Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Costapur

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Sera Costapur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 17:02 Muž konrad [45] Re: romant
Oki takže 2 dni po dávke pri ktorej vymizela krupička sa v ňom môžem začať hrabať.

Akva je v komplet prerábke momentálne len substrát filter voda a ryby len čakám na liečbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 16:16 R Muž romant [27987] Re: konrad
No, spíš to bude akvo v rekonvalescenci, tedy odkalit dno a masivně vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 14:41 Muž konrad [45]
možno hlúpa otázka ale radšej sa spýtam ako byť za hlupáka potom...
Liečim ryby s krupičkou. Esha exit nezohnateľný.
Postupujem podľa návodu, tj. 3 deň som nakvapkal 2. dávku a ryby sú stále mierne bodkované/tečkované.

V návode sa píše, že 2 dni po poslednej dávke sa môže meniť voda etc.

Ak teda o 2 dni budú ryby bez krupičky dá sa považovať celé akvárium so substrátom a filtrom už za zdravé a môžem začať s údržbou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 16:08 Zdenok Re: romant
No nakoniec po niekoľko hodinovom skúmaniu na nete som sa rozhodol takto: Zvýšenie teploty, sera costapur, vzduchovanie. Svetlá som ponechal kvôli rastlinkám aj s CO2. Hnojenie EI prerušujem až do vyliečenia. Akvárium som prekryl dekou aby ryby neboli v strese. Dúfam, že to bude fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2014 13:51 R Muž romant [27987] Re: Zdenok
Postačí jenom to vypnutý světlo po dobu léčby a úměrně tomu se zařiď s tím El, aby toho pro akvo nebylo moc, když se nesvítí, CO2 bych ponechal jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:21 Zdenok
Poprosím o radu.
V návode je Zatemnenie nádrže. Znamená to zhasnúť svetlá a prekryť, alebo môžu byť svetlá zasvietené a len sa prekryje. Predavač spomínal, že je to až sa ryby nestresujú.
A čo keď používam hnojenie Estimative index. Prerušiť dávkovanie? A čo CO2 .
Zatiaľ som len zvýšil teplotu, nakvapal Costapur, prekryl akvarko CO2 som ponechal a do toho pustil vzduchovanie všetko bez svetla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: marektachyon
Zkus se obrátit na Vivárium Mělník...fakt pro mne nepodstatné v hlavě nenosím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 12:05 Muž marektachyon [-3] Re: LiborSprysl
A nevies nahodou co je to za kombinacia ??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 07:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Není, je to již nějaký čas a bavili jsme se o tom na Mělníce...Roman má to nějakou fintu kombinací...zmořil i nezmořitelné...teda myslím krupičku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 07:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: marektachyon
Budu trochu pesimista. Mě teď na nějakého parazita vytvářející krupičku nezabírají ani dvojité dávky esha 2000 + esha exit. Asi není na všechny "krupičky".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: marektachyon
Záleží na tom u jakých je to ryb, jaký kmen krupičky...u asijských importů velmi často Costapur už nezabírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:55 Muž marektachyon [-3]
Tak dneska aj na moje rybky dolahlo prekliatie krupicky... Okamzite som nasadil Sera Costapur a zvysil teplotu na 29-30 stupnov.Verim ze rybky sa vyliecia a bude to ok sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 22:49 Muž Dawe_CZ [34]
Potvrzuji pozitivní účitek léku Sera Costapur na vyléčení Krupičky. I když jsem chtěl použít Esha Exit společně s Esha 2000, ten nebyl nikde k zastižení tak jsem byl nucen zakoupit Costapur který ve zverimexu měli. Postupoval jsem PŘESNĚ podle návodu (navíc mírné zvýšení teploty) a po krupičce ani stopy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.01.2012 23:42 R Muž romant [27987] Re: leoncupra
Na to léčení sumcovitých ryb se mrkni třeba na tyhle stránky.
www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 23:36 R Muž Silent [5949] Re: leoncupra
Pokud jsou v nádrži s nakaženými rybami je problém v tom, že už můžou být nakaženi. Když je přelovíš jinam může se nákaza pak opakovat a stejně je bude nutné přeléčit. Při krupičce je třeba bohužel přeléčit celou osádku nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 23:26 Muž Dawe_CZ [34] Re: Silent
Mám externí filtr a akva 240 litrů. Uhlíkový filtr už tam nemám. ten mi byl dooručen po jednom měsíci dát pryč. takže tam není. Držte palce ať to dobře dopadne. Mám o svoje zlatíčka strach...
A jak už jsem psal. esha exit tady nikde nemají... A nemohu si dovolit objednat z internetu a čekat... Každopádně si ho objednám do zálohy..
Prosím Vás ještě jeden dotaz. Mám v nádrži 4 Ancistrusy. 2 větší a 2 malinké. Na fóru se píše že jim to může škodit. že látky v Costapuru jsou jim jedovaté. Bohužel záložní akva nemám. Mám je radši pro jistotu po dobu léčby odlovit a dát třeba do kýblu nebo lavoru? vydrží tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2012 23:22 R Muž Silent [5949] Re: leoncupra
