Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Synodontis multipunctatus - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Synodontis multipunctatus - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 14:25 Dušan2 Re: xx
Nejsem si jistý, ale mohl by to být on, rybičky má často už napytlikované. A vždy jsem ho tam viděl. Ale vždy na prodejní výstavě, většinou akva-tera, prodává rybičky a rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 14:04 xx Re: Dušan2
Nebyl to pan Ešpandr?
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 13:21 Dušan2 Re: zikyc
Ty moje Velifery nejsou ještě dospělé. Kupoval sem je v říjnu v Hradci na výstavě od nějakého staršího pána, na těch prodejních tam je vždy a to byly poloviční, ještě tak aspoň o třetinu musí vyrůst. Proto ta nízká ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 09:09 Simla Re: PaDa
Teď by mě jenom zajímalo, kdyby se jim náhodou zachtělo se rozmnožovat :-D (rozhodně je teda hormonálně stimulovat nebudu, jediný hormony co vlastnim je antikoncepce), jakej asi k tomu zvolej způsob, jestli to jsou kříženci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 23:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Simla
Simla napsala: Takže jsem si objednala brambory a dodali mi řepu
To jste si spíš objednala kaviár a přišel rybí salát ;-)
Jako Multipunctatus jsem viděl nabízet skoro cokoliv, co má puntíky (hodně puntíků) :-(
Dokonce i jeden poměrně renomovaný prodejce mi na přímý dotaz řekl, že multipunctatus v jeho nabídce nejsou vlastně multipunctatus, ale hybridi, že ty pravé sežene, ale... no
Jak už tu někdo psal, vodítkem je cena, pokud stál do sta korun, kukačka ani náhodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:14 Simla Re: xx
Fotka k příspěvku Mě to bylo od začátku divný, že maj jinej vzor, jenže byli hodně malý, a tak jsem si myslela, že třeba postupem času barvu změní, jako je to u některých jiných druhů. Takže jsem si objednala brambory a dodali mi řepu a já si toho ani nevšimla. hmm Ty souboje řešit nebudu, asi si fakt nic neudělaj, každopádně se mi zdá, že se jim u tlamovců dost daří, rostou jako z vody a taky jsou přiměřeně drzý. Jenom škoda, že nemůžu doufat, že ta samice, co má plnou tlamu jiker, tam má peřovce. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:17 hamster Re: zikyc
V dnešní době je mezi nabízenými peřovci velká část kříženců. U některých druhů, jako je Synodontis multipunctatus, Synodontis petricola, Synodontis polli, je cena u čistokrevných ryb (např. z přírody) hodně nad 500 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 18:42 xx Re: zikyc
Ten eupterus je u Dušan2. To co má Simla může být kdoví co včetně nějakého hybrida, podle té jedné fotky to poznat nejde, bylo by to jen tipování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 17:46 Muž zikyc [79] - SumciRe: xx
Nechápu podle čeho jste určili, že je to Eupterus coze coze Podle zbarvení je to opravdu bud multipunctatus a nebo ještě možná Polli a nebo petricola, ale páč ty se sem moc nevozej tak bych to určil jako multi.... A to pohlaví určíš podle urogenitální papily, u samců je vystouplá a protažená do špičky, u samic je zanořená v kůži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 17:13 xx Re: Dušan2
Ty fotky takhle stačí.

Ta první je eupterus a u toho dalšího váhám - připadá mi jako Synodontis ocellifer. Zkusím se podívat doma, jestli nenajdu přesné popisy nebo obrázky.

www.mageo.cz/…

nahoře je ocellifer, pod ním je velifer pro porovnání

kdyby měl tvůj peřovec delší hřbetní ploutev, řeknu že je to velifer, rozhodně je mu dost podobný

Odkud ho máš a kolik stál? Byl to odchyt-import nebo byl z ČR-odchov?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:51 Dušan2 Re: xx
Něco jsem nafotil a přihodil do mého profilu, ale není to nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Simla
Chtělo by to lepší fotku, takhle se dá jednoznačně říci jen to, že to zcela určitě není multipunctatus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: xx
Jo, je to tak, už jsem to tu i nahlašoval jako chybu, ale nějak to zapadlo ;-)

xx napsal: eupterus. Stářím mění barvu a vzorování.
Pěkně je to vidět tady: web.mit.edu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:03 xx Re: Dušan2
Jenže ten co je v atlase jako eupterus je opravdu mladý eupterus a to co je v atlase jako velifer je pro změnu dospělec - eupterus. Stářím mění barvu a vzorování.

Můžeš ty svoje dva druhy vyfotit tak aby byly vidět z boku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:19 Dušan2 Re: xx
Třeba zde: rybicky.net/fotogalerie.php… mé prezentaci mám vyfocené jen velifery.
Přihodil sem tam fotku i toho druhého, ale lepší sem nenašel : rybicky.net/nadrz/3215/19.jpg Jinak v atlase jsou oba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:15 xx Re: Dušan2
Máš někde vyfocené ty eupterus a velifer - pro porovnání? Zajímají mě rozdíly mezi oběma druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 14:36 Dušan2 Re: Simla
Péřovce Mám také ( 2x Synodontis eupterus: asi ty co máš ty, a 2x Synodontis velifer), a také se často perou, ale jen vždy ty dva stejný, ale taky se jim ještě nic nestalo, podle mě jen blbnou, jinak jsou v pohodě. To praní, pokud jsou v pořádku bych neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 13:44 Žena Danila [4489] - SumciRe: Mapuli
Synodontis eupterus to téměř jistě není, mám je v nádrži.http://rybicky.net/nadrz/2265/nahled/50.jpg Co se týče rvaní mezi sebou, mám dva a ti se rvou velmi často, ale navzájem se nezraňují, tudéž to neřeším.Co se týče rozmnožování, množí se pouze po hormonální stimulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 10:25 Mapuli Re: Simla
Synodontis eupterus, choval jsem je taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 10:15 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Simla
S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o iný druh synodontisa. Uvedené ryby sa vytierajú najmä po aplikácií hormonálnych látok, v akváriu nad 200 l. Bohaté skúsenosti s uvedenými rybami a ďalšími minimálne 9 druhmi tohoto rodu má známy chovaeľ pán Ešpandr z Rychnova nad Kněžnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 09:48 Simla – synodontis multipunctatus
Fotka k příspěvku Mám v nádrži Malawi tyto sumce, které mi prodali jako Peřovce kukaččí, výborně se jim tam daří, ale mám pocit, že se jedná o jiný druh peřovce. Jak se určuje pohlaví? V nádrži 240l mám 3 ks, dva se spolu v poslední době hodně rvou, jsou staří cca 1 a 3/4 roku. Máte někdo zkušenosti s odchovem těchto sumců?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 988x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6618-synodontis-multipunctatus-chov-odchov