Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 11:43 michal456 Re: lukyfa
ano.ale do toho orezaneho si hniezdo neurobil ,,,ikry su na tom polystyrene vedla bez diery
polystyren mam v AQ ,ktore je na vytieranie , ked sa vytru odlovim samicku, o 24hod samceka,a ked sa rozplavaju tak polystyren vytiahnem
najdolezitejsia vec je ,,znizit hladinu vody na 8-10cm ,ja to robim hned po odloveni samca,este pred rozplavanim ,lebo ked sa rozplavaju tak ich je plne akva,a odsavanim vody by som ich odsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:39 Parosphromenus Re: lukyfa
třeba, ale jako plovoucí lze použít i ostatní druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:32 Muž lukyfa [5] Re: Parosphromenus
Počítám, že myslíš tuto -
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:24 Parosphromenus Re: lukyfa
pro cichavce doporucuji ceratopteris - roste skoro vsude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:22 Muž lukyfa [5] Re: Parosphromenus
Jo tááák, až na to moje osvětlení no , ale plánuju ho předělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:17 Parosphromenus Re: lukyfa
nikdy dost neni predevsim tech plovoucich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:14 Muž lukyfa [5] Re: Parosphromenus
Jasný, kytek není nikdy dost. Dnes jsem zasadil další tři trsy. Celkem ho mám dost zarostlé, ale doufám, že ještě zaroste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:08 Parosphromenus Re: lukyfa
Polystyrenem vodu nepokazis, ale kytkama ji vylepsis. Tak co je lepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:50 Muž lukyfa [5] Re: michal456
Jo díky za tip. To jsi ořezal kraje, udělal díru, tam počítám kladou jikry, jak dlouho už ho máš v AQ? a v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 19:39 michal456 Re: lukyfa
Fotka k příspěvku ja pouzivam polystiren stale ,,na obrazku vidno ktory polystiren uprednosnuju moje rybky:)
polystiren mam tenky,,ten na ktorom kupis zabalene maso,,,poriadne to poumyvaj a mas pokoj

chovam guramy modre+zlate
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:07 Muž lukyfa [5]
Zdravím, když nemám plovoucí kytky a dám jim tam ten polystyrén, nepokazím tím něco? Třeba vodu, napadlo mě jestli se z něho něco neuvolňuje do vody nebo tak něco. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 13:35 mišutka007 – dva páry
dobrý den,chtěla jsem se zeptat na čichavce mramorový.Mám dva páry v akva 120L.Občas se tam objeví pěn- že samec staví hnízdo.jen že nepoznám kdo.Mám je asi už 5 měsíců a ještě se nepodařilo aby to hnízdo dostavil do konce.Je problém,že mám dva páry?mám jen a rozmnožování raději přendat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 16:00 Mato00 Re: 12Mattiew12
Ahoj!Da sa to aj s kuskom polystyrenu! ano I ked tie rastliny su prirodzenejsie!Vyrez si kusok polystyrenu 10*10 a urob si s toho taky "ram"!/(vnutro odstran)A navise ty to ochrani hniezdo pred pohybujucov hladinou vody!drzim palce hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:07 Muž Venca [25] Re: 12Mattiew12
No mě se párkrát vytřeli ve společenské nádrži jak jsi viděl u mé prezentace dle vhodných podmínek jak píše fantasta,ale nic s toho se mě nepodařilo zachránit.Jelikož nemám jinou nádrž kam bych je odlovil a staral bych se o ně.Takhle je rybky požrali a hlavně sameček který to dělá když vidí,že je potěr v ohrožení.Jinak mrkni na tuhle diskusi třeba ti to pomůže. rybicky.net/forum/4772
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:48 12Mattiew12 Re: Silent
Zkusim dneska kupit nejaku plávajucu rastlinku a dam ju na opacny koniec akva co najdalej od filtra a uvidim a filter dam na minimum uvidim co sa stane ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:42 R Muž Silent [5949] Re: gigimasters
Stačí i vysoké rostliny. Čichavci pak na zpevnění používají i úlomky rostlinek, které pozbírají po akváriu. Je jasný, že taková Pistia jim poskytne lepší základ. Jen je třeba aby jim to nerozbíjel proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:36 Muž gigimasters [8] Re: Silent
tak už je tu odborník :) Já je sice nemám ale stačila by i rostlina která roste úplně k hladině? (že listy čouhají trochu nad hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:36 12Mattiew12 Re: gigimasters
jojo tomu treba iba čas a ono to zarastie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:33 Muž gigimasters [8] Re: 12Mattiew12
jj já si pořídil cihclidku kakadu s tím že se mi vytře a bude zajímavé pozorovat jak se stará o potomstvo a nic. :( No jinak jsem se kouknul na tvý akva a ta plovoucí rostlina by tomu pomohla (asi) a možná i nějaká vysoká rostlinka. Ty to máš Jižní Amerika a Asie. Tak třeba vodní mor ten je z Jižní Ameriky. Když je ho hodně tak je to hezká rostlinka a dá se pořídit docela vysokej já ho koupil a je jen 5 cm od hladiny třeba by to hnízdo bylo více chráněné.
