Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boule na těle ryby

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Boule na těle ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 14:43 Muž vlka [3453] Re: Adriana
Nerozpakovat se a hned pryč. Ušetřiš si spoustu času, peněz a zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 01:50 Adriana Re: Pavel
Boule: Muzu vedet, jak jste to resil? Mam to same u jedne black molly, jen o 2 mesice pozdeji. Rada bych vedela, zda rovnou utratit nebo jde o nador.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 22:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zeva
Neřeš jednu tetru. Radili ti dobře. Utratit a co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2019 19:44 Muž vlka [3453] Re: zeva
Sice to není gupka ale v takovém případě jsem nekompromisní a rybičku utratím. Na léčení je potřeba zvlášť nádrž, zkušenosti, trpělivost a notnou dávku štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 19:11 zeva – výrůstek na bříšku
Fotka k příspěvku Prosím zkušenější chovatele o radu. Rybička měla kulaté bříško, cca před dvěma dny se jí tam vytvořil zvláštní útvar. Původně jsem myslela, že bude mít mladé, ale dostala jsem dnes radu, rybičku utratit. Nevíte někdo co to vyboulení způsobilo, jsou ostatní ryby ohrožené? Nedá se ryba zachránit?
Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 19:38 R Muž ctibum [6922] Re: Pavel
Už krmení jen jedním krmením je předpokladem pro blamáž. No a to prostředí... Tam hledej příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 18:58 Pavel Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdá s, že mi jedna zpráva spadla, tak zkusím znovu.
S pravdou nemám problém, ale spíše s pamětí. Řekl bych že ty nemocné rybky i ty umělé rostliny mám tak 1,5 roku. Celé akvarium tak 10 let. Jedná se o 100 l. Jednou za 2 týdny měním cca 1/4 vody. Zatím mi uhynula vždy jen tak jedna, dvě rybky na nějakou plíseň jednou za rok a odchoval jsem stovky Ancistrusů, Mečovek a jiných, takže se mi jeví, že prostředí není vyloženě špatné, i když ty přestárlé vločky co jsem jim dával mi vrtají hlavou. Krmím je jen sušeným krmivem, jen jednou, někdy před rokem, jsem jim dal patentky, kvůli těm žabkám.
Přikládám foto akvaria.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:14 R Muž ctibum [6922] Re: Pavel
Souhlasím s kolegou. Jelikož ty "rostliny" vypadají umělohmotně, budou nejspíš boule jen následek něčeho nedobrého v nádrži. Takže prezentace by byla vhodná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2018 13:18 R Muž afc1886 [14694] Re: Pavel
Zaregistruj se a založ prezentaci akvária, ale aspoň tu rybu z té první fotky bych hned utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 13:05 Pavel – Boule na těle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
mám podobný problém. Cca 3 rybky mají na těle, či spíše, pod kůží, podivné boule. Trvá to už pár týdnů a nedaří se mi to odstranit. Ostatní to od nich nechytli. Mají to dvě balonové Molly. Prosím o radu. Děkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 21:08 Muž LS [30] – Boule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.
Parmička černopruhá -stáří cca 5 let má na sobě dvě boule - jednu u hřbetní ploutve, druhou na boku.
Předem děkuji za určení nemoci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 13:36 R Muž Anthrax [4786] Re: Fabi
Ahoj, to chce tvoji registraci a vytvořiř zde prezentaci s maximem údajů a fotkou nádrže. Takhle to je jak věštění. Jak je ryba stará? Jak je v nádrži dlouho? Jak je stará nádrž? Kolik tam je stupňů? Je ta nádrž zakrytá? Čím a jak často krmíš? Kdo krom žáby a betty tvoří osádku? Jakou používáš vodu? O kolika litrové nádrži se bavíme? Jak často a jak probíhá údržba? Vzhledem k tomu jak tam máš všechno čisťounké, tak tady v tomhle bude asi zakopaný pudl. Dále je dobré vědět co tam je za filtr. Jak probíhá jeho údržba? Jak jsou na tom rostliny? Nějaké další priznaky (chování, chuť k jídlu, apatie)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 12:09 Fabi – Boule na boku Beťáka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj..mohu se zeptat mymu Betakovi se na boku udelalo toto , takova boulicka -viz foto. Akvarko je cisteno pravidelne, mam vzduchovani i topne telisko..ostatni ryby v akvariu jsou v poradku..poradite nekdo co by to mohlo byt popr. co s tim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2018 13:39 Muž Kubaa [718] Re: Grace
Ani mrtvá ryba nepatří do záchodu kvůli šíření infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 13:32 Grace Re: Anthrax, Cyklohentán
Vzhledem k tomu, že se pohřbívají pouze mrtví, tak nechápu co vyšilujete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 21:28 R Muž Anthrax [4786] Re: Grace
Ani mrtvé ryby by se neměly splachovat do záchoda, natož živé. Jestli je ta ryba jinak normální, tak proč ji probůh utrácet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2018 21:24 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Grace
Záchodový nie! Čo tá ryba asi po spláchnutí prežíva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 21:20 Grace Re: Cyklohentan
Tak díky... Kdyžtak jí vystrojím záchodový pohřeb s veškerou pompou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 19:53 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Grace
To by dávalo zmysel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 19:51 Grace Re: Cyklohentan
+- 4 roky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 19:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Grace
Možno nádor? Aká je stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 15:00 Grace – Perlovka červená-boule na hřebetě(levá strana)
