Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vypěstování řasy na kameni

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Vypěstování řasy na kameni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:57 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Imii
Tak hodne stestí.Vidím ze jste presvedcena a nevymluvim vam to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:50 Žena Imii [45] Re: DrSova
Riccii mám ... trochu ... ale teď se na ní usadila ruducha.

Jávský mech mám v levém rohu akvária a na kamenech chci prostě řasu. Ne mech ani nic podobnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:41 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Imii
Ricie není mech. Zkuste javsky mech nebo Taxiphyllum alternans,oba mi rostly i v nejtemnejsim koutku akva,sice pomalu ale rostly. Ve vasem akva nejsou podmínky pro prísun řas.Ty rostliny to samy nezvladnou.Ryb tam mate taky mrte.Je to nerozum,ale je to vase akvo.Pak pisnete jak to dopadlo.Celkem me to zajima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:26 Žena Imii [45] Re: DrSova
Ne ... mech nechci. Zkoušela jsem to s riccií ale protože mám na prd světlo tak efekt skoro žádný ... takže mech ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:07 Muž Ludek [39] Re: Imii
To je jen zdání, že je v zimě na prd světlo, řekl bych, že je na prd teplo, ale světla habakuk:-) Zvláště při sněhové pokrývce a když vysvitne slunko. Ale co se týče příspěvku o mechu také bych se přikláněl spíš k němu nežli k řase, bo ta je nepříjemná i v oku natož v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:38 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Imii
Pokud chcete zelene kaminky.Doporucuji silon a trochu ricie,vypada to zajimave. Jinak byt vami popatram po nejakem mechu a ten na to privazu. Dobrovolne si dotahnout rasy neni moc dobry napad.Ja to jednou nechca udelal a mam ji v akva do dnes. Je dost mozne ze za mesic budete zakladat tema :jakou vodičku proti řasám ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:20 Žena Imii [45] Re: kvang1
Jo no ... to bych ale potřebovala v baráku aji nový pojistky. Elektroinstalace v domě je stará 30let a dost často nám vypadávají pojistky. Takže žárovkou svítit nemůžu.

Ale samozřejmě že by to pro mě nebyl problém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 09:50 kvang1 Re: Imii
kup so zarovku a patici zabuduj to kvetinace jako to mivaj plazy a podobne kablik vypinac a mas vvetlo za 50kc myslim ze jsi docela technickej tip jak jsem te tak poznal takl by to pro tebe nemel byt problem :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 09:26 Žena Imii [45] Re: Ludek
No jo ... ale teď v zimě když je prd světlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 09:22 Muž Ludek [39] Re: Imii
Mělo by se zadařit na parapetu u okna. Beru si při odkalování do petky vodu na kytky, petku mám na parapetu. Petka je už zevnitř tak zelená, že vypadá jako od mattonky:-) Dostatek denního světla a nejlépe slunečního svitu udělá své ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 09:02 Žena Imii [45] Re: ezechiel
To vypadá že vyklidím 16 l odchovnu ... ale nemám čím svítit. Chjo

Bez světla se mi daří pouze sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:54 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Imii
Pokud v akvárku nebude mít dobré podmínky, tak nerozleze. Ještě bych k tomu růstu přidal silné proudění - může podpořit délku vláken, což vypadá pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:37 Žena Imii [45] Re: Radek
A nerozleze se mi pak všude po akvárku ? Stačí mi ruducha na pár listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:35 Muž Radek [3] Re: Imii
Kameny dát do jiné nádoby, kde bude přehnojená voda a dostatek světla. Do týdne by se mělo podařit řasu napěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:28 Muž filipsi [1295] Re: Imii
Pujc mi je na chvili, tohle se mi dari jaksi mimochodem :-)
(edit - a myslel jsem, ze to tak je u vsech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 06:41 Žena Imii [45] – Chci řasu na kamenech
Fotka k příspěvku Našla jsem 6kg kámen za barákem a rozbila ho na menší kousky (že to ale byla fuška) no a chtěla bych, aby mi ty kameny zarostly zelenou řasou. Nechci mít řasu všude, ale pouze na kamenech.


No a tou řasou si nepředstavuju sinici. Párkrát jsem to již viděla a jsou to takové malé zelené tečky, při pohledu z cca 30cm to vypadá jen jako zbarvení kamene (tj. nemá chloupky atd.)



Děkuji všem co mi poradí

PS: na fotce to jsou ty kameny napravo, ty šedý
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 23:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Polux
..jaká řasa se dá odsát ze dna?Nikde jsem nepsal ,že ji Marek drží na uzdě.Ta fotka byla vybrána hlavně proto,aby bylo vidět že i řasa má v akva své místo.To ,že marek bojoval s roduchou a jinýma řasama se dá v nově založené nádrži čekat. ;-)
O to víc platí má předchozí slova o tom,že je umění udržet řasy na uzdě.....a není to jen o tom je seškrábnout ze skla(polux)...tys zřejmě ještě neměl v akva takovou nádheru jakou je vláknitá řasa co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:56 Muž dajos [10] Re: Polux
ten ji na uzdě nedrží bych řekl..80 dní pozaložení skoro žádná řasa a 100 dní pozaložení to vypadá takhle..teprve se začíná tvořit..a pěkně mu to zaroste tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:53 Polux Re: wladys
Na uzde jo ? Vsak to ma tanganiku kde nema ani jednu kytku a porostle pozadi rasou neni zadne umeni rasu ze skla seskrabne a zedna osaje potom to takle vypada.A navic nevim jak by si chtel rasu prinutit aby ti rostla jenom na sutrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:50 Muž dajos [10] Re: wladys
tak nevím jestli drží řasu na uzdě nebo se mu teprve začíná tvořit..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Polux
Řasa do fungujícího vodního biotopu patří.Akva bez řasy je mrtvé akva.Jen je třeba umět řasu držet na uzdě.A to je podle mě těžší než vypěstovat jakoukoli kytku.Pokud je někdo machr může to potom vypadat třeba takhle. www.akvamalawi.com/… ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:05 Muž dajos [10] Re: Polux
jojo bojoval jsem s tím v začátcích až se mi vytvořilo trošku řasy a měl jsem radost že to vypadá pěkně ale najednou byla všude..o kameny nejde ale jak se ti řasa dostane na rostlinky tak je po nich.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:00 Polux Re: zaciatocnik
To nijak neovlivnis bud se ti tam zacas udela rasa nebo ne ale ver kdyz ti akva zaroste rasou neni to zrovna pekne a docela obtizne stim bojovat.A uz vubec si nemuzes urcit kde tu rasu chces mit :-D snad jem ze by sis koupil nakej kamen primo osazenej nakym mechem nebo tak neco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 00:36 Muž zaciatocnik [2] – kamen a riasa
co mam urobit aby som mal normalny kamen z vrchu zarasteny jemnou riasou aby to vyzeralo pekne efektne.kamos to tak ma ale ani sam nevie ako sa to stalo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2844x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7719-vypestovani-rasy-na-kameni?od=51