Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické krmítko

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Automatické krmítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 13:01 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Miriatkoo
ja ho osobne nemam ale taky bych chtel :-D když už bych nejake kupoval tak nejake dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 12:59 Miriatkoo – automatické krmenie
cez týždeň nie som doma,len cez víkendy,a preto by som potrebovala poradiť ako to vymyslieť s kŕmením akvária. Pozerala som už po nejakých automatických krmítkach, ale nemám s nim žiadne skúsenosti, tak neviem či sa oplatí kupovať. Za každú radu vopred ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 13:10 Libcin – Krmítko
Zdravím, dalo by se automatické krmítko Eheim předělat na automatické hnojítko výměnou zásobníku? Mám krmítko a hnojítko vypadá podobně, ale neměl jsem ho v ruce, tak nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:18 Muž csnoro [7] Re: Romy
Romy dakujem,už mi to funguje a preto som sa rozhodol pre tento tip krmítka lebo sa zmesťí pod kryt akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:38 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: GP
Navíc nad avka nesmí být žádný kryt s osvětlení nebo tak něco, maximálně jen nějaké upravené krycí sklo a provizorní osvětlení X-) Když ryby dobře krmíte tak není problém je nechat pár dní o hladu, stačí aby při nejhorším např. někto po týdnu došel a nakrmil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:37 GP Re: Romy
me se taky libi, pokud chces krmit vice druhy krmiva, ruzne davky... ale ja radsi rucne prip. poverit zodpovednou osobu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 23:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: csnoro
Budeš se tím muset prokousat... ;-)
www.graesslin.de/…
jen mi není jasné,proč sis nepořídil značkové a levnější Eheim...
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 22:45 Muž csnoro [7]
Dobrý večer nevie niekto ako sa programuje automatické krmítko Grässlin Rondomatic 400

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:59 Žena stetinka [270] Re: kpapik
odkud jsi? Dělám akvaservis a páč nemám zatím živnost, tak v podstatě jen za benzín, jako koníčka,a le operuju Praha a okolí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:54 Muž filipsi [1295] Re: kpapik
Na googlu jiste najdes. Kdyz budes priparveny na to, ze nekolik navstev te vyjde na slusnou castku (odhaduji 1-2k), budes si muset nechat jit domu uplne cizi lidi...
Me se stara sousedka, vodu dva mesice menit nemusim, a jednou dvakrat tydne pri zalevani kytek nasype proste do akva pripravene vicka od petky s krmenim.
Treba vedle tebe bydli taky hezka sousedka, duvod k seznameni :)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 20:33 kpapik Re: PaDa
ja nemam kamarada kterej by se mi staral o akva pres dva mesice. navic tomu nikdo ze znamych nerozumi a boji se ze by to zahubil.

neni nejaka firma co to dela? poradte!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 12:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: pansuu
Také bych to viděl jako nejvhodnější variantu ano
Edit: a cestou koupit flašku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:43 pansuu Re: kpapik
30l akva coze Nejlíp popadnout a odnýst ke kamarádovi.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:49 kpapik – 2 mesice pryc, co s akvarkem?
ahoj. jedu v lednu na 2 mesice pryc. premyslim jak to zaridit s akvarkem.

- mate nekdo tip na firmu co by mi prijela domu tak jednou za 3 tydny a vymenila vodu, plus protrhala trochu rasy? sam to delam tak tydne ale snad to bude stacit i jednou za 3 tydny.

- mate prosim nekdo tip na krmitko? mam nanokavkarium 30L s 15 malyma rybkama (rasbory galaxy, modre neonky, klinoskvrne)

diky za rady.

