Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zřizujeme akvárium - TV Nova

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zřizujeme akvárium - TV Nova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:41 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Usine
Přesně tak, vodu hadicí přímo do akvária a vše v pohodě. V odchovných nádržích s odrůstajícíma rybkama, měním několikrát týdně 90% vody spoustu let a nikdy žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:32 Usine Re: Miras
Co je na tom špatného. Já to tak dělám. Chtěl bych tě vidět jak necháš někde v bytě odstát 100 litrů vody. To by ze mě manželka neměla moc radost. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:24 Muž Miras [111]
tak nevim, nevim, ale podle toho pána v růžuvé košilce :-) se voda nemusí nechat ustát, jen jí tam nalijem, přidáme ustalovač a fertig, to je rada :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 16:34 Muž poltergeist [3] Re: Bammaboy
taky jsem to viděl, celkem slušný a zmínili se i o CO2, jako bylo to slušný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 12:42 Muž Bammaboy [0] Re: Lorsson
jo já sem to taky videl celkem hezký palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 12:33 Lorsson – TV Prima
Tak jsem pred chvili nahodou zapnul Primu a v Receptari tam byla kraticka reportaz o tom jak mit krasne rostliny v akvarku, docela se mi to libilo a akvarko bylo hezke palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 07:24 R Muž Silent [5949] Re: Petr007
Ne, čeká se na díl "Co dělat při hromadných úhynech ryb."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 06:54 Petr007
von už loskuták skončil z tim vysílaním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:31 Muž Yirka [9126] Re: Horác
Tak nějak si nemůžu pomoct, ale opravdu mi připomínají D :) alibora s
Adélou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:24 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Johan
Tady na webu by určitě dostali 100% za obří akvarijní-jezírko :-D
ta rybička co si přinesli byla už lehce tuhá ... ale změnila barvu a obživla smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:21 Muž Johan [4945] - Rostliny
tak to bylo přímo mega akva. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:14 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Horác
Opravdu dobrý díl :-D Poučný narozdíl od Loskutáka smich
tady to můžete shlédnout: www.stream.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Horác
Já už to viděl a je to tak! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 18:57 Muž Horác [3942]
Právě jsem s dcerkou dokoukal večerníček ... takže vím, že zejtra bude "Pat a Mat : Jak si pořídili akvárium". Ač jsem tento díl ještě neviděl, mám takové tušení, že to bude přínosnější, než celej Loskuták smich ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 11:38 houbeless
Mozna jsem prilis podeziravej, skeptickej a nespravedlivej. Ale muj nazor je takovy, ze jakykoli podobny porad neni o tom, jak neco spravne udelat, ale o tom, jak neco prodat, pripadne zpopularizovat - a tim padem zvysit obraty.
Neni prece jejich cilem rikat - snazte se to delat bez chemie, nektere rostliny tam nedavejte, nejsou akvarijni. A zarivka staci "normalni", ... cilem je prece zvysit zisk "zadavatele" (?).
Chytnou se lidi, co to zahlidnou, jinak by je ani nenapadlo mit akvarko - takhle jim to prijde pekny a modni ... a jak to cele dopadne je nepodstatne, ne?

Priklad ze zivota - uklid drobku - z plovouci podlahy. Jak na to? No zametou se, ne? NIkoli! Na to je specialni malej vysavac na baterky. Zena prisla s tim, jak je to uzasny. Ani by ji nenapadlo to zametat, to je proste prezitek. A nezajima ji, ze ten vyrobek je naprosto nefunkcni, ze desetkrat dele nez by to zametla honi kazdej drobek - s mizernym vysledkem a pritom produkuje desnej rachot. Proste pusobi reklama a jsou lidi, kteri se ji nehcaji ovladat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 11:17 Muž spooky [11] - AsieRe: David
No tak ja mám asi iného výrobcu, ale písané to tam je.
Mne ide v podstate len o jedno. Nie je lepšie dať rybičky na 14 dní do karantény ako liať do akva rôzne sračky(rozumej liečivá). V podstate ide o to, že keď kúpiš ryby, môžu byť úplne zdravé a je podľa mňa zbytočné zaťažovať akva a ostatných živočíchov v ňom úplne bezdôvodne chémiou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 10:17 David Re: spooky
Před nějakýma 25ti léty nebyl v prodeji ani acriflavin, ale pouze trypaflavin ve formě prášku. Po celou dobu co dělám akvaristiku, používám jen staré metody(acriflavin, trypaflafin, sůl a teplota) a nikdy jsem neměl jediný problém. Každý máme své zkušenosti a těch se držíme.
