Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 18:25 Muž FD [-4] - Miniakvária
já mám sakury krásně rudé ale něktré malé se rodí jako cherinny (ty malý bývají samci samice jsou krásně červené už od narození)tak doufám že se vybarví myslíte že to jsou kříženci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 13:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bali
:-D Já koupil na minulé burze cherry co byly spíš ale zbarvené jak sakury a hodil je ke svym cherry...:-D tak jsem zvedav co s toho vznikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:54 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: micz
ja k cherry prihodil nejaky hnusny sakury a zadne prirodni zbarveni teda nepozoruju, naopak cervena se vylepsila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:07 Žena Kytka [2146] Re: micz
Nezkoušela jsem to, ale trochu bych se obávala té přírodní formy. Většina lidí postupuje obráceně. Z Cherry i Sakur třídím ty hůře zbarvené jako pracovní četu do pěstírny a v akva nechávám jen ty nejhezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:06 - Re: micz
Niektoré sa môžu rodiť svetlejšie a budú mať tendenciu vrátiť sa k prírodnému sfarbeniu, iné naopak budú krásne krvavo červené.Vždy treba selektovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:03 Muž micz [132] Re: prasan
To znamená? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:02 - Re: micz
Aj aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 12:01 Muž micz [132]
Děkuji za reakce :-) . No a kdyby byli spolu cherry a sakury? Budou se vracet křížením do původní formy nebo se cherry přibarví? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2014 00:23 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: micz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2014 00:21 Žena Kytka [2146] Re: micz
Máš to správně, Red Cherry a Sakura se kříží, Cherry s Palmatou by neměla.
Odkaz na jednu z tabulek: novina.pl/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2014 00:20 - Re: micz
Red sakura ako píšeš sú len červenšie red cherry a krížia sa.Palmaty green by sa nemali.Ideálne k nim dat krevetky caridina.Osobne som za chov jediného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 00:01 Muž micz [132]
Potřeboval bych poradit od zkušenějších krevetkářů... Mám cca 15 ks red cherry a rád bych k nim pořídil ještě další krevetky, ale nechci pokud možno křížit. Byli mi nabídnuty palmaty green(údajně se nekříží) nebo sakury, což je předpokládám jen lépe zbarvená cherry. Díky moc za případné reakce nebo odkaz na tabulku křížení :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Johan
Moje drahá polovička měla dřív křížence cherry s pravděpodobně nějakou palmatou, nvm to už jistě, ale vznikly o 1/3 větší, šedé a neplodné krevetky... navíc žily jen par mesiců a pak to postupně poumíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.02.2014 14:54 Muž Chem [837] Re: Johan
Johan napsal: A kříženci jsou dále plodní?

Jsou plodní - je to varieta téhož druhu. Většinou jsou plodní i kříženci mezi palmatami a heteropodami. Co je zvláštní, tak jsem nikdy nepozoroval, že by se mi zkřížily green palmaty s cherry, ale třeba modrý perly, který jsou taky palmaty se mi s cherry byly schopné pokřížit. Nejlepší je těch krevet tam hodit aspoň 10 od každé variety (druhu) a ony se najdou ty, které si sednou.. V prvních generacích se objevují různě zbarvené a tečkované, potom už vypadají jak normální heteropody..

Vzhledem k tomu, že je většinou chovatelským cílem mít co nejvýrazněji zbarvené krevety, dělám spíše to, že z akvárek s dobrými gen. vlastnostmi (co se zbarvení týče) hážu do jednoho, dvou akvárek ty jedince, kteří nejsou pěkní a tam se to kříží. Tzn. cíleně nic nekřížím, protože je to u heteropod a palmat více méně bezpředmětné - vždy nakonec vznikají nevýrazní jedinci. To třeba selekce a cílené křížení u taxonu C. cantonensis je jiné kafe, ale do toho nedělám, neb priority jsou jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 13:47 Muž DrChila [243]
když to vidim ten paskvil tak to asi je rozdělim red cherry a yellow :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 13:35 radim
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Chem
Hm, tak to by nebylo špatné... A kříženci jsou dále plodní? Předpokládám, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:34 Muž Chem [837] Re: Johan
Fotka k příspěvku Záleží čeho kříženců s cherry. Toto je třeba cherry x yellow a navrch má nějakou nekrózu uvnitř těla ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:16 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nemá někdo fotku kříženců s red cherri?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2013 19:38 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
No mezi náma bez mikroskopu je krevetka určená jen odhadem a bez záruky hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 19:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bluejack
Jestli je to tak, jak píšeš, tak se křížit nebudou. Problém je v tom, že krevetky se nedají určovat podle barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:47 Muž bluejack [5] Re: malyLibor
aha chapem teda ja si myslim ze je to skor druh Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine lebo maju taky spinavi pruh na chrbte ale zase nemaju take oranzove flaky zatial vobec ...ale mam take co su z vajickamy a to sa podoba uplne na tuto rybicky.net/obr/plzi/max/473.jpg

