Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup ryb přes e-shop

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nákup ryb přes e-shop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Taky by mě zajímalo, jak to probíhá, resp. jak to snáší ryby. Ryby na dálku jsem ještě nikdy nekupoval, ale mám zálusk na Otíky, které v opravdu dobré kondici jdou sehnat málokde a tady vidím dobré reference. Akorát je to ke mně cca 120 km z Příbora, tak aby jim ta kondice vydržela, co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:24 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak on píše že to zasílá v termoboxu,akorát jsem takto ryby nenakupoval,tak se vyptávám na zkušenosti jaké mají ostatní,se zasíláním ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Hele Pate , když se u nás zastavíš , a vcelku vrátíš , půjčím ti termobox , ten mu zašleš předem , von ti pak do něj nasáčkuje ryby a pošle zas k tobě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:21 Muž patamatix [408] Re: jamajcan
No i cena je velice zajímavá,takže snad dobrý,děkuji za informace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:19 Muž patamatix [408] Re: romant
To máš určitě pravdu,ale u nás jsem zatím na takový obchod nenarazil,pořád pouze sliby ano
A dnes jsem byl v Hornbachu Hradec Králové a měli tam něco pár kousků,jenže jen dva byli čilí,4 leželi na dně a jeden už byl v pánu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:12 jamajcan Re: patamatix
No jo :)
Jak říkám,poštou jsem od něho nikdy nenakupoval,ale vzhledem k tomu,že už to dělá nějaký ten pátek,určitě to má zvládnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:09 Muž patamatix [408] Re: jamajcan
To se někdo má :) No nic asi počkám až se malinko oteplí a nechám si je poslat,snad to má s balením dobře vyřešený,aby tu cestu zvládli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:03 jamajcan Re: patamatix
Někdy mi vozí ryby do Opavy,jindy si k němu dojedu osobně.Mám to k němu cca.12Km.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:56 Muž patamatix [408] Re: jamajcan
A jakou dopravou ti je poslal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:54 jamajcan Re: patamatix
Mám jich od něj cca,20ks,rozkrmené,ve špičkové kondici.Bez úhynu.To vážně nedělám reklamu.Moje zkušenost.I ostatní ryby a bezobratlé,které mám od něj,naprostá spokojenost.Můžeš ještě oslovit,uživatele Jjapan.Taky u něj nakupuje ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:50 Muž patamatix [408] Re: jamajcan
Takže asi pozitivní zkušenosti? Nemohu sehnat Krunýřovce jednopruhého,on je má,tak pátrám jestli je tam vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:45 jamajcan Re: patamatix
Mám.Známe se osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:01 Muž patamatix [408]
Sháním nějaké ryby,máte někdo zkušenosti s tímto prodejcem? www.oarfish.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2014 15:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: helleri
20000 litrů je opravdu tak na ty překupy a na něco málo si množit sám ,co jde nejvíce na prodej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 10:43 helleri Re: Soptík
20 000 litrů na paní se synem je málo, na ty akvaristiky v celé ČR by to nestačilo hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2014 21:38 Soptík Re: lemming46
Tak to seš docela vedle, jelikož mají odhadem 20 tísíc litrů vody. Musíš se někdy kouknout do sklepenení.Hlavně jejich hlavní činost je veloobchodní prodej a výkup akvarijních ryb.
Zavážejí akvaristiky a tak když si koupíš v akvaristice rybu, nejspíš bude od nich. Když ti doma padne je věc druhá, protože z vlastní zkušenosti vím, že se k rybám kolikrát v akvatistikách neumějí chovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:19 Muž lemming46 [313] Re: Issa
Nemají žádnou prodejnu, žádné nádrže, je to privátní adresa, kde mi vždycky přinesli ke vchodu, co jsem si objednal. Ty ryby byly zabalené normálně v sáčku, kudy a jak dlouho putovaly, kde byly skladovány, to netuším. Na otázku po jejich původu byla odpověď, že neví, ale že ty ryby co prodávají jsou mladé. Ale zase nekupuju ryby každý týden, když stojím o nějaký těžko sehnatelný druh, nevadí mi to "risknout". Někde v akvaristice v nádrži stejně poznám kulový, jestli je ryba nemocná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:42 Issa Re: lemming46
Já taky příp. počítám s osobním odběrem. A prosím tě, jak to tam vypadá. Oni na tom Žižkově mají nádrže s rybama, nebo jak?