Fotka k příspěvku Ahoj, u mojí rybky jsem objevila před několika dny tuto bouli. Nevíte někdo co to je? Rybka se chová normálně, není agresivní a jí normálně...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 07:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tereza
Co děláte s pihami na svém těle? Dokud se nezvrhnou v progresívní bujení, tak nic. Obávám se, že lidské léčení není v možnostech většiny akvaristů... dokonce zatím není jisté, s jakým výsledkem by proběhlo. Výzkumy se provádí na berlínských i černých mečovkách i blackmolách, u nichž k takovému bujení dochází .... řekl bych, že ta vaše se s nějakou varietou z výše zmíněných asi potkala při formování své genetické výbavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 06:01 Tereza Re: LiborSprysl
A co se s tím dá dělat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tereza
Ty fotky jsou dost hrozné pro určení, ale připadá mi to jako buněčný shluk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 05:35 Tereza – Modrý výrůstek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím včera večer jsem si u manžela v akváriu všimla že u jednoho samce mečovky okolo hřbetní ploutve mu vyrostl podivný výčnělek tvořeny jakoby shlukem několika budulínek které jsou zbarvený do modra chtěla bych se zeptat co to je? A jak ho popřípadě vyléčit jestli to půjde děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 19:51 R Muž romant [27987] Re: Jan2000
Zkusit tu vodoléčbu se solí. Kvůli jednomu pancéřníčkovi nemá cenu rozhazovat biologickou rovnováhu akvária, tedy v případě že by se muselo použít odpovídající antibakteriální léčivo, toliko moje rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 19:43 Jan2000 Re: romant
Co byste mi tedy doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2017 15:44 R Muž romant [27987] Re: Jan2000
Ano, jiný názor budu mít a to že se jedná už o další stádium, tedy o přítomnost bakterií na což si myslím že vodoléčba a zasolení už nezabere, nicméně zkusit to samozřejmě doporučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 14:23 Jan2000 Re: JoKa
Mohlo by i kdyz nwm kde by k tomu přišel kameny co tam mám maj hladke hrany a o kořen asi ne. hmm Uvidíme jestli má někdo ještě jiný názor. Zatim zkusim tu sůl tim nic nezazim. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 22:44 JoKa Re: Jan2000
Podle mě poranění, když rejdil ve dně, to lehce zaplísnilo... Vyměnit vodu a lehce zasolit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 21:59 Jan2000 – Boule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravým.
Jedné mé rybce se udělala nějaká boule která měla ze začátku stejnou barvu jako tělo. Oko vylezlo až teď. Napadá mě vnitřní parazit nebo nádor. Co to tedy je? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 16:42 ... – Tetra fantomová
Fotka k příspěvku Zdravím, neporadil by mě někdo co má Tetra fantomová na ocase? Stejný druh "poranění" jsem našel i na druhém kuse. Připadá mě to, jako nějaká odřenina s mírným otokem. Ryba není nijak apatická, žere a je čilá stejně jako zbytek hejna. k nějakým bojům nedochází - zbytek osádky 2x parmička siamská, 2x čichavec perleťoví a 7xaxelrodia risei + 8ks tetry fantomová.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 22:09 R Muž romant [27987] Re: Nikyyssek3
Fishtamin, jenom neaplikuji přímo do vody, ale přímo na krmení, tedy před zkrmením několik kapek a to potom zkrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 22:06 Nikyyssek3
Mate nejake tipy na dobre vytaminy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 10:36 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Nikyyssek3
Místo vodiček zainvestujte do vitamínů a krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 10:28 Nikyyssek3 Re: JoKa
Nemam, proto se radeji ptam, nez koupim nejakou blbost zase...dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 09:59 JoKa Re: Nikyyssek3
O tom se vedou sáhodlouhé debaty. A názory se rozcházejí.
Podle mě úplně zbytečné. Muj názor...
Pokud už máš, použít můžeš, ale nekupoval bych to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 09:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikyyssek3
To záleží na tom, co od té chemie čekáte .. zaprvé. No a za druhé, chcete-li podporovat svého obchodníka, lijte jako o život, bude vás mít rád a nijak tyto preparáty neškodí... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 09:52 Nikyyssek3 Re: JoKa
Moc dekuju, jeste se zeptam, sera aquatan a sera nitrivec ano nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 09:10 JoKa Re: Nikyyssek3
Přesně tak. Máš-li vitamíny a uhlí, můžeš použít. Vyměnit půlku hned a pak 1/3 obden po dobu týdne... To by mělo stačit. Kdyby něco, tak se ozvi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 08:55 Nikyyssek3 Re: JoKa
Muzu se tedy zeptat, jestli mam postupovat nasledovne...vymenit 1/2vody, aktivni uhli, vytaminy rybam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2017 07:03 JoKa Re: Nikyyssek3
Všeobecně pozor na léčiva v akvu, kde jsou krunýřovci... Ne všechny jsou dobře snášeny, obzvláště ty širokospektrální. Zkušenosti se Serou mám hrozné, odpalují játra vcelku spolehlivě... Tady fakt stačí měnit vodu častěji a lehoučké zasolení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 06:14 R Muž romant [27987] Re: Nikyyssek3
Ano, na tyhle "prkotiny" obvykle zabere ona prostá vodoléčba, tedy snaha o vylepšení prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 00:09 Nikyyssek3 Re: JoKa
Ja akvarko zdedila, nevim o akvaristice nic, proto jsem duverovala nekomu, kdo v tom dela....asi spatne, krunyrovce mame dva...takze co nejdriv vymenit vodu, jak tak vidim Vasi reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 23:44 JoKa Re: Nikyyssek3
Výborně, širokospektrální léčivo na něco, o čem nemáš ani potuchy, co je...! Možná i prodavačka dostane provizi, že prodala...