takze dufam ze sa krizit nebudu ak je to teda tak .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bluejack
No, pokud ta přírodní forma je Neocaridina davidi, tak se nezlříží, protože je to jeden druh, ale budou se spolu množit a potomci budou přecházet k přírodní barvě. Ovšem pokud ta zeleno průsvitná je Neocaridina palmata, tak se spolu křížit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 19:42 Muž bluejack [5] – otazka
ahoj vpodstate ked chvam red cherry spolu z prirodnou formou tojest nejaka zeleno priesvitna tak moze byt ze s a skrizia ??? lebo nechcem pokazit peknu cervenu farbu :-D :-D dikes .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.09.2013 12:15 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Aforte
koukám se brzo ptáš, krevetky už nakoupeny a vesele si plavou v jednom akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 11:20 prasan Re: Aforte
Nebudú.Aspoň podla mňa nie sú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 11:19 Muž Aforte [533] - Rostliny
A nevíte, jak vypadají po křížení? Budou hezké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 11:18 prasan Re: Aforte
Krížia sa. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2013 11:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
- samozrejme se krizi, rili jsou red cherry s poruchou pigmentu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 10:34 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám dotaz. Nikde jsem nenašel jestli se mohou křížit red cherry s rili. Poradíte mi?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:20 mysta Re: bali
jj, díky za odpověď. Už jsem trošku pátrala a studovala. Chystám se na burzu do Zlína, tak omrknu co tam bude. Red cherry už mám, možná i Pink tiger ;-) tak bych chtěla zkusit chovat i jiné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:08 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
- mno tak takovych pink tygru najdu v AQ hned nekolik :-)
- normalni vybledly samec Red Cherry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:29 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: mysta
krizit se samozrejme budou, jestli muzu radit kup si je radeji od nejakyho chovatele, urcite i usetris :) nebo zajdi nekam na burzu


btw ty eshopy me fakt bavi hmm Neocaridina heteropoda var. Pink tiger? wtf??? chapu, ze se tam nenapisou vyblita red cherry ale todle.. ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:21 mysta – Caridina red crytal + black crystal
Prosím o radu, myslela jsem, že black s red se budou křížit, ale tady je prodavají dohromady, tak nevim zda do nich jít www.mk-zoo.cz/… má někdo zkušenosti? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 00:35 Žena Kytka [2146] Re: prasan
tak ještě chvilka úvah a asi mám výsledek:
1.nádrž:
Neocaridina davidi Yellow
Caridina cantonensis Tiger

2.nádrž:
Neocaridina davidi Sakura
Caridina babaulti Green
Neocaridina palmata = zhangjiajiensis White Pearl

Teď ještě sehnat dobré krevetky ze spolehlivého zdroje a věřit, že se jim u mě bude líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 00:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
C. Snow white k nim klidně můžeš dát. Nebo tam budeš mít i Tiger??? Myslím, že klidně i ty palmaty (white pearl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 00:02 - Re: Kytka
Myslím,že sa davidi s palmatou nebudú krížiť.No osobne som to račej nikdy neriskoval.Často už aj v predajniach je to riadny mix a nik ti nekríženie nemôže garantovať.
Pozor,ako white bee sa predáva caridina cantonensis ktorá je takmer na nerozoznanie od palmaty white pearl.

