Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boule na těle ryby

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Boule na těle ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 17:00 Elffka Re: Ládíček
Vodnatelnost je pokud vím neléčitelná že?Takže co s tím? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2008 16:50 Ládíček Re: Elffka
Tak jediněn to mě napadá...bude to vodnatelnost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 15:07 Elffka Re: Ládíček
Má zježené šupiny na břiše a dnes už i vypouklé oči.Jiná ryba nemocná nebyla, hodnoty jsem měřila a jsou ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 21:40 Ládíček Re: Elfka
Má zježené šupiny nebo vypouklé oči nebo puchýřki mezi šupinami ? NEmáte vysoké hodnoty dusitanů v akva ? Nebyla teď někdy nemocná jiná ryba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 21:29 Elffka Re: Ladíček
Rovnováhu neztrácí a plave normálně.Týdně měním třetinu vody a když je třeba tak odkalím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 20:20 Ládíček Re: Elffka
Ztácí smysl pro rovnováhu ? Plave hlavou směrem nahoru nebo dolů ? Jak a jak často udržujete akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:27 Žena yama [25] – Dalsi dotaz
Ahoj! Potrebovala bych znat Vas nazor.
Akvarko mam uz zabehle, vymena vody, nepridavani novych dekoraci ani ryb, vse pri starem - a najednou se memu gavunkovi objevil v miste kde oddeluje skrele (je to to co se "otvira" pri dychani?) od tela, resp. vlastne tedy asi uvnitr na zabrach, cerveno-ruzovy nadorek, je hladky, rovnomerne barevny a celkem rychle roste (za mesic cca 3mm). Co myslite, ze to je? Myslite, ze je to nakazlive? Mam ho radeji zabit kvuli nakazeni ryb/trapeni se, nebo s tim v klidu dozije?
Diky za odpovedi, vyfotit bohuzel neni mozne - nemam fotak a taky mi chvili nepostoji :(
(Vypada to jako ruzove kliste) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:07 Elffka – Boule
Ahoj na mé samici čichavce se objevila nějaká krvavá boule,vypadá to jako vřídek.Má to už pár dní, ale dnes se jí hrozně nafouklo břicho, schovává se,ale žere.Nevíte někdo co by to mohlo být a jak to léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 17:11 Zephyr Re: Karel.N
Fotka k příspěvku Dnes to vypadá takhle :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 10:27 Karel.N Re: Zephyr
Doporučil bych zaslat foto na fakultu veterinárního lékařství, snad poznají, o co přesně jde. Podle mě je to nádor, pravděpodobně podle tmavé barvy melanom podléhajíci nekróze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 20:06 Zephyr Re: Zephyr
dneska ráno to vypadalo jako by tam nikdy nic neměla a večer už tam zase má ten hrbolec :-/
Zvláštní je že se chová úplně normálně, jako před tím než jsem to zjistil. Normálně žere, normálně ryje ve štěrkovém dně atd...
Nebo to u ryb není jako třeba u psů, že když je nemocný tak nemá chuť k jídlu a je méně aktivní spíš letargický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 05:49 Zephyr Re: Zephyr
Fotka k příspěvku teď jsem došel z práce a i přezto že je akva zhaslé jsem si všiml že se ten útvar dost zvětšil sad
omluvte kvalitu - foceno jen pomocí blesku (zhasnuté akva)
Celkem mě tam mate ten červený flek. Že by to bylo jen poranění třeba o břidlici? Taky jsem si všiml, že někdy je to úplně jakoby kulaté, a někdy je to zase jaksi členité.
