Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 10:46 Muž Beda [11]
s červikama zkušenosti nemám ale dával jsem jim larvy komáru z bečky na dvoře a chunalo. když je nouze tak nitěnky ale moc se nedoporučují

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:08 Muž gunji [4] - CichlidyRe: LangMaster
U mě, ani děcka to nežerou. Nic od rataje. Oni vědí proč ano Granulovaný kartónový krabice nechce ani kočka. Jak ve škole, za pět. Propadák tone Já mám nejlepší zkušenost z HIKARI (doporučuji) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:52 Petr5 Re: LangMaster
Zkus jim to davat rano,kdyz maji hlad.Za nejakou dobu si na to zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:18 swimmer Re: LangMaster
Já Diskus Granulát používám asi měsíc a maximální spokojenost. Ryby ho perfektně berou a jsou krásně vybarvené. Ostatně není žádné tajemství, že krmení, které dováží Rataj ze Slovinska je vyráběno na stejné úrovni jako Sera (jsou tam nějaké přibuzenské vazby nebo co). Cena je ovšem někde úplně jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:55 Muž Lada2 [11] Re: LangMaster
ja krmim tetra discus obcas prostridam se Sera discus ale ten pada rychle ke dnu nemam ho moc rad nicmene placky berou oboje ale jak jim dam jine tak si ho nevsimnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 17:20 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: LangMaster
ja obcas pouziji SERA discus granule ( a nemaji problem s tim to prijimat je tedy pravda ze jsou na to zvykli od malicka ale spise je to zpestreni) ale jen kdyz dojde zive (patentky,nitenky a artemie kdyz zrovna je :/) ci mrazene krmeni(atemie,cyclops,patentka obcas hov.srdce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:59 Muž LangMaster [24] Re: StrNd4
Take se vracim k Tetra Discus a i ten ted odmitaji ani se ho nevsimnou snad se k nemu vrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:30 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: LangMaster
Ja ho pouzivam a taky ho moc nechcou...ale to bude asi tim ze je mam teprve asi tak tyden a sou zvykli na tetra diskus.A Hikari mi taky nezerou takze je pomalu ucim na vsechny abych to mohl stridat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:25 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: LangMaster
Bude to nějaká novinka ještě jsem na to nenarazil.S příjmáním nového krmiva(speciálně granulí) u terčovců je to vždycky stejný, chce to čas než si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:28 Muž LangMaster [24] – Rataj Discus Granulat
Zdravím vás mám prozbu nepoužíváte někdo krmivo Rataj Discus Granulat ja jsem ho začal používat a ryby mě přestávají žrát nemají o toto krmivo moc velký zájem a zdá se mi že hodně ovlivnuje vodu k horšímu máte někdo zkušenost diky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:36 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: sportsmen
Taky ze sem :) Doufam ze behem tydne uz budou uplne normalni a budou u zradla jako prvni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:29 Muž sportsmen [62] Re: StrNd4
tak to můžeš být rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:20 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: StrNd4
Tak dneska uz vyjizdeji casteji ale porad se prece jenom boji prudsich pohybu a udelali mi radost protoze sem nasypal neonkam obycejnej tetramin a zacali ho zrat taky.Ale kdyz jim dam tetra diskus tak pro ten si jeste netroufnou.Dnes jsem jim tam este zasadil vic rostlin a jsou stastnejsi a zvysil teplotu z 28 na 30 stupnu...Sem rad ze uz jdou alespon obcas zahlidnout a hlavne ze uz zerou hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:59 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Hannibalus
Koupil jsem uplne stejny krmivo jenze on krmil tetra diskus tak jsem jim ho tam dal a nic..A jeste krmil hovezim srdcem a to zrovna nemam tak jsem jim misto toho dal patentky a ty teda trosku zobali i kdyz sem se nesmel ani pohnout aby se nevyplasili...
Edit: Konecne uz nejsou porad zalezly obcas i vyplavou odpoledne jim tam hodim trochu tetra diskusu tak uvidim jestli to budou zrat nebo ne.Dam urcite vedet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: sportsmen
Pořád žádný zlepšení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:31 Muž Hannibalus [13] Re: StrNd4
A proč sis nekoupil stejné krmivo od stejné značky jakým krmil ten chovatel? Jsou na něj zvyklý, takže bys věc s aklimatizací jen urychlil a potom můžeš teprve zkoušet jiné krmiva, která ti jsou dostupnější apod. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:19 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Dahak
On je ze Zabreha je to u sumperka :) Asi vam to nic nerika ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:08 Muž sportsmen [62] Re: Dahak
Chvilku jo? X-) Mě skoro 40 dní nepřijde jako chvilka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: StrNd4
Samozřejmě můžou, ale riziko je o mnoho menší.
