Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žáby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Žáby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2011 10:01 Žena Karnal [196] Re: Jarik
Žába žere drobné bezobratlé (žížaly, pavouky, mouchy, brouky...) a pulci rostlinný bordel a povlaky (na netu píšou rostliny, ale jejich bezzubá minitlamička je vhodná tak na žužlání řasy). O ryby se bát nemusíš a pulci spíš poslouží rybám jako svačinka. Žáby pravděpodobně odejdou sami, jen co snesou vajíčka. A pulců je opravdu netřeba se obávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 09:48 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Ivoš
No ale ja jich mam asi 7 v 1000L ale mate pravnu.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2011 09:42 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Jarik
Hele, ber to selsky:už jsi někdy viděl rybáře, že by se snažili vyhubit žáby na nějakém rybníku? Já tedy ne. Žáby odjakživa byly u každého rybníku a strouhy nikdy jsem neslyšel o tom, že by nějak zdecimovaly rybí osádku tím, že by vychytaly potěr anebo přenosem nemocí.Jedna žáby v jezírku paseku rozhodně nenadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 09:11 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Ivoš
ani mlady?a co treba nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 17:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Jarik
Žába v jezírku vadit nemůže a rozhodně se nemusíš bát, že by ti žáby vychytaly ryby. Ale pokud by se u jezírka objevila volavka, to už bych zpozorněl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:00 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,mám v jezírku zaby nemuzou nejak ublizit rybam?treba malejm?nebo nemuzou tam vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:07 Havel Re: lienka
Máme chalupu na potoce, kolem zahrady slepé rameno a na zahradě jezírko, takže kolem dokola žab a čolků několik druhů druhů a nestěžuju si. Když je toho málo, zahulákaj labutě, nebo volavky, co přetahujou z rybníku na rybník, nebo kačeny na potoce. A to ještě chodím courat k desetihektarovýmu rybníku, asi 300 m od chalupy.
Nestěžuju si, já tam vyrostl. Pamatuju ještě doby, kdy měli lidi místo odvodnění na zahradě strouhy a podle cet byly místo kanálů příkopy, takže žab dvojnásob. Za takový potůček v potrubí, jako je teď na vsi, kde jsem bydlel později, bych někoho...
Dneska, po asi pětatřiceti letech života ve městě se mi líbí a skvěle spí, hadejte kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 18:57 lenka
by ma zaujmalo či všetci tí čo tu písete o tom ake príjemne je počuvať kvakanie žiab ste to aj zazili. my sme mali minule leto 3 zaby v jazierku. rozhovor na terase nebol mozny. spat pri otvorenom okne? ani nahodou. tento rok ich vystriedalo asi 1000 malych zabiek. tie nerevu, tie pre zmenu pretvaraju teren pred nasimi nohami. :) vedomie ze ich prítomnosť svedčí o čistote prostredia ma vobec nenaplna blahom ked sa tu po kazdom dazdi objavi dalsia stovka. nestihame ich chytat. takze by som aj ja privitala nejaku radu ako spraviť aby nevyhladavali naš dvor. kludne ma kontaktujte vy ochranari ked si po dalsom dazdi budete chcieť prist nazbierat domov par tych milych tvorov a spríjemnit si večer pri tom nadhernom kravali čo večer robia ;)
btw. bociana mame, ten ich ma na haku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 21:37 RAP Re: kortezhugo
Žába je indikátorem kvality vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 17:09 Muž kortezhugo [983]
...podla mna je jazierko bez zaby ako akvarko bez vody :) -ja som pri jazierku mal este aj uzovku... :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 20:13 jirka4 Re: frmol
Hnědý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 11:52 Muž frmol [14] – skokan jaky ?
Fotka k příspěvku skokan skrehotavy, hnedy, zeleny nebo hnedozeleny ? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 17:41 Muž Yirka [9123] Re: nipac
Omyl, jezírko se změní v rybník. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 13:34 Muž nipac [3] Re: XMartin
Dynamit. Bacha, když to s tím dynamitem přeženete, tak žáby sice přijdou další, ale už nebudou mít na jakém jezírku kvákat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2008 08:28 kostirv Re: XMartin
Chycením žáby (kdyby tě někdo udal) bys mohl platit 50 000 :-P pokuty a já samozřejmě upozorním jednu organizaci.
