Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec a parazité

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Terčovec a parazité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 21:26 miro03 Re: Dahak
Tak konečne počítač je o.k v tom zmetku čo som dnes tak trochu mal som poplietol Kapiloriozu s spironukleasom mal som na mysli vajíčka capilárií.Takže Dara.Je dobré že si nasadil entizol ale otázka je či si dal správnu dávku?Treba dodržat celý postup.Už som ho tu písal takže idem prehladat forum a vložím to sem znova.

Postup je nasledovný 1tableta 250mg na 20litrov vody,pri 100litroch jednu tabletu prihodit navrch.Po troch dnoch odkalit a pridat na každých sto litrov vody 1tabletu,po dalších troch dnoch odkalit pol akvária a zopakovat celu liečebnu kůru.Je to kvoli vajičkám capilárií,ine vnutorné parazity...na tie nemá entizol učinok až ked sa vyliahnu.Preto je dobre zvýšit teplotu na 32až33stupnov,urýchli sa proces liahnutia,viac vzduchovat lebo čím vetšia teplota tým menej je vo vode kyslíku.Od začiatku liečby treba celý mesiac krmit len suchým krmivom.Určite však entizol zaberá,no pokial ryba žere liečim radšej flubenolom a podávam flubenol terčovcom aj preventívne,takto mám istotu že terčovce su zdravé,čo mi potvrdil aj výskumný ustav v Prahe kde som dal na rozbor tri terčovce a všetky boli naprosto zdravé.Entizol však treba dávkovat v dávkach ktoré su učinné čo je aj prípad z mojej praxe.Možem doporučit ešte tremazol.Problémy s tasemnicov mal VladoK a dnes má terčovce ako s knižky,takže prípadne sa obrátte Dara na neho on Vám povie ako postupoval pri lečbe tremazolom.Možno sem aj pridá sučasné foto terčovcov hnedých,vtedy liečených na tasemnice?! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 19:14 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: @
Preposilam :) mal som na mysli kapilárie-vajíčka kapilárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 17:02 @ Re: Dahak
No pokud vim tak Spironucleus Elegans se rozmnozuje delenim jako vsichni bicikovci,takze to asi nemuzou byt jejich vajicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Dara
S tim entizolem si nejsem jistej v pripade ty tasemky to spis Nematol od Sery.Jinak Romy ma pravdu Miro ti rekne co to je.
Tak Miro ty vzkazuje aby jsi napsal(a) vzkaz primo jemu.Z nejakeho duvodu nemuze ve forech odpovidat takze preposilam co mi napsal.
potreboval bi som foto hlavičky parazita nie články parazita a vajíčka parazita,vajíčka bi som pripisoval skvor spironukleasom ale musel bi bit lepší záber nie takto tmavé foto.Nech mi napíše vzkaz a pošle tieto fotá aby som presne určil o akého parazita ide.Tasemnica sa množí cez medzihostitela a tou su nitenky,patentky,takže foto vajíčiek tasemnice bi muselo bit fotené pod mikroskopom s rozrezanej patentky alebo s nitenky.Aj to len určité druhy tasemníc napr.Kavioza-Khawia sinensis-druh tasemnice je jej jediným medzihostitelom nitenka.Takže bude musiet napísat vzkazom a upresnit fotky aj čím krnila atd...Entizol je na tasemnice dobrý len musí dodržat postup a dávkovanie,zaberá i Praziqantel,Droncit,Concurat všade je učinná látka metronidazol-chemoterapeutikum.Takže jediné čo može pohnojit že nedodrží postup a dávkovanie a začne bit parazit rezistentný čo sa velakrát stáva ked ludia nedodržia postup a dávkovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 09:43 Dara Re: Dahak
Nasadil jsem léčbu Entizolem, doufám, že to pomůže. Také mám UV lampu, kterou občas svítím, ale asi není to takový zázrak jak se o tom píše :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 00:29 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dara
Pošli tyto fotografie Miro03,ten má přes mikroskop ,,nakoukáno",určitě poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:57 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Dara
UV lampa urcite neznici parazity.Mozna by to chtelo i fotky tech vykalu.Prvni fotka na tasemku skutecne vypada to druhy si netroufam odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:50 Polux Re: Dara
To netusim co to je :-( me se akorat tercaci otirali o listy koupil jsem UV lampu svitim jenom obcas ale ma znicit vsechny jednobunecny organismi coz sou paraziti a rasa v akva.Rasa me zmizela a Tercaci se uz neotiraji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:42 Dara – Terčovci a paraziti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím zkušené obecenstvo o radu. U jednoho z mých terčáků jsem zaregistroval místo "klasického výkalu" něco co podle mne vypada na tasemnici, ale nejsem si jist. Pod mikroskopem to vypada takhle.
