Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba jezírka

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stavba jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 13:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: paulo
Dobrý nápad! palec Letos jsem hydroponické jahody prubnul a pude to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2020 12:44 Muž paulo [58] Re: Sid
Jenomže já jsem nad tím začal přemýšlet, hned vedle je skleník a akvaponicke nebo hydroponické jahody mám v hlavě delší dobu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 11:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: paulo
Vždyť vám nenutím akvaponii. :-)
Psal jste, že přemýšlíte o filtru, pak o tom, že to bude asi externí filtr s biomolitanem a pemzou.
Snažil jsem se vás jen navést na možný styl DYI filtru pro to vaše jezírko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2020 21:26 Muž paulo [58] Re: Sid
Díky za odpověď, na yt jsem se samo sebou díval. Nicméně akvaponii nevím jak bych provozoval s krevetami. Koi by už něco vytvořili ale toto. Říkám si jestli to není zbytečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 09:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: paulo
Zkuste prohledat net, najdete zde určitě nějako inspiraci.
Na první dobrou třeba toto:
www.youtube.com/…
Je to sice "jen" akvaponie, ale jak udělat účinný filtr zde uvidíte.
Ostatně - taková akvaponie, to taky nemusí být úplně od věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 23:23 Muž paulo [58] Re: paulo
Odpovím si sám, nikde jsem to moc neviděl, ale zkusím to. Dno bude drcená láva, a filtr externí s biomolitanem a pemzou. Tak uvidíme. Kdyby byla nějaká věcná. Budu ta ní rád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2020 11:26 Muž paulo [58] – Stavba jezírka
Zdravím vás, chtěl bych si v dohledné době na zahradě usadit malé plastové jezírko o objemu 250l jako zdroj živé potravy do akvária a možná jako letní sídlo pro neocaridiny. Jen přemýšlím o filtru a napadla mě taková věc, že bych udělal na dně sání do filtru, výstup přes přepad. Na dně by byla drcená pemza jako predfiltr. Je to blbost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.12.2018 07:34 Muž Yirka [9118] – Hezký blog
Čtivě napsaný blog o stavbě jezírka s fotografiemi z prúběhu budování.
janahrubesova.blog.idnes.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2018 19:10 R Muž afc1886 [14655] Re: petys789
Moc nechápu ten dotaz. Jedná se o tento skleník? tatogroup.com/…
Jestli ano, tak rozměry jsou 40x24x32cm , vždyť zase tak malá ta zahrádka nemůže být, aby nešel ten skleník postavit jinde. Nebo je tam jiný důvod, proč chceš ten skleník hned vedle jezírka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 18:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petys789
Pokud vám nepoteče (neprosákne) voda při zalévání do jezírka tak klidně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 17:42 petys789 – Jezírko vs miniskleník
Zdravíčko, snad mi někdo poradí: Máme malou zahradu a já potřebuju vedle sebe postavit jezírko taky tento miniskleník:
tatogroup.com/…
Může být jezírko a miniskleník vedle sebe? Nevadí to něčemu? například při hnojení apod? Díky za radu.PetrS

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 08:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Milan
Nejdříve bych se snažil odčerpat co nejvíce vody zpod fólie, pak ji usadil a napouštěl. Jinak to bude vypadat divně a v napuštěném jezírku se s fólií nedá manipulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 07:47 Muž motýlek [275] Re: Milan
Fotka k příspěvku Ještě si dovolím nabídnout nějaké karasky z vlastního chovu gratis do začátku ... Tedy pokud máš zájem a bydlíš někde v prostoru Brezova pod Bradlom až Malacky ... Tam pravidelně jezdím ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 23:29 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan
Udělej si prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 22:31 Milan Jazierko a spodna voda
Ďakujem za všetky názory a rady. Dnes som do takéhoto jazierka povkladal niekoľko desiatok väčších kameňov a zdá sa, že aspoň v tých miestach fólia klesla. Obávam sa, že nie na správne miesto (tak ako tu niekto písal). Na pohľad sa to zmenilo z "jednej veľkej potopenej lopty" na niekoľko malých. Už cca 7 hodín napúšťam a podľa toho že dlhší čas sa hladina nezdvíhala usudzujem že vrchný tlak pretláčal spodný.
