Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Tlamovci - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:52 Muž MilosVee [0] Re: LiborSprysl
V akvaristice mi právě řekli,že žlutý jsou samice,a pruhovaní jsou samci,ale začínám nabývat dojmu,že je to buď obráceně, a nebo jsou samci všichni,tzn., že mám v nádrži buď 4 samce a 2 samice, nebo 6 samců,protože ti žlutí po sobě občas jdou, a bojují mezi sebou, ty pruhovaní se drží bokem, neútočí, ani žlutí na ně neútočí, jsou menší, ale mají 1 jikernou skvrnu na řitní ploutvi, tak nevím.Třeba poradí někdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 08:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: MilosVee
Žlutí samci jsou, to modré se mi zdá má jednu jikernou skvrnu...jestli je to mladá ryba nebo submisivní samec, možná už žádná nepřibude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:17 Muž MilosVee [0] – Tlamovci zebra Který je samec a který samice?Prosím pomoc!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau,potřeboval bych vědět,zda je ten žlutý samec,a pruhovaná samice?Pozná to někdo?Díky moc!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:03 fero Re: Fero
zahada je vyriesena v akvaristike doplietli objednavky a dali mi nespravne rybycky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 11:39 fero – Neolamprologus multifasciatus samec ci samica
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, v akvaristike som si objednal 5ks Neolamprologus multifasciatus do novej 63l nadrze. Podla ich chovania po troch tyzdnom som si nie isty ci su to 4 samice a jeden samec ako som chcel. Na dne v ulitach sa nezdrziavaju s pieskom sa nehraju. Vacsinu casu dna travia po rohoch nadrze same alebo sa nahanaju a odstrasuju. Pred par dnami mi jedna dokonca vyskocila z akva cez malu strbinu v kryte pre sanie externeho filtra. Parametre vody su v poriadku,v akva je cisto. Za rady a informacie vopred dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:32 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Imothep
On je rozdíl i ve vybarvenosti samců.Klasická přírodní forma(žluté samice) má zase lépe vybarvené samce.Oproti té vyšlechtěné coral red formě.Ta má zase pěknější samice.
pěkný článek o sauloskách je třeba zde www.cichlid-forum.com/…. Na fotkách je přírodní forma.
Coral red třeba zde www.cichlidworld.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 07:09 Muž Imothep [1] Re: wladys
Spiš žlute než oranzove.No asi me v prodejne vzali na hul a taky vsechny ostatni kdosi je koupil. :-O
Edit: No manželka řikala ze to je kanarkově žluta. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:16 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Imothep
Fotky s označením 2. a 3. jsou samci zbytek zatím vypadá na samice.Ty fotky jsou strašně žluté.Ty ryby jsou ve skutečnosti žluté a nebo oranžové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:22 JagerMaister Re: Imothep
no sú to mladé rybky ale myslím že na druhej je samec a na štvtej samica :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:22 Muž Imothep [1] Re: wladys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 16:40 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Imothep
Mladé ryby do velikosti 4cm jsou všechny oranžové.Poté se začínají samci barvit do modra.Pokud máš ryby žluté,tak nejde o formu coral red,ale o klasickou přírodní formu.Pokud je to ovšem saulosi.Fotka by nebyla marná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:19 Muž Imothep [1] – pseudotropheus saulosi redcoral
Mam dotaz pseudotropheus saulosi red coral jak vypada samec.Je modry a nebo zluty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:24 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Kalusko
Musím se přidat k wladysovi. Máš pěkné společenské akvárium, teda až na ten Titanic a červené kamínky, ale to je věc názoru. Rozhodně to ale není vůbec vhodná nádrž pro tlamovce. Taky patentky jak píšeš v popisu se tlamovcům moc nedoporučují. Chtělo by to se rozhodnout zda chceš chovat tlamovce a nebo mít společenské akvárium a podle toho upravit zařízení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:16 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Urgy
Zkus si přečíst nějakou knížku o akvaristice.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:51 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Kalusko
U tvé nádrže žádnou samici Chipokae nevidím,jen samce.Tlamovci rozhodně pohlaví nemění,takže pokud ta ryba byla žlutá a pak se přebarvila jde taky o samce.Chtělo by to foto.