Nedalo mi to a na návod jsem se mrknul. Mám tady acriflavin od Dajany a není tam žádná zmínka o tom, že je silnější než malachitová zeleň. Máš li zájem, tak ti ten návod tady přepíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 10:12 Muž spooky [11] - AsieRe: David
Nespravil chybu ?
Tak si prečítaj návod k Acriflavinu, mám ho pred sebou a citujem:
Roztok acriflavinu oproti roztoku malachitovej zelene pôsobí účinnejšie, ale pre jeho škodlivosť na vodné rastliny je potrebné tento roztok radšej používať na prevenciu, liečbu alebo dezinfekciu v prostredí BEZ RASTLÍN.
Inak ja mám skôr dojem, že to tam lial Preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 10:08 Muž wayn [79]
Tak Nova nezklamala. Kdybych to měl oznámkovat jako ve škole, tak 4 - občas něco dobře, ale celkově dost špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 10:05 R Muž Mrakoplash [1776]
Osobne si myslim ze nejvetsi blbost byla, to vpusteni vsech ryb najednou. Zminoval jich asi 50 ? to je celkem darda ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 09:46 David Re: houbeless
né každý má možnost mít doma 5 akvárek, aby mohl při zakoupení více druhu, ty od sebe izolovat.

A pak ta kritika malachitové zeleně. Možná to bude mým věkem, ale nikde jsem nezaslechl, že tam lije malachitovou zeleň. A pokud to byl acriflavin nebo trypaflavin, tak neudělal žádnou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 09:45 houbeless Re: David
aby od sebe vzajemne nepochytaly nemoci? Nepredpokladam-li, ze byly puvodne vsechny ve stejnem akvarku i v prodejne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 09:40 David
S karanténou naprosto souhlasím, ale nechápu proč by měla být nějaká karanténa, když pouštím nakoupene ryby do akvárka ve kterém ještě žádné ryby nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 00:08 Nobody
Celé to bylo poněkud zmatečné,ale dneska tomu nasadili korunu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 21:58 Muž Johan [4945] - Rostliny
Tak to se mi líbilo, takovej pěknej přeřek. Když se Gondík ptal na tečky na roslině (výtrusné kupky na hnědovce) Skála odpověděl: "to je normální, to ke křídlatce hnědé patří." No, křídlatku do akvárka nedávejte :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 21:47 Muž Miras [111]
tak už je to tu smich dnešní díl: www.nova.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 21:25 Muž spooky [11] - Asie – Re: Zakladanie akva
Len technická info: Aj na Slovensku chytáme Novu.
Nedá mi zareagovať na tento "seriál o akvaristike".
Pozeral som to od prvého dielu až po ten dnešný. Moja priateľka sa ma dnes opýtala prečo to stále pozerám, keď pri tom vždy strašne nadávam. smich
Podla mojho názoru nielen v akvaristike platí že keď máš povedať kravinu, tak radšej mlč.
Môj osobný názor na tento seriál je jednoduchý: KATASTROFA.
Ak si niekto podľa tejto znôžky blbostí postaví funkčné akvárium, tak je u mňa borec.
Neviem teda kto je to ten pán Skála, ale podľa toho čo tam tliachal by si mal prečítať nejakú príručku pre akvaristických začiatočníkov. :-(
Neviem teda či vôbec niekedy mal akvárium, ale podľa toho ako tam dnes vypúšťal tie ryby aj s tým bordelom čo si dovliekov v sáčku z akvaristiky, by som povedal že asi ani nie. A liatie tej hnusnej malachytovej zelene do akva, ktorej sa každý vyhýba ako čert krížu, namiesto normálne 14 dňovej karantény, tak to je na mňa vážne moc. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 21:04 Muž Killer [133] - SumciRe: Andynka
nesmíš věřit všemu co řikaj..
co se týká karantény,tak já používam normální akvárko s pavíma okama nebo mečovkama jako karanténu - maj tam dobrý prostředí.. Pokud si něco přinesu, tak mi neni líto gupy nebo mečovky vyhodit..
další věc nevim jestli je to funkční,ale prej ta chemie funguje místo karantény - přijde mi to jako hovadina - každopádně léčiva už pár let nepoužívam.
