Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čolek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čolek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 20:46 Albi1611 – Colci
Ahoj, sháním čolky nejlépe východní. Nikde nemají. Nevíte někdo prosím, kde 2 sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2017 09:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anthrax
No to teda není tak úplně jisté, že by to nemohl být čolek horský na jižní Moravě... stačí si přivézt leknín s větším kořenovým balem od tetičky z Podkrkonoší, a můžete mít klidně na jižní Moravě horského čolka... ;-) ... (vím o čem mluvím, tak i ke mně doputovali tito pašáci:-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2017 07:25 R Muž Anthrax [4765] Re: Jirka
Prej nic podobného tam nemáme smich Vždyť tam jsou ty rybníky. Cituji z mapy.cz: ".....rybniční soustava je domovem vzácné kuňky ohnivé. Naleznete zde také skokany, rosničky nebo čolky...."
Podle všeho by to mohl být čolek obecný nebo čolek velký.
Ale jak píšeš on už si svoje místo najde :-) Ať se daří :-)

PS: www.youtube.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 19:24 Jirka Re: Anthrax
Jsou to manusice a je tam spousta mokrad kolem potoka. Takze jsem ho tam pustil a on si poradi jen me spise zajimalo co je to presne za druh. Jednou jsem mel podobneho v akvarku a zil dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:20 R Muž Anthrax [4765] Re: Jirka
Tak od někud přijít musel, takže má někde v okolí možná přirozený biotop. :-) Okolí ČL znamená konkrétně co? Protože je asi rozdíl rybník v Pihelu, Zahrádkách nebo přímo v ČL v Dubici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:15 Jirka Re: Anthrax
Tak to tu nemame je to kousek od Ceske lipy. Jen rybniky no neco s nim provedu. Ale diky za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:13 R Muž Anthrax [4765] Re: Jirka
Někteří žijí v lese a na loukách a vodu potřebují jen k rozmnožovaní a jiní jsou na vodě více závislí, každý z druhů čolků má trochu jiné nároky.. Záleží odkud jsi, jestli jsi například z Jižní Moravy, tak to asi nebude čolek horský, atd.. Takže to chce trochu dedukovat :-) Ale nějaká čistá voda nebo mokřina by asi byla ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 17:53 Jirka Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Tak jsem ho trochu pootocil a zespod je cca oranzovy :-) kam ho teda pustit?
Kam ho pustit? A ne ze bych se ho bal ale respekt tam je :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 17:43 Jirka Re: LiborSprysl
Je to pitna voda z odkapavojiciho vodomeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 17:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirka
V kýblu po čem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 17:36 R Muž Anthrax [4765] Re: Jirka
To vypadá spíš jak nějakej mlok. Ale ti jsou celkem vzácní, takže se třeba mýlím. ;-) Chtělo by to spíš fotku zboku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 17:32 Jirka – Čolek?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, rad bych se zeptal dnes jsem ve sklepe v kyblu objevil tohle stvoreni :-) jedna se opravdu o colka obecneho? Dekuji za informace
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.05.2017 08:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Viktor0003
Co bys dělal. Nic. Maximálně doufej, že za ní přileze i sameček. ;-)
Souš v tomhle období nepotřebuje a pokud jezírko normálně funguje, tak ani dokrmování není nutné, určitě si něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2017 19:44 Viktor0003 – Čolek v jezírku
Dobrý den, chci se zeptat co mám dělat se samicí čolka horského v jezírku. Nejbližší vodní zdroj je celkem prudký pokotok za domem cca 100 m(myslím si že není 2x vyhovující pro život). Tak chudák čolek se doplazil až do jezírka. V něm není nic kromě leknínů. Ob den ji přikrmuji sekanými žížaly a udělal jsem ji i plochu na kterou si může vylést, aby nemusela být furt ve vodě. Za každou radu budu vděčný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.12.2015 20:51 Muž Shimamoto [492] Re: Saprym
V akváriu s tropickými rybičkami čolky východní rozhodně nechovej. Umělé žrádlo pro ryby ti baštit nebudou, jsou chladnomilnější než běžné akvarijní rybky a v mladém věku přebývají raději na souši. To znamená, zařiď pro ně nevyhřívané akvaterárium, stačí i něco menšího. Jako krmení poslouží sekané žížalky, patentky, roupice atd. Nikdy nedávej nitěnky, přenášejí parazity. Jukni na zdejší vydařenou prezentaci "Ostrov" a nastuduj např. tohle:

www.caudata.php5.cz/…
www.caudata.php5.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 00:55 Saprym – Mlok východní
Dobrý den, dostal jsem do plně zařízeného akvária s neonkami ,cichlidy, ampulárie (šnek),skaláři, sumečci různých druhů, prostě nenáročné akvárium...Nic se mi nežere... 2x mloka východního. Můžu se zeptat zda přežijí, nebo jestli je radši dát do jiněho akvária... Rozměry akvária 120x50x60