Filtr rozhodně nech běžet. Costapur bakteriím neublíží. Nesmíš ovšem filtrovat přes aktivní uhlí, případně používat jiné speciální filtrační hmoty na bázi iontoměničů. V každém případě postupuj přesně podle návodu. I když stejně jako Roman i já bych léčil raději pomocí přípravků eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2012 23:15 R Muž romant [27987] Re: leoncupra
Při léčení krupičky je důležitý přeléčit celou nádrž, takže i filtr. Neznám přesně co se píše v návodu Costapuru, já bych použil eSHa exit a možnou podporou eSHa 2000 a tam je záruka, že se filtru(bakteriím) nic nestane. Pokud se v návodu píše, že po léčbě je dobrý obnovit biologickou činnost filtru, tak se připrav na to, že bakterie dostanou nafrak a bude nutný častěji měnit vodu a popřípadě použít třeba Nitrivec od Sery k restartu filtru.
Edit: Díval jsem se do návodu a mělo by to bejt v pohodě, jenom po té léčbě je doporučená výměna vody, což bych rozhodně udělal ať už budeš léčit čímkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 23:10 Muž Dawe_CZ [34] Re: romant
Děkuji za velmi rychlou reakci. Moc si mi ponohl. Takže můžu mymi klasickými trubicemi normálně svítit jako obvykle? V návodu se nic nepíše o vypínání filtru ale tady na fóru jsem se dočetl že je lepší filtr vypnout, respektive dát mimo třeba do kýblu. Co si o tom myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 23:04 R Muž romant [27987] Re: leoncupra
UV lampa není osvětlení, to je zařízení co vodu ozařuje UV zářením a tím vodu čistí a kdyby byla v provozu, tak účinnost léčiva by byla negována. Takže dodrž návod a přeji hodně zdaru při léčbě.
Edit: rybicky.net/forum/6763
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:58 Muž Dawe_CZ [34]
Zdravím, měl bych dotaz od akvaristů kteří použili léčivo Costapur. Dnes jsem jej zakoupil a hned zítra se chystám s léčbou mých rybiček protože je bohužel napadla krupička. Podle návodu je mi vše jasné až na jednu věc. V návodu je uvedeno že mám vypnout UV lampu během léčení. To znamená že nemám cca těch 5 dni v akváriu vůbec svítit? Nebude to mít na rybičky nějaký vliv a nebo na rostlinky? Děkuji za informaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:48 Žena jalea [3] Re: Silent
děkuji. Myslela jsem si že tomu tak bude ale přecijenom se raději ptám než kapu něco do akvárka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:44 R Muž Silent [5949] Re: jalea
První den léčebnou dávku, druhý den nic, třetí den opět léčebnou dávku a pak podle potřeby pátý a sedmý den dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:22 Žena jalea [3] Re: Raeda
o to nešlo. šlo o to jestli dávat 3 dny za sebou nebo jen ten první druhý nic a pak třetí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 19:17 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: jalea
Blbě jsem pochopil tvoj otázku ano taky 22k. na 40 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 18:20 Žena jalea [3] – dávkování
Teda prosím vás já nevím jestli je to mou barvou vlasů nebo tím návodem,ale na Costapuru píšou: 1. a 3. den přřidat do vody 22 kapek na 40l vody v akváriu. V těžších případech 5. a 7. den opakovat. To by ale znamenalo,že by sem měla ten 3. den ještě jednou tolik přidat to asi ne co??? Sem asi moc blondatá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:11 Muž navik [908] - SumciRe: ŠDK
Mohu vědět, jakým testem jste naměřila 2-33 mg/l NO2-??? Moje mají rozmezí do 0,2 mg/l ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 15:33 Žena ŠDK [3] – costapur versus akva testy
..Máte někdo zkušenost s tím zda léčiva (konkrétně Costapur) ovlivňují výsledek akva testů (konkrétně no2 a no3)? V léčeném akva jsem naměřila hodnoty no2 mezi 2-33 mg/l. Myslím že v tom by ani mrňousové pavích ok nepřežily nebo je možné že testy měří správně a paví oka v odchovně (cca 50 ryb v 6L, ob den odsávám zbytky potravy a doplňuju odstátou vodovodní, léčím příznaky bílé tečky a slepené ploutve) mohou krátkodobě takové hodnoty přežít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 18:41 Muž ghostik [81] Re: metal
Tady je nejaky navod
www.akvastranky.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 18:36 Muž metal [96] - CichlidyRe: Silent
zohnal som ho od znameho a nema k tomu navod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:59 R Muž Silent [5949] Re: metal
Myslím, že každý lék má dostatečně srozumitelný návod. Costapur jsem už léta nepoužíval, ale mám za to, že každý den to určitě nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:53 Muž ghostik [81] Re: metal
Skusenost nemam ale jestli mohu doporucit mam dobre zkusenosti s Esha EXIT + Esha 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:51 Muž metal [96] - Cichlidy – costa pur
ma dakto skusenosti sliecenim krupicky costapurom.kazdi den treba nakvapkat ci staci ras.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6939-sera-costapur