Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublající dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bublající dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 16:50 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
Nedorozumění, zápach jsem se šnekama nespojoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 16:40 Muž vlka [3443] Re: Socrates
,,Odkalování mám pořád zasmrádající,,...asi jsem si to spojil s tímto zápachem jak jsi psal. Ale pokud se jedná o šnečky, tak to jsme ve špatném vlákně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 12:09 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
A to někdo psal, že to je příčinou zápachu z AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 07:57 Muž Papik [617] Re: vlka
Zápach určitě ne, jen zvuky. Zápach zavane jen na chvilku, když se větši šnek rozmáčkne na krmivo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 07:53 Muž vlka [3443] Re: Papik
Zdarec, ale že by to bylo příčinou zápachu z AQ, to se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2020 06:58 Muž Papik [617] Re: vlka
Šnek, když vypustí vzduch, tak zvuk někdy opravdu vydá. Nebo, když je u hladiny, tak se občas taky ozve takový praskavý zvuk. Pokud jich je v nádrži hodně, tak se zvuky budou samozřejmě ozývat častěji.

Nejdříve jsem myslel, že to dělají ryby, ale když se stejné zvuky ozývaly i z plastového boxu, kde jsou jen přebytky krevetek a šneci na krmení, tak už bylo jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 22:57 Muž vlka [3443] Re: Socrates
Prošel jsem všechna tvoje AQ - fotky i videa a přemnožené šnečky jsem neviděl, škoda toho videa, určo by to bylo slyšet. A také škoda, že nepřidali svoje zkušenosti kolegové nebo kolegyňky co mají hafo šnečků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 22:07 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
Moc jich tam nemáš, podle fotky.
Ono to nevysleduješ, nevidíš, jen slyšíš. Těžko popisovat. :-)

Měl jsem udělat video s tím kyblíkem šneků, to to pane bublalo! Ale jestli by to na tom videu bylo slyšet, buhví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 21:27 Muž vlka [3443] Re: Socrates
Fotka k příspěvku Vedle PC mám tohle 20x20x14 AQ, bez krytu, bez filtru, bez techniky, plné šneků a strávím vedle něj spousty hodin a potichu, zatim jsem nezaznamenal a neviděl bublinku vycházející ze šneka. Zkusím to vysledovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 20:44 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
Já neříkám, že nejsou ku prospěchu. Mám Okružáky a Levatky. Na velikost nádrže jsem jich měl zřejmě opravdu až moc a nádrže jsou bez krytu a bez techniky. V klasických nádržích s filtrem a krytem to třeba ani nemáš šanci slyšet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 19:24 Muž vlka [3443] Re: Socrates
Zdravím, přijde mi to divné, je tu spousta AQ kde jsou mraky šnečků, ale poprvé slyším něco o ,,prdících šnecích,,. Sám mám stovky Okružáků a Levatek a jsou mi jen ku prospěchu a užitku. Netahaj si Raci baštu do nějakých skrýší ? Jsou to přece také mrchožrouti...Jaké druhy šneků máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 19:10 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
To je určitě možný, ale tady bublali šneci ;-) :-D
Filtr není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 16:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Bublající dno je vcelku normální pokud ti prosperují rostliny tak ty tlačí ke kořenům kyslík a ten občas uniká. Nesmí to ale smrdět to chce odkalovat a podívat se na filtr jestli je dostačující. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 14:50 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Bublající dno
Tak se vracím zpět k tématu "bublající" (hnijící) dno vs. "prdící" šneci a po cca půl roce práce a zkušeností vám musím prozradit, že to byli opravdu ti šneci.
Od začátku února, po zdejší konzultaci, jsem jel tvrdě po hnijícím dnu, hloubkově jsem odkaloval velice často, občas opravdu narazil na shnilé kořínky, v jednu dobu jsem měl stoprocentně odkalené dno bez hnijících rostlin... a bublali jsme pořád. Už jsem z toho byl šílenej a bezradnej.
Pak jsem si řekl, že razantně ořežu počet šneků v akva, plný kyblík jsem donesl na celostátní sraz a od tý doby klid.
Odkalování mám pořád zasmrádající, takže ve dnu opět není určitě vše vyčištěno, ale všechny tři akva, kde jsem měl předtím mraky šneků, mi přestaly bublat.
Prostě "prdící" šneci. ;-) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 19:16 Ivka Re: Anthrax
Nene nesmrdi,ani cele aq jeste nema tu spravnou vuni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 18:43 R Muž Anthrax [4739] Re: Ivka
Je mi divné, že by dno zahnívalo takto brzo. Viděl bych to na vzduch, který tam zůstal po založení. Smrdí ty bublinky? Pokud by zahnívalo, tak by to dost smrdělo.
