Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - hnízdo

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:33 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: PaDa
Jednak neodchova, a i kdyby - tak co s prtatama az odrostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dewari
Klidně je tam nech, stejně ty mladý neodchováš, pokud by se náhodou něco vykulilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 16:24 Dewari Re: Bella
Dobře děkuji ty mečovky půjdou pryč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 16:01 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Dewari
Mno, napisu ti co se stalo me. Mela jsem cichavce (a taky black molly a platy). Cichavci si postavili nekolikrat hnizdo, ale nikdy nic. Jednou jsem koukala do akvarka, cichavci zrovna tancili svoje parici tanecky, a najednou lup ho, vypustili jikry. A co udelala velevazena osadka akvaria? Zobzobzob, krmeni drave zvere, a nez bys rekl svec bylo uklizeno, docista docista, jako by se nic nestalo. Kdybych tam zrovna nebyla, a nedivala se, vubec bych netusila co se odehralo. Koukala jsem se do tvy prezentace - tipla bych si, ze to mecovky klidne mohly slupnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 13:32 Dewari – Co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, teď jsem přišel a vidím tu nejspíš pokus o hnízdo, a co teď s ním? Nevypada to že by se výtřeli asi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2018 16:09 Muž LukšaNM [309] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Fakt jsi mě nahlodal, doteď jsem byl přesvědčenej, že je to samička. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 09:55 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
Já viděl samici betty stavět hnízdo. 100% samici, protože se úspěšně třela. Ale sameček feminního vzhledu je určitě pravděpodobnější verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2018 08:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LukšaNM
Dej fotku ryby. Samici jsem ještě stavět hnízdo neviděl, ale už jsem viděl hodně samců, co vypadali jak samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 07:03 Muž LukšaNM [309] – Čichavec zakrslý
Fotka k příspěvku Pěkně prosím, jeden hloupý dotaz. Samička si asi nemůže stavět hnízdo, že? smich To bude asi něco jiného... stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:19 Muž jiri609 [91] Re: PecaSz
no vzhledem k množství rostlin, které máš v akva, by jsi asi 2 samce poznal rychle, jak by se naháněli...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:52 PecaSz – hnizdo
Zdravim, je mozne ze si cichavec stavi hnizdo? Myslim si ze tam mam dva samce. Mohl jsem se splest?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2014 20:27 Klaris Re: nata zacatecnik
Samici se asi hnízdo zatím nelíbí, mě by se taky nelíbilo :) . Je ještě malý a nepovedený, jedno z asi prvních samečkových pokusů. Možná by pomohla nějaká plovoucí rostlina, aby se díky ní dalo hnízdo zvětšit. Každopádně dobrý pokus, chce to trpělivost, dej jim čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:00 nata zacatecnik – potrebuji pomoc
Fotka k příspěvku Prosím nevíte někdo proč se mi nechtějí zakrslíci vytřít, když už mají hnízdo? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:25 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lulito
No u me to se zakrsliky dopadlo uplne stejne, ale podarilo se mi odchovat asi 70 modrych, 30 perletaku a asi 15 bett
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:18 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Celiny
Jj presne tak Nico se docela cinil. Ale odhaduju ze z toho stejne nic nebude vsichni spoluobyvatele to sezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:49 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lulito
Ano je a celkem pekne:) To mas od cichavce zakrsleho ne? U me to byl jediny z cichavcu, ktery stavel takto do vysky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:33 Muž ludvik [1082] Re: Lulito
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:07 Žena Lulito [15] - Cichlidy – Hnízdo???
Fotka k příspěvku Je toto hnízdo čichavce??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:33 Žena eleonen [10] – Proč staví hnízdo?
Mám čichavce zakrslého a asi před měsícem mu zemřela samička. Nyní je sám. Včera jsem si všimla, že pilně začal stavět pěnové hnízdo. Z jakého důvodu to dělá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
No víš jak to se mnou je...teplotu většinou už měřím jen prstem, takže to potvrdit nemohu, ale jako možnost to je. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 21:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Pepik
K tomu jen z mé strany toto - ve společenském akváriu se mi vytřeli čichavci perleťoví aniž by byl moula samec schopen postavit hnízdo. Zjistil jsem to až když bylo v nádrži solidní hejnko už rozplavaných prcků. Kde byly celou dobu jikry, to opravdu netuším.
