Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vydělá akvaristika jako obchod?

 

NápovědaFórum » Obchody  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vydělá akvaristika jako obchod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 22:18 Muž exit [116] - Rostliny
Podhoubí pro podnikáni v akvaristice je v čr celkem nepříznivé.Známy se už asi třikrát stěhoval kvůli lidské lenosti.Jednou to měl vedle hospody a do schodů cca 10 a lidi remcali že je to do schodů a vedle hospy.Pak to dal do přízemí a to zas lidi brblali že nemaji kde parkovat,při tom bylo 15 metrů vedle parkoviště.Lidi by nejradši vše zadarmo a až do domu anebo kdyby mohli autem vjet až do prodejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2012 19:53 georgeczk2
Taky přidám něco k zamyšlení...Já osobně se divím,že se vůbec někdo odváží otevřít si obchod,ať už jde o cokoliv.Protože v čechách není vůbec prostředí vhodné k podnikání.Navíc je neuvěřitelné,co všechno si český zákazník dovolí a na druhou stranu,co jim zákon umožní si dovolit.Další českou specialitou jsou majitelé eshopů,kteří,místo aby se starali o svůj obchod,otravují radši život konkurentům,například tak,že si objednají na dobírku nějaké normálně neprodejné,neobvyklé a drahé zboží a pak si ho nevyzvednou,tak že pak zůstane prodejci jako ležák.Sám podnikám už deset let a je mi z lidí špatně.Jenže já prodávám služby a dá se říci,že na nich jsou lidé závislí,tak že to řeším chceš,nechceš,táhni jinam.A to nemluvím o armádě parazitů,kteří se na pracujících lidech pasou,a za každé zbytečné povolení si nechají královsky zaplatit a nebo pokutují.Říká se tomu,státem povolená loupež.Jako by nestačilo,že energie,doprava,nájem a celkové náklady jsou nastaveny tak,že kdo chce podnikat a všechno dělat legálně,nepřežije ani první rok,akorát si naseká dluhy.Za pár let tu nebude už vůbec nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.11.2011 16:19 Muž snehulda007 [850]
Já to vidim takhle: Asi jsem ze starý školy a nebo mladej a blbej,ale já preferuju kamenný obchůdky. Když něco schánim tak si to nejdřív omrknu na netu,abych věděl jak se pohybujou ceny a jaký jsou druhy atd. a pak jdu do obchodu a v případě pochybností se poradim,nechám si zboží předvést a pokud neni cena přemrštěně vyhnaná nahoru tak výrobek koupim. Důvodů proč moc nenakupuji na netu a v "řetězcových" akvaristikách je několik. Když to objednám přes net tak platim poštovný a někdy i balný takže cena naroste. Pak jsou tu problémy s reklamací-musim výrobek zabalit a odnést na poštu,cestou se může balík stratit....atd. Takže já radši jedu 40km do Braníka a tam je moc pěkná akvaristika,za pokladnou stojí usměvavá paní,naproti pokladně krásný aq a když si můj tříletý syn chtěl prohlýdnout "tu placatou libu" tak mu paní majitelka přinesla stoličku,aby líp viděl a mě mezi tím obsloužil její kolega k mojí maximální spokojenosti. Takže moc bych si přál,aby takovýmhle obchodníků jejich živnost vydělávala. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2011 11:45 Žena petulinakk [2016] Re: HaDaS
Čtete mi myšlenky, já to takhle prorokuju už nějakou dobu... obchody v pravém slova smyslu zůstane jen několik, kde to jinak nepůjde - čerstvé potraviny, kadeřnictví... a zřejmě i obchody se živými zvířaty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2011 11:42 HaDaS Re: Semtex
Měla to být spíše otázka a já bych odpověděl ... Je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.11.2011 11:41 HaDaS – A co na to jíti z druhého konce?
Někdy když čtu problémy maloobchodníků, velkoobchody jsou mi nesympatické, tak je mi velmi smutno. Proto tady dám do soudku takovou malou věštbu, která budiž, možná pro někoho, inspirací v jeho dalších podnikatelských aktivitách.
