Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 16:27 Žena shaula [20] – Neznámý potěr
Zdravím, před 14 dny (26.2.) jsem zjistila, že mi v akvárku plave jakási neznámá maličká rybička. Tehdy měla asi 2-3 mm, teď je jich celkem 7 ve velikosti od těch 2-3 mm po asi 6-8 mm. Netuším, o jaký druh se jedná, protože akvárium je nové (založené 9.2.), zařízené pouze rostlinami a obývají ho šneci (piskořky, okružáci, levatky). Žádné ryby v něm nemám, takže nejspíš jsem vajíčka donesla s nějakou rostlinou. Byla jsem z toho tak překvapená, že mě celých 14 dní nenapadlo řešit nějakou speciální potravu. Krmím je zatím rozdrobeným vločkovým krmivem Dajana Tropica Basic. Až dnes mi došlo, že bych si měla asi zjistit, jestli nepotřebují něco jiného. Pročetla jsem poctivě celé toto téma a vesměs nejvíce se doporučují buď živé vylíhnuté artemie nebo prachové krmivo pro potěr. Má cenu ještě v této velikosti řešit speciální krmení nebo můžu pokračovat v těch vločkách? Nemám vůbec představu, jak velké jsou ty artemie a jestli pro ně už nebudou moc malé... Jestli má cenu se jimi (artemiemi) ještě zabývat - pochopila jsem, že to není s nimi (odchovem a odlovem) zas tak úplně jednoduché...
A abych byla upřímná, ani nevím, čím se krmí dospělé ryby, jestli stačí vločky nebo se všechny musí krmit i živou potravou? Nikdy jsem to nezjišťovala, akvárko mám určené do budoucna pro krevetky a tyto rybky jsou tak docela nečekané překvapení :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Podle teploty, dva tři dny před rozplaváním potěru... přidal jsem malé okružáky, po třech dnech opatrně trochu výměna vody a ještě granulky... a pak už povětšinou artémie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:23 Maq
LiborSprysl napsal: Hele já plném výtěru bet (cca 300 kusů) dám těsně před rozplaváním granulek 5 do 15 litrů vody. Když se voda vyčistí, tak ještě jednou přidám a pak jdu na artémii, jinak s tím nic nedělám nedělám.
Dovolím se přeptat abych tomu úplně porozuměl: Výrobce uvádí postup, že nálevníci se nechají líhnout ve flašce a pak se vylíhnutí po troškách dávají k potěru. Vy prostě vhodíte granulku do vytíračky a necháte to líhnout přímo tam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 21:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Humbal89
First Bites není špatný, stejně tak prachový třeba od Sery. Ale lepší je mít připravenou trepku a pak artemii, mikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 19:40 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jifi
Já ním krmím black molly a jojo chytl, pěkne se rozkrmili a jak sou už teď větší už je to zbytečně moc jemný tak dávám větší :) ale na první 2 týdny si myslím akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 18:29 Muž Jifi [675] Re: kmara
Jak se daří s krmivem? Chytil se na něj potěr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 20:23 Muž kmara [10] - CichlidyRe:
Diky dneska jsem koupil to first bites od Hikari, tak uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:56 - Re: kmara
Skús toto.No a nezabúdať na kvalitnú vodu.
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kmara
S úspěchem používám sera "vipan baby", JBL nanoBel, klasika je "liqimin", je toho spousta. Odchovám ale jen nenáročné ryby - halančíky, kardinálky, čichavce (těm můžeš dát i usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu), galaxky, ...
Samozřejmě že na "živým" budou lépe prospívat. V první fázi dávám čerstvě nalíhlou žábronožku, a pak už jedu grindal, ten je taky jemňoučkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 16:43 Muž Jifi [675] Re: kmara
Třeba Hikari prodává úplně prachové krmivo. Jmenuje se to "First bites". Tím jsem bez problémů krmil i rozplavaný potěr dania perlového, a to jsou docela mrňousové. A v pohodě jsem je odchoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 16:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
Krmit nepřiměřeně velkým krmivem potěr cichlid je tak trochu nesmysl a jednoznačně příčina... Zbytky houpou vodou a navíc je potěr se schopen i dávit. Takže něco pro potěr a ono to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 15:11 Muž kmara [10] - CichlidyRe: NHKG
Poter mam spolecne s rodicema v jedne 200 l nadrzi.
Po nejakem krmivu se dneska podivam, ale vypada to, ze bude asi problem s tou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 15:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kmara
Iporagensis se od Brazilské liší jen velikostí. Máš potěr v samostatné nádrži? Jak velké a jak vybavené? Jakou tam máš vodu ( z velkého akvária)? Potěr je mnohem náročnější na kvalitu vody než dospělé ryby.