Pořídil bych piskořky, ať kypří dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 18:30 Ivka
Ahojte
Z jednoho mista po zkousce spejli utikaji bubliny. Tak 10x10cm ctverecnich jinak ve zbytku sem tam bublinka.tzn v tom miste to zahniva ? Pulce echinodorum se nechce . To uhnivaji ty co nerostou ?
Edit: Jedna se o znovuzalozene akvarium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 21:21 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
Jo, borci jsou to, i Levatky. Ať se jim daří i mimo hnůj! ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 21:19 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaclav
No a to se právě stalo tone Jak říkám, asi z toho překrmování. Teď jsou počty zregulovaný a budu si dávat pozor. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 20:18 R Muž ctibum [6870] Re: Socrates
No ale okružáci jsou z toho majestátní... :) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 18:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Tak ono se dost dlouho nemusí nic dít a pak najednou je to smrad jak ze žumpy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 15:12 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jája
Dnes jsem začal, takže se tomu teď budu víc věnovat ... překvapilo mě to, protože dřív jsem s tím problémy neměl a neodkaloval jsem vůbec. Asi jsem poslední dobou překrmoval, když se mi raci přemnožili.
Dík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 15:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Socrates
Běžně odkalování nesmrdí. Být tebou pořádně hloubkově odkalím + ty výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 15:05 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: afc1886
No to mi neříkej ... zrovna dnes jsem odkaloval, a byl to pěknej smrad ... takže teď odkalovat častěji a měnit vodu jak vzteklej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 14:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Socrates
A co třeba zahnívající dno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 14:33 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Plyny
Tak šneci "prdí", teda aspoň ti moji. Velcí Okružáci určitě. :-) A v noci mě tím ruší ze spaní.
Nebo by mohlo bublat pravidelně a často ještě něco v akvárku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 18:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Lol3ko
To tam zostalo od založenia. Nič vážne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 18:55 Lol3ko – Bublinky
ahojte mam dnes asi 4 deň založené akva 200 litrov dnes som dosadzal rastliny ako nahle som hrabol do dna tak kopa drobných bubliniek. Substrat je tetra active a pod nim tetra complete. Vie mi niekto poradiť čo to môže byť prípadne či je to niečo nebezpečné rybičky tam nie su ešte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2018 21:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Filip10
Taky záleží jak moc krmíš a jestli nepřekrmuješ. Mě se osvědčilo občas odkalit v místě, kam padá na dno krmení. Chce to vysledovat a přizpůsobit stavu dna. Pokud je tam lehce pohnojeno od ryb, tak bych to nechal, pokud tam je bahenní smrad, je to potřeba hluboko.

Jinak ta výměna dna není zas tak náročná. Jestli myslíš, že to pomůže, nebál bych se toho. Podle fotek to nevypadá, že bys měl hrubé dno. Akorát v těch dvou místech s hrubým štěrkem se mohou hromadit zbytky. Teda jestli to tam ještě máš, podle prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 21:21 Muž Kubaa [718] Re: Filip10
To záleží na tom, kolik máš ryb, jaká jsou to cuňata, jak je krmíš a na dalších faktorech. Jsou akvária, kde se musí odkalovat furt, a jsou akvária, kde vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2018 21:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
Každý má určité věci vyzkoušené, já odkaluji při každé výměně vody a na volných místech i dost hluboko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:11 Muž Filip10 [1] Re: Afropithecus
Zdar pánové,problémy se dnem jsou pryč. Musel jsem párkrát při odkalovaní zaborit zvon hlouběji a problém je vyřešen. Moc se mi nechtělo do výměny dna a ani si to dost dobře nedovedu představit. Aq běží cca dva a půl roku a něco podobného jsem nedělal. Horac (dle jeho stránek) to dělá pravidelně. Je to potřeba?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:10 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Spíš dusitany, ty blokují hemoglobin. V kombinaci se sníženým kyslíkem ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
Můžeš mít zvýšené dusičnany, to také ryby zrychleně dýchají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:02 Muž Filip10 [1] Re: Afropithecus
Ahoj dík za info.zapach není citit,je to jako Aq. Ryby mají jen zrychlený dýchání a to hlavně ráno. Zaryl jsem při odkalovaní trochu hlouběji a vypadá to cajk. Nějakej vzduch ze dna jde. Ryby jsem začal krmit trochu o trochu méně. Pravda,rostlinu jsem žádnou nevyndal. Chystám se na úklid Aq v neděli,tak kouknu na kořínky a uvidím,jak budou vypadat a pak dám vědět. Poho večer F.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 16:50 Muž Afropithecus [1692]
Ahoj i já mám zkušenost se zahnivajicim dnem . Moje postrehy mohu popsat 1) pri otevření krytu je cítit zápach - postupem casu zesílí.
2) pri odsávání dna se uvolňuje opravdu velké množství plynu - bublinek
3) pozoruj ryby - chovají se zmateně
4) v neposlední řadě poškozené kořínky rostlinek - jednu jsem ze zvědavosti vytrhl a kořínky uhnivali
Když jsem to všechno vyhodnotil přišla na řadu kompletní predelavka dna .