Vsuvka na začátek : Jsem vděčným návštěvníkem Zoo Braník a Danily si velice vážím za její přístup, který na Internetu člověk nenajde, byť by byl sebe citlivější.
Věštba : Jednou se malé obchůdky stanou jen jakousi předváděcí, chcete-li vzorkovou, prodejnou. Takovýto obchůdek poslouží lidem k tomu, aby si zboží osahali, podívali se a poslechli si, jak daný výrobek funguje v reálu. Obchodník bude takový poradce, který doporučí výrobek dle jeho nejlepšího uvážení, včetně poskytnutí základních informací. Předá potencionálnímu zákazníkovi aktivační kód, který když je vložen do internetového formuláře, poskytne zákazníkovi zvýhodněnou cenu, či nějaký ten dárek navíc, a obchodníkovi bude následně připsána provize. Doplňkovým servisem bezesporu budou konzultace při aplikaci výrobku a ostatních nezbytností proto, aby vše fungovalo jak má, a to přímo u zákazníka, za předem danou, předem avizovanou částku.
Ano, zní to jako pohádka, ale mnoho z nás, včetně mne samého, takto již nějaký ten pátek funguje, a to v různých oborech. Říká se tomu různě lobbování, poradenství, dozor a kdo ví jak ještě.
Reklama : Chce-li někdo zavést podobný a fungující režim ve své podnikatelské činnosti, ať neváhá, a s radostí se na mne obrátí. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 11:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Není problém fungovat jako Kamenný obchod a e.Shop dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2011 11:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Pepan
S tím bych nesouhlasil, elektroniku nakupuji přes internet v e-shopech už pár let a párkrát jsem i reklamoval bez sebemenších problémů, a naopak jsem jednou reklamoval v malém kamenném obchodě s hodně velkými problémy, takže je to spíš o lidech ;-) Nakupování přes internet je pro lidi s nedostatkem času výhodnější a kolikrát rozdíl v cenách u dražších věcí také není zanedbatelný, ale je pravda že nelezu po krámech a nenechávám si předvádět věci které potom nakoupím přes e-shop :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 07:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: ondra
To je bohužel obchod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2011 07:36 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Danila
V podstatě platí, že děláme reklamu firmě XY a ještě ji za to platíme. To je super job.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 07:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Udělat rámcovou předváděčku mohou. Sdělit, že podrobná bude až po realizaci prodeje nesmí. Takže na to bacha !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2011 07:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Danila
S podobnými praktikami se setkávají třeba i majitelé menších obchodů s elektrotechnikou. Příjde zájemce, nechá si zboží podrobně předvést a pak to nakoupí v supermarketu nebo v internetovém obchodě. V tom druhém případě ale může být velká sranda při reklamaci. Proto třeba někteří prodejci vysvětlí jenom rámcově a sdělí, že důkladná předváděčka bude po realizaci prodeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2011 05:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Milá Dáši, a teď ještě můžeš čekat davy zájemců o rybičky, kteří tě začnou bombardovat žádostmi o levné asijské neonky nebo izraelské skaláry, které jsou v perfektní kondici. A možná, že ti ještě lidé začnou spílat, jak na nich nekřesťansky vyděláváte, protože přece "v novinách psali" :-) a pro mnohé co je psáno, to je dáno. rybicky.net/clanky/799-kdo-necte-akvarium-zive-nemuze-byt-dobry-akvarista. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2011 23:08 Žena Danila [4489] - Sumci
Akvaristiku dnes může dělat jen šílenec...