Snad tam nemáš krunýřovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 23:29 Nikyyssek3 Re: JoKa
Slecna v obchode mi doporucila omnipur, pry je to zaroven prevence, je to nase prvni akvarko, tak jsem to pouzila, uvidim, doufam, ze jim spis neublizim... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 23:08 JoKa Re: Nikyyssek3
Mě to přijde spíš jako nějaké drobné poranění, které možná lehce zaplísnilo... Nic dramatického nevidím...

Maximálně bych lehce zasolil, ale počkej na další názor, možná se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 22:48 Nikyyssek3 – Co to muze byt?
Fotka k příspěvku Zdravim, muzete mi nekdo poradit, dnes jsem objevila na tetre cerne tuto bulku na puse, nikde jinde na tele to nema jen tuhle...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.12.2016 12:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: cezarmilan
-Co je to absces? , tak to bych asi zřejmě měl vědět, na fakultě v 1 ročníku se to probíralo po teoretické stránce a po té praktické, to již mám řadu let, nejen u ryb ale i u ostatních druhů zvířat.
-Zda poznám projevy abscesu? , ano, pokud jde u ryby o akutní průběh, tak tam rozpoznávací znak v mnohých případech není, ryby umírají řádově v průběhu 2-4dnů, v případě chronického průběhu je to především nechutenství, žádný příjem potravy, nekoordinovaný pohyb, apatie, ryba je prostě malátná, atd. , zde je inkubační doba zhruba do 14 dnů.
-pokud to porovnáte s dotazem tazatele, tak zjistíte značný nepoměr v souvislostech projevů
-víceméně je dobré ,že jste se ve vašem případě zmínil o skutečnosti, od které jste to odvozoval
-tady musím upozornit na aspekt posouzení nemoci u studenovodní ryby v jezírku, tedy z prostředí zcela odlišného -od toho lze i v řadě případů rozlišit druh nemoci a příčinu
-po celou dobu naší diskuse máte zřejmě na mysli tzv. furunkly -kráterovité vředy, v těchto případech se ovšem objevují zároven krváceniny jak v oku samotném, tak i na ploutvích, dále se na svalové tkáni a v okolí abscesu, se většinou vytvoří kruhovitý načernalý specifický útvar.
- toto však nelze spojovat s tímto případem ,neboť popis a průběh tomu neodpovídá,

-Nuž ako vravíte a liečba? , tady si nejsem jist, na jakou léčbu se ptáte.

-Možná by bylo vhodné,z hlediska posouzení, kdyby jste vložil foto abscesu u vašich ryb, o kterém mluvíte,
tedy v případě pokud to bylo dokumentováno.
;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7624-boule-na-tele-ryby