Jem mi pořád takový divný kupovat ryby a nevědět "v čem plavaly" před nákupem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:33 Muž lemming46 [313] Re: Issa
Kupoval jsem u nich několikrát nějakou techniku, vždycky bez problémů. První nákup ryb ale nedopadnul moc dobře. Že z 5 kusů asi do 2 měsíců 3 uhynuly, to bych jim ani nevyčítal (šlo o trochu náročnější druh a přece jenom jsem pořád začátečník a možná jsem udělal něco špatně). Ale omylem jsem dostal místo 1 kusu jiný druh a na můj "reklamační" mail jsem nedostal žádnou odpověď. Jinak je fakt, že výběr druhů mají zajímavý, a asi bych je pořád spíš doporučil, můžeme si myslet, že si paní Kolací s panem synem třeba vybrali slabší chvilku. :-) Přece jenom u těch předchozích nákupů byla jejich ochota dost nadstandardní. No, a ty ryby i ostatní jsem si vžycky vyzvedával osobně u nich na Žižkově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 04:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Obávám se, že už to bude možná platit jen velmi lokálně...tohle mi přišlo v pátek....
Pozor změna!!!!!!!
vzhledem k tomu že české dráhy již neberou vůbec avarijní ryby ani deklarované jako rostliny
zajišťujeme svoz ryb po celém území ČR.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:55 Muž ViktorX [474] Re: Sid
Áno áno, snad jen pro kolegu (omluva za překlep), ještě má dále možnost "Čas za cestu na nádraží můžete sobě i příjemci zásilky ušetřit díky návazné službě „svoz z domu – rozvoz do domu“."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ViktorX
Proto se rybky obvykle posílají jako (živé) vodní rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:31 Muž ViktorX [474] Re: patamatix
Spíš by mně zajímalo, zda sis přečetla -
www.rybicky-rybky.cz/…
Věc druhá je, že "Zásilky ČD Kurýr nesmí obsahovat... živá zvířata" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:02 Muž patamatix [408]
Spíš by mě zajímalo jak to probíhá,jak to pošlou,zkušenosti? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 12:09 radim Re: snehulda007
a řekl bych, když to teď tak projíždím, že tam mají celkem zajímavé ryby:-) které moc eshopů vůbec nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 11:45 Muž ViktorX [474] Re: Issa
Mám od něj Pandíky a žádné problémy s kvalitou nepozoruji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 10:45 Issa Re: f3ar
U ryb, na ktery jsem koukala maj ceny dobry. Tak to si asi posoudi kazdy sam. Mne slo o konkretni zkusenost s kvalitou ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 09:54 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: Jirka
tak urcite si muzes priplatit i za zmetky :-) to, ze ryba stoji 3x vic nez by mela neznamena, ze bude top, koneckoncu vubec netusis odkud ryby berou. Nejlepsi je kupovat ryby primo od chovatelu, kde se muzes podivat v jakych podminkach ziji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 09:44 Muž rjulius [17] Re: snehulda007
Naprostý souhlas, s burzou mám dost špatné čerstvé zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 09:35 Muž snehulda007 [850] Re: Legioix
Předražený jak co,některý rybky tam maj za hodně dobrý ceny. A to s tou burzou bych taky netvrdil tak jistě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 08:06 Muž Legioix [574] Re: Jirka
Jenže na té burze aspon vím co kupuji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 00:25 Jirka Re: Legioix
Káždý má svůj názor a já jsme spokojenej. Reději si připlatím než kupovat levné zmetky na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 23:57 Muž Legioix [574] Re: volhpe1
Předražený je to strašně :-D Projel jsem to od začátku do konce a ty ceny za ty rybky jsou nehorázný. Pokud si k tomu ještě připočtu dopravu, tak už nad tím nemá ani cenu přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 23:50 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Jirka
předražený rozzureny je to jen můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:33 Jirka Re: Issa
Mám a jenom ty nejlepší, jidiný problém je, že to mají v týdeních intervalech. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:15 Issa
nemáte, prosím, někdo zkušenost s nákupem rybiček v tomto eshopu?