Už je veľmi vysoký dátum a tak to už pravdepodobne bude musieť takto napustené vydržať do jari, možno až do leta a ak napustenie problém so spodnou vodou nevyrieši (spodný tlak bude tak významný že bude stále fóliu deformovať) budem musieť zapracovať do dna šachtu na trvalé odčerpávanie spodnej vody (podľa vašich rád). Každopádne budem naďalej vďačný za každú radu v tejto oblasti. Výsledky mojich postupov sem budem postupne písať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:21 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
Ale ten tlak spodní vody se mění v čase ... co bylo včera dnes už není ;-)
Ta fólie bude nejspíše "plavat" v závislosti na měnícím se tlaku ... ale detaily už si nepamatuji - zkoušku z meliorací jsem dělal někdy před 43-mi roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: motýlek
To by pak nepotřeboval folii a jezírko by přetékalo. Vždycky tam bude nějaká spodní voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 14:41 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
To si nejsem tak jist? Tlak spodní vody může být vyšší než vody nad fólií ... zeptat se nějakého odborníka na tlak v kapalinách u meliorací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 13:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Milan
Oválné kameny by mohly ukotvit fólii aby nedošlo k jejímu posunu, ale primárně bych se postaral o odsátí vody pod fólií. Současně bych hlídal aby si fólie sedla správně. Ještě mě napadlo, vsunout pod tu fólii nějaké malé čerpadlo, které by, napojeno na hadici, mohlo tu vodu odsávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 13:19 Milan Re: vaaclav
Ďakujem aj za túto radu. Idem vyskúšať. Ak to pomôže tak Pozývam na pivo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 13:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan
Jezírko napust do plna tlak vodního sloupce spodní vodu vytlačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 12:01 Milan Re: Pepan
Ďakujem za radu. Toho som sa najviac obával. Dávať kamene do takéhoto stavu asi nepomôže. Alebo myslíte, že by som to mohol skúsiť? Je nejaká šanca, že by to pomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 07:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Milan
V téhle fázi je to trošku problém. Kdysi se mi taky něco podobného přihodilo. Naštěstí bylo jezírko ve svahu, tak jsem pod fólii dal jeden konec dlouhé tenké hadičky a vodu pod fólií do ní natáhl a nechal vytékat samospádem. Pokud je to v rovině a jezírko není úplně napuštěné, tak jedině vykopat vedle jezírka díru, která je hlubší než samotné jezírko a vodu, která do ní prosakuje, odčerpávat, dokud voda pod fólií nezmizí. Až bude jezírko plně napuštěno, ten problém už se neobjeví, protože hmotnost vody v jezírku zabrání nadzvedávání fólie spodní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 07:30 Milan – Jazierko a spodna voda
Dobrý deň.
Postavil som na záhrade jazierko (vykopal som jamu, vytvaroval a vyspadoval brehy, vystlal geotextiliou a vyložil fóliou) a než som ho stihol celkom naplniť nadvihla mi dno spodná voda. Viete mi prosím vas poradiť ako tento stav napraviť a ako sa tomu do budúcna vyhnúť? Ďakujem. Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 21:29 0 Re: xyzo
V tom případě je to pro ten leknín nejhorší umístění. Celé to vytvarování bych udělal znovu a jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:57 xyzo Re: vaaclav
samozrejme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 18:54 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xyzo
Předpokládám že ta díra je na leknín takže u mě dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:51 xyzo Re: 0
o to ide aby bola voda studena a neprehrievala sa nie? a kolobeh bude robit cerpadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:31 0 Re: xyzo
To je pěkně blbě udělané. V té jámě bude stagnující studená a smradlavá voda bez kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 17:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
Ale lépe se bude obsluhovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 17:34 xyzo Re: LiborSprysl
uz som skresal tie hrany...este mozem viac...bordel bude tak či tak a nak je aspon na jednom mieste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
Ta hranatá jáma je naprd, tam se bude jen hromadit bordel. Já bych ji zaoblil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 13:34 xyzo – vylepšenie
