Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kroner
Dej pak hlavně vědět,jak to dopadlo.Já nikdy želatinu nezkoušel,tak jsem ani v článku o tom nepsal.Co,ale psali ostatní,kaleni měla na svědomí právě ona,ale ne u všech,tak uvidíš... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:58 kroner Re: Romy
ok zkusím, nic jiného mě taky už nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kroner
Tu vodu ti kalí ta želatina,ne tuky.Proč někomu ano,a někomu ne,netuším.
Jinak,když do směsi přidáváš špenát ještě horký,záleží na jeho podílu,jestli ti směs neohřeje,nerozpustí se vitamíny rozpustné v tucích,pak je třeba směs ohřát.Na horkou želatinu by teplota měla stačit,ale zkus si udělat dávku bez ní,a uvidíš,jestli bude kalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:15 kroner Re: acik
Kupovat nic nebudu, nevím co tam je a kolik toho tam je a v jaké kvalitě, mám směs složenou z cca. 12 ingrediencí a ryby se mi po tom můžou utlouct. Marlboráky mám červený, že bys řekl, že to není bez barviv možné. Jak říkám jediný problém-přikaluje to vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 19:01 Muž acik [416] Re: kroner
kup si od aquamasteru a máš vynikající krmivo,třeba discus life moře mix: losos,chobotnice,artemie,mysis,mušle,humří jikry,banán,špenát,česnek,spirulina,přírodní astaxantin 500g za 82.- což je za pusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:55 kroner Re: romant
Co se týče ingrediencí je jasné. Pochopil jsem správně, že to mohou být ve vodě nerozpustné tuky a směs (srdce)by se měla zahřívat na 60 st.? Když do směsi přidávám spařený špenát, tak je celá směs horká, pak zalévám horkou želatinou, tak nevím. Nebo to asi nechápu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 16:53 R Muž romant [27987] Re: kroner
Doporučuji, pokud neznáš, přečíst tento článek. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 16:22 kroner Re: romant
Chci se zeptat jestli vám krmná směs kalí vodu. Mě docela jo, tak nevím jestli nedávám málo želatiny do směsi, nebo dělám chybu v něčem jinym. Nepřekrmuju.Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 09:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
Co nezrali, to byly male Platy, kterym se podarilo (v tom akvariu nejakym zazrakem) malinko povyrust, nebo kdyz jsem hezke kousky z odchovu pridal: rybicky.net/fotogalerie.php… , asi ze sousedi se nezerou, byli na ne zvykli :) .

O nevhodnoti toho akvaria ze vsech moznych uhlu pohledu nema cenu mluvit, ale Tercovci v nem zrali od mrazeneho (nejaky mix se srdcem, patentky) az po granule. Asi mozna proto, ze kdo tam zavahal, zustal hlady. Treba kdyby byli samotni a s jistotou, ze jim to nikdo nesezere, ze by taky byli vybiravejsi.

Ted mam v akvarku Ramky a Cerne fantomy. Ze by se pred tim Ramka kvuli granuli pretrhla, to se rict nedalo. Sice loudily, bastily hezky, ale kdyz to srovnam se situaci ted, jak jde o krmeni, pekne zrychlily, protoze kdo zavaha...