Kromě výše uvedeného jsem našel v dalším výkalu tohleto,ale vůbec nevím co to může být, žeby nečí vajíčka? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:34 Muž Johns [30] - CichlidyRe: VladaK
tedkon si zabil starý jedince ........ ale vylíhnou se ještě mládata takže ještě jednou je zabit. To jestli jsou hermafrodité je nepodstatne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 18:38 VladaK Re: Torch
coze Tomu nerozumím... Pokud ten lék nepůsobí na vajíčka, ale jen na vyvinuté jedince a přeléčím ještě jednou, je úplně jedno, jestli je to samec, samice nebo hermafrodit... Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:42 Torch Re: VladaK
Průser je že jeto hermafrodit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:39 VladaK Re: Johns
OK, dám na rady a projedu je za 4 dny ještě jednou ano ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 16:41 Muž Johns [30] - CichlidyRe: VladaK
¨co můžu posoudit jak je to např u psů tak pokud si dal něco na to abys to zničil tak to ještě chvíly to mrtvý jak říká flipsi pude ven ale radči bych ještě jednou je odčervyl mohlo by se ještě něco vylíhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:43 Muž filipsi [1295] Re: VladaK
Ja myslim, ze pouze odchazeji mrtve casti ven. Tomu take odpovida, ze jsou o mensim prumeru, nez ty puvodni, jsou to potrhane jeste "nezrale" clanky. To je jako u cloveka, po lecbe to chvili trva, nez je vsechno venku. Ale u ryb s tim nemam zadne prakticke zkusenosti, asi se zarid podle mira, ten urcite ano, a prelec je jeste jednou. Jen myslim, ze to bude za delsi dobu nez u zabrohlistu, tipl bych si ty 3-4 dny po tom, co uz z nich neuvidis nic odchazet. Ale to je jen tip, samozrejme ver tem, co rybi tasemnice znaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:09 VladaK Re: miro03
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj Miro. Tak první pozorované změny jsou u tří ryb- celé dopoledne jim visí u řitního otvoru tasemnice, ale ne normálně jako dlouhý trus, ale je tam jakoby zamotaná, u jedné ryby je vidět, že v ní visí oběma konci a je tam jen prověšená. Také na molitanové kostce jsem po příchodu z práce našel několik malých kousků tasemnice. Jakoby natrhané. Otázka je: Co s tím, co visí z ryb? Jsou to mrtvé tasemnice? Léčbu klidně můžu zopakovat, jen je mi divné, že o tom nic nebylo v návodu. Jestli on ten Tremazol nelikviduje rovnou i vajíčka... Ale jistota je jistota. Zatím... ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 12:30 miro03 Re: VladaK
Vlado radšej zopakuj tu liečbu za 3až4dni abi si zničil prípadne s vyliahnutých vajíčiek -ak nakládly nové vyliahnuté.Preto je ich je lepšie zabit hned ako bi mali naklást dalšie vajíčka.Vela zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:52 VladaK Re: Romy
;-) jasné... na Tasemnice je dávkování 1ml/ 20 l vody, po 6-ti hodinách vyměnit minimálně 80% vody. Toť vše. coze Tak já už jen doufám, že to nebyly zbytečně vynaložené peníze. I když to asi ne. Třeba to jednou na ty žábrohlísty využiju. Zatím... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:46 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: VladaK
Ne,ne,striktně se držet návodu,já si přečetl jen dávkování na žabrohlísty,takže nevím kolik jsi dal Ty.To bylo s nadsázkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:41 VladaK Re: Romy