Fotka k příspěvku zdravim tak som to buduce jazierko trošku lepšie vytvaroval a trochu prehlbil, steny som vyhladil ílom a pieskom cize by to malo byt pripravené viac menej...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 20:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: xyzo
Fotka k příspěvku tvar je fajn, jen udělej postupný přechod mezi hloubkami, zruš ty přepážky. A ten hluboký střed udělej větší, ideálně takhle 1- sklon kvůli mrazu, 2 - mělčina cca 50cm hloubka, 3 - hluboká hloubka, 4 - bažina (do cca 10cm hloubky), 5 - filtr. Takhle to mám v plánu já - jezírko cca 70m3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 13:29 xyzo Re: vaaclav
menej hlbok kvoli mensiemu poctu zahybov folie? a ako upravit ten tvar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 12:04 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xyzo
Je dobré mít jen tři hloubky. Nejhlubší na leknín a přezimování ryb (tu část bych asi zvětšil) potom tu pro většinu rostlin já jí říkám gumačková protože v ní v nich chodím, poslední je mělčina nebo bažina. Na folii to není zrovna dobrý tvar pokud to chceš z betonu tak šikmé stěny a nějaký kořen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: xyzo
Bod jedna, je vidět, že pán už něco postavil smich a já přidám. Z hlediska údržby je tahle tvarová vyfikundace úplný nesmysl. Kapsy ano, ale tak aby se dalo také jezírko udržovat udržovat! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2015 23:45 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: xyzo
pokud bude mráz, tak ti to roztrhá, je třeba udělat jiný sklon stěn. Mají mít max 45°, do hloubky půl metru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 23:11 xyzo Re: KarlosS
v najhlbšom mieste to má 110 cm...mozem trosku pridat este...dik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 20:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: xyzo
v nejhlubším místě by to mělo mít alespoň metr, kvůli přezimování ryb. Radši přidej, na dně se nějaká vrstva usadí. Jinak pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 19:26 xyzo – stavba jazierka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim zacal som s vykopom jazierka a chcem vediet nazor skusenejsich ci je to v pohode resp. ako to este vylepsit...dikyy ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 14:55 Muž sasula [274] Re: kmara
fyzika - kazdym metrem te hadice se tlak bude snizovat, tim vic cim bude hadice tenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 14:48 Muž kmara [10] - CichlidyRe: DrChila
Ještě bych se chtěl zeptat na tu fontánu. KDybych místo toho ostřikovače tam dal hadici a natáhl ji na druhej konec jezírka. Bude to mít takový tlak, aby ta voda proudila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 22:36 Muž DrChila [243] Re: kmara
no za přímího slunce to pojede víc než udávaj. ten průtok.. ale zase v opačném případě hodně stínu to pojede neprakticky pomalu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 22:03 Muž kmara [10] - CichlidyRe: DrChila
No já jsem se chtěl spíš zeptat, jestli je ta fontána účinná. Ten panel má jen asi 11x11cm, tak nevím jak se to bude nabíjet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 21:46 Muž DrChila [243] Re: kmara
no to je jen na tobě mi za tebe rozhodovat nemůžem co se ti tam bude líbit:) ale vodou to chce trošku hejbat tohle to umí docela dobře. a technicky ty počáteční nároky se ti časem vrátí pokud ti to nikdo nešlohne.
Ale jak píše sasula hodně kytek znamená čistou vodu je totak i v akvariu sežere to živiny řasám a netvoří se nebo se zpomalý tvoření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 21:35 Muž kmara [10] - CichlidyRe: DrChila
Díval sem se na něco takového. Má s tím někdo zkušenost?
aukro.cz/…
aukro.cz/…
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 21:35 Muž sasula [274] Re: kmara
hodne kytek malo ryb, a nemusis mit ani techniku... proste velkoplosny korenovy filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 21:29 Muž DrChila [243] Re: kmara
tak to záleží na to jak na ní moc svítí na osazení rostlinstvem a tak. na tuhle otázku se zas tak moc dobře neodpoví... nebo stačí zajistit stálý přísun vody. napojit na potůček či tak něco.. nebo existuje solární čerpadlo na vodu.. tak tím tu vodu aspoň honit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 20:43 Muž kmara [10] - CichlidyRe: DrChila
Díky, ještě bych potřeboval poradit. Když nepoužiju žádnou techniku nebude voda moc zelená?
Elektřinu zapínám na chatě jen když tam jsem, takže nevím jak to udělat..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4860x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7504