Zkus koupit žloutkové krmivo pro potěr. Případně mražený plankton, ale u toho nevím, jestli není moc velký.


Pokud žrádlo plivou je buď moc velké nebo jim nechutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:51 Muž kmara [10] - CichlidyRe: jamajcan
Parametry nevim, nikdy jsem je neresil. Kdyz se divam, tak ty vlocky vezmou do huby a zachvili vyplivnou. Vcera jsem jich mel cca 200, dneska tam bude uz jen cca stovka.
Btw. Jsou to perletovky iporangensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:47 jamajcan Re: kmara
Perleťovek brazilských jsem odchoval pěkných pár tisíců.Zkus nachytat živé krmení/buchanky,perloočky/.Spíš si myslím, že problém bude někde jinde.I na suchém krmivu se dají odchovat bez problémů.Co parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:41 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravim, potreboval bych poradit.
Mam par perletovek ve 200 litrech, za tu dobu, co je mam se ted asi po seste vytreli.
Ale este nikdy se mi nepodarilo poter odchovat. Vzdy postupne umirali a nevim cim to je.

Ted uz mam rozplavany poter a rad bych ho konecne udrzel.

Muze mi nekdo rict kde je chyba? Umiraji hlady?
Krmim rozdrcenymi vlockami a tycinkami pro cichlidy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 18:11 Muž infernus [12] Re: LiborSprysl
Díky, zatím nemám zkušenost a bojím se aby nepadly hlady. Voda je průzračně čistá.Moje vytíračka má 11 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: infernus
Hele já plném výtěru bet (cca 300 kusů) dám těsně před rozplaváním granulek 5 do 15 litrů vody. Když se voda vyčistí, tak ještě jednou přidám a pak jdu na artémii, jinak s tím nic nedělám nedělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 13:57 Muž infernus [12] Re: LiborSprysl
Na jak dlouho ty 2 granulky vydrží? Mám to tedy chápat tak, že i přes to že voda nemá mlhavé zabarvení a očima žádný pohyb nevidím, těch nálevníků ze 2 granulek protogenu je ve vytíračce až až a oni si je najdou? :)

Nemusím tedy přidávat ze stříkačky kulturu nálevníků vypěstovanou v lahvy ani first bites od hikary?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: infernus
Dávám přímo - úměrn počtu ryb. Ve vašem případě dvě až až...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 08:51 Muž infernus [12]
Ahoj, prosím Vás, nikde jsem se nedočetl, jak se krmí nálevníkem. Mám kulturu z protogenu, je to taková do bíla zakalená voda, okem žádný pohyb nevidím. Ve vytíračce se mi rozplavaly 4ks danio galaxy. Vím, moc toho není ale na začátek jsem spokojený. Kolik ml toho nálevníka a jak často mám dávkovat? A předpokládám že někam do sloupce kde se ryba zrovna zdržuje že?
Edit: Jo a ještě v návodu od protogenu je druhá možnost pár granulek aplikovat přímo do vytíračky. Doporučujete to když odjíždím třeba na víkend? Chodím do práce, takže můžu krmit pouze ráno a večer.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:37 RBSC Re: DanH, RadekH1
Slanovodní žábronožky nejsou na obsah kyslíku, oxidu uhličitého, atd. tak citlivé jako většina sladkovodních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:31 Muž RadekH1 [129] Re: DanH
líhnu artémku bez vzduchování. Přesněji v tomto www.google.cz/… a líhne se to celkem dobře. Asi to nebude 90% ale pro hobby akvaristu to stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:24 DanH Re: 21evynka
Protože se to všeobecně doporučuje :-D . Upřímně, přesnou příčinu neznám, ale myslím, že jde spíš o ten pohyb vody než o kyslík ( pokud tu teď plácám nesmysly, tak se omlouvám ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:46 21evynka Re: DanH
Dobre dekuju mpc. Jen... Proc se ta voda musi stale vzduchovat? Co se stane, kdyz je dam do navzduchovane vody, ale dale uz vzduchovat nebudu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:26 DanH Re: 21evynka
Ještě jednodušší je tzv. odskořápkování ( dekapsulace ): 150 ml vody, 5g vajíček, vzduchování, nechat jednu hodinu, pak přidat 180 ml SAVA bez přísad, vajíčka budou žloutnout, jakmile zoranžoví ( cca 5 min. ), vyndat, propláchnout ve vodě a je to. Nauplie jsou chráněny pouze tenkou blánou. Pokud je používaná nádoba na 150 ml moc velká, tak podle mě není problém zvýšit množství všech "přísad" ve stejném poměru. Výhoda je ta, že nauplie pak rovnou můžeš hodit rybám a navíc mají vyšší výživnou hodnotu ( nespotřebují energii na protržení skořápky ). Další výhoda je ta, že nehrozí, že odsaješ pár nevylíhnutých vajíček a kusy skořápek. Pokud chceš, tak je můžeš zase nechat klasicky líhnout. I v tomto případě mají vyšší energetickou hodnotu ( je tam jen ta blána, skořápka už není ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: 21evynka
Těžké ...
čím víc se s tím babrám tím je to horší , do třílitrového průhledného kyblíku od křupek s kohoutkovou vodou mrsknu zarovnanou polévkovou lžíci jakékoli jedlé soli , zakvedlám s tím , strčím do toho vzduchování , půl hodky probublám , pak tam fláknu kávovou lžičku vajíček ,přiklopím víkem a dám nad to 2W ledku , při pokojové teplotě se to cca po 20ti hodinách začíná hemžit , do 30ti hodin je vše vylousklé .
Požívám tuto www.akvarista.cz/…

