Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 11:07 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
SZ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 06:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: johnx
N. palmata "Green" mám. A je možnost je získat. Viz přes SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 23:13 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: MatroneK
jj znám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 23:02 MatroneK – odkaz
www.krevety.wz.cz/… tady je přehledná tabulka a celkově web doporučuji projet X-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 23:01 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
No tak si pořídím asi Caridina sp. Tiger, a rád bych sehnal Neocaridina palmata green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:56 Muž navik [908] - Sumci – Re: johnx
Fotka k příspěvku pročpak, oba jsou pěkné, stačí je jen držet od sebe... ;-)
Jinak viz příloha z "planetinverts"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:53 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
tak to je na... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:51 Muž navik [908] - Sumci – Re: johnx
ano, mohou se "křížit", jde o stejný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 22:42 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Caridina sp. Crystal Red s Caridina sp. Tiger
Dobrý den.
Nejsem žádný expert a proto se chci zeptat jestli se tyhle dva druhy můžou křížit.
Rád bych si je pořídil,a nerad bych měl mladé "hnusy".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 13:02 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Jo díky za upozornění, nějak jsem si obráceně vyložil ty křížky a fajfky a nehlěděl jsme na barvu...

Eště raz sorry...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Gabro
prošel jsem si obě tabulky, ale nikde jsem nenašel nic o tom, že by se C. cf. cantonensis "Blue tigr" křížil s N. heteropoda "Red Cherry".
tyhle dva druhy se nekříží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:35 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
Muzete mi nekdo poradit???
V jedné tabulce je uvedeno ze se nekrizi, ve druhe ano, co je platnější nebo spíše, máte nějaké zkušenosti (Red Cherry a Blue Tiger)?
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 09:34 Muž Chem [837] – Re: Chem
Fotka k příspěvku Jeste doplnim - tady je tabulka - je stara par let, takze uz nemusi byt dokonale aktualni, ale predstavu o vzajemnem krizeni druhu a variet krevet to da.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 09:33 Muž Chem [837] – Re: Marri
Obecne - o krizeni heteropod s palmatami se stale spekuluje. Neni to potvrzene ani vyvracene. Obcas se objevi vykrik do tmy, ze se nekomu krizi. I ja byl na vazkach, kdyz jsem to zkousel - v jednom akvariu heteropodi i palmaty - populace "nebarevnych" palmat se zvetsovala a cherry nepribyvalo i kdyz mely vajicka.. Kazdopadne nedaval bych tyto druhy k sobe. Babaultky+heteropody, babaultky+palmaty nebo CRS+heteropody - klidne, ale tuto kombinaci ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 08:36 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Semtex
cherry a palmaty mám v akva, zatím se vůbec nekřížili, ale co není může být, mám je tak teprve rok. Ale palmatám se daří lépe než cherrynám a to jsem donedávna nevěděl, co mám za neznámé krevetky, zjistil jsem to až teď (původní jedinci měli parazita, jako ostatní palmaty z přírody, navíc prodávajícítaky neměl tušení co jsou zač, myslel si, že kříženci, dovezl je z thiwanu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 08:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Marri
Teoreticky by mohla, ale zatím jsem se o tom nedočetl. Ani o Red Cherry s palmatou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 07:53 Marri – Křížení
Kříží se prosím Neocaridina h. yellow s palmatou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:17 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Na tomto i na dalších fórech se řešila problematika křížení mezi různými vyšlechtěnými formami krevetek, případně rybek. V nejnovějším čísle časopisu VESMÍR 2009/7-8, věnovanému Darwinovi, vyšel na str. 448 nebo na www.vesmir.cz/… zajímavý článek. Podle tohoto článku můžeme zpětným křížením získat zpátky čistou rodičovskou formu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:32 Žena datura [104] Re: Semtex
jojo, C.propinqua:-) hm, asi si v nádrži vytvořím multikulturní hejnko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: datura
no ne to nebude zní vyšlechtěný.... Jestli máte na mysli Caridina propinqua, tak ty já mam a jsou sice podobný ale údajně pocházejí z Indie a larvy se líhnou ve sladké vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:56 Žena datura [104]
zrovna uvažuji o koupi caridiny orange. vzhledově se dost podobá japonice, není z ní náhodou vyšlechtěná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:40 Muž Chem [837] – Re: Bexi
Je pravda, ze v nekterych pripadech se toto deje - proc jinak by se slechtilo. Nekde to ale zustava.. Zalezi na ruznych recesivnich a dominantnich znacich a zabredli bychom asi do slozitejsi genetiky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:56 Bexi
až na ten uplně bezbarevný ocas vypadaj skoro stejně jen jsou krapet barevnější ale je to jenom první generace a tento týden se narodila generace 2 tak uvidím jak budou vypadat jo a většina měla ocas barevný jenom 3 samci ho měly velmi málo zbarvený a bylo tam i několik čistých blond samic ale kvůly omezení počtu rybek jsem většinu ryb dal želvám a nechal si 1 samce a dvě samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:49 Muž Chem [837] – Re: Chem
Fotka k příspěvku Omlouvam se za obrazek. Snad to nyni bude lepsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:48 Muž Chem [837] – Re: Bexi
Fotka k příspěvku Skutecne vypadaly tak jak ty puvodni formy na obrazku? S pavimi ocky ma asi mnoho z nas zkusenosti. Ja se s timto tedy snad nikdy nesetkal, ze by vetsina jedincu samciho pohlavi nemela barevny ocas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:14 Bexi
když sem skřížil blond paví očko s černým pavím očkem tak většina jedinců bylo divokého zbarvení ale jen ocas měly stejně velký a málo barevný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:51 Muž Chem [837] – Re: FranzFritz
Ok, vim ze se to netyka jen krevetek a uznavam ze jsem asi trochu zabředl tim zjednodusenim do slovickareni. Zkusim svou myslenku zpresnit.

