Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky pro snížení tvrdosti vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přípravky pro snížení tvrdosti vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2023 12:01 Muž doda [134] Re: Puškin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 11:40 Muž Puškin [0] – Sáček na snížení uhličitanové tvrdosti
Ahoj všem, mám velmi tvrdou vodu (cca 3,5 mmol), která obsahuje okolo 100 mg/l vápníku. Ten blokuje příjem hořčíku, draslíku a dalších prvků rostlinami. Po pročítání všech možných článků jsem narazil na tento výrobek snižující hlavně obsah vápníku ve vodě: www.vodnirostlinky.cz/… Nemáte s ním někdo zkušenosti? Po všech těch osmózách a dešťovkách mi to přijde jako nejpraktičtější a nejekonomičtější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 15:29 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Nechce se mě to hledat ale podezřelé je, že se to regeneruje solí, takže to vypadá na klasický katex, který vyměňuje vápník s hořčíkem za sodík a asi ne za vodík. Třeba se ale mýlím a rád bych byl za odkaz na pryskyřici která tohle dokáže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2023 13:38 Muž KarásekLut [93] – přípravek
Má někdo zkušenosti s tímto "zázračným" přípravkem?

www.vodnirostlinky.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 13:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jirka52
Nič sa "nepodělá", to nie, ale ešte raz zdôrazním skutočnosť, že sa žiadna voda neušetrí! Pretože ak sa použije tá tvrdá odpadová, bude treba viac mäkkej pre zachovanie pomeru, to možno rovno vyrobiť menej (teda bude i menej odpadovej) a na doplnenie použiť vodovodnú, viď predošlý príklad konkrétny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 13:41 jirka52 Re: zervan
ahoj ja to hlavne beru jako uspora penez protože ja jednou za 14 dni menim asi tak 100-150litru je to spolecenske akva hnojiva pro kytky dodavam ale na kladensku stoji kubik asi 98 kc tak se ptam jestli nic nepodelam když to tece do kanalu diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 19:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jirka52
Podľa mňa je to kravina, lebo zbytočne to šlo osmózou, keď sa to zmieša, šetrnejšie je priliať vodovodnú vodu, napr. namiesto mixu 10 l čistej z RO + 20 l tvrdej odpadovej dať 30 l vodovodnej. Ide len o akési "opotrebovávanie", inak je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 19:03 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jirka52
Běžně se míchají v určitém poměru do hromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:07 jirka52 – voda z osmozy
ahoj chci se zeptat jestli to není kravina mam ozmozu a jelikož zni jde aspoň pulka do kanalu jestli je možno tu odpadovou vodu pouzit do vody z osmozy k zvyseni tvrdosti diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 10:59 Deepinpeat Re: Merst
Zmrazit tak, aby zmrzla (až na led) přibližně půlka až 2/3 obsahu nádoby. Zbytek vylít. Po rozmražení ledu zkusit přeměřit, jestli ta výsledná voda k něčemu na ten daný druh je. Aby to nebylo moc měkké, nemělo pořád ještě moc vysokou alkalitu atd. Ona měkká a mírně kyselá voda může vypadat různě. Není to moc přesná definice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 18:13 Merst Re: NHKG
Aha lebo ja som dal teraz prevait vodu aksa do výkenda nevytre tetra dám zamrazenú.. a čo sa tíka tej mraznej to musí byť uplne na lad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Merst