Zjištěno: zahnival vyzivny substrat od rataje, když jsem dohledal obal tak vyrobek byl starý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2018 14:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip10
Pokud to je hlavně ráno, začal bych tím vzduchovaním.
A zkus posvítit do akvária hodinu po zhasnutí světel, v té době by měly jít piskořky vidět.
Každopádně se v tom zbytečně nevrtej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 14:06 Muž Filip10 [1] Re: NHKG
Je to hlavně ráno, během dne se jim dech pak srovná,ale ráno je nejrychlejší.Par pískorek mám nebo je spíš moc nevidím,kolik jich je, to fakt nevím.Mam si nechat udělat rozbor vody,vyprat pořádně dno,stejně tak i filtr?pravda je ,že jsem žádnou rostlinu nevytahoval,abych se podíval na koreny.nebo všechno ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip10
Ráno? Není to spíš nedostatek kyslíku? Zavedl bych vzduchovaní přes noc. Bublinky ze dna znamenají, že ti tam něco hnije. Používám piskořky, pomůžou se dnem. Ale můžou vyrývat kobercové kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 12:03 Muž Filip10 [1]
Pěkné odpoledne,vážení. Mám dotaz, týkající se chování ryb.Ráno pozoruji zrychlené dýchání ryb,panceřníčci si chodí pro vzduch(dle mne velice často).Ze dna utíkají budliny.Jejich frekvenci nemohu určit-je to nepravidelné. Když odkaluji vodu a zareji víc do dna, vysaju i vzduchové bubliny.Odsátá voda nemá výrazný zápach-je cítít jako akvarium.Následně na to se dýchání ryb zklidní a cca po 3-4 dnech se zrychlené dýchání u ryb opakuje.Mnohokrát dík za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 17:16 R Muž romant [27982] Re: ercan
Na dva a půl měsíční akvo je to čisťounký, žádnej stres, to že je u čelního skla to dno v profilu tmavší, je normální, časem se to půjde ještě více do tmava. Je to jak píše kolega, když to nesmrdí, tedy to co event. ze dna uniká, je to v richtiku. Až budeš odkalovat, zajedeš odkalovačem u dna trochu více do hloubky a bude zase čisťounko. Dno, který je více viditelný(není třeba skyrytý ve skříňce), jako tvoje, je na to jakoby větší špinění náchylnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 16:09 Muž ercan [38] Re: vaaclav
Pravda je že cítit nic nejde. Tak snad to nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 15:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ercan
Jestliže by ti zahnívalo dno určitě by jsi to ucítil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 14:10 Muž ercan [38]
Fotka k příspěvku Zdravím ahoj
Chci se zeptat,jestli to může být zahnívání dna? Na fotce je vidět (snad trochu) jak je spodní část dna tmavší. Je do šeda oproti zbytku. Když do něho šťouchnu kolkem tak ale nebublá. To ale nemusí nic znamenat. Můžu mět broblém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 08:41 Muž fido16 [631] Re: sporinek
Nemyslím si to by musela tou vodou zvýřit i dno. A tohle se nestavá ani mě. Dle mě to vypadá na nedostatečné odkalování. Prezentace by pomohla. Zatím tu jen tápeme a ještě nevíme co uživatelka má za dno a jaké rostliny z toho popisu nevyčte nikdo nic krom těch čuníků co tam má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:00 Muž sporinek [15] Re: jalha
a nebude to od napouštění vody do AQ po odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:55 R Muž romant [27982] Re: jalha
Když si přečtu tu rybí osádku, tak je to postavený na špindírách, až na ty pancéřníčky a to odkalování bych prováděl pravidelně a jak píše kolega, klidně hloubkovou orbu, protože je-li ten štěrk lehce hrubozrnnější, tak k tomu nežádoucímu procesu ve dně může za této konstelace dojít raz dva. Pravdou je, že je to pouze všechno lehce dedukce, neb to Tvoje akvo nikdo nezná, polepši se a udělej prezenatci a bude na Tvůj dotaz jistě odpovězeno přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:49 Muž fido16 [631] Re: jalha
A odkaluješ pořádně do hloubky? Samotné podráždění dna nestačí chce to pořádně zajet odkalovačem do hloubky. Hlavně tam kde krmíš. A střední zrnitost štěrku myslíš co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 18:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jalha
Čemu říkáš střední zrnitost? Počty ryb jsou jaké? Chtělo by to prezentaci a aspoň základní údaje o akvárku včetně ryb, rostlin a jejich počty. Řeklo by to víc než tisíc slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:53 jalha Re: Zoidik
Nesmrdí. Prostě jen tak se objeví. Někdy, když panceřníci řádí jich je trochu víc. Kytky rostou, ryby se množí, tak nevím.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4825x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6850-bublajici-dno