S Horacem plně souhlasim..naposledy sem si přitáhnul domu apistogramy ze 2 krámů,všecky vypadaly OK, tak za 2 dny měla kakadu krupičku, což mě nasralo, protože ostatní ryby byly v pohodě ještě 2 dny..díky tomuhle mi zbylo z 16 ryb jen 9 + moje ryby v akvárku, který nemoci většinou vzdorovaly..snad jen jedna byla slabší a byla brzy obalená - tak sem jí vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kalahare
se nediv
komplet=>instantní akva=super honič vody, nej osvětlení a super cena stačí nalít vodu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:51 Muž kalahare [11]
Karanténa je přeci pro amatéry. A přinést si kvalitní vodu z akvaristiky a chrstnout jí do akva, tak to pomůže k lepší rovnováze tone smich

A jinak se mi zdálo, že mu v tom akváriu všechno vlaje, připadalo mi, že tam má velký proudění? ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:34 oldkiwinka
gondíková: jé, ono mu to chutná (čichavec žral)
a ta... přísavka ... nám bude čistit akvárko?
Atd.Atd... Není to moc vhodný příklad pro začátečníky...
A mohli si taky něco o akvaristice přečíst... To to ten chlap bude všechno dělat za ně? Myslím, že ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:28 Muž Horác [3942] Re: Andynka
Že jsem tak smělý ... kolikpak nemocí rozpoznáš takhle "vod voka"? Možná krupičku? (A kolikrát ani tu ne). Ony totiž nemoci mají tzv. inkubační dobu, a ta je, jak známo, bez symptomů ... Uvědomuješ si vůbec, jakou radost mají prodavači z lidí, kteří uvažují stejně jako Ty? Oni totiž (velmi brzy) přijdou znovu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:23 Muž matlala [798] - Rostliny
dnes jsem se válel smíchy a ještě do teď me s toho bolí břicho
otíci smich
Gongíková 10x smich
karanténa není potřebná a chemie je nutná! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:15 Štěpán Re: Andynka
Ale ale! To jsou věci. Takže karantenu ne a necháme si vychcípat celý akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:48 Andynka Re: Criple Fishx
Karantena neni zas tak důležitá. Pouze v případě, že se ti rybka nezdá v pořádku. V karanténě stejně nevytvoříš stejné prostředí jako v akváriu, ve kterém rybka pak bude. Akorát jí tím budeš víc stresovat :) O tom mluvili v minulém dílu. Že si máš rybičku prohlédnout, než ji koupíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:45 Muž Criple Fishx [5]
Mam dojem ze se ani nezminili o karantene :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:02 Žena Voloďka [59] - Tetry
Fakt mám chuť zavolat do toho záznamníku-volejte novu (nebo jak se to jmenuje) a zeptat se zda neexistuje nějakej pořad nebo NĚCO co se týká chovu akvarijních ryb-prostě akvaristika a vše kolem toho.....čekám, že odpoví, ať se podívám na jejich stránky na záznam Gondíkových spotů a bude po ptákách hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:01 Muž kalahare [11]
No určitě se nepasuju na experta, ale to asi nebylo dnes moc vhodný pro inspiraci začínajícím. Neslyšel jsem nic o zaběhnutí akva a ta malachytka? A ta špinavá voda za pytlíků? Aby tu pak Gondík nezakládal téma: Pomoc, umřela mi rybička, a pak další :-O Aspon doufám, že Adélka si taky nepořídí akva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:58 Žena Voloďka [59] - Tetry
Každej má jinej vkus... Nejvíc jsem se zasmála Gondíkové jak básnila o tom, kdyby tam tak mohlo být takovejch 30přísavek co by se přicucly na sklo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:58 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Mrakoplash
to sem nějak nezaznamenal..každopádně sem od toho čekal víc..a hlavně sem nečekal že tam daj pokojovou kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Killer
Maj tam oboje ;-)+ hromadu dalsich ryb vpustenych najednou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:53 Žena pavliina [50]
Ať žije chemie :-D Jsem nevěděla, že při vpoustění rybiček se tam vylejvá voda z toho pytlíku coze A o nějakém přidáváním vody z akva do pytlíku taky aní zmínka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:51 Muž Killer [133] - SumciRe: Voloďka
No tak mě dneska docela zklamali..