Mozna by tem Tvym Tercovcum melo neco ukazat, jak na ne taky nemusi nic zbyt :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:56 finnnp Re: romant
Já bych jim dal 30 stupňů.Já mám doma povelenou finanční ztrátu na akvaristice jen 4000 Kč měsíčně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:50 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Hlad, ten dokáže divy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:46 finnnp Re: romant
Když ty granule nebudou chtít.Tak jim je trochu vylepšim Betainem a oni jim budou hnedka chutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: finnnp
No, to se musí vyzkoušet, taky jsem si myslel, ale jak známo, myslet znamená houby vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:39 finnnp Re: romant
Já vím,že při krmení srdcem to chce rybě trochu urychlit metabolismus,ale já krmím srdcem při 28.Známej u hnědých jde ještě níže.......Akorát jsi myslím,že jak budou dostávat srdce budou na granule házet bobka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:19 R Muž romant [27987] Re: finnnp
U srdce to chce teplotu kolem 30 stupňů, u granulí kolem 28 postačuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:04 finnnp Re: rriki
Mám dojem,že krmit střídavě srdcem a granulema asi nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:02 Muž acik [416] Re: rriki
Pejša má holé akva,já mám na půl rostlinné společenské,krmit h.srdcem se musí opatrně a do začátku bych si nechtěl zadělat na problém.Krmím černýma komářima larvama,cervenýma komarima larvama,artemky a občas dam banan,spareny spenat,granulovane krmeni od tetry i od sery,stridam to. Do granulovaného krmeni dam jednou za tyden fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Designer
Já si bez srdce nedovedu představit krmit,tedˇjsem zkoušel v jednom akva granule a artemku ,ale na srdce to nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:52 finnnp Re: romant
Tak chovné páry to z nějakého důvodu snědli vše i ze dna a to byli nakrmený.Ty ostatní budu muset teda donutit.Dám jim perloočky a ono jim vytráví šmejdum......No jsem na to zvědav.Každopádně by mě odpadlo hodně starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Proč s mím nechceš krmit?Copak Pejša s ním nekrmí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:34 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Když píšu je na ty granule převést, tak mám na mysli jim tejden nedat nic a potom ty granule a bude se vidět, kdo vyhraje. ;-) Někteří jedinci jsou velmi tvrdohlaví a jsou schopni nepřijímat potravu i tři neděle, než příjdou k rozumu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:32 finnnp Re: romant
Já to samé.Kdepak je doba kdy jsem si vezl 20 l kbelík TetraMinu z DDR........Tak proběhla zkouška.2 Chovné páry to jedli takřka ihned ani nic neplivali.Směsice Terčů v jiném akva už do toho takřka nešla.Po minutě druhá značka.A k mé nespokojenosti baštili když teda baštili více Seru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:27 R Muž romant [27987] Re: Designer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Taky jedu po trochu rezavejch kolejích a mám stále v paměti dobu, kdy nic jinýho než tetra nebyla k dispozici, takže volím a mám i vel i dobrou zkušenost s tím tetra diskusem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
Nasel jsem:
Hovězí srdce - bílkoviny 17%.
zdroj: www.e-kulturistika.cz/…

Pokud se da krmit timhle, pak mi pripadaji ty granule jeste lepsi, protoze si nedokazu predstavit, proc by cpal vyrobce 50% bilkovin do krmiva, kdyby to k nicemu nebylo (a ne jeden vyrobce), pac jako balast se jiste daji pouzit i levnejsi suroviny. A vzhledem k tem pridanym vitaminum, si tak nejak myslim, ze vic moc potreba nebude.

Ale opet, jen selskym roumem, taky si rad prectu co na to odbornici :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:15 finnnp Re: romant
Tak Patentky jsi dělám sám.Když chceš ryby připravit na tření není nic lepšího nežli patentka.Teď je ještě otázka jaké Granule.Jestli od Sery nebo od Tetry......Pro mne je zvyk železná košile.Já když používám něco komerčního tak volím jedině Tetru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:11 Muž acik [416] Re: romant
hmmmmm mluviš (píšeš) jako Pejša :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:08 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Rostou velmi dobře, dnešní moderní krmení, tentokráte v podobě granulí, je na vysoký úrovni a mají tak vše co potřebují, osobně bych neváhal a ryby na granule převedl. Jako přilepšení bych dával mražený patentky, sem tam s kapkou fishtaminu od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:05 finnnp Re: romant
Jak pak po těch granulích rostou? Nepotřebuji trhat rekordy v růstu,ale mám rád když je vidět výsledek.Jsem hobbysta nehobbysta,ale Terče nedělám za ůčelem zisku.Terče jsem žádného neprodal asi 5 let.Na to mám jiné ryby.Navíc by odemné Terče nikdo nekoupil.Jsem mistr šipkař.Krmení granulemi by mne,ale ulehčilo a zřejmě i ušetřilo peníze.Když vemu co člověk projede benzínu a času při přípravě živého krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:21 R Muž romant [27987] Re: acik
Pro hobbystu jsou granule zn. ideál, něco jinýho je to v chovnách, tam je srdce daleko ekonomičtější. Do společenských akvárií s rostlinstvem bych spíš doporučoval ty granule. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:18 Muž acik [416] Re: Designer
mě příjde taky,že mi blbou více po granulách jak po mraženém krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
Kdyz se podivas na slozeni granuli pro Tercovce, vetsinou tam najdes okolo 50% proteinu a pod tim hromadu vitaminu. Ne ze bych Tercovce choval, s tim jsem se moc nevytah, nemel jsem k tomu podminky a blbec jsem si je poridil, ale mam Ramirezky a ty basti totez. Sve odchovane drobecky (uznavam, ve vysledku 4ks nic moc odchov, ale i tak jsem rad ze je mam) krmim
www.sera.de/…
www.sera.de/…
a rostou jak z vody, a mimochodem jim to opravdu chutna, vrhaji se na to jak silene.
Davam i Hikari, ale to co mam je spise univerzalni krmivo, takze ted to davam na stridacku a obcas dam i jine.