Mimochodem seš hovado, tak tu žábu aspoň vypust na nějakej rybník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2008 13:26 Muž agent007 [47] Re: XMartin
Možnosti jsou
1. za proplacenou cestu a náboj jsem ochoten dojet s nádobíčkem. rozzureny :-D
2. za předpokladu, že všichni víme, že to není fér vůči žábě, jsou zde tyto náhradní řešení

A) za 280 Kč pořídit brýle a šnorchl a zajít k žábě na kafe a vše jí rozumně vysvětlit
B) pokud sedává na listu leknínu atd. rozprostřít síťku na list a čekat
C) vypustit jezírko chytit za límec a vyhodit do přírody
D) všechny předchozí možnosti vypustit, protože příjdou další žáby pokud to jezírko není alespoň ve 2. patře paneláku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:19 Muž nipac [3] Re: xmartin
To už rovnou můžu vyjít ven a plašit ptáky, že když usínám řvou mi před oknem... žáby jsou pohodlnější. Komu se to nelíbí, je citlivka :-D
A jak se řešilo to jak zabránit aby vlezli do jezírka... doporučuji dvametry vysoký elektrický ostnatý ohradník, pro jistotu půl metru do země kdyby se žáby chtěli podhrabat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2008 18:08 Žena Somali [98] Re: Kláásek
Žába normálně kváká... A lidi ve městě, kterým to vadí, jsou burani... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 14:33 Muž Yirka [9123] Re: Kláásek
Někdy může být příjemnější přírodní kvákání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.06.2008 13:27 Kláásek Re: Yirka
hele ale možná má rodinu a taky se jim to nelíbí když tam ta žába furt kváká mě by to štvalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2008 18:55 Muž Yirka [9123] Re: bucliik
Fotka k příspěvku Takové milé stvoření připravit o domov?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 15:47 Žena bucliik [99] Re: xmartin
co je legračního na tom chytit drasticky žábu za nohu a hodit ji na beton(nemyslím, že to chycení za nohu bylo až tak drastický, ale když to tak martin napsal.....)
moc nechápu kam ty žáby dáváš...na ulici na cestu? hm, dobrý místo pro žábu palec
jinak popis odchytu je akční, jako v science fiction-co kdyby náhodou plivala jed a střílela jedovatý bodliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 09:31 Muž XMartin [20] Re: XMartin
chytil jsem další žábu tedka uvidime jak to to bude zase odpoledne.. :-D rozzureny :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 06:59 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Nobody
Neměl sem na mysli čolky ty tam asi taky sou ,ale ty ještěrky jsem myslel na skalce co mám hned a jezírkem za tou zídkou jakoby odkud teče ten vodopádek tak za tou zídkou je skolka asi ještě 80cm dlouho dozadu a po celé šířce skalky tak tam mezi kamenama sídlí ještěrky ano kldně koukni na mojí prezentaci jezírka mám tam skalku i fotku letošní ještěrky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:50 Nobody Re: Lukys1
"a teĎ tam je plno ještěrek i malý letošní a 2-3skokánci mladí"

Co Tě učí ve škole?Od které doby žijí ještěrky ve vodě? coze
Možná jsi měl na mysli čolky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:49 Muž Yirka [9123] Re: XMartin
Mohli by pochopit, že když nebudou žáby, bude bzučící a štípající hmyz? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:33 lovec
tak kdo je shání si zajděte někam kde jsou spiš lesní rybníky a přineste si vajíčka pokud budou, ja sem to tak taky dělal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2008 19:47 Muž klm007 [114] Re: Turok
Každý, kdo má jezírko musí počítat s tím, že tam budou žáby. Přijde mi absurdní, že chce někdo dávat žáby z jezírka pryč. To je pak lepší mít bazén než jezírko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:47 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: DonJuanKarlos
Hmm aby ses nedivi 10cm skočí i blbá ropucha která se sotva sune po zemi a skokánek dospělej skočí na pohodu třeba 30cm do vejšky a skoro 1metr do dálky takže aby tam nelezli bys musel mít plod bez dír tak 40-50cm vysokej a to už bych je radši nechal kvákat než abych tam měl takovej nevkusnej plůtek :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2008 19:46 Muž Turok [18] Re: XMartin
tahkle rozmazlené lidi fakt nechápu....
jedna žabka.. já jich mám v jezírku snad 20 a kousek v rybnících stovku a žiju...