karel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 18:00 čichavec27 Re: Romy
no neím řasy v akváriu žádné nevidím už 2rokem:-D:-D
no dobře,ale tak když říkáte že to zvládnou tak vám teda veřím a dám tam jen tu jednu nalepovací tabletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: čichavec27
Opravdu se neboj,i v přírodě jsou týdny a týdny hladu.Potrava přichází až v období dešťů,kdy dochází i k množení.Ryby si v akváriu najdou čím se nažrat... ;-) Jsou to hlavně řasy,a stačí jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2010 17:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: čichavec27
Divil byste se, jak málo rybám (ale i lidem) stačí k životu jídla. Mnohem méně, než kolik jim je dáváno. Pokud ryby nejsou potěr, tak 14 dní ani nestojí za řeč. A třeba vás to donutí, jim to akvárium pořádně zařídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:28 čichavec27 Re: Romy
no právě proto se mi nece tomu veřit hlavně když třeba vím že skalár a s čichavcama jsou tací žrouti že by během jednoho dne spásli všechny rostlinky anic by nezbylo a hl já nemám jemnolistý který by se jim dobře žrali mám jen echinodorusi a podobný rostlinky
a tabletu nalepovací mám,ale tam je napsaný že vydrží jen 7dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: čichavec27
Věř tomu,že vydrží,když je největší hlad,pustí se i do řas.Kdybys měl přeci jen strach,je lepší,než kupovat drahé krmítko,koupit nalepovací tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:46 čichavec27 Re: TomikVyskov
no teda nevím jestli vydrží jeden skalár,3čicahvci a spousta různejch malejch rybek jako je paví očko nebo tetra 2-3týdny bez žrádla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:51 Muž TomikVyskov [5] Re: čichavec27
Dospělé ryby vydrží bez žrádla až 3 týdny. Tady: www.horacovoakvarium.cz/… úplně dole je to napsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:32 čichavec27 – automatické krmítko
Dobrý den za měsíc jedeme na 2týdny na dovolenou k moři
Takže si chci pro rybky koupit sera automatické krmítko s elektronickým dávkovačem,ale potřeboval ybch vedět jak se takové krmítko připevnujě k akváriu?totiž všiml sem si že má jakejsi podstavec,ale já bych ho neměl kam položi takže bych odvás potřeboval radu.
Popřípadě jestli znáte nějaké lepší automatické krmítko určitě mi oněm napište
Předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 07:40 JuraS Re: Archa
Eheimové mají vzduchování cestou vrtulky uvnitř..možná by stačilo vytáhnout hadičku od vzduchování a rozumě vyřešeným ofukováním zajistit aby se vlhkost nedostala dovnitř zásobníku.. velké vločky jsem řádným promícháním polámal tak aby se vysypávali bez problémů..spíš mi budou dělat problémy granule..škoda, že nedělají krmiva ve velikosti prášků (třeba acilpyrin) na to se dají sehnat pěkné dávkovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 15:42 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: JuraS
Ahoj, mám toto aut. krmitko juwel www.levnaakvaristika.cz/…, skúsam ho uz 2 týzdne, nie je zlé, pri velkých vlockách treba nastavit velký otvor, pri malých vlockách na mensí. Vadí mi trochu, ze na tom otvore, kde sa to vkladá je také vyklápanie, ono mal ten otvor byt rozhodne vacsí, lebo inác to, kde sa to vyklápa navlhne a potom sa na to lepia vlocky, moze to aj plesnivet. Ak to dám prec, tak sype cast na kryt, a to nie ideálne. Dúfam, ze je to zrozumitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:26 JuraS
Mám totéž krmítko co romy.. Obsah ? Vzal jsem všechny krmení co jsem doma měl (asi 10 druhů), do plastové nádoby jsem sesypal všechny (od každého 2 polévkové lžíce)..nádobu uzavřel a poslal několokrát po pokoji..promícháno dokonale..naládoval krmítko a rybičky se můžou utlouct..za čas budou terčovci tak přidám i jejich speciály do směsi a bude..jinak mám i krmítko nutramatic a ten připravuji pro granule..z eheimu půjdou jen vločky, minigranulky a prachové a z nutramaticu sušený gammamarus, větší granule a třeba i plátky spiruliny ...někdo složitě obměňuje stravu a já to vyřešil jednou naráz...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:27 Muž Pete [10] Re: Romy
Aha, tak to by šlo, poposunu jen přední krycí plast a místečko bude. Takže, ještě jednou dík... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Pete
Fotka k příspěvku Ten co mám já,jde jen položit na sklo,nebo kryt,který má příslušný otvor,nebo nechat odkryté akviško,nebo jen jeho část.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:33 Muž Pete [10] Re: Romy
Cena dobrá - přikupime, v době dovolené se bude hodit. Chtěl bych se ještě zeptat, kam se to instaluje. Může se to dát třeba tak, jak to má NEMESIZER ??? Pod kryt bych to nerad, nechci tam dávat krycí skla. Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2009 00:41 nemesizer Re: xxsharkxx
pouzivam af-2005d - www.shopakva.sk/… je bez vzduchovania krmi max 4 denne s moznostou pri kazdom 2x potocit hlavu, da sa nastavit otvorenim dierky kolko ma nasypat na jedno potocenie. Nakolko som student a cez tyzden doma niesom zvolil som tiez auto krmitka. Mam 2 kusy jedno v 37L a jedno v 100vke a za mesiac co isch mam som spokojny a nic nevlhne ale zase na druhej strane ich ani nemam pod pokryvkou viz jednu moju foto v nadrziach ako to vyzera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 23:56 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Pete
Jak jsem už napsal,bez problémů a to jak s granulemi,tak s vločkami.Sice něco stojí,ale po měsíci,kdy jsem přikrmoval mladé a krmivo bylo v krmítku,bylo naprosto suché.Je to o kvalitě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 23:42 Muž Pete [10] Re: Romy
Ten může být dobrý, má aktivní ventilaci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 23:33 Muž Pete [10] Re: xxsharkxx
Jednou jsem to zkoušel a pak jsem se toho zbavil. Nebylo to moc kvalitní, pač vločkové to sypalo dobře možná tak dva dny. Pak to většinou zvlhlo, slepilo se to dohromady a z krmítka už nešlo nic. tone Peletky nevím, nezkoušel jsem je ani, ale myslím si, že by se v dávkovači taky mohli zaseknout (v tom, co jsem měl, zcela určitě rozzureny )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 23:21 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: xxsharkxx
Mám zkušenost s automatem Eheim.Nastavení je na 4 časy a možnost 1x,nebo 2x krmení(otočení) v každou danou hodinu.Šlape už 3 roky bez závad,jen s výměnou baterie.
Pak je ještě možnost duálního krmení(dva druhy),ale to je už docela za ranec.O tom,kromě toho,že dává dva druhy krmiva nic moc nevím.
Více asi tady:http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_27666_ehen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 22:45 Muž xxsharkxx [19]
Máte skušenosti s automaty na krmení?