Od koho jsi je kupoval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:29 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Dahak
tak v poradku by meli byt i kdyz ja s tercovcema zacinam ale cetl jsem spoustu clanku i jak je kupovat vsechno mi to sedelo a navic jsem se dozvedel ze ten chovatel od ktereho je mam vyhral nejake medaile za tercovce takze aji to tak vypadalo ze se v tom dosti vyzna tak snad jsou v poradku.POdle vsech clanku co sem cetl vypadaji zdrave.Jo a jeste takze mrazenym krmivem nemuzou onemocnet???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:23 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: StrNd4
Pokud jsou v pořádku tak se po zklidnění nažerou.Někdy to chvilku trvá viz. Sportsmen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:21 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Dahak
Aha takze na to kaslu.Takze kdyz budou mit hlad tak at si prijedou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:20 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: StrNd4
Naprosto přesně jsem do toho spadl já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:18 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Dahak
Tak to radsi nebudu zkouset kaslu na to.Ja sem to chtel jenom vyzkouset protoze vcera sem si dovezl tercaky a sou porad zalezli strasne se lekaj a kdyz sem tam dneska hodil kostku patentek tak to zacali zrat neonky samozrejme a kus spadl na dno tak jsem cekal ani nevim jak dlouho az se nejakej tercovec odvazi si kousek zobnout a podarilo tak jsem prave myslel ze kdyz jim tam dam ty koretry tak ze se nazerou a nemusi se stresovat.Jako ze jim ty koretry pripluji doslova k hube... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: StrNd4
Jenže nevíš z jakýho jsou zdroje.Na sáčku může bejt klidně že jsou to koretry ze starýho rodinnýho chovu :) bez parazitů, ale jak zjistíš že to není jen reklamní trik.
Chci tím říct, že zápory krmení živým krmivem u terčovců daleko převyšují klady.Já si vždycky musím všechno vyzkoušet a bohužel tady jsem tvrdě narazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:45 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Dahak
I kdyz jsou kupovany v original zazehlenym sacku???A prej sou v nejakym zivnym roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: StrNd4
Živejma koretrama jsem si před nějakým tím rokem zavlekl do akvárka vnitřní i žaberní parazity od té doby mi to nesmí do baráku.Věř mi že to nestojí za to a rozdíl mezi mraženým a živým není pro ryby až tak markantní.Určitě existují místa která jsou bez parazitů, ale zjistíš to jedině tak že to zkusíš a riskneš zavlečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:20 Muž Johns [30] - Cichlidy
živé krmmivo je nejlepší od p.Koblasy,nikdy jsem s tímto krmivem neměl problémy.Jako mražené si nemohu vynachválit toto discusrearing.websnadno.cz/… AQUAMASTER ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2010 16:36 Muž Hannibalus [13] Re: StrNd4
Já lovenýma koretrama terčovce krmím a bez problémů, je to pro ně lahůdka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:18 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Hannibalus
Na to mozna taky dojde znamej vi prej o dobrym miste ale tak to by bylo stejnak jen pro jina akvaria nechci aby tercaci neco chytli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:00 Muž Hannibalus [13] Re: StrNd4
jj tam je to samozřejmě v pořádku (až na tu cenu vs množství), já to psal pro případ, že by ses vydal sám na "lov!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:55 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Hannibalus
Ty jsou kupovane tak ty by snad mohly byt ciste sou primo samostatne baleny v sacku jako sacek s vodou a v tom jsou koretry vyrabi to primo nejaka polska firma tak snad to bude dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:52 Muž Hannibalus [13] Re: StrNd4
Koretry samotné jsou nezávadné, spíš si musíš daát pozor, kde je lovit aby jsi nenalovil i něco navíc X-) (larvy vážek, kapřivec apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:49 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JuraS
To by pohroma byla...Ale stejnak mrazeny nitenky radsi ne a kdyz uz zivy tak je to sice palka ale stejnak je radsi nechavam nez s nema zacnu krmit dva dny ve vode kde porad pritika cerstva...Koretry jsem videl v ochode bylo to baleny v sacku takovym malym a bylo to proste zazehleny a vyrabeli to polaci tak jsem je skusil a ryby se po tom mohli utlouct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:43 JuraS Re: StrNd4
nemyslím si, že nítěnky dneska někdo loví volně v přírodě..aspoň ne velcí prodejci...někde jsem viděl fotky obrovských choven živých krmiv..někdo musí mít chovnu jako pr..ase s v ní chovat třeba artemii..ty kupované mražené jsou přece staré..někdo má možná i tady u nás zmáknutý chov artemií..to co prodává aquamaster přece není z přírodních zdrojů a on zaručuje že je to parazitů prosté..no přece si majitel chovny nebude vyrábět všechno krmivo sám a pro něj by paraziti v krmivu byla pohroma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:29 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: JuraS
To je pravda i kdybysme chteli 10000 litru nadrz tak se to nikdy nemuze vyrovnat s amazonkou.Ale ty koretry co sem tak cetl v sobe pry parazity skoro vubec nemaji oproti treba nitenkam...A to je urcite pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:26 JuraS Re: StrNd4