1) vraneček nemá v akvárku co dělat..
2) nejsem si tim moc jistej,ale mam pocit že místo přísavky thajský tam maj otíka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:51 Žena Voloďka [59] - Tetry
Tak jsem zase z toho nic neměla hmm Na otázku kolik rybiček si můžeme do toho akva dát, odpověděl....jakože neodpověděl, jen že dole by měly být rybky co žijí dole a nahoře by měly být rybky co jsou většinou nahoře. Popravdě jsem netušila, že hnědou řasu žerou rybky a že zelená řasa za den dva bude fuč. Kdyby to fungovalo doopravdy, tak tu není polovina fóra co tu je napsaná a nekupovaly bychom si drahý přípravky hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:32 Muž poltergeist [3] Re: RAP
ale afričani krásný palec jako určitě tam měli zdůraznit to zaběhnutí, nevím no furt mi tam něco chybí, ale hlavně že něco je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:16 RAP Re: Miras
Spíš měli zdůraznit zaběhnutí akvárka. Gondíková furt omílá jen odstátou vodu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:04 Muž Miras [111]
no nevím, ale 50ks rybiček do toho jejich akva se mi zdá dost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 15:01 Žena Dinamit [68] Re: el_Barto
Mno, jestli spojit Odbyt s rybičkama, aby to bylo k něčemu, tak pak by Nováci mohli natočit zase nějaký nekonečně stupidní nekonečný seriál. Dva hrdinové. On a ona. Ona pracuje v akvaristice, on miluje rybičky... :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 00:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Pro nevědoucího to vypadá,že je vlastně akvaristika jednoduchá,hlavně koupit ty všechny,,důležité věci",pak pár kamínků,nasypat písek,zasadit rostliny(jedno jaké a jedno kam)nalít vodu a co nejdřív vypustit rybky,které ač se k sobě vůbec nehodí,tak ale krásně ladí barevně.Toto je politika TV Nova-rychlý pořad,který bude mít sledovanost,ale zas nebude příliš složitý na mozek,ona by to Adélka stejně nepochopila i kdyby to bylo ještě jednodušší.
Pak Skala se živí zakládáním a provozováním akvárií,zákonitě tomu musí rozumět(jinak by už zkrachoval),otázka je,jaký prostor mu TV Nova dá na složitější otázky- chemie vody,její parametry,druhy ryb a jejich nároky,stejně tak s rostlinami,způsob a druhy krmení,nebo intenzita osvětlení a proč má být taková,nebo maková.Pochybuji,že tento prostor dostane.
Na počátku vlákna kdosi napsal,,A co jste od toho čekali?" Měl velkou pravdu,protože tento pořad slouží pouze pro to,aby konkuroval jinému,na jiné televizi.
Sám tento pořad sleduji jen ze zvědavosti,v jaké kvalitě bude podávána informace k divákovi,ale myslím si,že na akvaristických webech se vedou kvalitnější a odbornější diskuze.
Vím,je to pořad,,jak založit akvárium",ale informace,třeba o vodě,jsou důležitější,než kam si nasypat písek.Zvlášť pro začátečníka.
Ta kombinace půdního filtru vedle jemného písku byla pro mne také divoká,ještě by tam mohli dát Geophágy. ;-) Rád si počkám,jak se pořad vyvine,za zatím nedostatečné informace nedávám vinu panu Skalovi,ale TV Nova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 23:44 el_Barto
necetl jsem to cele, ale vazne se zamyslete nad tim kdo by treba jen 2h porad o zakladani akva sledoval? vy? proc? po pul hodine by vas to prestalo bavit, ptz by neprinesli zande novinky, na co by pak takovy porad byl.... klidne tenhle prispevek smazte, mate dobry nazor an to ze ten poradje fakt blaf, ale uprimne vic rozumite vice rybickam nez marketingu.... aby vydelali prachy musi delat i takove naprd porady, a aby jste meli v okoli dost akvaristik, musi ybt dost lidi co jim kazdou chvilku umre ve vode jejich teraristicka kytka, co jim umiraji rybicky a co si kupuji predrazene vyrobky ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 8333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6143-zrizujeme-akvarium--tv-nova?od=51