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 16:27 Benjik – čolek
Dobrý den, včera jsem si přinesla z burzy čolky a jeden z nich má celkem dost rozedřené tělo (tinypic.com/…), tak se chci zeptat jestli něco (a případně co) dělat aby se mu to zahojilo, nebo se mu to zahojí samo... díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 18:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
On ten čolek s tím žebrovníkem je taky příbuzný, ale...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No co když :-P koneckonců jsou to velmi blízké příbuzné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 17:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Obvykle předpokládám, že tazatel ví, na co se ptá. Nebo mám předpokládat, že když se ptá na červené tetry, myslí vlastně piraně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 17:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Ale jo, kdyk jsem napsal, že to bude pro jiné dobré... ta děvucha si myslím se stejně neozve... Co se týká stravy tak s tebou samozřejmě souhlasím ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 17:10 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
Žebrovník tady má vlastní téma ... ale budiž :o) ... Přiznávám, zkušenosti mám pouze s čolkem horským ... i tak by mě ale zajímalo, co z toho, co jsem napsal, neplatí (obecně) pro všechny čolky :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Chlapci vy jste děsivě iniciativní a vůbec nevíme, jakého čolka děvucha vlastně chce...Takže všeobecně jistě sypete ze sebe moudra, ale řekne čolka a myslí třeba žebrovníka, nebo některé asijské čolky a ti jsou docela dost akvarijní, i když zdrhají... No tak to ta moudra budou pro možné adepty chovu těchto potvůrek...
Mimochodem, moji čolci horští opouští rybníček jen na zimu a jinak jsou pořád ve vodě, na souš vůbec nevylézají... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.05.2015 07:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Adele
Nítěnky živé patentky, roupice, zvládl by i drobné žížalky. Akorát čolek není vysloveně akvarijní tvor. Řadí se mezi obojživelníky a jak už sám název napovídá, tito tvorové k životu potřebují nejenom vodu, ale i souš. Možná by bylo dobré si o nich něco nastudovat a ne vtrhnout živelně na první burzu či do prvního obchodu a bez rozmyslu nakupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2015 07:14 Muž Horác [3942] Re: Adele
Adele napsal: Ahoj, budu si pořizovat čolka ale nevím čím krmit..Sorry, ale to znamená jen jedno jediné ... že ještě nejsi připravená se o něj patřičně postarat ... počkej a studuj (pokud možno i jiné prameny, než je wiki) ...