Ale co jsem hlavně chtěl říct,jr to,že ty ryby chováš v naprosto nevhodných podmínkách v šílené kombinaci a v ještě šílenějších počtech. Když už si umíš najít názvy tvých ryb,jistě si dovedeš vyhledat i informace o tom co která ryba potřebuje alespoň k trochu ucházejícímu životu!
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:50 JagerMaister Re: Kalusko
tak tlamovce melanochromis auratus sú od vyliahnutia všetky sfarbebé ako samica až po určitom čase samci začnú pomali modrieť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 02:10 Kalusko Re: gringo
Ano ano....samca mam aj ja takeho podobneho kukni foto a samicka vyzerala presne ako ta tvoja, bola pekna zlta s ciernymi pruhmi a potom zrazu tak na 1 tyzden zaliezla ze som ju nemohol najst a zrazu bola modra ako samec, tak tomu nechapem.
Edit: Tak prepacte som teraz zistil ze to vlastne nieje auratus ale chipokae, ale newem ci to nieco meni v tom ze sa mi samicka zafarbila ako samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:07 gringo Re: Kalusko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podle mě, to modré, co píšeš, že je M.auratus, je nějaký kříženec. Ale možná se mýlím. Na 1. fotce je můj sameček M.auratus. Černý je pořád, ne jen při tření ano Na 2. fotce je samička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:24 Kalusko Re: parisse
Vsak som pisal ze som si kupil samca a samicku pretoze to viem rozoznat podla farby, ale potom mi samica zacala modrat(predtym bola zlta) samec bol vzdy modry a je. Pozrite fotky co mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:12 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Kalusko
V době tření modrá samec ;-) rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_auratus
Edit: A mimochodem tlamovec pestrý není vhodný do společenského akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 01:48 Muž Urgy [3] Re: Kalusko
U rýb nie je normálne že menia pohlavie,lebo ho nemenia:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 01:12 Kalusko – Melanochromis auratus
Prosim vas chcel by smo sa opytat ci je pri tomto druhu ryb normalne ze menia pohlavie, pretoze som si kupil samceka a samicku z tohto druhu, samicka bola pekna zlta s ciernymi pruhmi a zrazu sa mi premenila na modru, tak teraz netusim ci to je stale samicka alebo to je uz samec. Ak sa premenila na samca ta v tom pripadu ju asi ten samec zabije, pretoze je o dost vacsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 10:43 Muž wladys [291] - CichlidyRe: adis
..pokud mají pruh žlutý,tak nejde o bembu(pembu) ale nejspíš o kirizu či ikolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:27 adis Re: JagerMaister
no pruh maju este stale zlty.. :).. tak musim este cakat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 16:08 JagerMaister Re: adis
tieto ryby nechovám ale raz som čítal že samci majú pruh červenejší a že majú mať bilele papulky že je to char. pre samcov a biele kvôli bojom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 15:31 adis – Tropheus Bemba
Ahojte vyznate sa aj v rozpoznani pohlavia ryb Tropheus Bemba???
Mam ich uz viac ako 5 cm velke a rad by som vedel ci je mozne rozpoznat pohlavie.

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 08:20 redmaus Re: Oizo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:44 Muž Oizo [3] – Metriaclima estherae
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj podaří se někomu určit pohlaví nebo je to ještě brzo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 22:42 Muž calibos [0] Re: Turok
diky snad to bude samec uz mu trochu modraji ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 14:11 Muž Turok [18] Re: calibos
měl by být mladé ryby jsou takto šedé dospělý samec je modrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:30 Muž calibos [0] – zebra blue/red samec
Fotka k příspěvku lidi nemuzu poznat zda tato rybka je samec od zebry blue/red mohl by nekdo poradit diky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:26 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: afromen
Jak je velká? Pokud je kolem 5-6 cm tak je ještě brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:22 Šámes Re: afromen
No tak to by ani bůh nerozluštil z týhle fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:21 afromen – samice nebo samec ??
