Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Test NO2

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Test NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:40 irza Re: Snofrev
Odkaluju 1x tydne 30l ze 100 dno mam stěrk a pisek ampularkz se skovaji a za 3dny smrdijou jak bolava noha okruzaku mi dal kamos asi 30 a do tydne ani jeden neplavl v rybach mam tetry parmicky v hejnu 2 skalary 4 panceřiky a 3 anciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:32 Muž Snofrev [54] Re: Yirka
a jestli jde jen o jednoho šneka, tak bych asi nepanikařil
mně teď zrovna jedna z ampulárek taky nějak stávkuje, když kouknu přes den do akva, tak je pořád na jednom místě a jen lehce vykukuje z ulity
druhý den jí vidím někde jinde v akva a zase jen lehce vykukuje

ostatní šneci lítaj po akva jak splašený a neustále se nečím cpou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:30 Muž Yirka [9126] Re: irza
Mám zkušenost, že první tři měsíce jsem se stále pohyboval 0,1 - 0,2, pak začalo postupně klesat, nynní po půl roce jsem stále blízko nuly. (I v těch začátcích kolem 0,2 mi ampulárky přežily a množily se).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:28 Muž Snofrev [54] Re: irza
v tom případě může být problém v nečistotách
jde o to jak často odkalujete, jestli jednou týdně a nepřekrmujete rybičky, tak problém nejspíš bude jinde než v NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:12 irza Re: Snofrev
Aqa mam uz dyl a nove ryby sem nekupoval jen pro informaci test,aji kvuli snekum porat mi chcipou potvory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:08 Muž Rado [4] Re: sokar
Ja osobne mam NO2 na hodnote 0.2mg/l v novych nadrziach tak mesiac po zalozeni, aj viac; po par mesiacoch mam NO2 na nule aj v nadrzi bez rastlin - mali by sa o to postarat bakterie ako pisal Snofrev - naozaj to moze byt pridanim rybiek a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:37 Muž Snofrev [54] Re: sokar
a není to náhodou tak, že NO2 přemění bakterie na NO3 a až ty jsou spotřebovávány rostlinama?

to irza: jestli je těch 20 rybek přidáno teď někdy a najednou, tak chvíli potrvá domnožení bakterií na správný počet a do té doby je třeba často (nejlépe denně) měnit část vody (1/4 - 1/3 by měla stačit)

jestli akvárko už takhle funguje a jen jste si koupil papírkový test pro info, tak tu informaci berte opravdu jen jako info, u papírkového testu to bývá dost nepřesné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:21 sokar Re: irza
Já sem tam nechtěl původně vůbec živý rostliny,ale měl sem vysoký to no2 a tak mi MAHY poradil dat tam rychlerostoucí rostliny a NO2 je v pohodě.Rostliny valijou jak o život. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:18 irza Re: sokar
dik za nazor taky sem uvazoval o tom tat vic rostlin,ryby mam celkem v poho akorat mislym ze sem zadusil ampularky a okruzaky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:13 sokar Re: irza
Zdarec.
Mám stejný test od rataje.Ze začátku bylo NO2 0,5 ale teď sou na nule.Dal jsem tam spoustu rostlinek a v pohodě.
I při tak vysokém no2 mě ryby nezdechly. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 14:13 irza – test no2
dneska sem koupil test na no2 od rataje a vislo mi 0,2 mg NO2/l mam 100l aqa ph6,8 rybek asi 20 ruzne druhy,neni prosim co moc pripadne jak ho snizit par rostlin tam mam :-( dik za odpovet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7117-test-no2?od=51