemýšlel, někdy to vyzkouším, ale pro naladění ryb na tření je prý lepší hmyz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 22:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dudak
dudak napsal:.... občas jim něco živého nebo mraženého přidržím pinzetou, ........
-zkoušel jste Gryllus assimilis, nebo Drosophila melanogaster
-u obojího jednoduchost v chovu,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
OK, je-li to vyzkoušené ... určitě budou stejně brát lyoartémii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 17:48 Muž dudak [1885] Re: JoKa
to by možná mohlo fungovat, ale já chci aby to na tý hladině zůstalo, mražák jak by vypadl a nikdo ho nesebral, už musím zase odkalovat. Navíc by to muselo být přímo na hladině a ne pod hladinou, je to na mě zbytečně moc práce, občas jim něco živého nebo mraženého přidržím pinzetou, ale ta lyofilizovaná potrava je k nezaplacení, oni berou dobře i vločky a granule, ale jak začnou žrát a fofrem řezat hladinu, jde to vše ke dnu, kde to nikdo nežere. Nejlepší na to jsou ještě živý a mražený koretry, který se držej přeci jen docela na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 17:42 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
mám to vyzkoušené, jak to hodím na hladinu, můžou se zbláznit a je to jedno z mála krmení co zůstane plavat, i když se voda okolo začne "vařit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 16:37 JoKa Re: dudak
Není to můj nápad, četl jsem to zde, ale mohlo by to fungovat. Kinder vajíčko. Navrtané otvory přiměřené velikosti a dovnitř rozmražený mražák... Tohle krmítko bude plavat a ryby mají hodiny kvalitní zábavy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 16:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Nebude to pro sekernatky příliš velké sousto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 15:41 Muž dudak [1885] Re: Maq
protože sekernatky berou potravu jen z hladiny a tam mražený neudržím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2017 14:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Pepek Koblasa... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 14:02 Maq Re: dudak
Zajímal by mě důvod, proč sháníš lyo-patentky? Bojíš se nákazy z živých/mražených?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 13:59 Muž dudak [1885]
máte někdo zkušenosti s kvalitou lyofilizovaných patentek od různých značek? Poraďte mi nějakou ověřenou za rozumnou cenu ať nekupuju prach, může to být domácí i z číny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 20:04 laKatos Re: JoKa
JoKa napsal: Jediný důvod mi dej prosím... dam ti hned dva....

1. zive nemoznost ho mit kdykoliv po ruce doma ke krmeni....vydrzi ti maximalne pri dobre peci max par tydnu....
2. zive moznost si pritahnout nejake svinstvo domu ( nemoci atd.)

snad tyto dva duvody staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2017 20:02 Muž dudak [1885] Re: JoKa
Blackworms jsem doma choval asi rok, ale produktivita chovu je malá. Výživové hodnoty srovnatelné s nitěnkami, ale jsou o dost větší, což může a nemusí být výhoda. Ale v lyofilizovanem stavu nevidim sebemenší výhodu oproti nitěnkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 20:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: laKatos
Co já vím tak počítat umíš, nemá čas projíždět ebay ,ale 500g za 44 eček + 9,9 doprava.Nevím kolik je doprava z Austálie?, U nás ,ale u nás zaplatíš 191 kč za clení a 21% DPH nevěřím že to celníci dají do 15% jako chovatelský balení.
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:48 JoKa Re: laKatos
OK. Patříš mezi lidi, co chtějí passata a ne superba... Chápu...
I když je to stejný koncern, stejná kategorie vozu a třída... I když je Superb prokazatelně stejně kvalitní, ne-li kvalitnější. Za menší peníze je podstatně lépe vybavený. Je "český", odpadá dovoz, clo.

Prostě potřebuješ Passata, aby si mohl machrovat, že nejezdíš "hloupou škodovkou" a nekrmíš nitěnkou...

Znám takové lidi, kolem sebe. Nemám proti nim nic, jen je nechápu...

Edit: sám žasnu, kolik přirovnání auta vs. akvaristika se dá udělat... A zrovna tohle sedí, jak pr+el na hrnec...

Aby nedošlo k mýlce... Já neříkám, že je žížalice (také se domnívám, na základě tvých vlastních slov, že jsi doteď netušil wtf - co to sakra je) nekvalitní krmivo.

Jenom nechápu, proč řešit žížalici, která se u nás téměř nevyskytuje, když je to taxonomicky ségra české nitěnky. Tu můžeš mít na každém kroku a nemusíš řešit dovoz a podobné kraviny...

A pak se ještě skoro urazíš, že do toho lukrativního kaufu se nikomu nechce...

Navíc jsme ve vlákně lyofilizované? Proč kupovat sušené 2X dráž, než živé, když je to v podstatě stejné?!?

Jediný důvod mi dej prosím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2017 19:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DavFM
Tak mu to dopřejmme Blackworms ,když je chce.Já si myslím že ani do teď nevěděl co kupuje.Jen doufám že debata nebude stejná jako s kolonou o tý taky věděl kulový a hlavně ,že jí chtěl ,už jí má?Ani se nepochlubil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: JoKa
Blackworms je v tomto případě žížalice. Myslím, že to ani v českých krajích není nějaká novinka a občas to někdo pěstuje. Taky se to občas dá vylovit z rybníka.
Lumbriculus Variegatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:30 laKatos Re: JoKa
asi stejny kdyz je to nitenka........ kupuji si to ja a ti co to chcou....

tobe taky nerikam ze nemas jist chleba s parizakem ale at si to das s rohlikem

je ne ne chvala a ryby se po nich mohou ubit.... proc je nevyzkouset....... a spestrit jim jidelnicek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2017 19:26 JoKa Re: laKatos
Kromě toho, že je černá, je ten sakra rozdíl jaký?? Myslím jak taxanomicky, tak co se týče výživové hodnoty pro rybu?

Edit: asi takhle, není to to samé. Je to stejné. Co do velikosti, výživových hodnot a i toho, co to té rybě nakonec dá... Rikyho dotaz, zřejmě, směřoval, že proč šéfovat žížalici, když můžeš mít za půlku to samé... Rozdíl okem nepoznáš ty (teda kromě barvy) a ta ryba tuplem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:20 laKatos Re: rriki
sakra rozdil.....nemyslis?
www.youtube.com/… hop

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7941-lyofilizovane-krmivo