No, to máš Romane pravdu, jen na ně jsem koukal, že je trošku jiné dávkování... Ale hlavně, s těmi problém nemám. Myslíš, že tam mám tu chemii znovu lít? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:29 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: VladaK
No,a za pár dnů léčbu zopakovat a máš i po žabrohlístech. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:27 VladaK Re: VladaK
Až dnes jsem se odpoledne dostal k možnosti zahájit léčbu Tremazolem. Předchozí dny mi to pokaždé vycházelo tak, že bych výměnu 80% vody po šesti hodinách lázně dělal cca v 1 hodinu v noci. Právě jsem zkončil, výměna hotova. Ryby lázeň snášely velice dobře, barva, dýchání, plachost- to vše bylo v nejlepším pořádku. Před zhasnutím akva jsem zahlédl u jedné z ryb malou tasemnici(asi 2cm), která byla zvláštně zkroucená u řitního otvoru. Snad to byl jen nějaký zbytek nebo uhynulý kus po léčbě. Uvidím během několika dnů :-O ... Zatím děkuji všem za přízpěvky a rady. Vláďa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 09:08 Muž Ludek [39] Re: Romy
Také jsem již léčil Tremazolem - žábročervy a úspěšně. Cena 405,- ve Zlíně. Je to sice dost, ale včera jsem na veterině vypláznul za očkování proti Borelióze 570,- a to jdu za tři týdny znovu na přeočkování. Ale co bychom pro zvířátka neudělali že :) Hlavně to zdraví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 23:31 kadernik Re: VladaK
Všichni jsme se to museli naučit a ti chytřejší z nás se to ještě učí a učit se nepřestanou. Jak už jsem tu jednou psal -není hloupá otázka,ale jenom hloupá odpověď- Díky Mirovi,Dahakovi,Romimu a Vojtovi(terc5)a spousty dalších,vlastně nemusí mít nikdo strach že se výsledku(diagnozi) nedobere :-). Je super že nemáš dno,bude se ti to daleko lépe léčit(hygiena a přesná litráž) nezapomeň na UVéčko. Mimo mísu, od koho jsou ti terčíci?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:53 VladaK Re: Romy
Díky Romane, jsi další, kdo mi potvrzuje kvality Tremazolu ;-) ... Já se snad nedočkám zítřejšího odpoledne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:44 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dahak
S Tremazolem mám zkušenost i ve společenském akváriu a bez nejmenších problémů.Měl jsem strach o L-66,a přežili to bez újmy,rostliny taktéž.Ale jak psal Libor,striktně dodržovat návod.Tremazol patří mezi nová léčiva od Sery,a jejich účinnost je mnohem lepší,myslím,že patří do řady profi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:38 VladaK Re: kadernik
Fotka k příspěvku Ahoj Libore. Díky moc za info, dá se říct, že jsi mně uklidnil palec hop ...Hned je mi alespoň o malinko líp. Jeden drobek je tedy snad v poho(ten 3 týdenní) smich , teď ještě ty zlatíčka v akva :-) . Pokud jde o rostliny, je to OK. Terčovci jsou zatím jako ve výkrmně, takže akva je bez štěrku, mám tak jen kořen, aby se měli kam schovat a 2ks Valisnerie v plastových miskách. Jiné ryby tam nemám. Akva zařídím štěrkem, až jim bude cca rok a vyrostou. V současné době krmím 3x - 5x denně a každý večer odkalení dna. S tím Tremazolem jste mně s Dahakem taky potěšili, snad ho zítra seženu a přeléčím celou nádrž. Ta je v současné době asi v tomto stavu. Ještě jednou díky moc. Vláďa ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:37 kadernik Re: Dahak