Sám se zatim jen dívám ale nikdy jsem jej neměl.Poradíte mi nějaké co je schopné dávkovat třeba 5x za den i po menších dávkách?Potřebuju tim dodávat do AQ peletky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 11:01 Muž Ludek [39] Re: DrBolíto
Díru v táhlu jsem přehlídl, omluva, jasně pak by to mohlo pracovat v pohodě, dokonce si dovedu představit, že na jedno akva by to fungovalo i na vyřazený schodišťový automat, takových se vyřazovalo a nahrazovalo hodně a kdekomu se to doma válí v bednách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 00:08 Muž hanz [27] Re: DrBolíto
Hele sorry, ale já to myslel uplně jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 22:33 NNNTomas Re: DrBolíto
No, s cívkou je to opravdu nejjednodušší, žádné krokové motorky, jejich nastavování, přesnost...atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 22:27 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: hanz , vejvar
vejvar
Ano v táhlu je díra která se zaplní krmivem, po sepnutí napětí, to táhlo vjede do cívky a díra se tím přesune nad otvor, kterým krmivo propadne.

hanz
Docela postřeh čéče, vše je nakresleno v úvodním obrázku, včetně pružiny. smich smich
pls. neber to jako posměch, věřím že si to jen prolétl a přehlédl. Ještě jednou si to projdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:43 Muž hanz [27] Re: vejvar
To s tou cívkou je opravdu nadějnější palec
Jen bych dal cívky dvě, aby se nejdříve jádro zasunulo. Tím by se uvolnil otvor v nádobě s krmením a pak by se to jádro posunulo na opačnou stranu a krmení vtlačilo do násipky. A nebo vlastně by stačila jen jedna cívka a o pohyb opačný by se postarala pružina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:18 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ludek
ja teda nevim jestli sem to pochopil pravne, ale kdyby ta civka to tahlo nevytlacovala, ale vtahovala, tak by se do akvarka vysypala jen presne odměřená dávka, která by zůstala v tom táhle, takze by odpadl problam s presností, jen by se musela dat mala dira v tom tahle, a pak si kdykoliv nastavit, kolikrat a kdy se to spustí, takze by to podle me bylo celkem dost presne a kdykoliv prenastavitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:58 Štěpán Re:
Nejlepší je stejně můj původní návrh, protože umožňuje přesné dávkování krmiva jak podle množství tak podle druhu, do každé nádrže zvlášť. Umožňuje střídání druhů krmiva. Zabraňuje nebezpečí předávkování krmivem - což je opravdu životně důležité. Rozlišovat množtsví krmiva podle osádky v akváriu je opravdu nutné.