Fotka k příspěvku viem mi niekto ci je to samec bo samica ?????? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 11:25 Muž Killer [133] - SumciRe: juro127
Memeo má pravdu Juro. Mam yellowny už docela dlouho samice je můžou mít taky. Samec je sytě žlutej a je větší než samice, má fakt černě vybarvený ploutve a hlavně to poznáš taky podle chování - typickej tlamovec samec; navíc někdy mu může zčernat nebo zmodrat hlava (to už sem u mejch taky viděl)..Zatímco samice je žlutá a bledá, ploutve má taky černý, ale jakoby vybledlý, některý samice je nemaj vůbec černý, taky tam jednu takovou mam, že má jen lehce hřbetní,ale z dálky to neni vidět. Navíc samice nejsou vůbec agresivní, spíš dostávaj od ostatních do čumáku, navíc jsou docela o dost menší (ca 2-3 cm). Každopádně ty jikerný skvrny jsou taky pohlaví, jenže někdy záleží třeba na tom že samec jich má víc a samice jen jednu jako třeba u ps.socolofi, u ps.acei je snad ještě horší rozeznávat pohlaví, před půlrokem sem to špatně rozeznal a už mam po chovu, samci který sem měl za samice mi časem vymlátili všecky samice, taď už je poznam že to jsou samci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 10:50 Muž juro127 [6] Re: memeo
jo Yellowky ich nemaju u nich ma samec tmave-cierne plutvy a samica biele alebo len sede ok to stimy ikramy berem ze nemusi to byt pravda ale je to jeden z pohlavnych znakov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 21:08 rolandmynar Re: memeo
Musím se přidat, že Yellowky je nemají vůbec a Zebry zase samice i samci. Jde to ale ve vyspělosti rozeznat občas podle genitalií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 21:05 Muž memeo [15] Re: juro127
To není pravda....na jikrné skvrny se nemůžeš spoléhat............mají je i některé samice a třeba já je u samců Labidochromis Yellow nemám..........a třeba samice Maingana má skvrny dvě......a co se týče stavby těla,tak třeba Aceiky mají samice štíhlé tělo a samci jsou sice větší,ale 100% né štíhlejší.........podle toho bych se moc neorientoval. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:37 Muž juro127 [6] Re: memeo
ne ale ved pohlavny znak su ikry -skvrny na analnej plutve samec ich ma a samica nie samec je robustnejsi stihlejsi a samica je mensia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:12 jirka4 Re: Sázavan
Zejména podle jikrných skvrn u samců a samci maji většinou hřbetní a řitní plutev protaženou do špičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:11 Muž memeo [15] Re: Sázavan
Ve velikosti 5-6cm se to nechá odhadnout na Yellowkách podle zbarvení ploutví..samec je má černé a samice bílé,nebo jen našedlé.
U Zeber r/r to poznáš tak,že samec začne pomalu růžovět až blednout a nebo podle hřbetní ploutve...samec jí má do špičky a samice jakoby zakulacenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 16:30 Muž Sázavan [1] – pohlaví tlamovců
ahoj v jakém stáří a jak poznám pohlaví u labidochromis caeruleus a pseudotropheus zebra red/red. sázavan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 12:09 Muž [] Re: Jenda
Podle mě to bude mladej sameček,pokud to není ryba starší 2-3let.Za tu dobu samci vyrostou kolem 30cm a dělá se jim na hlavě ta tuková žárovka smich Jinak je to samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:09 Vodník Re: Jenda
Já teda nevím, ale podle toho jak kouká bych řekl že samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2006 19:14 Muž Jenda [2] - Amerika – prosim s identifikaci pohlavi
Fotka k příspěvku jedna se o dospeleho jedince cca 20 cm diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:53 V.Malawi Re: neo
no nestává se mi často že by samice honila samce někdy jsou otrlejší když nosí a brání mladé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 12:40 neo Re: V.Malawi
Ten růžovej má asi 5 cm a má dve velké jikerní skvrny-asi samec a potom oranžovej asi 4cm velký a má plno malinkatejch jikerních skvrn-asi samice, jen mi nesedí ten popis že je vůči jiným rybám silně agresivní a že by je i zabyl kromě cichlid. Já ho mám s neonkama a tetrama citronovýma s pestřenci a se skaláry a von ten růžovej jede jen po pestřencích, pestřenci po oranžove paní zebře. Ti dva se navzájem prohánějí první pan zebra paní zebru která hodí takové salto dozadu a prohání pana zebru je to normální??? :-O :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 23:35 V.Malawi Re: neo
pokud nemáš druh rozlišitelný barvou,mosíš se spolehnout na tvar ploutví-u samců protáhlejší,a velikosti jikerních skvrn na řitní ploutvi.samec jich mívá mín ale velkých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 19:41 neo – tlamovci zebra
Ahojki chtěl bych se zeptat jak rozeznám pohlaví u tlamovců zeber???? Dík. ;-) :-O ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6805?od=51