Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anténovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Anténovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Mixle v pixle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:35 R Muž romant [27981] Re: PaDa
A já bych dodal a k současný osádce, tedy skladebně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Fanda1010
Hlavně bych si rozmyslel tuhle rybu do takovýho "plivátka"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:25 R Muž romant [27981] Re: Fanda1010
Příště nový ryby nevpouštěj hned ze sáčku(to zde předpokládám), ale do tohoto jim postupně přilejvej tvojí vodu z akvária, aby se pozvolna a pomalu rovnaly parametry s tímto související a bude to tzv. více na jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:23 Fanda1010 Re: lacewings
Děkuji za odpověď :) doufam ze jsem se stimhle setkal naposledy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-přesně tak , v obchodech je mají většinou při vysokých teplotních hodnotách ,tam je potom ta šoková reakce s přechodem ,tomu odpovídající ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:54 R Muž romant [27981] Re: Fanda1010
Hmm, vidím to obdobně jako kolega PaDa, tedy šokovou reakci, voda, její momentální parametry a reakce na toto, tedy z možného dostupného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:47 Fanda1010 Re: romant
Akvárium je staré necelý rok... velikost akvária je 450l... mám tam 4 vrubozubce kteří jsou stejně staří jako akvárium... jednoho gybicepse...a 4 anciny a 2 akary potocny které jsem pořídil před měsícem a půl... všechny ryby i akvárium a jeho vybavení jsou kupovany od stejného prodejce... i dnes jsem antenovce koupil u stejného pana... a opravdu po vypuštění do akvária sebou parkrat škubnul a bohužel zemřel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 20:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Fanda1010
Těžko hádat, vypadá to na šokovou reakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:31 R Muž romant [27981] Re: Fanda1010
Jak je to akvárko starý, jak dlouho tam jsou další ryby, tedy ono by bylo nejlepší si zde zřídit prezentaci předmětný nádrže a uvést co nejvíce pravdivých informací, aby bylo těm co odpovídat chtějí a umějí jasnější meritum věci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:16 Fanda1010 – Anténovec pruhovaný
Dobrý den, dnes jsem si koupil antenovce a po vypuštění do akvária sebou parkrat škubnul a umřel... poradili byste mi prosím co to mohlo způsobit ? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:35 123456789 – Anténovec červenoocasý -chov
Chci se zeptat o kolik vyroste za rok. Doporučená teplota krmnení a velikost akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 13:54 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Anténovec červenoocasý
Dobrý den, věděl by někdo, kde se dá sehnat za rozumný peníz Anténovec červenoocasý, mladá ryba do 10cm. Vzal bych dva nebo tři. V praze a okolí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 17:59 Stingray – Pimelodus pictus
Zdravím, chtěl bych si několik těchto anténovců pořídit k mému páru Potamotrygon reticulatus do akvária 526 l (150x70x50-DxŠxV), trnuchy jsou ještě celkem malé, takže nevím jestli koupit mladší ryby nebo už dospělé, pokud je to vůbec vhodná kombinace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 02:07 judithe23 Re: vak
Fotka k příspěvku Ahoj, tak asi mu nic není. Byl jen přecpanej. Ale dnes stejně zase papkal ale už jen ty rybyčky. Prase zustalo v mrazáku. Jinak s tim břichem to vim jak se mu zvětší když sežere akaru cca 15 čísel, to byl celej den zalezlý pod pařezem. A my jsme bádali kde jen ta akara může být. Cečer vyplul a vypadal takhle viz foto. Takže tohle mě už nějak nevyděsi. Spíš to maso, že by mu nějak nesedlo. Ale rozchodil to. A s těma očima snažila sem se najít někde o tom něco ale marně. Tak si říkám, když o tom ,že mají špatný zrak nekde nic nepíšou ani zmínka, tak je teeda slepej. Jenom ten náš ale totalně ryby nevidí naráží do kmenu a kamenu co tam jsou furt na jednom místě. Aal jenonm se dotkne jídla vouse už to lítá. Ale diky tedy ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 19:51 Vak. Re: judithe23
U sumcov je normálne,že sa dokážu potravou tak prepchať,až sa objem ich brucha niekoľko krát zväčší.Tento anténovec má dosť zlý zrak,aj môj sumec clarias batrachus reaguje na potravu iba vtedy,ak sa mu dotkne jeho fúzov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:24 judithe23 – pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Prosím o radu. Včera jsem porcovala do mrazáku maso ze zabíjacky. A protože máme anténovce červenoocasého, který nic jinýho než maso nepapa a sem tam i rybky a v akvariu když nedostane najíst. Většinou krmíme tuhle gigantickou rybu hovězím srdcem jako že koupíme celé a pak naporcujeme. Ale včera měl v mrazáku jen zmražené rybičky a jak sem to maso porcovala tak sem mu trochu odkrojila (krkovice). Snědl samozřejmě všechno ale má velký břicho to se mohl přežrat anebo taky né. Nemohla sem mu nejak uškodit? Neradi byjme o ní přišli. Má už cca 80 cm a je opravdu nádherný předdem děkuji. A ještě jeden dotaz. Jaký mají antenovci zrak? Mě totiž příde že ten náš je úplně slepý, protože dokud o maso nezavadí vousama, tak by si ho nevšiml.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 08:48 Muž cenega [1] Re: mazut
ten krizovec neni pangasius ale ARIUS JORDANI nebo ARIUS SEEMANNI, k tvemu osazeni akva ti ale poradit nedokazu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 01:05 mazut – Tak nevím
Ten křížovec, co tady o něm píšete... Není to náhodou Pangasius hypophthalmus alias sumeček žraločí a je to brakická ryba jak cumel??? nevím možná se pletu. Asi jo. Teď jsem zrovna založil akvárium(350 litrů) nedokážu si teda představit to 700 litrové vzhledem k tomu mému... musíš mít hrad...