Asi najaktuálnejšie info stále nájdeš na stránkach Crustahunter.
www.crustahunter.com/…
Tu spolupracuje aj dodáva foto práve Chris Lukhaup a Reinhard Pekny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 23:56 Žena Kytka [2146] Re: prasan, ivaha
Je možné dát některou bílou do nádrže se Sakurama nebo Yellow, aniž by se křížily?
Křížení s Tygrem a Babaulti green nepředpokládám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2013 23:49 - Re: Kytka
Ako píše ivaha:
1.Došlo k preklasifikovaniu na najstaršie známe pomenovanie Neocaridina davidi.(starý názov heteropoda či denticulata sa stále ešte používa)
2.presne ako píšeš
3.Testom DNA sa zistilo,že sa jedná o Neocaridinu palmatu.(zhangjiajiensis je staré ešte používané pomenovanie,ostatné je len obchodný názov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2013 23:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
1) to bude všecho jedna a tatáž krevetka
2) ano, a. i b. můžeš, Caridiny a Neocaridiny se nekříží
3) N. zhangjiajiensis je podle mýho totéž co N. palmata, pokud se nepletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 23:18 Žena Kytka [2146] – Kontrola nezkřížení krevetek
Připravuju nové krevetárko a ve svém původním chci změnit osazenstvo, bohužel mám trochu hokej v názvosloví, přečetla jsem krevetí knížky z knihovny i spoustu informací na webu, ale stejně bych si to radši potvrdila:

1. žlutou krevetku jsem našla pod třemi názvy. Je to jedna a tatáž nebo jsou to různé druhy?
Neocaridina denticulata Yellow (Krevety sladkovodní - Jiří Patoka)
Neocaridina heteropoda Yellow (Sladkovodní krevety - Chris Lukhaup - Reinhard Pekny)
Neocaridina davidi Yellow (rybičky.net).

2. chci do každého z krevetárek dva až tři druhy, ale takové, které se nebudou křížit.
první nádrž: Neocaridina davidi Yellow
druhá nádrž: Neocaridina davidi Sakura
a. další vybraná krevetka je Caridina babaulti Green. Jestli jsem dobře četla, je možné ji přidat do kterékoliv (výše uvedené) nádrže a nebudou se křížit
b. další vybraná krevetka je Caridina cantonensis Tiger. Jestli jsem dobře četla, je možné ji přidat do kterékoliv (výše uvedené) nádrže a nebudou se křížit.

3. uvažovala jsem ještě nad bílou krevetkou, ale opět tápu v názvosloví:
Caridina cantonensis Snow white (rybičky.net)
Neocaridina palmata White (rybičky.net)
Neocaridina palmata = zhangjiajiensis White Pearl (Sladkovodní krevety - Chris Lukhaup - Reinhard Pekny, rybičky.net)
Neocaridina zhangjiajiensis Snowball (Krevety sladkovodní - Jiří Patoka)
Neocaridina zhangjiajiensis Ice Blue (Krevety sladkovodní - Jiří Patoka)
jsou některé z nich totožné nebo špatně pojmenované?
je možné některou z nich přidat do výše uvedených nádrží, aniž by se zkřížily s ostatním osazenstvem?
samozřejmě hledám krevetky, které nebudou příliš náročné na chov a budou se, pokud možno, množit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 09:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bali
:) Aha, tak to jsem nějak zaspal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 20:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
sakury uz mas dneska jak cervene nebo oranzove tak i cokoladove nebo cerne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 14:41 - Re: maalamut
Neocaridina davidi var.orange sakura :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 14:01 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kaplan007
coze Hnědá sakura? já žil v přesvědčení že sakury jsou spíš takové červenkavé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 22:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kaplan007
sakura=red cherry,takže ano,můžou se křížit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:17 Muž Kaplan007 [51]
Může se křížit hnědá sakura s red cherry? Našel jsem jednu hnědou v akvárku s vajíčky. Nevím jestli jí oplodnila další hnědá (kterou jsem ještě neobjevil), nebo se skřížila s red cherry, kterých mám plný akva. Nevím, jestli jí mám dát pryč. Pokud se tyto dva druhy mohou křížit, radši jí dám pryč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 14:24 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky
Tak Krevetka Neocaridina heteropoda var. Sakura(orange) jsou přendaný do jinýho akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 12:10 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
- tohle nejsou CRS/CBS :-)
- krizeni barevnych var. Neocaridina smeruje k puvodni divoke/bezvarve forme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 12:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: maalamut
No já bych si spíš vsadil na to že ti vzniknou hnědí - bezbarví jedinci X-)
:-D Mojí mladé vznikli takový mutanti... byli o 1/3 větší než puvodně ty sakury ale nemnožili se :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14546x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krizeni-krevetek?od=101