Je pravda, že akvaristiky se dneska ruší a není divu...

Klasickým příkladem je člověk, který k nám přijde, nechá si ukázat techniku (či jiné zboží), vyptá se nás na naše zkušenosti a na ideální výrobek pro svoje akvárium, nechá si zboží vybalit a předvést a pak si suverénně opíše z krabice typ načež se usměje a odchází - objednat na netu....s dobrým pocitem, jak na to vyzrál a ušetřil... sad

Pro mě katastrofální ztráta času...

Doporučuji užít si podobné triky, dokud se ještě najdou prodejny a prodavači,kteří dokážou vysvětlit a poradit... Ubývá jich...

Danila a ZOO Braník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2010 14:04 Žena bluedream [245] Re: Tessee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:34 Žena Tessee [6] Re: Danila
a kdepak v Praze to bude? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 21:51 Muž karelpavel [18] Re: Danila
Vynikající - držím vám palce !!!! - ale né jen všechny svoje, ale i celé naší rodině :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2010 21:27 Žena Danila [4489] - Sumci
Samotná akvaristika je schopna si na sebe asi vydělat, ale je pravda, že bych to asi neriskovala... Navíc drtivá většina akvaristů má doma ještě nějakou tu další zvířenu

Náš nový obchod v Praze bude akvaristika i chovatelské potřeby, hlavně proto, že by mi přišlo škoda nevyužít svoje střední veterinární vzdělání a deset let na veterinární klinice...Takže kromě obojků a žrádla i kompletní poradenství a některá veterinární léčiva... A samozřejmě i nějaké ty létací a savčí živočichy ano :)
Takže u nás najdete asi tak 70 akvárií, včetně jednoho výstavního 2.500 litrů a kompletní sortiment pro akvaristiku a k tomu všechno pro kočky, psy ,hlodavce, letce a jinou havěť.
A k tomu všemu tam bude Danila a Zikyc, kteří to otevřeli hlavně proto, že už u nich doma pro samý zvířata není kam šlápnout (o akváriíích nemluvě) smich a taky proto, že akvaristika a zvířata jsou jejich největším životním zájmem a koníčkem. Jo a taky máme rádi lidi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 17:32 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Raskenius
muzu se zeptat jaky obchodu to jsou ?? sem taky z Prahy a zatim mam oblibenou akvaristiku ve Strasnicich nakupoval tam kdysy davno i muj tata :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 09:12 Muž Raskenius [3]
Také přidám svůj názor. Sjezdil jsem tady v okolí svého bydliště (Praha) hodně krámečků a superobchodů a všude jsem to viděl na způsob chovatelských potřeb. Takže ani tady v Praze se asi jen samotná akvaristika neuživí!
V Internetovém obchodě ještě rybičky nekupuji. Tam zatím jen takové jako Elektro atd. U rybiček bych do doho po internetu šel jen kdybych si mohl ten vybraný kousek přijít někam potom prohlédnout jak plave, jak tam mají čisto, jak ochotní ti prodavači jsou atd.
Ale ani to není záruka jsem v tomhle oboru zelenáč a když jsem před měsícem pořizoval své první akvárko tak mi v superobchodě - v Pet centru v Palladiu nacpali rybičky u kterých jsem pak doma u internetu a pak i dotazem ve třech dalších obchodech zjistil, že by se mi po čase, až by povyrostli sežrali. NO tak jsme hold milé rybičky jeli do Palladia vrátit a už mě tam neuvidí nakupovat ani náhodou!!! takže i na tohle pozor. Našel jsem si tři obchody, kde jsou ti prodavači i fandové do těch rybiček a tam se mi nakupuje nejlíp. A že jsem za poslední měsíc za rybičky a akvárka už dal 25 000 Kč tak u nich zůstanu - poradí mi (povětšinou dobře) a nebo když něco nemají tak seženou či poradí kde jinde (byť u konkurence) to mají.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 23:48 Buggy Re: jajaapaja
To máš pravdu lebo viem čo obnáša mať vlastný obchod cez tie hory papierov po zákaznikov ktorý nevedia nič a aj tak ťa budú poúčať. Ale ako sa vravý náš zákaznik, náš pán smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:41 Muž jajaapaja [174] Re: Buggy
Jestli začít nebo ne to musíš vědět jen ty sám.Záleží jak se na to citíš.Vtom ti asi neporadíme.Nevíme jakého máš obchodního ducha?Jakou máš povahu ,jestli se umýš prosadit?Nebo jestli jseš stávej panenko v koutě?Jaké máš podmínky,atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:35 Buggy Re: Yirka
Takže nájom je asi dobrý ako vravíte.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 20:46 Muž Yirka [9126] Re: Buggy
Neuvěřitelně nízká cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 20:37 Buggy Re: Yirka
Nie nikde nie je chyba a možno v tom že naše mesto má iba 14 000 obyvaťeľov.
A priestor má 6,5 krát 5m a sklad 3krat3m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 18:58 Muž Yirka [9126] Re: Buggy
To je levnější než pronájem bytu. Jestli jsou v tom opravdu i ty energie tak je někde chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 18:56 Buggy Re: zrada
No mal som jednanie s predajcom a zistil som že prenájom voda a elektrika činí spolu 160 eur. No neviem ale zase je to blízko centra a natú akvaristiku je zviknutý skoro každý z mesta. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 18:02 RAP Re: Nikola
Bohužel to bude pravda. Není to tak dlouho, co jsem viděl inzerát, že ji přenechá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2009 11:36 zrada Re: Buggy
Buggy napsal: čo by ste chceli nájsť v akvaristike na úrovni.