www.rybicky-rybky.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 13:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: beowulfx
Doprava ryb není žádný problém. České dráhy fungují výborně, nikdy jsem s nimi neměl problém. Pouze kvůli "milované" Evropské unii se musí ryby deklarovat jako akvarijní rostliny. Aquarium navíc větší zásilky rozváží vlastní dopravou. Zkušenosti s nimi ale nemám. Kupoval jsem pouze z Vivaria a od pár malých chovatelů co se pohybují tady na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 11:58 Muž Martinero [41] - Amerika – Gigaexotic.eu
Jak už tu někdo psal, záleží na daném obchodě. Z vlastních zkušeností vím, že některé kamenné obchody zachází s živočichy dost uboze a ba naopak někteří internetoví prodejci jsou zas od spokojených zákazníků nad míru vychvalováni. Já osobně jsem zvolil na mé blížící se budoucí akvárium osobní převzetí a internetový nákup živočichů přes www.gigaexotic.eu . Složil jsem 50% zálohu a ryby mi podrží dva měsíce, než se vrátím ze zahraničí, načež si je osobně převezmu. Tak doufám a pevně věřím, že bude vše v pořádku a zdravé. Má už někdo z vás zkušenosti s Gigaexotic.eu za sebou? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 11:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: jogr
Obávám se že v tomto nebude příliš budoucnost, takto nakupovat ryby dle mého není moc vhodné hlavně z hlediska dopravy, kdy aby to vůbec bylo možné, musel by dopravu zajišťovat spíše speciální dopravce nebo přímo prodejce, který by ryby rozvážel, nedovedu si představit, že by to např. PPLak hodil do tranzita a fičel by s tím přez celou republiku, co vím tak to ještě funguje tak, že to posílají i vlakem, akorát pochybuji že je to takto výhodné.
Nejlepší a nejednodušší je prostě zajít do nejbližší prodejny, případně pokud někdo schání něco speciálního rybu ajn. tak si pro to zajet sám osobně, případně i na burzách se dají nakoupit zajímavé ryby buď přímo od chovatelů, dá se snadno s prodejší domluvit přez net, e-shop, ať zboží přiberou na nejblížší burzu, kterou navštěvuji atd.
Shrnuto nákup ryb přez e-shop a následné posílaní přepravní službou ke mně domu (pokud se fakt nejedná o nějakou speciální službu) mi příliš vhodné a výhodné nepřipadá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 10:22 jogr – aquarium-zkušenosti?
Dobrý den,

Nemáte nějaké zkušenosti s tímto podnikem?! ohledně dopravy a stavu ryb?

Předem moc děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 09:15 Žena Dinamit [68] Re: klikva
když už bych si kupovala ryby přes web, tak určitě vyrat nějakého dlouholetého a kvalitativně ověřeného prodejce. Ovšem jestli tu samou rybu maj v akvaristice za rohem, tak pak je alespoň pro mě jasná volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 20:20 sokar Re: iblik
Taky doporučuju vivárko.Poslali mě kurýrem černou arowanu za 6500Kč a ok. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 06:19 ferasusa Re: iblik
Taky souhlas. Ryby vždy v pořádku a super stavu. Ještě ani jednou nepřišly nemocné a skoro vždy tam byl nějaký bonus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 23:38 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: klikva
no já taky bych doporučil vivarko nejsou tam žední amatéři jako třeba v super zoo ve svitavách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 21:03 Muž Barney [61] Re: klikva
Já bych řekl, že když rybky, které chceš a nemají je v akvaristice poblíž tvého bydliště atd, tak není jiná možnost, než si je objednat přes internet a nechat poslat kurýrem ČD.
Jediná nevýhoda koupi přes net je, že nevíš, jestli ti dají správné pohlaví, prostě na ty rybky nevidíš ... Jinak souhlasím s Unnamedem. ;-)
Já osobně bych doporučoval Vivárium Mělník: www.vivarium.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:16 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: klikva
Mnohdy tito chovatele nebo e-obchody zabali ryby lepe, nez v obchode, takze s tim naprosto souhlasim. A kdyz jsou ryby nemocne, poslu jim to zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:52 klikva – Je rozumné nakupovat akvarijní rybi přes E-shop
V několika E-shopech jsem vyděl na prodej několik častých druhů akvaryjních ryb.Není dobrkový prodej živích tvorů týrání zvýřat?Přežijí transport ryby bez ujmy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 12:28 rolandmynar Re: Jack
Mě jich posílali 12. coze :-D ano A každá byla ve zvláštním sáčku a všechny ve velkém termoboxu a stejně jen na těch 12-ti i se všemi výdaji jsem 200,-Kč ušetřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 12:00 Jack Re: rolandmynar
Chovatel by mi tez nevadil:) ale nevim nevim jestli by se zabyval poslanim 20 rybek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 11:08 langosh Re: rolandmynar
Závisí na tom, jaký druh ryby a jakém počtu chce. Ne všechny se dají jednoduše sehnat od "velkochovatele"...
Roman X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 7854x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7886-nakup-ryb-pres-eshop?od=51