Seru jsem vůbec nepoužíval a dovolil bych si tvrdit že se moje ryby vždy cítily po použití čehokoliv na úpravu vody mizerně (možná v kombinaci s mojí vodou)....až jsem byl donucen použít profi řadu, kterou jsem si tehdá nechal dovézt z Německa a výsledky byly jen ty nej. V případě rostlin a panceřníčků nemůžu mluvit za sebe, nemám to odzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:26 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kadernik
Tak ja mam prave u Tremaozolu presne opacnou zkusenost.Rostlinky,ancici ani pancici :-) nemeli zadnej problem.Proto na ty profi leciva od Sera nedam dopustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:21 kadernik Re: Dahak
Jo,určitě, nemá cenu jen jednoho.Pokud už je to rozjetý a člověk léčí ve společenským akva jsem pro, ale nechci vidět ty kytky a kamarádovy padly i pancéřníčci. A také bych se striktně držel návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:16 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kadernik
Mel by prelecit cele akva ne jen toho jednoho jinak se muze stat ze se to vrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:06 kadernik Re: VladaK
Ahoj Vláďo, teď jsem mluvil s kamarádem který je uznávaný veterinář v Itálii. Řekl mi že to určitě není klasická tasemnice a tím pádem riziko že to dostane teplokrevný živočich je minimální :-) . K tomu Tremazolu, je to produkt který mám opravdu vyzkoušený a hlavně oblíbený. ESHa taky funguje,ale je to takové pomalé a zdlouhavé. Tremazol používám jen jako lázeň - mám 15cti litrový,plastový kontejner(je tmavý,ryby nemaj tolik stresu)v něm velmi silné vzduchování a na tento objem dám 2ml TREM a ryby v tom vykoupu 30minut. Do druhého dne je po zrychleném dýchání a třetí den jsu i výkaly v pořádku.Doufám že jsi to podchytil v čas a přeju pevné nervy a hodně štěstí!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:16 VladaK Re: Romy, dahak
to Romy- Vodu se jim sice snažím udržovat co nej... možná by se i dala pít smich , ale jsem z toho trošku mimo kvůli malýmu. O mne až tolik nejde ;-) ... Navíc jsem si asi před třemi dny malinko loknul :-D , takže uvidíme.
to Dahak- o Tremazolu na akvarista.cz vím, a pokud ho neseženu zítra v obchodě, objednám si ho tam palec Jen se to snažím sehnat co nejrychleji. Díky moc za odpovědi a ať se Vám daří. Vláďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: VladaK
Sance ze by jsi zrovna nasal nejakou tu cistu je pomerne hodne mala :) ale stat se muze cokoliv.Tremazol se da bez problemu sehnat v eshopu napr. akvarista.cz.Kdyz dneska objednas nejpozdej ve ctvrtek ho mas doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: VladaK
Jestli je tasemnice přenosná,nevím jistě,ale myslím,že ano,pokud se cysty dostanou do trávicího traktu.Za jakých podmínek by Ti řekl jen lékař.Za mých dětských let se pár případů vyskytlo,prý na to u člověka pomáhá čokoláda,ale nevím,jestli to nabyl kec.Zkus zavolat k lékaři,nebo na veterinu,měli by umět Tvou otázku zodpovědět.Snad tu vodu z akvária nepiješ? ;-)Hlavně nepanikař,pouhým dotykem se nepřenáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:26 VladaK Re: Romy
Ahoj Romane ahoj ... Bohužel, vypadá to, že jsi měl pravdu sad ... No, zítra zkusím u nás v akvaristice sehnat ten Tremazol, ale kdo ví... Myslím, že jsem ho tam nikdy neviděl. Jen takovou tu klasiku jako Bactopur a podobné. Tohle je asi na naše městečko moc nové nebo drahé. Ale třeba budu příjemně překvapený. Jo a k té hlavičce- to já asi nezjistím... Podle té fotky jsem si myslel, že to je i s hlavičkou... Není???