Dojeď se podívat do Sklorexu a uvidíš jak má vypadat a co má nabízet "Akvaristika na úrovni". Pak si dojeď do banky, předlož jim podnikatelský záměr a zkus si sjednat provozní úvěr. Na takovou slušnější akvaristiku bych to viděl asi na 5 mega. No a jestli máš dobrého obchodního ducha, umíš si vybrat kvalitní zaměstnance a nevadí ti pracovat 14 hodin denně, uživí tě to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 11:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Romy
Ani se jim nedivím. Podle mě to taklhe časem začne i s jinými rybami. Třeba Galaxy rasbory už v přírodě začínají být ohrožené, kvůli nadměrnému lovu. A nebudou to nejen ony.

Buggy. Mno seženeš si nejakeho dodavatele, on ti určitě dá svůj sortiment a pak už jen stačí napsat druh a kolik chces kusů, domluvíte se,že třeba každý pondělí mu napíšeš e-mailem obědnávku a třeba každý čtvrtek ti přijdou nové ryby (pokud mají i rozvoz ryb). Tak to chodí u nás
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 11:24 Buggy
A ešte vaše nápady čo by ste chceli nájsť v akvaristike na úrovni. Začal som rozmýšlať o otvorení obchodu vlastne preto že u nás v meste sú 2 akvaristiky jedna končí a druhá je oničom nemá vôbec rastliny a ak sa pozriete na ryby vidno že sú v zlej kondícii svečí o tom fakt že drží terčovce v 25 stupňovej vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2009 09:46 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: boruberry
Ano,to je další problém pro naše chovatele,asiaté mají menší náklady,tak si mohou dát i menší cenu.Jediná naše výhoda je ta,že naše odchovy oproti těm asijským jsou odolnější.
Jestli by se měl zakázat dovoz nevím,snad jen co se kaprovitých ryb týče údajně kvůli nemocem přenosných na člověka,ale ono to má dvě strany,odkud si myslíš,že pochází většina novinek?Jak by se pak sháněly zajímavé ryby?Nejspíš z Německa za dobře opepřenou cenu.
Jediný kdo vesele něco zakazuje je Brazílie vývoz eLek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 09:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Romy
Šéf dělá ve velké firmě co má export-import ryb a říkal, že to vypadá, že se v budoucnu zakáže dovoz z Asie a tudíž, že se u nás zase rozjedou chovatelé a my budem vyvážet do Evropy, protože u nás jich je hodně na evropské poměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2009 23:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Nikola
To může být i pravda,ale je to zas jen na úkor chovatelů.
Pro ilustraci:
V dnešní době desetitisícových platů je výkupní cena třeba neonek kolem tří korun za kus(podle množství) ve velikosti asi 2 cm .Za komunistů,kdy byla elektřina skoro za hubičku,a plat kolem 2-2500 Kčs to bylo deset korun.Tenkrát se na tom ještě dalo vydělat.Proč asi v dnešní době padá jedna rybárna za druhou???
Jediná možnost je vyvážet ven,ale to mají obšancované zavedené firmy,tak našinci nezbyde než prodat právě té zavedené firmě za mrzký peníz,nebo rozprodávat do akvaristik(pokud se s nimi dohodne),nebo po několka kusech,třeba na burze zákazníkům.

Další možnost je ta,koupit,,špeky",podařit se je rozmnožit a s těmi udělat díru do světa,což je velmi těžké a vyžaduje to znalosti.Nicméně je zde jen pár prodejců,kde se dají tyto ryby sehnat,kdyby se někdo chtěl pokusit. ;-)

No a jeden z důvodů je ten,že je mnoho nezkušených akvaristů,kterým ryby odcházejí,je jim to jedno,protože se přeci koupí nové.Stačí si projít zdejší fóra.