Ale zpátky k věci.. Pořídil jsem si zatím 2 exempláře těchto sumečků a už týden se snažím dopídit co všechno s tím mohu chovat...čtverzupce? Parmy? Synodonty? Prosím Vás tedy o nějakou tu radu. Mám akva imitace mořského a chtěl bych i nějaké postré rybky..
:-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 19:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cenega
"skoda ze mi rozmery obyvaku nedovoly vetsi akvarko"

Toť věčné dilema akvaristy ;-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:03 Muž cenega [1] Re: Zikyc
tak sem koukal na ty stranky o krizovcich a vypada to ze jestli se nechci vzdat antenovcu tak bych mel uvazovat a sladkovodni forme krizovce Arius graeffei hmm , ale toho urcite nesezenu v zadny akvaristice u nas rozzureny , taky skoda ze mi rozmery obyvaku nedovoly vetsi akvarko, jinak bych si poridil klidne bazen a do nej toho nejvetsih antenovce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 04:57 Muž zikyc [79] - SumciRe: canega
No dost času, těm křížovcum bych sůkl dával od začátku aspon trochu je to pro ně lepší, ale pictusum sůl moc vhod nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:39 Muž cenega [1] Re: zykic
tak je videt ze mam nad cim premyslet,antena vs. krizovec hmm jeste ze mam zatim dost casu na premejsleni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 06:04 Muž zikyc [79] - SumciRe: canega
Sorubim lima se s pictusama bude snášet vcelku dobře, ale jak bude sorubim růst tak budeš začínat lehce možnej problém, jinak pro tyhle velký antény bych volil aklva od tisíc litrů vejš je to pohodlnější a můžeš udělat i dekoraci, která v menšim akvu nebude aby se tam moh hejbat anténík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 23:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cenega
Ty problémy s křížovcema (tedy nutnost brakické vody) začínají prý až od 12ti cm. Znáš tenhle článek od catfish www.catfish.cz/… ?
Pokud už dva máš, volil bych spíše jednodruhové akvárium s brakickou vodou a dokoupení ještě dalších dvou tří kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 22:40 Muž cenega [1] Re: PaDa
to mas pravdu,me slo spis o to jestli by bylo moc barbarsky kdyby tam ten velkej antenovec stihly mel nejakou spolecnost,o krizovci sem se snazil docist co nejvic to ze by se mel chovat v brakicke vode je sice pravda ale taky sem se docet ze to neni zivotne dulezity,ne ze by ve sladky vode trpel ale rekneme ze mu tolik neprospiva treba v rustu,nejlip to vi ryba sama ale to asi tezko zjistime ;-) ,jaka bude konecna skladba akvaria zatim presne nevim ale krizovce a antenovce nejak nemuzu dostat z hlavy,dva krizovce uz chovam jsou zatim maly asi 8cm a jsou to nadherny ryby,ale dost citlivy na jakoukoli chemii v podobe leku, jinak celkem v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 20:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cenega
Jestli je původem z Ameriky nebo Asie je myslím zrovna u sumců dost jedno, ale ten křížovec, co píšeš, to je jiná věc - od určité velikosti by se měl chovat v brakické vodě. A to by určitě vůbec nesvědčilo anténovci barevnému (pokud tedy myslíš Pimelodus pictus). Ani velikostně k sobě nejsou nic moc, Pimelodus pictus je oproti křížovci čudla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 18:31 Muž cenega [1] Re: Zikyc
diky za typ,tenantenovec stihly vypada taky pekne,ale otazka je jestli by sel do spolecnyho akvaria s krizovcem a antenovcem barevnym,aby meli dost mista hmm sice akva budu mit snad nejdyl do roka ale chci v tom mit jasno,muj problem je taky v tom ze se mi libi ryby z ruznych biotopu,vetsinou amerika x asie sad a to asi moc kombinovat nejde,kazdopadne za kazdou radu dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 15:55 Muž zikyc [79] - SumciRe: canega
Čauda, počítej že tahle anténa Pseudoplatystoma fasciatum bude mít 60cm a víc, tak že tohle akva co popisuješ mu bude malé. Do tohodle akva bych dal z těch větších Sorubim lima tomu by to mohlo stačit, možná i Sciades marmoratus a. mramorovanej by se vešel, ale s tim nemám žádnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 15:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cenega
Pokud vím, tak tady ho měl Zikyc, ale v o hodně větším akvárku, a už ho dal pryč.
Být tebou, smířil bych se s tím, že tahle krásná ryba do domácího akvárka fakt nepatří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 01:06 Muž cenega [1] – antenovec skvrnity (pruhovany, stihly)
ahoj vsichni,chtel bych se poradit,mam v planu akvarko d180 x š60 x
v70 cm cca 700l a strasne moc se mi libi antenovec skvrnity, ale jeho maximalni rozmery me moc netesi, sice pisou ze akva by melo mit minimalne 500l ale to nevim jak by se tam v dospelosti otocil, nechci aby se zbytecne trapil,kdyz ma akva 60 cm na sirku tak se tam ryba ktera dorusta az metr asi moc nehodi... :-(
rybicky.net/obr/ryby/max/914.jpg
sad
najde se nekdo kdo mi poradi :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2383x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6880-antenovci--chov