Ještě mám takovou možná podle někoho hloupou otázku- JAK VYSOKÁ JE MOŽNOST, ŽE BY SE TA TASEMNICE PŘENESLA NA MNE??? Podotýkám, že každý večer při částečné výmněně vody tuto nasávám z akva hadicí do kbelíku ústy. :-O Jsem z toho malinko v panice, protože mám doma 3týdenního synka. Děkuju za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 19:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: VladaK
Ahoj Vláďo,takže se potvrdila má doměnka.Myslím,že jsem Ti do vzkazu psal Entizol,nebo Flubenol.Ještě by měl zabrat Tremazol,na žabrohlísty je výborný.Budeš muset pozorovat až vyjde hlavička,pak bys měl mít klid.Hodně štěstí Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:23 VladaK Re: Somali
Díky všem za tak rychlé reakce... palec No, letím ještě projet google a uvidíme. Dnes stejně nic už neseženu, tak musím do zítřka načerpat info a zítra na ně vletím. Bohužel detail hlavičky už neudělám, jedině si to přiblížit na stávající fotce, po uložení do PC. Bohužel, lépe se to nepodařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:23 Žena Somali [98] Re: Dahak
To nejsou vajíčka tasemnic, co se likviduje mražením v mase (pokud je to napadeno), ale larvy zapouzdřené v cystě. A ta larva těžko přežije dva dny při mínus osmnácti v mražáku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:17 Žena Somali [98] Re: VladaK, Eliška, vojtak
Tasemnice dlouhočlenná i bezbranná mají jako mezihostitele i hostitele teplokrevné obratlovce. Toto bude spíš některá z tasemnic specifická pro ryby. Chtělo by to detail hlavičky - jestli tam jsou přísavky nebo přísavné štěrbiny a jestli tam jsou háčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:15 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: VladaK
www.sera.de/… Tohle by melo pomoct.Nejsem si jistej ale mrazenim se vajicka tasemnice asi jen tak nezabijou.Mozna v nejakejch hodne nizkejch teplotach ty ale v beznym mrazaku nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:14 Žena Eliška [38] Re: VladaK
Já to vím díky kočkám. Ptala jsem se na to přímo na veterině - vet říkal, že těch 48 hodin je minimum. Další dobrá rada je krmit pouze masem, které je určené pro lidskou spotřebu - je mnohem pečlivěji kontrolované. Ale jak se toho zbavit ti neporadím. Hledej nějaký přípravek proti plochým červům. Ať se toho brzo zbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:12 VladaK Re: vojtak
Podle těch obrázků na Wikipedii mi to spíš připadá jako tasemnice dlouhočlenná, ale krk na to nedám. Nejsem odborník. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:08 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: VladaK
tasemnice to je, myslim ze je to tasemnice bezbranna. Snad se toho zbavej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:05 VladaK Re: Eliška
coze Po koupi hovězího srdce a jeho odblanění, toto šlo do mrazáku a poprvé krmeno tuším druhý den odpoledne, takže asi 24 hodin. Nepamatuji si přesně, ale méně to rozhodně nebylo. Bohužel to ale nebylo až po 48 hodinách... sad To jsem vůbec netušil. Myslel jsem, že 24h je dost. No, teď jen vymyslet, co s tím. Ještě jsem našel toto, ale nevím, jsetli je to ona cs.wikipedia.org/… ... Díky za odpověď. Vláďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 15:58 Žena Eliška [38] Re: VladaK
Tohle je tasemnice přímo ukázková. Přemražujete to hovězí? Přemražení by mělo být alespoň 48 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 15:24 VladaK – Re: VladaK
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto a poznámka- z ryby to šlo tím užším koncem napřed a dost dlouho to za sebou tahala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 15:22 VladaK – Tasemnice a Terčovci ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Všechny. Obracím se na vás s dotazem a prosbou. Je toto tasemnice? Co s tím? Již jsem to u této a ještě jedné ryby pozoroval asi 2x, až dnes jsem to hned po odpadnutí odsál a nafotil. Nikdy to nebylo tak dlouhé, dnes to mělo 6cm.
Mám cca 5-6 měsíců staré terčovce, Krmeni zpočátku hovězím srdcem, granulemi od Sery, Tetry a Tropicalu a mraženou artemií. Při léčbě Entizolem vynecháno z jídelníčku hovězí srdce. Léčba ukončena cca před dvěma týdny. Teplota v akva 31, během léčby 33,7 stupně. Po léčbě plachost skoro žádná a chuť k jídlu vynikající. Možná proto, že živí i tasemnici :-| Děkuji za každou radu, či postřeh. Vlaďa.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7677-tercovec-a-parazite?od=51