Nevýhoda je, že se občas (podle délky té desky) musí ručně naplnit všech těch 9n (devět krát počet krmení) děr naplnit. Na týden (krmení dvakrát denně) by to bylo 126 děr. Počítám že za několik minut by se to mělo dát naplnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:26 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Ludek
též bych i já radši krmil ručně, abych aspoň věděl co se s rybami děje Já na tebe asi podám hromadnou žalobu za zbytečně promyšlené hodiny. rozzureny smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:22 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi , Ludek
Přesně jak píšeš, tak nějak jsem doufal, že stačí nakopnout správným směrem a každý si to dořeší sám. Příště se tedy polepším a vypracuji podrobný návod. :)

Ano princip je stejný, výhoda je v cívce, která může být libovolně dlouho pod napětím
a nic se neotáčí není potřeba převodů atd. Množství krmiva je dáno otvorem či výškou posuvné lišty a také možným intervalem sepnutí.

EDIT.
Ohřev rozvodu bych pořešil výkonovými odpory (princip podomácku dělaných topných tělísek).
Umístil bych je na koncích trubek, tepelné záření se pak bude samo šířit po trubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:15 Muž Ludek [39] RE: filipsi
Jasně principiálně je to stejné však je jedno po jaké dráze se co posouvá jestli kruhové a nebo přímé. Mimochodem ač si myslím, že by se to dalo sestavit tak nebo tak, též bych i já radši krmil ručně, abych aspoň věděl co se s rybami děje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:11 Muž filipsi [1295] Re: Ludek
Jasne, mechanicky doraz aby se diry zastavily nad dirami s trubkami je treba, take nejaka kryci deska, aby krmivo pri zastaveni neodletlo pryc. Princip je ale uplne stejny jako u otocneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:10 Muž Ludek [39] RE: PentueR
Vlhkost v trubkách se řeší třeba v nápojových automatech tak, že těmi trubkami proudí vzduch od centrálního ventilátorku. Aby se žrádlo neusazovalo navrhoval jsem v případě nutnosti lankový rozvod od starého vzduchovacího motorku (nebo jiného vibrátoru:-) na problematické hadice ve chvíli kdy jede pohon. Jsem seděl s Cimrmanem v lavici smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:07 Muž filipsi [1295] Re: PentueR
No prave, proto bych to delat nechtel (tak, abych veril ze to bude funkcni). Aby ve vysledku cisteni a kontrolovani krmitka nestalo mnohem vic casu nez sypani krmiva rucne. Z podobnych setreni penez a vymyslu jsem uz davno vylecen. Chodil bych krmit rucne, a kdybych moc chtel hracku, koupil bych 9 kvalitnich krmitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 11:06 Muž Ludek [39] Re:filipsi
Ale jo já to pochopil, že se to posouvá i 9 děr bych pochopil, ale při sepnutí cívky by násypka přes díry doslova přeletěla a množství krmení by se těžko nastavovalo. Tři desky nad sebou z nichž ta prostřední určuje množství krmení se mi zdá lepší, tam je množství skutečně dáno objemem díry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 10:56 Muž filipsi [1295] Re: Ludek
Ne, dobry, ja tam vidim to same. jen se deska netoci, ale posouva. Pro 9 reseni obdobne, s deviti dirami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2008 10:56 Muž PentueR [256] Re:
Zajímavé nápady, obávám se ale, že kterýkoli nápad založený na rozdělení krmiva do nádrží pomocí trubek, může skončit na vlhkosti a spádu trubek. Trubka bude zavedena nad hladinu, takže na konci a patrně i uvnitř bude kondenzovat malé množství vlhkosti a po několika dávkách se začne chytat na stěnách a štosovat (pokud nebude mít trubka spád někde z druhého patra). A taky - pokud nebude krmník vyroben s přesností obvyklou v družicích, bude bordel v jakékoli mezeře, bude ucpávat díry, cpát se mezi otočné disky atp.

Přijde mi to všechno dost překombinované, ale Jára Cimrman by se vrtěl blahem ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11615x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7070-automaticke-krmitko?od=51