Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba jezírka

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Stavba jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:41 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Fotky raději posílej... ať se máme na co koukat.
Už jsem si vzpomněl na to, co mi ten tvar připomíná. Je to skoro 100% tvar mojí mycí houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:29 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Konečně někdo, kdo se mnou souhlasí :-) . Mě se líbí trochu členitý břeh, osázím to..., uvidíte až to dodělám, že to bude super palec
Ještě poslední otázka: Můžu nakombinovat písek-koberec(na dně)-geotextilie(gramáž 400g/m2)-rybniční folie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:22 Usine Re: DonJuanKarlos
Záhyby budeš mít stejně, protože dno nebude rovné a stejně hluboké. Dneska bych to své jezírko taky udělal šišatý je to totiž přirozenější a lépe to vypadá, než čtverec nebo obdélník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 20:38 Muž DonJuanKarlos [30] Re: F
Trochu jsem to upravil :-) Už Vas nebudu nervovat fotkami ze stavby :-D Pošlu až hotový výtvor, ke konci prázdnin. Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 20:16 0 Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Když Ti tedy Vaclav radí , tak se podívej na to jeho jezírko - taky žádný atypický tvar. Dnes lituju , že jsem nenafotil menší přirozená jezírka v minulosti viděná - třeba v Rusku a Kazachstánu.

snímek: stepní 'jezírko' z roztátého sněhu v Kazachstáně , začátek května roku 1991 ; byla tam spousta žábronožek. Přefoceno z klasické fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 13:47 Muž DonJuanKarlos [30] Re: frmol
Do hloubky by to mohlo docela jít, protože máme jílovitou půdu a docela drží tvar, teda do doby než zaprší :-D smich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:51 Muž frmol [14] Re: DonJuanKarlos
kdyz chces napr 6 m dlouhe/siroke jezirko musis vykopat na kazde strane plus 0.5m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
No dobře, ten tvar ještě poupravím. Nejdřív, ale odvozím ten trávník z celé plochy a pak se uvidí. Možná ten tvar trochu zkresluje fotka.
Na tu hloubku si dám pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:02 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Ten tvar je opravdu nepřirozený. Navíc nechápu, když je to taková podivná prohnutina, proč tam je část rovná.

Ještě je dobré rozměry a hloubku jezírka pojmout trochu velkoryse, nebýt zbytečně skromný. On si člověk na začátku řekne metr hluboké, a nakonec tam bude sotva 60-70 cm vody. To je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 10:18 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Fotka k příspěvku Váááclave diky :-D alespoň něco jsem neudělal úplně špatně hop
Aktuální stav: Je hrooozný vedro :-) Do těď jsem odstranil tak 60% trávníku.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:26 Usine Re: DonJuanKarlos
Záhyby budeš mít stejně, klidně to nech tak jak to máš na rovných březích není nic hezkého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: 0
Re F: Takže říkáte, co nejmíň záhybů? To nebude problém, prostě ty výstupky zarovnám.
Re Štěpán: Ano četl, jak na internetu tak i normální knížku. Chtěl jsem si trochu pohrát s břehem, ale jak F psal asi to není nejlepší :-)
Re frmol: určitě máš pravdu, asi ještě investuju do tý geotextilie ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 01:58 0 Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Ten tvar jsi nezvolil správně , pro položení fo'lie bez mnoha rušivých záhybů a deformací i přirozenější vzhled je lepší ovál. Nemusíš na má slova brát ohled , asponˇ se přesvědčíš o skutečnostech sám . Akorát nikomu nepřeji po té vynaložené dřině a finančních výdajích následný pocit zklamání. Nakresli si tvary na papír , vybarvi modře a porovnej co oku 'lahodí' a vyzkoušej co podkladový materiál i samotná fo'lie snese. ahoj

Snímek: Moje jezírko v podvečer (20,30h) , foceno 1.7.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 21:43 Muž frmol [14] Re: DonJuanKarlos
na vstupu na materialu se nema setrit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 20:56 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Done Juane, můžu se zeptat - četl jsi o zakládání jezírek nějakou knihu nebo aspoň článek?

Ten tvar je takový zajímavý - má něco představovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 20:46 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
dneska sem byl v baumaxu, byla taková strašně tlustá, jako nějaká deka :-)
www.levnestavebniny.cz/… - ty ceny jdou palec, navíc vipadá uplně jinak než co jsem viděl zkusím se po ní poohlédnout

šlo by to nakombinovat s pískem? Myslím třeba geotextílie v hloubkách větších jak 40 cm a v mělkých místech písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 20:38 Usine Re: DonJuanKarlos
Nevím kde jsi to sebral. První položka v goglu www.levnestavebniny.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 19:52 Muž DonJuanKarlos [30] Re: frmol
Fotka k příspěvku Pro dnešek už nekopu :-D
Tady je aktuální foto, práce cca 3 hod. (kvalita nic moc, foceno PDAčkem)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 19:06 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Jenže tak geotextilie stojí stejně jak ta folie tone Viděl jsem jí 79Kč/m2 .
tady to dělali jen s pískem: bohous.dkm.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 18:33 Muž frmol [14] Re: DonJuanKarlos
vaclav ma pravdu -skoro jako vzdy ;-)
kup geotextilii, je prizpusobiva terenu, neni draha. pod nej samozrejme 5-10cm pisku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 18:16 Usine Re: DonJuanKarlos
Koberec tam nedávej i když nevypadá tak shnije. Dává se tam geotextilie.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 18:03 Muž DonJuanKarlos [30] – Stavba jezírka
Taky mě postihla jezírková mánie a rozhodl jsem se jezírko postavit. Rozměry jsou (budou :-D ) 6m *4m * 1m (nejlubší místo).
Mám koupenou folii, tloušťka je jen 0,5 mm a chci se zeptat, jestli jde jako podklad použít koberec, který seříznu podle rozměrů? Mám připravených ještě asi 7 koleček písku. Co se dá ještě použít na podklad?
Budu kopat do večera a potom hodím foto :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4860x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7504-stavba-jezirka?od=101