V tom případě asi reverzní osmóza nemá význam. Není v tvojem okolí studánka nebo známý, co má měkkou vodu? Případně to řešit mražením jak psal Deepinpeat, ale při těch teplých zimách to bude chtít mmražák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:51 Merst Re: Raviolka
Ja ju potrebujem do vytieracky 12l objem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 16:55 Jindras Re: Raviolka
To jo,to je jasný,na jednorázovou potřebu je RO zbytečná. Ale na vodu,co mi tu v Kladně teče z kohoutku,se bez ní neobejdu. A stojí 1.380Kč,na -Rostliná akvaria-. To zas není tak strašné,když je to na hodně dlouhou dobu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 15:59 Žena Raviolka [2154] Re: Jindras
Pokud jde jen o nějaký pokus ve vytíračce, tak ta potřeba vody bude malá a RO je poněkud velká investice - nejen peněz, ale i času, je potřeba ji někam umístit... Když jsem potřebovala co nejměkčí "třecí vodu", tak jsem to řešila pomocí destilované vody (dva 5 l kanystry od benzínky bohatě stačily), odněkud z pramene a nebo tím zmrazením...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 12:58 Jindras Re: Merst
RO ti odstraní z vody veškerou tvrdost. Výtéká z ní voda skoro s nulovou tvrdostí a odstraňuje z vody chlor a všechen bordel. Je to podobné destice. Je tady všude o RO hodně napsáno,najdi si to,je to parádní věc. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2015 12:01 Deepinpeat Re: Merst
Pokud je potřeba jen malé množství měkké vody, tak během pár dnů bude možné ji připravit na balkóně mražením. Jednoduše popsáno: Stačí pár petek napustit výchozí vodou a nechat část vody zmrznout. První mrzne ta čistá a tedy i měkká voda, to co zbývá v tekutém stavu se postupně zahuštuje. Podle toho jak moc měkkou vodu potřebujeme, se nechá zmrznout nějaká část a zbytek se vyleje. Rozmražením ledu dostanete měkkou vodu. Pokud potřebujete naplnit jednu vytíračku, tak je to poměrně šikovná a funkční možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 11:53 Muž NASREDDIN [1383] Re: Merst
Reversní osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 11:47 Merst Re: Jindras
Dik za radu a ta RO je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 09:24 Jindras Re: Deben
Já to vyřešil Reverzní osmozou. Měl jsem dGh - 22, KH - 18. Děs. Teď,když měním vodu-60l,každou sobotu ráno,teď jsem to dodělal,tak dávám 40l z RO a 15-20l z kohoutku. A výsledná voda,co už mám stabilně v akva je dGH - 12 a KH-6-8. Dá se už koupit za 1.300Kč. A je pokoj. Taky jsem na začátku pořád četl a vymýšlel,jak ji sundat,dlouhodobě,nic nemá smysl,jen ta Ro. palec Mám doma výborný tlak vody v řádu,40l mám za cca 6h. potlesk www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 01:41 Muž NASREDDIN [1383] Re: Merst
Převáření Ti příliš nepomůže.
Jaké hodnoty máš a jaké chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 00:04 Merst
Ked chcem zmakcit vodu tak ju prevarim necham vychladnut... Mam 12l vytiracku tak musim prevarit 12l alebo ako to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:45 Muž Deben [0]
Takže jsem dělal test 6in1 od JBL a hodnoty jsou nasledovné

NO3 - 25 (OK)
NO2 - 0 (OK)
GH - 21 (Moc)
KH - 10 (OK)
pH - 7,6 (OK)
Cl2 - 0 (OK)

Vše je Ok akorát tak tvrdost :( poraďtě jak snížit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 18:12 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

po třech týdnech dávkování CO2 mi KH postupně stoupla z 6 na 9,5. Dnes po částečné výměně vody KH kleslo na 8,5 (vodovodní vodu máme měkkou). Mám na dně 20 kg písku (18 kg křemičitý a 2 kg mořský), v mořském je zřejmě vápenec (i když při zkoušce octem nebublal) - nijak závratné množství, měnit dno kvůli tomu nechci. Také došlo k ústupu příznaků BO, rostliny jedou o 106.