odsávám to stříkačkou s nasazeným brčkem , vypnu ledku a vzduchování , malou baterkou posvítím na čistej kus dna , do dvou minut se žábra shrotí u světla , naberu procedím přez monfil , propláchnu a potěr může dlabat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:44 - Re: 21evynka
Nie, nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:31 21evynka – dotaz
Mam takovy maly dotaz .. Dnes jsem byla v obchode a tam mi rekli, ze je tezke odchovat zabronozku solnou (lihnutim) je to pravda? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 16:44 Žena Raviolka [2154] Re: RadekH1
Díky, myslela jsem si to. Na kšeft ryby nedělám, ale pro hobby akvaristu jako jsem já (krmím artémkou v několika akváriích) to asi stačit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 14:15 Muž RadekH1 [129] Re: Raviolka
mám to cca rok a párkrát jsem to použil. Jen když se mi vytřou ryby. Mám jeden pár, tak to není tak často. Ale funguje to a to je důležitý. Mám po výtěru cca 40 rybek a pro ty to bohatě postačuje. Já jsem s tím spokojen. Určitě to není pro nikoho, kdo tře ryby na kšeft, ale pro hobby akvaristu jako sem já, super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 14:00 Žena Raviolka [2154] Re: RadekH1
A kolik té artémky se v tom dá vyprodukovat? Že bych to zkusila, nebo spíš tu dekapsulaci, krmím artémkou docela hodně a ta "nečistota" mě taky čím dál tím víc otravuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 23:21 Deepinpeat Re: RadekH1
já bych to používal taky :-D, ale když jich člověk potřebuje několik, tak je poněkud výhodnější vyrobit si "device" z věcí běžně a za darmo dostupných v domácnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2015 21:21 Muž RadekH1 [129] Re: Deepinpeat
Používám toto. A docela to jde.