Přes noc jsem samozřejmě nesvítil. Takže ona si příroda vždycky nějak poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:41 Pepik Re:
Jinými slovy jsem si z Vašich reakcí odnesl, že svícení není nezbytné, ale pro větší počet odchovaných ryb lepší. Zároveň by svícení nemělo být příliš intenzivní, spíše bodové. Pochopil jsem správně?? Ještě jednou díky za rady a názory. Akvaristice zdar. PS.: až se mi podaří odchovat čichavce a bojovnice, tak zkusím čtverzubce zeleného a ten asi sranda nebude, to bude teprve dotazů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 09:20 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Pepik
Tohle by ti mohlo pomoct: www.expresmobil.cz/…

V Hornbachu mají takřka stejnou lampičku asi za 100,- Kč

Lampička má světelné čidlo, takže se automaticky rozsvítí či vypne dle intenzity okolního světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 09:07 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
A nemohl jsi lampičkou, byť malou, trošku zvýšit teplotu v mikroprostředí hnízda? Pak bych to viděl bez podivu ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 06:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepik
Také jsem kdysi řešil tuto otázku :) Do jisté míry je skutečně zajímavá. Sice v přírodě mu nikdo nesvítí, ale na druhou stranu v přirozeném prostředí si zvolí prostor a vytvoří skutečně pevné hnízdo. To často v akváriu odflákne, protože nemá volbu. Přisvěcovat jsem začal malinkou lampičkou. Výnos se zvýšil, a co je pro mne s podivem kulení se zrychlilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:54 Pepik – Světlo po tření
Zdravím, mám jednu otázečku, na kterou jsem odpověď nenašel ještě nikde. Řeším, jestli čichavcovi (nebo i bojovákovi) po vytření a odlovení samice zhasínat na noc světlo do rozplavání potěru. Mám strach, že po tmě neuvidí padající vajíčka a nebude je moct "prskat" zpátky. Zřejmě to byl důvod mého prvního neúspěchu. Na druhou stranu v přírodě jim taky v noci nikdo nesvítí, tak nevím. Děkuji za Vaše názory a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: janča
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 23:56 janča – hnizdo cichavce
Mám k vám zkušeným prosbu sameček čichavce si pořád staví hnízdo v krmítku ted už tam má jikry,snaží se odhánět vše co se přiblíží, ale malé black moly je jich 11 mu to požírají můžu hnízdo přelovit?? Díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 10:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honzzin
to bude problém v nádrži :) zkus novou vodu, a třeba deštovku :) a násrž přeskládat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 09:38 Muž Honzzin [0] Re: Kryštof
No jak je starý nevím, ale jedincem to nebude. Zkoušel jsem to s jiným párem zakrslých, se zlatými i s perleťovými čichavci a pořád ten stejný problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honzzin
A není náhodou jen samec neschopný a s málo zkušenostma? Jak je stary? Kolik hnízd uz postavil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:36 Muž Honzzin [0] Re: Kryštof
Taky ne, hladina se skoro nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 16:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honzzin
A nenicí je silný tok vody od filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 16:48 Muž Honzzin [0] Re: Kryštof
Jo, těch tam má dost :-) Vyplivne bublinky, ale než vyplivne další várku, tak mu ty první popraskají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:32 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Honzzin
Má nějakou podporu? Jako třeba plovoucí rostliny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:51 Muž Honzzin [0] – Praskající bublinky
Ahoj, pořád ten stejný problém. Mám pár čichavců zakrslých v samostané vytírací nádrži...Samec se pořád snaží postavit hnízdo, ale bublinky mu hned popraskají. Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Napadlo mě, jestli to třeba nemůže mít souvislost s tvrdostí vody (mám měkkou), ale nevím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:38 Muž Honzzin [0] – Praskající bublinky
Zdravím, měl bych dotaz. Mám pár čichavců zakrslých v samostané vytírací nádrži...Samec se pořád snaží postavit hnízdo, ale bublinky mu hned popraskají. Už dokonce se samicí došli až tak daleko, že se chvíli třeli i bez hnízda...:-D Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:51 Muž Beda [11]