Dovolil bych si proste nesouhlasit s tvrzenim, ze kdyz se "tyto různé vyšlechtěné variety mezi sebou zase kříží" tak ze se "přibližuje výsledný kříženec své původní formě".

Kdyz to reknu uplne laicky - pokud budes krizit treba gupky s velkym cervenym ocasem s gupkami s velkym modrym ocasem, tak z toho proste nikdy nedostanes prirodni ci puvodni formu gupky s malym temer nebarevnym ocasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 12:46 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Chem
Tohle není jen záležitost krevetek. Je to záležitost všech živočišných druhů. Šlechtění je vlastně jen vydělování a upřednostňování určitých vlastností šlechtěného druhu. Tím, že tyto různé vyšlechtěné variety mezi sebou zase kříží, přibližuje se výsledný kříženec své původní formě.
Myslím ale, že toto je záležitost pro genetika. Jsem přece jen amatér. Ještě jsem nic nevyšlechtil, spíše jsem získal zkušenosti s nevhodným křížením :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:19 Muž Chem [837] – Re: FranzFritz
Máš nějakou konkrétní zkušenost kdy křížením dvou a více šlechtěných variet vznikne původní forma krevetky? Pravděpodobně pokud se bude společně chovat přírodní (původní) forma heteropody s červenou cherry, vzniknou ve finále jedinci spíše se blížící té přírodní. Ale u šlechtěných forem si tím tvrzením nejsem jistý - které máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 08:43 FranzFritz
Pokud máš krevetky jen pro dekorativní účel a s odchovem nepočítáš, nevidím důvod, proč nechovat různé druhy pospolu. Když po čase začnou postupně umírat, dokupuješ různé variety z čistých chovů.
Pokud je ale chceš odchovávat, je nevhodné tyto šlechtěné variety chovat spolu, protože křížením vznikne zase původní forma nešlechtěné krevetky.
Já je pospolu chovám, mám je v akvárii jen jako dekoraci. Jejich mladé slouží jako vhodné zpestření stravy rybičkám :) Když nějaká ubyde, zase ji dokoupím. Jedině red crystal nekupuji, jsou velice haklivé a chcípají při každé změně vody, přidání hnojiva atd.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 15:05 Marri – Re: vejvar
Jo tyto dva druhy se mezi sebou kříží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 09:11 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
mam dotaz, mohou se krizit black crystal a red crystal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:12 Muž klm007 [114] – Re: vejvar
Neber to jako kritiku, já myslím, že jsme tady všichni nadšenci a pokud víme, rádi poradíme a určitě si udělal to nejlepší co jsi mohl a to, že jsi se zeptal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:24 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
nechapu, proc me vsichni tak krytizujete sem proste chtel necim ozicit akva s prirodnima a krom neocaridin sou krevety docela drahe.
souhlasim, ze redit cistou barvu je nesmysl, sem si myslel, ze by z toho mohlo byt neco zajimaveho, jako treba cervene strakate, nebo tak neco.