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:30 Deepinpeat Re: blegon
To určitě možné je, buď se dají dekapsulovat před líhnutímm nebo je mnohem lepší pro potřeby separace líhnout bez vzduchování v nějakém kelímku se separační přepážkou. Náklady nulové, efekt obrovský. Jen je potřeba to postavit, nalít vodu, po uklidnění nasypat na hladinu vajíčka. Tímhle způsobem můžeš mít artemku při pečlivé manipulaci téměř úplně čistou. Fotka zařízení je ode mě někde ve vláknu k artemiím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:23 radim Re: blegon
nepoužívá se na to sada sítěk s různou velikostí ok?
abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:11 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Pepan
Vždy to nechám 15min bez vzduchování aby se to usadilo(vajíčka plavou vždy na hoře).
Potom tam dám na 10min svítit baterku oni se tam ty artemky shromaždí a pak je osaju.
Je ale pravda že vždy nějaké vajíčko nasaju,ale nevím jak to udělat aby tam nebylo žádné zdá se mi to nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: blegon
Možná střelím do prázdna, ale jak separuješ artemku od vajíček. Ono to vypadá, že ta mimina sežerou skořápky z vajíček, ucpou se jim střeva a uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 10:45 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Potřeboval bych poradit v čem dělám chybu.
Často se mi teď stává že po nakrmení potěru g.megasema vždy pár ks umře :-O.
Krmím 3x denně+měním ob den vodu.
Potěr je vždy pěkně nažraný má oranžové bříško plné artemií a chová se ok,ale pak vždy pár ks leží na dně mrtvích.
U předchozího potěru se mi toto nestávalo.
Nevím jestli dávám třeba velké dávky a potěr se přecpe na tolik že z toho až umře.
Díky za radu X-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 04:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: infernus
Už je naštěstí po nich... jestli byla ta slupka čerstvá a ne sušená, tak je tam všechno možné, jen asi ne to co člověk k rybám potřebuje dostat... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 13:52 RBSC Re: infernus
Ahoj. Můžou být(asi i oni tam budou). Nejlepší by bylo to někomu strčit pod mikroskop.
Tekutinu bych odebíral ze středu.

Jestli je to zakalení způsobené životem, poznáš to například zvýšením osmotického tlaku(odeber vzorek, do kterého nasypeš sůl - zákal zmizí za několik hodin), eventuálně možná taky silným bodovým světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 11:49 Muž infernus [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, vesele velikonoce. Prosim Vas, jak poznam rozmnozeneho nalevnika? Cca druhy den mam ve vode z jezirka bananovou slupku. Na druhy den se udelal mlecny zakal. Je to ono? Jak timto nalevnikem krmit? Odebrat tekutinu z jakekoliv casti vodniho sloupce, nebo posvitit v pritmi do sklenice a odebrat shora? Diky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 14:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: honza259
Samozřejmě záleží především na velikosti potěru. Já krmím potěr skalárů už od velikosti 1 cm výhradně grindalem aniž bych ho velikostně třídil. (Skalárek si poradí se stejně dlouhým červíkem jako nic.)
Gavůnkům bych ho pro jistotu asi třídil a to tak, že grindal vložím do vyšší nádoby s vodou, kterou rozvířím. Větší grindal jde ke dnu, drobnější je rozptýlený ve vodním sloupci, který se přecedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 22:29 honza259 – potěr
Dobrý den, mám dotaz, jestli mohu krmit potěr Duhovky diamantové (gavůnek diamantový)grindály???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: ludasvoboda
přímo s tímto krmivem ne, ale používám jiné od stejné firmy a jsem velice spokojený. Asi mi dají za pravdu i jiní kolegové, že se jedná o velmi dobrého výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:15 Muž ludasvoboda [2] – instantní artemie
Máte někdo zkušenosti s instantními artemiemi od firmy Ocean nutrition? Odkaz na toto krmivo: krmivo-pro-ryby.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 04:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadekH1
No oni se o ni snažit budou v rámci očisty, ale stejně něco zbude co by mladým mohlo pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 16:16 Muž RadekH1 [129] Re: LiborSprysl
Myslite tu tabletu hodit dovnitr toho kvetinace? To by asi slo, pokud ji nesezerou rodice, kteri dno kvetinace stale cisti. Ale za pokus to stoji. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadekH1
Pohodil bych "na dosah" červenou tabletu...pokud ji ostatní nesežerou, bude "prášit"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 13:54 Muž RadekH1 [129]
Ahoj. V pondělí jsem našel na dně květináče se mrskat malý hrbouše. Zatím tráví žloutkovej váček. Leží na dně a jen tak se mrskaj. Dočetl jse se,že tato fáze trvá cca 4 až 5 dní. O víkendu jsme nebyli doma a tak nevím kdy se vylíhli. Blbé je, že zítra (ve středu) až do neděle zase nebudem doma a nebudu mít možnost je přikrmit. Chtěl bych jich konečně odchovat víc jak 6, ale vždy se vytřou v blbou dobu. :-)
Jak dlouho je schopen potěr vydržet bez přikrmení? Nebo jak se o to postarat aby vydržel?
Už doma líhnu artemii, takže bude čím je krmit, ale mám strach aby nepopadali hladem po tu dobu co doma nebudu.
Vím že se to tu teď řeší ohledně pavích ok, ale to je ryba co sama hned plave a něco si najde.
Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6532-krmeni-poteru?od=51