Mám v 25L zakrslíky 1x samec, 2x samice. Hnízda staví furt ale samice odhání a hnízdo až je hotový tak ho nechá rozpadnout tone Nevím co sním. Už jsem zkoušel stlumit světlo, přitopit, pestrou stravu... no to co jsem tady vyčetl. Ale nic mu nevoní rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 18:15 Muž Tony2013 [228] – Odebrani hnizda
Ahoj mam dotaz dalo by se odebrat hnizdo i s jikrama do jineho akva?Mam ho ve spolecnym a neni moznost odlovit vsechny ryby jinam.Chtel bych aspon nejaky cichavce odchovat ale ve spolecnym to asi nepujde.Jo jikry uz jsou v hnizde tekze je to akutni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 11:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Tony2013
řekla bych,že takhle podobně začínal skoro každej z nás.Ale hodně lidí už na to asi zapomnělo ;-) To je škoda,že jsi si nesehnal i dospělé samice.Tak jedině zkusit s někým vyměnit toho dospělého samce,nebo ty mladé samičky za dospělé samice.aby jsi je měl k sobě. ano
Tos udělal dobře,že jsi prodavačce nadal,třeba se chytne za nos.Kéž by takových zákazníků bylo víc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 10:57 Muž Tony2013 [228] Re: glumča
Pohlavně dospívá ve druhém roce.A v tomhle vidim problem ty holky maj tak max rok jsou koupeny letos jelikoz jsem letos zacal s akvaristikou.(mepreji ti videt jak ty zacatky vypadaly 9l akva jeden cichavec ten co stavi jedna beta a jedna mecovka samecek.To prej byly ryby ktery jsou vhodny do takovyho akva ne to me rekla erudovana obchodnice v pet centru ve Vankovce rozzureny po 2 mesicich jsem ji byl nadat ze ze me udelala tyrana zvirat a ze to radsi nema prodavat kdyz vo tom vi prd)No pote jsem zacal cist a zaclo me to balit a ted uz jsou 4 akva a vesele se to mnozi.Ale s tim hnizdem moc zkusenosti nemam je to ted takova novinka.Ted jsem si dokonce troufl na čverzubce trpaslici a doufam ze me u nich nic neprekvapi jelikoz tolik literatury jsem o jedne rybce jeste nenastudoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 09:27 Muž Cheron [89] Re: Tony2013
Mám tiež čichavca, ale zakrslého. V lete staval hniezda "o 106", no teraz nič. V nádrži nemám topítko a tak teplota vody sa odvíja od teploty prostredia. V lete bola teplota vody v priemere 26°C, teraz je 22°C
Skús teda znížiť teplotu (hoc len o 1-2°C) a uvidíš. Neviem, či to pomôže, ale skúsiť to môžeš ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 00:14 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Tony2013
Máš ty čichavce v tom 144 litrovým?je pěkně zarostlý,tak by to problém být neměl.Ostatní rybky to zvládnou,neboj,jen budou na čas jen v jedný půlce akva ;-) ten čichavec má dobrou motivaci stavět hnízdo,dvě samičky... :-D co jsem dělala já,tak jsem odkalila v době,kdy měl hnízdo zbořené a pak znova až když opět hnízdo neměl.Máš to pěkně zarostlý,tak v tom problém nevidím.14 dní to hnízdo v kuse mít nebude..a nebo jsem to dělala taky tak,že jsem z jedné strany akva odsávala vodu a z druhé strany mi ji někdo dolíval,aby neklesla hladina.ale to už je extrém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:49 Muž Tony2013 [228] Re: glumča
Samozrejmne jsem si to precetl a nechci ho trestat jem me zarazi ta doba a jeho vytrvalost.Nicit mu to taky nejak nechcu viz vyse ale odkalit a vycistit to musim nemam to jako vytiracku pro cichavce.No a jak budu odkalovat a odsavat vodu tak bude klesat hladina a hnizdo se bude ruzne lepit na sklo a kytky co jsou podnim a jak napustim tak bude hnizdo po celim akva a cichavet bude zase nas....j a zrejmne bude vsechno dokola.Takze mam moznost chlapca i s holkama presunout a treba si poradej tam ale aby mel vic jak pulku nadrze vic jak mesic a ostatni chudery se krcily v rohu se me neliby.Diky tomu jsem uz dve blackyny co rodily nemohl odlovit takze je vsechen poter pozranej a typek v prodejne ma po ptakach jsem mu rikal ze me ty holky budou rodit a nevim jak to udelaly ale rodej tak 3 dny po sobe a to vsechny 4 .Ale to je zas jina vec.Jak dlouho jeste myslis ze ten cichavec bude takhle blbnout? Ja mu ty mali davam zadarmo aby nevzniklo to ze jsem prisel o zisk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2011 21:32 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Tony2013
náhodou,spíš než bořit,doporučuju pozorovat.Jestli se mu podaří nalákat samičku pod hnízdo,bude to pak nádherná podívaná.A jikry v hnízdě jdou těžko rozpoznat..To jste si ale o čichavcích mohl zjistit,že v době tření a stavění hnízda jsou teritoriální.Za jeho přirozené chování ho budete trestat "samotkou"? Záleží taky na tom,jak velký je to akva.Mě samec taky proháněl ostatní rybky,ale neublížil.