re: co se v kolobehu casem ztrati?

nejsu svin, abych prodaval nebo rozdaval krizence a tvrdil, ze to jsou red cherry.

pro vsechny: diky za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 09:17 Muž Snofrev [54] – Re: MiHl
v pořádku, já se jen ptal ;-)
odstranění málo vybarvených je určitě správný postup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 09:04 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Snofrev
Neboj, samce poznám ;-)
Bezbarvé jsou i některé velké těhotné samice. Ostatní jsou červené. Ne, že by prostě byly všechny krevetky o něco méně červené, některé víc, některé míň. Spíš je to tak, že některé jsou hodně šervené a některé skoro vůbec. Snažím se je vyjednotit - bezbarvé dávám do jiného akva, ale většina krevetek je stejně dost zalezlých na to, aby mohl ten postup být účinný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 06:23 Muž Snofrev [54] – Re: MiHl
a nejsou ti světlí, samci?
ti jsou málo barevní a taky o něco menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 23:00 Muž klm007 [114]
Obvykle to bývá tak, že barevné mutace se křížením s původní divokou formou postupně v dalších generacích vracejí zpět k původní formě. Takže je předpoklad, že křížencům bude ubývat barva, až budou mít "divoký vzhled". Pokud se ti líbí tento "divoký vzhled", tak si je pořiď rovnou a nemusíš tady poslouchat výtky. A nebo je dobré, jak už tady někdo radil pořídit si jiný druh. To je myslím i zajímavější, pozorovat a porovnávat různé druhy, než jen barevné mutace. Moje samice jsou nádherně rudé a určitě by mi bylo líto, kdybych měl nějaké křížence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:27 Muž MiHl [55] - Cichlidy
přesně jak píší ostatní, spolu bych je nedával
Já si koupil krevetky, všechny jsou více či méně červené, ale někteří potomci jsou skoro bezbarví. Mám krevetky po pár kusech z více zdrojů a právě hádám, že od někoho mám křížence rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:13 Muž filipsi [1295] – Re: vejvar
Rozhodne bych je take nedaval spolu. Pokud ti budou pribyvat, budes mit nutkani rozdavat/prodavat, obdarovani/kupci dal .... A i kdyz informaci ze to jsou krizenci uprimne poskytnes, tak se v kolobehu casem ztrati, a krizenci zustanou.
Na krizeni neni nic spatneho, ale v tomhle pripade je myslim zbytecne, redit "cistou" linii.
Ja mam treba starsi samice uplne rude.
Svedomitejsi chovatele by dokonce meli mene vybarvene jedince z chovu vyrazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:00 Muž Snofrev [54] – Re: vejvar
podle toho, co považuješ za degeneraci
jestli se ptáš na to, jestli by mohly mít třeba polovinu nohou, nebo jenom jedno oko, tak to ne
jen prostě bude s dalšími generacemi ubývat červená barva
nicméně nevidím důvod proč je chovat spolu
líbí se ti?
tak jestli si dobře pamatuji, tak divoká forma je do zelena a pokud se ti líbí zelená krevetka, tak si k cherrynám raději vem caridinu babaulti, je mnohel hezčeji zelená a určitě se spolu neskříží

pokud budeš ale mít neocar. obyč + red cherry, tak bys je později, až se ti rozmnožej neměl rozdávat nebo prodávat dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:32 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Horác
ale k degeneracím nedochází?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 20:58 Muž Horác [3942] – Re: vejvar
Red cherry byla vyšlechtěna z bezbarvé N.denticulata ... takže při jejich křížení dojde (k nežádoucímu) naředění červeného zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 20:48 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
Píše se tam, že neocaridina običejna a red cherry by neměly být spolu kvůli nežádoucímu křížení, je to proto, že se rodí krevety nevhodně zbarvené, nebo neplodné či jinak zdegenerované?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 14:50 Muž Horác [3942]
A ještě jeden odkaz : www.krevety.wz.cz/… (tabulka úplně dole) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:17 Muž Snofrev [54]
www.akvakrevetky.wz.cz/…

tady je u každého druhu napsáno s kým se teoreticky může křížit, zbytek už sám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 08:05 Muž frmol [14]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 07:39 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – křížení krevetek
Mám dotaz, můžu k sobě dát neocaridina denticulata přírodní a red cherry?
Budou se křížit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14546x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krizeni-krevetek?od=351