Edit: ááá ted jsem si všiml že jsem ti už nádrž komentoval. a že tam máš vysoké rostlinky jen nevyrostly eště smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:32 R Muž Silent [5949] Re: 12Mattiew12
Čichavci potřebují na stabilní pěnové hnízdo plovoucí rostliny a pokud možno minimální pohyb hladiny. Pokud chceš potěr odchovávat musíš mít zvláštní nádrž, protože ve společné nebudou mít šanci. Tuplem pokud tam máš Skaláry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:26 12Mattiew12 Re: gigimasters
nooo ja tiež všade čitam a hlavne o čichavcoch že sa im vytreli v spoločneskej nadrži idem kupit akurat nejaku plavajucu rastlinku a uvidime co sa stane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:21 Muž gigimasters [8] Re: 12Mattiew12
A co to předělení nádrže dát tam třeba plexisklo aby se tam ty skaláry nedostali a třeba vypnout filtr aby se to tam nedostávalo (na tu chvíli to snad bez filtry ty ryby vydrží nedo nevím. No není zač ikdyž sem ti moc nepomohl. jinak všici tu píší že se jim ryby vytřeli ve společenském akva atd.. a mě se to ještě nikdy nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:14 12Mattiew12 Re: gigimasters
Ja s tymto tiež nenam skušenosti bud to su moji prvy čichavci ale čítal som o tom dosť ale aj tak nevem si rady s tym snáď niekto pomôže ale odlov neni možný nemam ich kde dať ale aj tak diky za ochotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:09 Muž gigimasters [8] Re: 12Mattiew12
Ahoj no já s tímto zkušenost nemám. Ale logicky odlov je asi jediné řešení. Nebo snad předělit nějak nádrž ikdyž to není moc vzhledné. no doufám že tu budou chytřejší a zkušenější než já držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:04 12Mattiew12 – Penové hniezdo
Mam jeden dotaz dneska doobeda sa pokusal moj samc čichavca zlatého o penove hniezdo ale ked niečo vypustil na povrch tak to vbehlo do filtra alebo to rozbili Skalare čo mam robiť ako mam vytvoriť spravne podmienky pre toto hniezdo ale rybky nemozem dat nikam prec nemam ine akva musi to byt v spoločenskom dakujem za skoru odpoveď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 19:09 Žena Kate [10] Re: Rebbie
Dík moc, článek jsem pečlivě prostudovala. Nevím, jestli má cenu se o nějaký odchov vůbec pokoušet, jsou strašně choulostivý... :-(
Tak dneska je samička aktivnější a sameček jí dokonce jednou prohnal!!! Hnízdo pořád dostavuje, už je fakt veliký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 19:40 Žena Rebbie [71] Re: Kate
Kate, tady je dost dobrej článek, jukni: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 19:17 Muž Nik [191] Re: Malapa
otázka je, zda je schopná je odchovat - potěr čichavců zakrslých přijímá z počátku jen vířníky a pak artemii. Není to prostě jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 17:20 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Kate
To je normální, samice je pasivní, až při vlastním tření sama připlave pod hnízdo. Jinak samec by jí měl pronásledovat po nádrži, ale pokud jsou to čichavci dovezení z asijských pěstíren, tak jsou nějací divní a na samičky kašlou, nevytřou se.
Až se vytřou, tak druhý den klidně podeber nějakou nádobou celé hnízdo, bez samečka! :-D a přendej do malého akva se stejnou vodou. Bublinky postupně popraskaj, ale to nevadí, jikry jsou díky vysokému obsahu tuku lehčí než voda a plavou. Je zajímavé, že jikry bojovnic jsou těžší než voda. Až se vykulí potěr, rozvěsí se po stěnách nádrže a bude trávit žloutkový váček. Krmit teprve, až bude volně plavat u hladiny, né dříve.