A určitě dávat krmení na opačnou stranu,než je samec s hnízdem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:59 Muž Tony2013 [228] Re: Tudy
Tak u me nema na koho narazi je totalne dominamntni a to i velikosti jezine ze by molliny uzavrely pakt a sli do nej jeste s tetrama.Takova ryby valka.ted je to spis diktator a utlacovatel.Ale zitra mu tipnu tipec bude se cistit a menit voda takze jeste poradne prozkoumam hnizdo nerad bych neco zabil rozzureny a kdyz nic neuvidim tak mu to zas asi odsaju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tony2013
Budete se s tím muset smířit nebo ho dát pryč, jeho chování se nejspíš nezmění, bude stále střídat období relativního klidu a stavění hnízda. U mě pronásleduje hlavně Dania, občas si troufne i na Akary, ale tady vždy rychle a tvrdě narazí. :-D
Hnízdo vypadá jako flusanec na hladině, že ? To je typické pro Čichavce šedé...

Edit: je možné, že pravě dospívá (ve 2. roce života), prochází si pubertou, časem by se měl alespoň trochu zklidnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:47 Muž Tony2013 [228] Re: Tudy
No ja mu taky odstranil rostliny na hladine tam kde si ho stavi ale hned ho postavil do rozku zas nemam na hladine moc silnej proud takze mu to krasne drzi.S jikrama to asi nebude tak horky koukam tam kazdej den tak hodinu a nic stejne nevidim ale nevylucuji ze jsem to prehlid.Strasne me vadi to utoceni na vsechny ryby.To hnizdo je totiz u otvoru kterym normalne krmim takze ted musim zvednot celej kryt a krmit v protejsim rohu kde je cerpadlo.Je to dosti narocne.Jo a jeste to hnizdo vubec nevypada nejak huste je to takovy nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tony2013
Mám již přes rok také 1 samce a 2 samice ve 112 l a chování mého samce je stejné. V hnízdě může být i potěr, jen jste ji ho nemusel všimnout - pak samcova agresivita vzroste a útočí na všechny ryby. U mě se střídá období aktivity (stavby hnízda) s obdobím klidu po cca 2 měsících, někdy dříve. V září jsem odstranil z hladiny skoro všechny plovoucí rostliny a od té doby je samec mnohem klidnější, hnízdo nestaví a pronásleduje jen samice, ostatních ryb si teď nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:05 Muž Tony2013 [228] – Hnizdo
Ahoj mam v nadrzi 3cichavce 1 samec 2 samice.Samec neustale stavi hnizdo to ze si ho samicky nevsimaji me nevadi ale vadi me ze si narokuje vic jak polovinu nadrze pro sebe a ostatni rybky jsou ve stresu a tisni se v jednom rohu a boji se ho.Mam mu to hnizdo nicit nebo ho ta stavba prejde?Tento stav trva uz tak mesic hnizdo uz bylonekolikrat zboreny pri cisteni ale vzy stejnej scenar postavi a honi ostatni rybi uz me to fakt stve jeste chvilu a pujde do jinyho akva a bude tam sam.Poradte co s tim ne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/707