někteří lidé by se sebou měli začit něco dělat:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2008 19:44 Muž DonJuanKarlos [30] Re: XMartin
Zkus dát kolem jezírka nějakou ohradu, alespoň 10 cm. Takhle to dělají ochranáři aby žáby nelezly do silnice. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2008 19:42 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: XMartin
Hmm přesnej opak než já mě štve že tam žádný nemám mě to nevadí že kvákaj vždyť je to hezký loni sem tam měl asi 15 skookanů zelených a potom páreček skokanů hnědých jednou sem se kvůi nim jezírku v noci koupal :-D a letos tam byli dvě drzí ropuchy co ze mě dělali blbaa :-D jedna kvákala šel sem zaní a stichla a začla kvákat ta na druhý straně jezírka :-D ale byli tam dvě pak sem je našel ale ti skokani v zimě zemřeli místo aby šli do lesa tak zůstali v jezírku pod ledem :-( a teĎ tam je plno ještěrek i malý letošní a 2-3skokánci mladí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.06.2008 19:40 Muž XMartin [20] Re: XMartin
nechcu nic říkat ale tedka mi mamka řekla že slyšela další .. no šel sem se podívat a je tam zase zaba ale spíš bude jina na zahradu by se nedostala ! !to je konec fakt jako ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.06.2008 19:15 Muž XMartin [20] Re: DonJuanKarlos
oooo tedka sem ji konečně chytil a dokonce nejdřív do síťky což sem dělal celou dobu ale v sítce sem ju trosku drasticky chytil za nohu a hodil na beton :-D mazec no pak kousek skaka a priklopil sem ju lopatkou a zavřel a hodil do kybla a přiklopil pak sem sel a hodil ju na ulici na cestu .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:09 Muž DonJuanKarlos [30] Re: XMartin
To pude blbě, jedině sítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 18:54 Muž XMartin [20] – Jak chytit žábu v jezírku ?
hoj jak mam chytit žábu v jezíírku ?? včera jsem už jednu chytil ale tahle je fakt naka nedobytná večer strašně hnusně řve , všem to vadí musim ji nejak dát pryč.. a v jezírku ji nejde chytit vždy jen vykoukne a jak vydí pohyb zmizne.. voda neni moc průzračná .. rozzureny rozzureny rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 23:29 0 Re: ketupa
Fotka k příspěvku Pro rybky představuje reálnou hrozbu skokan skřehotavý a mu podobný skokan zelený , který je někdy označován za hybrida. Jmenovaní obojživelníci loví nejen na souši , ale též přímo ve vodě . Jsou velmi hbití a hltaví. Kdo se nezabývá vyloženě chovem cenných rybek a má v jezírku třeba jen spousty ouklejek , slunek , hrouzků , střevliček a jiných u nás žijících ryb , tak mu nemusí vůbec vadit , protože jsou zajímavým objektem pro pozorování a mohou jezírko "čistit" od nevítaných dravých potápníků , velkých vodních ploštic znakoplavek , vodních molů atd. , ovšem dávají velmi pronikavě o sobě vědět , což nemusí sousedi dobře snášet. Loni jsem takového usídlence v zahradě měl , ale jen do doby vysazení akva ryb ven , to už musel zelený skokánek být odstěhován daleko na rybník. Z dalších druhů jsou u mne skokani hnědí . Ti přes den se zdržují ve vodě nebo se na břehu vyhřívají a večer cestují po zahradě a loví bezobratlé živočichy. Nezaznamenal jsem u nich nikdy snahu ryby lovit. Taktéž ropuchy zelené ozývající se pěkným trylkem nejsou škůdci a na rozdí od skokanů jejich pulce nepožírají čolci obecní - těch je v jezírku plno a vždy skonzumují všechen hrubší plankton i se skokaními pulci. Čolci mohou útočit na potěry. Dalo by se napsat víc poznatků , ale už se mi zavírají oči. Přidám fotku se skokanem z mého profilu , čerstvější zatím nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 16:17 Muž Jurasek [137] Re: Johan
Moje rybičky jsou taky v pořádku všechny, ale asi je to možné, když se o tom píše v knihách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 13:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jurasek
Tak zle bych to neviděl. Malá ryba zdrhne, protože skokan je o proti ní moc velkej, tak se bude bát. A velká ryba se buď nenechá, nebo to přežije. (každopádně to je neuvěřitelná vzácnost, vidět skokana na kapří hlavě :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 13:08 Muž Jurasek [137] Re: ketupa
Dočetl jsem se, že se může někdy stát, že skokan zabije rybu - udusí ji. Když ryba plave blízko skokana, může si ji splést se samičkou a přichytit se na ni. Pokud se chytne za hlavou a sevře skřele, tak se rybka udusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 11:38 Muž ketupa [0]
Chtěl bych se ještě zeptat- nevadí těm akvarijním rybičkám v jezírku žáby(skokani)? Ptám se proto že se mi vždycky k němu nějaké nastěhujou a mám obavy jestli by mi ty rybky nevychytaly. Díky za odpověď Marin

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7372-zaby-v-jezirku?od=51