Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to parmička?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jaká je to parmička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:52 Muž Yirka [9126] Re: mnammnam
Existují i parmičky pětipruhé, podívej se do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:34 Muž mnammnam [23]
Ahoj lidi, minulej tyden sem si kupil 4 parmicky stvorpruhe. V akvaristyke mi ji dali ale len doma sem si vsiml ze dve maji 4 pruhy jak obvikle pozoruju na fotkach a dve z z nich maji 5 pruhu. Muze se jednat o jiny druh? Dik za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 23:55 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Silent
Odkazu je na googlu sice spousta, ale nikde neni vyobrazena. Vsude se toci jeden obrazek, kterej se shoduje stavbou tela, tema teckama na boku, ale oko je jiny.
Kazdopadne je to asi to nejblizsi co se da k teto rybe najit. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 23:53 R Muž Silent [5949] Re: xOB
Nummifer je starší asi už neplatný název pro Jacksoni. Já je kdysi u jednoho chovatele viděl, ale to už je pár let. V nových knížkách jsem ji nenašel vůbec, jen v 10 let starým atlasu. Zkoušel jsem hledat na Googlu a tam je těch odkazů spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 23:51 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Silent
Nemas nejakej odkaz na s fotkou vyobrazeni?
Vsude jsem nasej jen Barbus Jacksoni (nummifer by mela byt nejaka variace) a i ta se celkem podoba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 23:50 R Muž Silent [5949] Re: xOB
Podle mě je to Parmička třískvrnná Barbus nummifer. Pochází z Afriky. U nás se chová dost zřídka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 23:18 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Yirka
Perletova to neni urcite (uz quli velikosti)
Hasseltova taky ne, ma jiny oci.
Dneska jsem prolezl mozny i nemozny stranky o rybach, ale v zadny galerii jsem ji nenasel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:26 Muž Yirka [9126] Re: xOB
Zkus si najít parmičku Hasseltovu či perleťovou (samičku) a porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:51 Muž xOB [83] - Cichlidy – Co je to za parmičku
Fotka k příspěvku Netusi nekdo co je toto za parmicku?
Mel jsem tri kousky (ted uz jen dva), prakticky za tu dobu co je mam (cca 5let) nerostou, jikry nekladou. Delka tak 13cm.
Pokud by mel nekdo zajem, tak venuji, ci vymenim.
Ale hlavne bych se rad dozvedel, co ze to je zac.
Kdyz jsem je tenkrat kupoval, tak prodavac tvrdil neco o tom, ze jsou vypestovany v nejakym klastere, ale co je pravda nevim. V te dobe jsem rybam vubec nerozumnel (ne ze by to bylo lepsi :-D )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:16 R Muž Silent [5949] Re: Diego
Parmička rhodeská

Barbus barilioides. Pochází z tropické Afriky. Voda neutrální, teplota nad 23 stupňů. Pro chov větší prostorné nádrže. Má ráda stín z plovoucích rostlin. Dorůstá cca 7 cm. Hejnová. Stačí? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:13 Muž Diego [72] – Pozná někdo jaká je to parmička?
Fotka k příspěvku Nazdar,pozná někdo tuto parmičku?Dík za odpovědi. :-O Omlouvám se za kvalitu foto,ale je hrozně rychlá.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2032x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6393-jaka-je-to-parmicka?od=51