Jak vidis (ty uspechy :) ), jsem jen hobby akvarista, ale myslim si, ze ty granule nejsou vubec spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:10 finnnp Re: romant
Já ty granule znám.Mám tři kbelíky jeden od Tetry a dva od Sery.Koupil jsem je asi před rokem v německu za 1200 stovek kbelík.Nikdy jsem to,ale nehodil do vody.Vypadá to jak granko a mám dojem,že Terči po tom musí umřít hlady,ale asi se pletu.A hlavně krmení pouze granulema bude asi dosti pohodlné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:09 Muž acik [416] Re: finnnp
Jak píše Roman. Co se granulovaného krmení týče,tak mi i Pejša doporučil ať zařadím do krmení "Tera discus" a "Tetra Discus Energy" Má stím dobré zlušenosti.Píšu co jsem pochytal od dobrého chovatele :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:02 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Tetra diskus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:00 finnnp
Protože jsem v chovatelských zvyklostech zamrzl někdy před 25 lety.Vůbec nemám zkušenost z granulema.Byl jsem nedávno v zahraničí a tam dávali Terčum jen Granule a ryby měly jak lusk.Já krmím živím a srdcem a ryby mám léta nic moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 09:50 JuraS Re: MGK
zkus to..nech je vyhladovět, klidně týden a pak jim ho dej smíchaného v něčím co znají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Je to těšší sehnat u nás ho měli až ve 4-tém řeznictví ale stojí za to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:28 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Zkusím sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:26 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Mě to vyšlo zhruba myslím 40kč za kilo ale hlavně s tím nebylo tolik práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:09 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, omlouvám se žás ruším v diskuzi. Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zušenosti s krmením terčů banánem. A popřípadě jak jim ten banán připravujete. Za odpověď moc díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 17:03 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Na kolik to vyjde? kdysi jsem to z nouze koupil a půl kila bylo asi za 7 pětek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 16:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
A co krutí srdce?Já jsem je ted dělal a je to lepší než hovězí je tam těch hnusů daleko mín sice těch srdcí je dohromady hromada ale dělá se to líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 16:24 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rriki
To vyřezávání je fakt problém.Naposledy jsem dostal od řezníka srdce z nějakýho starýho vola bylo to příšerně tučný a samá blána.Ideální by byly asi telecí srdce, ale prodávat jsem je nikde neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 16:14 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JuraS
Hm,ale pochybuju o tom že tě to zbaví osrdí a co tam zbyde už nožem taky odříznu.Už bych nikdy nekoupil srdce u řezníka v celku polovinu jsem toho vždy vyřezal.Jen jednou jsem si ho nechal v Globusu namlýt a udělat katastrofa co tam bylo tuku,kdepak těch 10 kg vždy nějak očistím a robot umele.Jinak známý si nechává v Milevsku za 100kč srdce očistit a umlýt ,ale precizně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 15:34 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: JuraS
To by bylo super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:27 JuraS Re: Dahak
jsou mlýnky na maso co ti to srdce nasekají na přijatelné kousky a rovnou odblaní..ty blány zůstávají namotané na šneku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 21:04 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rriki
Ořezaný bych bral taky někdy je to opruz když je to zablaněný a tučný :).Jinak cenu jsem už zjistil 50kč z a kilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 13:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dahak
Léta jsem ho kupoval v nucáku za 35kč,ale neožezaný a teď už je supermarketu za 69 kč a poměrně slušně ořezaný a když jedu do Prahy tak si objednam v Globusu za 59 kč taky ořezaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 09:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Zdravím, jakožto sklerotik jsem zapomněl na kolik vyjde kilo hovězího srdce a samozřejmě nikde v mém okolí není řezník, abych to zjistil.Je tu někdo, kdo si to pamatuje ? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7008-tercovec-krmeni?od=101