Mám v plánu používat rašelinový výluh - je to krok správným směrem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 00:14 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 00:03 Muž tomas3000 [15] Re: romant
Takže uhličitanová tvrdost převařením snížit jde...z kh10 jsem se převařením dostal na kh6...Je Spíše Kh nebo Gh rozhodujíci faktor pro lepší růst rostlin? Ovlivňují se navzájem? Když snížím kh, snížím i gh nebo je to blbost...Popřípadě když se sníží kh, zůstává dlouhodobě na snížené hranici? Nejspíš je to na maniakva někde napsané, ale kdybyste byl někdo tak hodný a stručně sem napsal jen tyto vazby mezi kh a gh, tak bych byl vděčný, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 23:20 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Co takhle zkusit rašelinu. ;-)
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 23:02 Muž tomas3000 [15] – Snižování UT
Dobrý den, možná se ptám blbě, ale dá se UT snížit převařením? Mám v akva UT 9-10 a GH kolem 12, je to ale nepřesné...GH měřený testem Hardin od Rataje. Když snížím UT, vrací se na původní hodnotu? nebo musím snížit celkovou tvrdost GH třeba pomocí namícháním s Demi aby se snížila i UT...Mám občasné problémy s růstem stonkovek...měl by někdo tip na kvalitní test na GH?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 16:30 Muž Wulfgar [0] Re: Přéma
podivam se na to, nechci se do toho moc hrabat, a i kdybych to nechal pres ten mineralizator, tak ten do ty vody dopravi Ca,Mg daleko min nez ho tam pred procistenim bylo, Dolomit se ve vode skoro nerozpousti totiz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:06 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: filipsi
Odbočku před mineralizátorem si uděláš,také to tak mám..... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:48 Muž Wulfgar [0] Re: filipsi
nevim budu se na to muset mrknout, protoze ted me to taky napadlo, ze asi voda obohacena o mineraly nebude to prave :-D teda zalezi o jaky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:35 Muž filipsi [1295] Re: Wulfgar
Otazka je, co ten mineralizator. Nema to pripadne odbocku pred mineraliatorem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Wulfgar
To by stačit mohlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:01 Muž Wulfgar [0]
kdyz uzs e tu mluvi o vode, zajimalo byme zda voda z tohohle bude pro akvarko stacit, vzpomnels jem si ze mame doma tuhle cisticku vody, a ze z toho pijem vodu,tak sjem se podival na stranky vyrobce na technickou specifikaci :)

www.aquel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 10:24 Muž spooky [11] - AsieRe: Laduschka
Vôbec nepotrebuješ devízový účet. Stačí ti obyčajný účet v banke a karta do bankomatu, s ktoru sa dá polatiť cez internet. Poznáš ju veľmi jednoducho: na zadnej strane karty, pod tým magnetickým prúžkom máš úvedené troj alebo štvorčíslie. Normálne zaplatíš touto kartou a banka si podľa aktuálneho kurzu stiahne peniaze. A nakupovanie cez internet(napr.: ebay, kde nakupujem aj ja) sa vážne oplatí. Veci sa tam dajú kúpiť aj o 3/4 lacnejšie ako u nás. palec
Napríklad naposledy som si tam kúpil pH Controller za 1700,- Sk a u nás stojí 5999,- Sk. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 21:14 Muž filipsi [1295] Re: Laduschka
Laduschko, popremyslej o tom, nakupy ze zahranici se vyplati prave kdyz nejsi takovy prachac, a chces usetrit. Konto s kartou pravdepodobne mas, ne? Zkus se podivat na paypal system, velice pohodlna a levna vec pro placeni nakupu po internetu ze zahranici (hlavne na ebay, ale jde casto i v obchodech). Ja na to mam konto zvlast, ale myslim, ze neni ceho se obavat (tisice dekovnych dopisu, atd, atd :) ). Nakupuji opravdu hodne, a jeste jsem nemel zadnou silne negativni zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 20:47 Žena Laduschka [120] Re: Sid
no, právě toho jsem se obávala, páč nákup ze zahraničí, zvlášť v cizí měně (pokud samozřejmě nejsem takovej pracháč a nemám devizovej účet - heh, to fakt nemám) to už pro mě celkem přestává bejt sranda... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:55 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Sid
Jojo,to já mám taky vždycky 24 litrů v kanystřících od vody,vím kde je mám,ale někdy je zapomenu doplnit a jako naschvál v ten čas potřebuju permeát,takže ta nádobka se hodí.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Přéma
Součástí je zásobní nádobka (výhoda je, že kdykoliv si vzpomenu, mám hned k dispozici 12 litrů permeátu a nemusím hodinu a půl čekat)
Prima mašinka, Přémo! :)
Ta moje sice zásobní nádobku nemá, (co bych taky mohl chtít za 50 euro?!), ale kdykoliv si vzpomenu, mám k dispozici 20 litrů permeátu, (v plastových kanystrech), jen si musím vzpomenout kde mám ty kanystry... :-D (Většinou si vzpomenu dřív, jak za hodinu a půl. smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:18 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Laduschka
Existují i takovéhle sety :
www.aquasafe.de/…
Součástí je zásobní nádobka (výhoda je,že kdykoliv si vzpomenu,mám hned k dispozici 12 litrů permeátu a nemusím hodinu a půl čekat ),čerpadlo a kohoutek určený k připevnění na kuchyňskou linku,ke dřezu.
