Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublina na předním skle

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bublina na předním skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:43 Muž TomášB [12] Re: oldkiwinka
rybicky.net/nadrz/2789/0.jpg není to ta tečka na pravo od neonek? ta bílá na listu rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:35 Muž Yirka [9126] Re: oldkiwinka
Vyfotit to nejde, je to mikroskopické, velikost cca 0,1-0,2mm - (jako když zakládáš AQ a naliješ tam první vodu, tak máš na skle tisíce drobných bublinek, které se později zvětší a zmizí). Tato nezmizí a pokud o ní víš, vidíš ji - jako bublinku ve skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 20:26 oldkiwinka Re: Naďa
jak vůbec takovéto bublinky mohou vypadat? Nikdy jsem se s tím dosud nesetkala. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Naďa
Všimnout si, že mám na předním skle bublinu, a moc akva vyměnit, neváhal bych. No, tak bych znova založil akva, aspoň bych trošku změnil dekoraci ano . Prostě by mě vadilo, že bych si jí vždy všiml, takové věci pozornost oka přitahují. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 19:46 marsz Re: Paul Ramon
Cože? Češi? Mentalita? Nevím. Bubliny ve skle mi moc normální nepřipadají. To, že dneska je šmejd všude, mě vůbec nezajímá. To akvárko sice bude nové, ale hlavně v pořádku. Věřím, že devět z deseti sousedů pod akvaristou doporučuje výměnu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:55 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Paul Ramon
Ty mentalito.Nade jde urcite hlavne o to aby ji akva neprasklo a nevytopila sousedy.Sam mam skoro presne na prostredku ve skle malickou bublinku a mel jsem obavy aby mi to jednoho dne neruplo.Po precteni prispevku jsem se trosku uklidnil prece jen tech zhruba 400l co tam je to by byl slusnej hukot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:05 David M. Re: Dinamit
No jestli to není výmluva s tím, že se nedá udělat bez bublinek. Já mám zase potvrzeno od výrobce skel, že bublinky nemohou být, jelikož údajně časem může to sklo prasknout. Hlevně teplotními změnami, ale ty v akva asi nehrozí, já bych to určitě zkusil reklamovat. A když to neprojde, tak uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:53 Muž Paul Ramon [17] Re: marsz
Pro nás Čechy typická vlastnost - když majitel souhlasí s výměnou, i když by nemusel, tak vyměnit - mám zadarmo novou nádrž - a to se vyplatí... ne Ach jo, někdy mě ta naše česká mentalita opravdu udivuje... hmm
Pokud je to tak, jak zde říká většina, že bublinka ve stěně akvária nevadí, tak bych neměnil. Hlavně nemusíš znovuzákladat celé aqua... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:25 Žena Dinamit [68] Re: marsz
Podle mě je zase zbytečné znovuzakládat nové akvárium. Ono když se kouknu na jakékoliv sklo, tak tu minibublinku najdu téměř vždycky... A jak píše Yirka, je to v normě. Mě to jednou potvrzoval i přímo sklář, že je velmi těžké vyrobit sklo bez bublin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:15 marsz Re: Naďa
Když vedoucí souhlasí s výměnou, tak bych vyměnil. Ještě bych si předtím prohlídl pořádně to nové. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:09 Muž Yirka [9126] Re: Naďa
Taky jsem objevil mikrobublinku a ptal jsem se na to sklenáře. Sdělil mi dvě věci. Jednak, že i přes nové technologie výroby skla se mikrobublinám zcela nelze vyhnout a dokonce existuje norma kolik a jak velké bublinky mohou být při výstupní kontrole tabulí na m2. Takže na reklamaci to určitě nebylo. Dále pak, že pár mikrobublin nemá na odolnost nádrže žádný vliv a příčinou prasknutí nádrže to nebývá. A tak jsem si zvykl a bez problémů s tím u své 70cm vysoké dvoustovky žiju již třčtvrtě roku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 15:34 Muž filipsi [1295] Re: Naďa
Ahoj,
Nic. Mam bublinek nekolik (pravda, v malem). Vadi mi jen opticky, protoze uz vim kde jsou, a pak to chte nechte pritahuje pohled.
Akva je natolik predimenzovane, ze ho nejaka ta bublinka nerozhazi. Pokud vydrzelo doted, vydrzi "naveky".
A asi te to opticky taky nijak zvlast nerusi, kdyz sis ji vsimla az ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 15:19 Žena Naďa [33] – Bublina v předním skle - reklamovat?
Ahoj, mám od vánoc 112 litrové akvárko a všimla jsem si pidi bubliny v předním parabolickém skle. Dnes jsem mluvila s vedoucím v obchodě, kde jsme ho pořizovali a je ochoten jej vyměnit. Akvárko se mi po půl roce nechce zakládat znovu, ale představa 100 litrů na koberci v obýváku v šestém patře ještě míň. Mám problém s vláknitou řasou, tak ji zkusit při rekonstrukci eliminovat.
Co byste udělali na mém místě? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7378-bublina-na-prednim-skle?od=51