Záleží jestli je v akva někdo kdo může jikry sežrat, pokud ano, tak klidně přelovit hned jak skončí tření, jinak druhý den. Pokud by se totiž potěr vykulil tak už je těžko přemístíš všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 17:19 Muž Nik [191] Re: Kate
...tak je hodlám odlovit do menšího akva, ale nevím kdy. Jak dlouho je sameček bude hlídat? A mám je pak přelovit i s hnízdem? Nebo i samce s tím vším hned po vytření?
To bude problém. Když přelovíš hnízdo, tak se jich narodí/přežije mnohem míň. Když k nim dáš samce, tak podle mého názoru je na 95% sežere (dělají to, když cítí, že je potomstvo ohroženo - tak je prostě zblajznou). Sameček je bude hlídat dlouho - klidně i dva týdny a bude je pořád nosit do hnízda (i když to se hodně liší kus od kusu - jeden je hlídá a pečuje o ně klidně měsíc a druhý je hned po rozplavání začne ignorovat).
Je lepší prcky přelovovat s hnízdem, protože hnízdo pozitivním způsobem ovlivňuje okolní vodu vhodně pro mládež.
Ale nejlepší je nepřelovovat je vůbec a mít je v samostatném akváriu.
Jinak víš čím je budeš potom krmit a vše okolo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 17:11 Žena Kate [10] Re: Nik
Ta samička žere, většinu dne jen tak plave na místě, ale když je krmím tak plave normálně. Trošku na ní ty pruhy vidím, ale samečka si vůbec nevšímá a drží se stranou. Je s ní něco? :-(
Akva jsem dlouho neaktualizovala, teď je jeho osazenstvo: 9x panda, 7x neonka, 1x tetra, 2x ancistrus a 3x xiphophorus helleri. Samec zatím hnízdo hlídá když by došlo na nějaké prcky, tak je hodlám odlovit do menšího akva, ale nevím kdy. Jak dlouho je sameček bude hlídat? A mám je pak přelovit i s hnízdem? Nebo i samce s tím vším hned po vytření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 16:49 Muž Nik [191] Re: Kate
Jikry poznáš při pohledu zespodu, ale jsou opravdu mrňavé. Sameček je nejspíše bude v hnízdě přendávat a ocumlávat, tak by sis toho mohla při tom všimnout. Samičku nedonutíš - maximálně vhodným krmením. Její připravenost ke tření je taková, má na sobě trošku výraznější pruhy, že "chodí kontrolovat" samečka a ďube mu do kořene osasní ploutve, načež ten ji odhání, dokud není spokojený se svým veledílem. Pomůžeš jim v tom se zvednutím teploty nad 25°C.
Jinak jak moc je samička apatická? Přijímá potravu? Skrývá se?
Jinak s tvojí osádkou nemají prcci nejmenší šanci se ani rozplavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 16:47 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Kate
Až se vytřou, samička bude hubená, patrně i s potrhanýma ploutvema. Nech jim čas, případně můžeš zvednout teplotu na 26C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 15:04 Žena Kate [10] – Čichavec staví hnízo
Tenhle dotaz už tady možná i je, ale já nemůžu najít přesně to, co potřebuju. Takže: v neděli jsem byla na Vinodradských rybičkách a koupila si párek čichavců zakrslých. Sameček je prý starší než samička. No a včera jsem přišla ze školy a sameček za dopoledne postavil hnízdo! Takové mrňavé, moc si ho nevšímal a do večera dost bublinek popraskalo. Ale na samičku se ani nepodíval. No a dneska jsem se vrátila a koukám, že sameček to hnízdo pěkně vylepšil - natahal do rohu kusy jávského mechu a rve kousky z cladophory a pod tím staví svoje veledílo. Pořád ho vylepšuje a žádnou rybu tam nepustí. Samička je poměrně tlustá a apatická - plave na jednom místě u hladiny nebo u dna. Sameček si jí ani nevšimne. Takže: je samička vpořádku? Lze jí nějak donutit ke tření? A poznám, jestli jsou v hnízdě jikry, nebo jsou tak mrňavé, že nejsou vidět???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 15:54 Usine Re: ToGi84
Pěnové hnízdo přelovit ani nejde zničíš ho tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 10:31 Muž ToGi84 [2] Re: Usine
No, mám toho čichouna v 88 litrovém akva, myslim že tam mladí nejsou, to by se už dávno vyklubali, už je to přes týden, klidně bych chtěl zkusit odchov, jenomže myslím že ve společne nadrži plné rájovcu by to asi stejne nemelo moc velky uspech, takže bych je radeji přelovil, ale to pekny hnizdo asi nepřelovim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 19:08 Usine ToGi84®