v přírodě se běžně krmí čímkoliv - převážně živým..to že živé v sobě může mít parazity je normální..proto tyky mají takovou reprodukci a v té přirozené vodě se i škodlivé bakterie naředí..v těch množstvích..jiné to je v chovně kde chceš vysokou produktivitu a i 10.000 lt chovna je prdítko ve srovnání s libovolnou lagunou v amazonii kde jsou terčovci přírodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:11 Muž sportsmen [62] Re: StrNd4
Živého krmení bych se nebál. Řada chovatelů krmím živých krmivem. Ryby nejsou žádní hlupáci aby rozdíl nepoznali, jsou tak vychytralý, že poznají rozdíl ve stejném krmivu od různých výrobců, tak proč by nepoznali rozdíl mezi vlastním potomstvem a koretrou. Co bych ale nedoporučoval je krmit terčovce potěrem jiných ryb, tam riziko, že si ryby naučíte lovit i vlastní potěr bude vysoké. Ale požírání vlastního potěru u terčovců má mnoho důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:33 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Pridam se k tematu chtel bych se Vas zeptat myslite ze je dobre krmit tercovce zivymi koretrami?Nekdo mi rikal ze kdyz se krmi zivymi tak je riziko ze pozdeji by mohli pozirat svuj poter tak co myslite???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 07:55 Žena tatrovka [8] Re: dave
jako myšlenku bych to neviděla špatně , ale myslím si, že paví očka jsou mnohem rychlejší než terčovci, takže je možné, že pavích oček budeš mít hafo a hladový terčovci mezi nima budou jen proplouvat... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 07:53 JuraS Re: dave
mám terčovce v akvu s kytkami, tedy ne volná plocha..měl jsem v akvu i gupky, jednu dobu tak rozmnožené, že jsem je rozdával...nevšiml jsem si, že by diskové cíleně lovili gupky...i když jsem je nechal pár dní vyhladovět...co jsem si ale rychle všiml jak mi vymizeli krevetky a viděl jsem i útok a následné hromadné cupování jedné větší červené krevetky...malé gupky mi útokem zespodu likvidovali pancéřníci...ale jinde to může být jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 21:58 dave – krmeni tercovcu pavima okama
ahoj vsichni, chtel jsem se zeptat zda je mozne krmit tercovce pavima ockama, popr. jak velkyma krmit uz dospele jedince??

Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:11 Muž lachon [8] - Cichlidy
já myslim,že by to šlo,měse vytřeli ancistrusi A TERČOUNI je sežrali a docela si na nich pochutnali.

hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 08:04 Muž romi [7] Re: JuraS
doby, ked sme si dochovavali doma kostne cervy su uz prec. dnes sa daju kupit za babku pomaly v kazdych rybarskych potrebach. po kupeni ich treba poriadne precistit. bud v srote, pilinach alebo v piesku. z piesku su potom tvrdsie na povrchu.
niekedy som ich na dlhodobe uchovavanie rychlo prepral v sitku v jarovej vode. opatovne oplachol v cistej vode a v platenych vrecuskach umiestnil v teplote okolo 2-4 stupnov. zbavili sa tak cpavkoveho zapachu.
v rybarskych potrebach sa obcas daju zohnat pinky - su to male cervy, larvy mensich much.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 07:32 JuraS Re: Hannibalus
jasan dám..ale později, tak kolem prázdnin..těch letních..sníh taje a tak si konečně můžu jet pro akva někam do jizerek..filtr je zatím na papíře stejně tak jako stůl..na místě akva zatím stojí kancelářský stůl a na něm současné akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 23:41 Muž Hannibalus [13] Re: godoja
jestli to zkusíš, tak dej pak vědět jak si s tím poradí terčáci já jim krom koreter zkoušel i roupice, ale hodí se jen do akva bez dna, protože pod vodou přežijí i dva dny a celkem rychle se zahrabou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:44 JuraS Re: Romy
Pokud to jde tak poradím jak na mastné červy..musel bych se kouknout do rybářských knížek, ale co si vzpomínám tak v teplém počasí dát ven na půl dne kousek hovězího masa bez krve, do stínu..za chvíli ho najdou mouchy masařky, nakladou vajíčka..už nevím kdy se vylíhnou červy a jak dlouho je nechat v mase ale pak se dávají i s masem na síto na prosévání mouky, odpadávají z masa, pod síto dát piliny a v nich se očistí, když se dají piliny na další síto tak už propadávají třeba na skluzavku a šup do vody..jinak se prodávají v rybářských prodejnách..skladují se v ledničce což některá nemusí rozdýchat..moje bývalka si pikslu s nima spletla s jakousi pomazánkou a měli jste vidět ten rambajz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:56 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: JuraS
Masné červy,muší larvy,žížaly...toho bych se nebál,ale mouční červi jsou přeci jen tvrdší,nevím,jak by to terčovec se svým krátkým trávícím traktem zpracoval.S nimi bych neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 18:30 Muž godoja [0] Re: JuraS
Já bych se toho nebál. V jejich domovině určitě padá do vody hmyz. Asi to zkusim. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:28 JuraS – Terčovci & masní a mouční červi
Bylo by možné krmit bez obav terčovce masnými a nebo moučnými červy ? Jejich vývoj doma je snadný a s kontrolovanou čistotou tedy bez parazitů. Rostlinožravé piraně se mi po nich mohli utlouct a přibývali na velikosti téměř s každým červem. U mastných červů se dá vyrobit téměř "automatické krmítko"..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7008-tercovec-krmeni?od=151