Jinak platí to,co psal PaDa,dnešní pet centra a jiné obchody hlavně živí to,co se nekazí,nemá dodatečné náklady a dlouho vydrží což je psí a kočičí žrádlo,vodítka obojky a další hromada věcí.Ony ryby(a nejen ony) vyžadují také nějaké krmení,výměnu vody,filtraci,občas přeléčit když je to třeba,a to zvyšuje náklady,tudíž prodejní cenu ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 23:30 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Buggy
Tak s dodavateli to je různé, ale vetsinou je to se vsemi tak, ze se kazdy tyden obednava nove zbozi a to se pak uhrazuje na fakturu a nebo rovnou hotove, zalezi na domluvě. Někteří dealeři jezdí po obchodech a vozi zbozí rovnou do obchodu, jiní posílají poštou. Co přesně chces vedět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 23:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Nikola
Tak ono možná taky kvůli podobným zverimexům mohou malé akvaristiky končit, už k nim nikdo nezavítá. Navíc v Praze si ryby člověk koupí nejlíp na burze, větší špeky v Nuselský nebo si zajede do Mělníka (tuhle větu teda píši jen podle sebe...).
Krmení, akvária, technika apod. vyjde daleko levněji přes internet. A občas ty patentky za 40 Kč nájem, výplaty a další režii neutáhnou, zvlášť když dneska je to s úvěrem na levačku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 22:52 Nikola Re: PaDa
To je zvláštní - mě naopak ve zverimexech řekli že ryby ještě celkem jedou. V jednom zverimexu v nákupním centru dokonce budou rozšiřovat sortiment ryb apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 22:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jarmil
Kolega z práce byl tenhle týden v jedné akvaristice pod Letnou, nevím přesně která, je to úplně mimo můj rajón, ale získal jsem dojem, že se jednalo o tu v Kostelní ulici. Každopádně je to prodejna, která je tam desítky let.
Když kupoval patentky, tak mu paní říkala, že v září už tam budou nějaký oděvy a že jsou sedmý nebo osmý v pořadí, co v Praze končej...
Je to sice JPP, ale věřil bych tomu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 22:32 Buggy Re: filipsi
No takže skúsenosti z obchodu mám dosť preto sa pítam či myslel z akvaristiky lebo celkove o obchode mám predstavu len som chcel nejaké postrehy akvaristov ktorý v tom chodia čoho sa držať. Potrebujem vedieť ako to je s dodávaťeľmy žrádla a rýb nič iné keďže mám veľa kontaktov ohľadne vtáctva, plazov,myší,zajacov a iného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:59 Muž filipsi [1295] Re: Buggy
Jak zaklady obchodu celkove, tak akvaristiky. Mimochodem, vetsinu "akvaristik" spis zivi prodej zradla pro kocky, psy, obojku, .....
Celkove myslim, ze je to hloupost, od tebe, se do toho chtit pustit. Protoze chtit ziskat zkusenosti a vedomosti o problematice obchodu (akvaristickeho), na tomto (i jinem) foru, je naivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:47 Buggy Re: Diego
myslíš základy obchodu celkove alebo akvaristického obchodu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:06 jarmil Re: PaDa
8 akvaristik?? to bude nejakej fake...ja vim jenom o jedny co se ted rekonstruuje,ale o zadny co zavreli nevim...muzete jmenovat nejake??
Myslim ze Akvaristiky nedostavaji tak na zadek jako chovatele..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 20:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Buggy
Dej si v nějaké akvaristice brigádu a uvidíš sám.
Jinak asi k tomu není nejlepší doba, třeba v Praze prý jen letos zkrachovalo nebo prostě jinak skončilo už osm akvaristik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 20:30 Muž Diego [72] Re: Buggy
Tak jestly máš vědomosti jaké popisuješ,tak bych otevření obchodu odložil na tu dobu,než alespon budeš vědět základy obchodu.A pak jestly ještě nemáš potřebné papíry atd.......... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 20:20 Buggy – Dilema - Začať alebo nie
Ahoj chcel by som od vás radu. Mám možnosť otvoriť akvaristickú predajňu skúsenosti s rybami mám dosť ale vôbec sa nevyznám v tom ako to vlastne funguje s dodávaťeľmi a inými vecami okolo obchodu, nevedel by mi niekto poradiť čo to vlastne obnáša mať vlastný obchod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 17:22 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Sid
Ano je to možné, již jsem tam dlouho (asi rok) nebyl, ale výběr ryb měli vždycky slušný. Je pravdou, že krupička se jim nevyhýbala ani dříve. Vaše zkušenost je smutná, ale bohužel to tak bývá ve více prodejnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 17:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Noxx
...v Krnově existuje již velkou řádku let zverimex, který je krásný, čistý a prostorný a evidentně prosperuje dobře - je v centru, mají min. 2-3 prodavačky a ceny více než příznivé. Stejně tak v Ostravě na Nádražní ulici...
Nejsem Ostravák, takže nevím, jestli je na Nádražní ulici více akvaristik, ale předpokládám, že je jen jedna - TROPIC.
Naposledy jsem tam byl před cca třemi týdny a nemám stejný dojem, jako vy... :-O
"Za pultem" dvě zpočátku docela sympatické ženy, ale to se dost rychle změnilo...
(Ale mohu si za to sám. hmm )
Hned zkraje po nasýsnutí do prodejních nádrží jsem si nemohl nevšimnout, že hned v několika (4?, 5?) nádržích jsou rybky osypány krupicí!
Jedna z těch dvou žen za mnou došla s tím, co si budu přát. Zeptal jsem se, jestli mají nějaký účinný prostředek proti krupičce. Prý ano - Conralck od TETRY. Načež jsem se jí zeptal, tak proč ho nepoužijí k léčbě "těch nemocných ryb a nechají je trpět?!..."
A bylo to... hmm
Zákazníci čučeli, mladá paní cosi prskala, já se znechuceně odporoučel...
Každá slušná akvaristika se v podobném případě snaží rybkám ušetřit trápení a neopomene akvária s nemocnými rybami zřetelně označit, třeba jako "karanténu".
TROPIC nikdy víc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:17 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Effouš
Přesně tak, cca před 10 lety, coby študák, jsem jezdil do Brna přes 100km a prošmejdil všechny akvaristiky, které jsem znal - a že jich nebylo málo. Jen na Lidické byly tuším 3-4, rozdílné kvality. Dnes? V Brně za něco stojí opravdu jenom Sklorex - Mekka všech akvaristů v ČR (+ ještě Vivarium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:08 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Toony
Sklorex je akvaristická speciálka a za ty roky co funguje, si vydobyli svoji pozici kvalitou. O tom nemůže být sporu. Žrádlo pro psy a kočky se tam žena majitele (majitelka) taky snažila propašovat (myslím že jednu dobu to tam i prodávali), ovšem pan majitel a zaměstnanci si chtěli udržet jméno a kvalitu v akvaristice, tak myslím že už jí definitivně odolali. Tohle je příklad obchodu, který jako jedna z mála akvaristik přesvědčil kvalitou a sjíždí se tam akvaristé z celé republiky. Dost často tam potkávám úplné zájezdy akvaristů.