Nevím ve kterém akváriu jsi čichavce měl . Samec potřebuje většinou více samic , když máš jen jednu a malé akvárium tak se občas stane že při tření samici utluče. Když se o hnízdo stará tak tam možná jikry má, nejsou moc poznat v bublinách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 19:03 Usine Anonym
Jestli se nechceš pustit do chovu tak nedělej nic . Je docela zajímavé pozorovat jak se o hnízdo stará. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 16:08 Muž ToGi84 [2] Re: Anonym
Taky bych měl dotaz, nejsem v tomhle začatečnik, ale toto me překvapuje, měl jsem chovny párek čichavcu zakrslých, samec temer okamžite po vypluti do akva začal stavet hnízdo, mel ho snad tyden, furt vylepšoval, ale jikry nic....a pak z neznámých duvodu samička umřela, takže ted mám jenom samce a o hnízdo se stara jako kdyby tam byli mladí, enchápu to, proč to furt vylepšuje, napadlo me mu koupit jinou samičku, ale entuším jak dlouho trva než se v samičce jikry vubec vytvoří, díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 15:56 Anonym
Mám dotaz :-) Chovám čichavce. Dnes jsem přišla k akváriu a našla v jednom z rohů u hladiny pěnu. Chvíli jsem rybky pozorovala a zjistila jsem, že to dělá sameček. Může začínat dělat pěnové hnízdo? Co mám dělat, pokud to tak bude? V akvárku mám i jiné ryby. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 08:28 neo Re: Hugo
Hugo já se o těch trepkách taky kdysi dávno učil a vím jistě že trepky se schovávaj do sena výhradně v zimě. A to si musíš tak 1Měsíc počkat. Ve zverimexech se určitě prodávaj násady nálevníku kteří se nasypou do láhve z vodou chvíli se to nechá stát a jeto. Na trepky bych spoléhal v zimě a navíc v každým seně trepky nejsou. My jsme v přírodopise měli 8 různých sklínek a vkažde bylo seno jiného druhu, nu trepky byli jen ve 2. Navíc ty trepky by si měl schánět ještě když samec začne stavět hnízdo jinak to nestihneš. Mladý potěr se v akváriu bude živit různými nálevníky, tedy jestli tam máš nějaké kytky a dno. Za 3 dny můžeš podávat čerstvé líhnuté artémie, a důležitá je teplota nesmí kolísat a měla by být co já vím 26?? Dále by si měl mít pořádně zakrytou nádrž protože by ti potěr mohl ''nastydnout'' a následně hynout. To by bylo tak všechno at se daří!! ;-) ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 07:50 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Hugo
tak do akva sem hodil kvetinac s dirou samice si tam zaleza pred samcem,hnizdo bylo vcera asi 1cm vysoky a kulaty jako vrchni cast krmitka,dnes rano si ta samec rozsiril asi na 12x10cm avyska stejna. ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:21 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: mini
500-1000 vajicek nakladou 200-500 se vylihne a budu rad kdyz prezije aspon 1 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:10 mini Re: Hugo
no hej ale tych 5oo- 1ooo malych rybiek si nechate len tak plavat v akva.??? To chcem vediet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:04 neo Re: Hugo
JJ trepku jsou schopny ulovit!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:58 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: neo
A muzu je krmit trepkou velkou? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:48 neo Re: Hugo
Vyřníci videt volnzm okem nejdou jsou to mikroskopické organismy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:35 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: neo
A ti vijirnici se tam objevi sami,dou videt ti virnici okem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:32 neo Re: Hugo
Je dobré do akvária dát asi 15 okružáků ve velikosti ulity asi 0,5cm. Z jejichž výkalů žijí vířníci a z nich mladí číhavci. Asi za 3 dny od rozplavání je možno krmit naupliemi žábronožky solné (artemia salina) a nebo prachovým krmivem. Lepčí jsou samozřejmě artémie pro potěr je to doslova mateřské mléko po kterém rostou jak diví ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:27 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: wampi
A muzu tam davat sak55 pro 1 cm asi ne ze,a kde mam vzit zivou potravu ,a nevis kolik asi stoji dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/707-cichavec-a-hnizdo?od=51