Adele napsal: Ideálně aby to nebylo živé.Naopak. Ideálně aby to bylo živé ... co se nehýbe, to čolek nevidí (vlastní zkušenost) ... nespotřebovaná potrava pak může někde zapadnout, hnít či plesnivět ... zkrátka kazit vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adele
V dobře zavedeném jezírku není třeba lozit, stačí mávnout síťkou. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 14:32 Adele – Potrava pro čolka
Ahoj, budu si pořizovat čolka ale nevím čím krmit.. Na wikipedii píšou "drobní korýši" ale opravdu se mi nechce lozit v jezírku a hledat je :-D mám koupit patentky nebo něco takového? Ideálně aby to nebylo živé. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 14:20 radim Re: radim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2015 14:19 radim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dnes jsem vyrazil na kole s foťákem najít čolka a jeden se nakonec ukázal v zatopené škarpě :-) bylo tam toho víc...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2015 18:10 Muž Legioix [574] Re: radek97david
Ne. Nesnese. Už jen proto, že potřebuje k životu úplně jiné podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 18:06 radek97david – Čolek Ohnobrichý
prosímvás, snese se čolek východní s tlamovci? kdyby jste prosím mohli napsat na muj email radek97david@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 23:32 barra – čolek zmizel
Prosím poraďte. .:( na vikend jsme jeli pryc a vím 100%, ze jsem akvarko zavrela..a kdyz jsme se vratili, čolek nikde..2 dny jsem prevracela byt vzhuru nohama..lezla jsem i do kose..odstehovala nabytek, ale po nem ani pamatka..malinka skvirka je mezi vikem a akva kvuli kabelum, je to akvarijni set, takze jsou tam skvirky na 5 kabelů a pocchybuji, ze by se tim protahl..je mozne ze ho sezraly ryby? Mam tam trnovce a pak jen prcky..pancernicky a prisavky thajske..jsem z toho blazen..nevim co si o tom myslet a hlavne jak ho vubec najdu..?? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 06:57 Spata – Colek mramorovany
Zdravim vsechny, mela bych dotaz ohledne chovu colka mramorovaneho. Cetla jsem, ze k jeho rozmnozovani je nutne ho zimovat. Ale nenasla jsem, jestli se bez zimovani obejde. Je zimovani nutne k jeho "pohodovemu" zivotu? Diky za odpovedi =).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:26 Muž jiri609 [91] Re: John
pokud budeš mít čolka, který je ve vodě, nemusíš mít s filtrací, ale udržovat čistotu, pravidelnou částečnou výměnou vody, odkalovat atd,- tak jako v normálním akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 16:41 John Re: jiri609
A potřebuje teda tu filtrovanou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2014 15:53 Muž jiri609 [91] Re: John
proboha nee, potřebuje paludárium nebo akvárium s přístupem na souš... a taky trochu prostoru, v té flašce není schopný se ani otočit!... tady pár info
www.chovzvirat.cz/…
www.akvarko.cz/…
rybicky.net/atlasostatnich/cesky/4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 13:56 John
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli čolky můžu chovat ve velké, plně vybavené sklenici? Sklenice je velká asi o objemu kolem dvou litrů - velmi široká a hlavě vysoká. A zda potřebuji čolci filtr nebo ne? Jestli jim nebude vadit nefiltrovana voda? Předem děkuji za informace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:21 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – larvičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám asi mutantní larvičku od čolka která reaguje na umělé světlo :) občas rozsvítím lampičku a posvítím si na ně a teď jsem na ně asi tak týden nesvítila a jedna larva mi zesvětlala. Ale teď už na ní zas 3 hoďky svítím lampičkou a je zas krásně černá
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 14:05 Muž olwy [24] - TetryRe: pokojové
Jo, co se týče čolka, dokáže utíkat hooodně daleko. Když jsem je měl, klidně přeběhl z jednoho pokoje do druhého a zalezl za skříně (aspoň 10 m po koberci). A teď mi poraďte - koupil jsem dva, ani jeden nechtěl žrát červy. Krmil jsem červem bez hlavy, násilím nacpaným do tlamky (zdála se mi bílá) - jednou týdně. Čolek měl asi 7 cm. Dobrovolně nežral nic, na souš chodil rád - a byl tam dlouho, do vody nešel klidně celý den. Co jsem dělal špatně, že mi záhy umřel? Měl jsem tam malého, asi od srpna - neměl důvod zimovat.
Díky, Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 10:48 Muž Legioix [574] Re: pokojové
To poznáš časem po čuchu, kam se schoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 07:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: pokojové
To, žes ho nenašel neznamená, že ho sežral. Může být i daleko, umí se pohybovat po souši, on jí i k životu potřebuje. V tvém maličkém akvárku šťastný nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 07:17 pokojové Re: aladar
vse jsem hned prohledal ale nilde.Vim na 100 procent ze bylo akva dobre zavrene-Je pravda ze colek tyden nezral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: pokojové
Čolci nejsou hadi,aby zblafli stejně velkého jedince,budeš muset odsunout nábytek,možná zítřejší práci a kontrolovat trus kočky a papouška :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: pokojové
Stačí malá škvírka a uteče, pořádně prohledej pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 19:48 pokojové – ondra
ahoj.Dnes se mi z akvaria ztratil čolek.Byli tam 2 a už je tam jen 1.Akvarko bylo dobre přikryté a tak nevim co se stat.Nemohl ho ten druhý sníst?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:48 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: pokojové
Nechci být hnusná ale tohle co si sem napsal je převážně všechno zde v atlasu u čolků napsaný... tudíž například pro mě nic novýho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 16:34 pokojové – zkusenosti
Chci vam řict par informací o čolku:
1)Čolek může žít s krevetkama.Mam je takhle asi pul roku a nežere je.
2)Čolek může zdrhnout z akvaria.Vyškrabal se po haddicce a byl pryč.Nenašel sem ho.
3)Čolek nežere suché krmeni(pouze v nouzi)
4)minimální akvarium pro čolka je tak 10litrů ale s poklopem
5)vůči rybám není agresivní a ani ony k němu
6)minimální teplota pro čolka je 15 stupnu a maximum 24 stupnu
7)Doporučuji koupit na burzách(v praze ryby a rybicky a ziva exotika)
8)Potrebuje hodne porostle akvarium na prolezani
9)Musí se nějak dostat nad hladinu se nadechnout(kytky Vallisnerie nebo vystupek)ale není to nutnée
10)čolek stojí v průměru 40kč
11)V pripade onemocneni se poradte s experte,Je na nejaké leciva náchylný.
S pomocí pište na mailto:ondrapec@seznam.cz a já vám rad poradim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 17:27 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – larvy
Fotka k příspěvku Dnes při takovým větším čištění nádrže jsem objevila larvičky :-) sice jen dva kousky ale i tak to stačí na to že jsem si nevšimla nakladených vajíček... potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 03:14 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: tyna181190
Fotka k příspěvku Radek je kromě divokých živorodek a jiných zaměření, právě přes ocasaté obojživelníky na slovo vzatý odborník. Jeho chovy jsou pozoruhodné a znalosti obdivuhodné.

Kdo má zájem, ať nahlédne do jeho galerie na BioLib.cz -

- např. www.biolib.cz/…

V našich druzích se ještě vyznám, ale jinak jsem oproti Radkovi úplný "žabař" - viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 15:36 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovnícičolek východní
Já se tedy také přiznám bez mučení že je mám v akváriu ve kterým mají možnost vylézt na kořeny trčící nad hladinou... ale je to tak vše... teď už se mi dlouho nestalo že by měli suchou pokožku ale dříve, když vylézali (hlavně v létě) na kořeny měli kůži lehce na šedivělou...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6689