A teď jiný příkad. Také v Brně, na Václavské, je zverimex. Mívali tam asi tak 40% akvaristického zboží, asi 10 akvárií a vždy, když jsem na rychlo něco potřeboval(mám to po cestě do práce), jako testy, hadičky, atd. vždy jsem to tam dostal. Teď to má asi 2 měsíce nový majitel a prodává se tam z 90% jen žrádlo pro psy, kočky a křečky. Z akvaristiských věcí už jsem tam nic nesehnal, ani pH test... zřejmě jen doprodávají zásoby, a už jen v jednom akváriu se potácí osamělá parmička žraločí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 10:36 Muž Malapa [494] - Afrika
Při dnešních cenách rybiček, to asi moc výdělečné nebude. :-( Vždyť mnohé rybičky stojí stejně jako před dvaceti lety. Vůbec nechápu, jak se to ještě někomu může vyplatit pěstovat, prodávat... Trend úpadku je vidět hlavně posledních 10 let, masové rozprodávání pěstíren, stejně tak veliký propad v kvalitě prodávaných rybek v akvaristikách. Nechci být pesimista, ale za pár let bude akvaristika hodně okrajový koníček, s několika druhy rybek, kdy akvaristika bude jedna, nebo dvě, ve městě.
Například akvaristika na Nuselské, v současné době asi nejlepší v Praze, má co jen já vím, už třetího majitele. Doufám, že tam současný provozovatel i kvalita vydrží! ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 8013x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6136