Mám něco podobného,za RO je rozdvojka a voda jde buď do toho kohoutku na dřezu (prochází ještě mineralizátorem) nebo jde dlouhou hadičkou až do koupelny (musel jsem provrtat zdi :-) ),kde si plním barely pro akvária :-)
Foto a popis mé RO zde : www.premovoakvarko.cz/…
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:06 Muž spooky [11] - AsieRe: Laduschka
Ja mám túto osmózu: www.akvashop.sk/…
Používam ju tiež 1 x týždenne a v pohode. Žiadny problém v tom nie je. Ja som mal v návode písané, že ak sa osmóza nepoužíva 2 týždne, mala by sa nechať prepláchnuť a to tak, že ju zapojíš a necháš 30 minút permeát voľne odtekať a až potom ho zachytávaš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 09:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Laduschka
"Ten dováženej ze zahraničí" to určitě je - nevím o žádném tuzemském výrobci "RO pro akvaristické účely", takže dovezené jsou podle mne všechny. (Tím netvrdím, že tuzemský výrobce neexistuje, ale jen to, že o něm nevím...:))
Kdybyste si ale toto téma pročetla od začátku, tohle byste už věděla... ;-) :-)
Takže znovu:
My jsme RO nekoupili u nás, ale tady a tento typ:
www.aquasafe.de/…
(Jen ta cena byla tehdy o třetinu nižší...)
A zde je zmíněný adaptér - součást sestavy:
www.aquasafe.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 23:22 Žena Laduschka [120] Re: Sid
bomba, a co je to za typ...? doufám, že to nejni ten dováženej ze zahraničí...? :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Laduschka
...zajímalo by mě, jak se tenhle díl na upevnění jmenuje (určitě se dá pořídit v nějakých instalatérských potřebaách, že jo...
Tento "adaptér" (?) je součástí RO. :-) (Alespoň té Effovy a mé... :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:07 Muž maznak007 [12] Re: Laduschka
Neboj se tydnu ve skrini. Pouzivam RO taky pouze jednou tydne, a zatim po pulroce nezaznamenavam snizeny prutok ci kvalitu (merim kapkovymi testy aquar). Na www.pepinuvutes.estranky.cz/… pisou: při odstávce RO je třeba ji jednou týdně spustit aby se propláchla při delší nečinnosti membrána degeneruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 19:26 Žena Laduschka [120]
no, tak si tu skoro všichni hromadně nakoupili reverzní osmozy....:-Dno,mám takovej dotaz... samozřejmě mám taky supr tvrdou vodu, tak se o RO zajímám už delší dobu, už bylo i cosi vyhlídnutýho, ale od jistých akvaristů mi bylo řečeno, že RO musí být stále v provozu, jinak se jí ucpe membrána. Proto by mě zajímalo, jak dlouho to tímhle způsobem používáte, když to hodíte do skříně na týden - to by totiž bylo optimální i pro mě. Aby to nějakej ten rok vydrželo... a jestli z toho třeba po roce takovýho užívání teče furt stejně kvalitní měkká voda. Jinak můžu poprosit o odkaz, co že to máte za typ RO? dik moc. Jo a kdyby náhodou někdo věděl, někde níž tu je uvedená fotka, kde je RO připevněná na vodovodní kohoutek - supr věc, zajímalo by mě, jak se tenhle díl na upevnění jmenuje (určitě se dá pořídit v nějakých instalatérských potřebaách, že jo...) dik moc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 18:07 haidfeld Re: Sid
V akváriu mám opravdu trvdou vodu, zkoušel jsem jí několikrát měnit ale nepodařilo si mi tvrdost snížit. Můžete mi doporučit nějaký přípravek. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: haidfeld
Ani já si nemyslím, že by ACID mohl z vody odstranit příčinu její tvrdosti - kationty Ca2+ a Mg2+. (Resp. - někdy se ještě uvádí Sr2+ a Ba2+.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:02 Muž ghostik [81] Re: haidfeld
Tak to ti blbe rozumnel nebo je to trouba ale je to na snizeni pH.
Jedine ze by si myslel ze ta kyselina rozpusti nejaky sutr smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:23 haidfeld – ACID pH
můžu s přípravkem ACID pH snížit trvdost vody? Ve zverimexu mi nabídl tento přípravek právě na snížení, ale nějak se mi tomu nechce věřit. Děkuji za info

dajanapet.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 7631x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6743-pripravky-pro-snizeni-tvrdosti-vody