Fakt su z toho mimo.Moc nerad bych o ni přišel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 12:56 Zephyr Re: Zdenek.a
www.youtube.com/…

už se povedlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 23:34 Zdenek.a Re: Zephyr
35 cm? Tak to už je pěkný macek...a ty "chmíříčka" mohou být kousky nádoru, který nekrotizuje (odumírá). Pokud nechceš řezat, tak se obrať na veterináře...Z fotek se u těchto onemocnění diagnóza stanovuje obtížně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 20:09 Zephyr Re: Zdenek.e
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku sám mu (jí) to řezat bych si netroufl ani náhodou no
už jen proto, že když se naštve, tak by mě mohla zranit.Nedokážu si představit 35 cm velkou rybu položenou na stole a že bych jí něco odřezával coze coze
jinak jsem pořídil pár dalších fotek a taky video.Něco jí tam z toho plápolá.Jako by nějaké bílé cancourky. Tak nevím co si o tom myslet.Doufám že mi neumře ne
tady je detail těch chmíříček.Dost blbě se to fotilo a taky to tak dopadlo :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 17:16 Zdenek.a Re: Zephyr
Jak je ten útvar velký? Mohl by to být melanom, nádor z pigmentových buněk (nebo maligní melanosarkom), ale problematika nádorových onemocnění je velmi složitá a bez drahého histologického vyšetření nádorové tkáně je určení přesné diagnózy téměř nemožné. Pokud se nechceš obrátit přímo na veterináře, tak se můžeš pokusit útvar šetrně odstranit skalpelem nebo žiletkou, poté zdezinfikovat a rybu dát do karantény. Ale bez bližšího vyšetření je diagnóza i léčba opravdu složitá. Navíc je umístění útvaru na problematickém místě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 16:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Zephyr
Zkus se na akvarko.cz v diskuzi obrátit na catfish...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 15:32 Zephyr Re: Štěpán
Fotka k příspěvku je to divné.Myslím že se mu to začíná dělat i za fousem :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 13:52 Štěpán Re: Zephyr
Problém není v tom, že to nevidíme, problém je v tom, že nevíme, co to je. Raději kontaktuj nějakého odborníka na rybí nemoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 13:38 Zephyr – Clarias batrachus - Keříčkovec žabí - nádor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc.Všiml jsem si že moje samice Clarias batrachus má nad levým okem dost znatelný hrbol tmavé barvy.Může mi někdo poradit co by to mohlo být?Je to vážné?Díky za odpovědi a pomoc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:18 Muž [] Re: Xara
Vyhledej si na netu něco o ztučnění jater u ryb a co je toho příčina.Pravděpodobnost úspěšné léčby je nejspíš malá.Tedy co se jater a nádorů na nich týká.Může jít samozřejmě i ojinou věc.Bez opravdové kontroly nějakého specializovaného odborníka na rybí nemoci se špatně určuje diagnóza. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:04 Xara – nádor?
Fotka k příspěvku Ahoj,všechny moc prosím o radu!!Dneska sem si při krmení všimla,že jedna z mejch závojnatek má strašně vyboulený břicho na levou stranu!(viz foto,snad se mi to povedlo nahrát) Nevim co to může bejt,vypadá to jako nádor,nebo vřed..?Zatim se chová naprosto normálně,ale asi už jí to roste dýl.Mam všechny závojnatky dost tlustý,ale žádná nenarostla do tak gigantickejch rozměrů!!Nevíte co to může bejt a jestli se to dá léčit?Díky všem!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 18:53 Sid Re: Zuzana
Bez záruky!
Podívejte se na příznaky napadení bičíkovci (Hexamita, Spironucleus), např. zde: www.akvarijni.cz/…
nebo zde:
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 17:17 sergej Re: Zuzana
Jo, to sem měl taky. Takový jakoby malý až bílý nádůrky. Měl jsem naprosto čisté akva, 8 neonek (mix s červenejma).Ty neonky červený bvyly v pohodě. Na těch obecných se tohle občas objevilo, nic to nedělalo a u některejch to po pár měsících zmizelo. Nikdy jsem nezjistil, co to je. moje napadená tak jako otvírala furt tlamu - jakoby štěkala a byla nevrlá k ostatním. Bohužel asi 3 kusy musely podstoupit zkoušku wc tobogánem, po tom, co zemřeli. Lituji tvých neonek předem, jiné ryby to nenapadá, nemusíš mít strach. Být tebou se zbavím všech nakažených neonek .týden dva počkám a koupim nový. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 16:53 tereza Re: Zuzana
Neporadim ti, co to je, co ti ale poradim je abys ji okmazite dala od ostatnich. podle me to bude nejakej parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 16:50 Zuzana – Bouličky na neonce
Na neonce jsem objevila bulku cca 2mm v průměru,teď jich má už víc.Vypadá asymetricky-pohled ze předu-,na 2 bulkách je bílá skvrnka.Chová se normálně,žere,žádné jiné rybky to nemají.Máte prosím,někdo radu,co to je?Dík.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7624-boule-na-tele-ryby?od=101