Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vybraná směs rostlinek - kolekce

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Vybraná směs rostlinek - kolekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: maryn
Asi ne. Příliš mnoho solitérů na tak malou nádrž. A ani cenově mi to nevychází nejlépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:32 Muž maryn [40] Re: Sid
:-) Takže spíše nepořizovat, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: maryn
Že kdyby se ujaly všechny echinodory z toho "setu", nebudou mět rybky kde plavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:01 Muž maryn [40]
Dobrý den, co říkáte na tento set?

www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 23:31 Muž grizly [145] Re: Petrisn
911 korun za rostliny do akvarka 50-100 litru???? Co ti poslali za druhy a kolik jich bylo???
Pri cene 25-35 korun za kosik, se ti do akvarka nevleze ani voda smich Ja mam za 750 korun 21 kosiku a osadil sem dva akvarka 240 a 112 litru. Pocitam, ze za mesic uz budu rostlinky vyhazovat, hnojim pmdd a rostou jako z vody. Byly krasne a zdrave, jenze po zasazeni si nektere spatne zvykaji na vodu, hyd. polysperma skoro cela zhnila, dalsi 3 druhy se jakz takz drzi, uvidime si zvyknou.Althernatea rubra uz roste v kvetinaci. Skoda prodavaji jako akvarijni i zcela nevhodne rostliny, takze spolojenost jen na 99%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:38 Usine Re: vesnicvan
5 x Echinodorus Bleherae tak to je mazec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 17:28 vesnicvan – Kolekce rostlin Aqua-Daho
Fotka k příspěvku Rad bych se podelil o zkusenost s objednavkou kolekce rostlin od AQUA-DAHO.
Objednal jsem kolekci pro 200-300l akva a slozeni bylo takoveto:

Cabomba Aquatica...3x
Egeria Densa...3x
Echinodorus Bleherae...5x
Echinodorus Muricatus...1x
Hygrophila Difforms...2x
Cabomba Piavhiensis...1x
Egeria Najas...2x
Vallisneria Gigantea...3x
Vallisneria Rubra Serpanta...3x
Vallisneria Asiatica...3x
SagittariaPlatyphylla...3x
Hygrophila Angustipholia...1x
Micranthemum Micrante Moides...1x
Limnophila Aromatica...1x
Hygrophila Siamensis...2x
Anubias Barteri Var. Nana...2x
Bacopa Amplexicaulis...1x
Myriophyllum Aquaticum...1x
Hygrophila Nervata...1x
Hottonia Inflata...3x
Lilaeopsis nov. Zelandiat...1x
Limnophila Sessiliflora...1x
Saggittaria Subulata...2x
Echinodorus Red Flaem...1x
Echinodorus Ocelot Green...1x
Echinodorus Uruguayensis...2x
Echinodorus Horemanii Green...1x
Anubias Tetra ploid...1x
Anubias Congensis...2x
Anubias Barteri...1x

Po nejake dobe mi asi 3 druhy rostlinek odesli, ostatni se postupne zpamatovavaji.
Vyhodnost koupe necht si kazdy posoudi sam.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 16:41 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Rom
No ono do 40ti litriku jich bude casem povicero "nevhodnych", hlavne svoji velikosti. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 09:54 Rom Re: Petrisn
Fotka k příspěvku Tak rostlinky dobro došli ano Balení a stav rostlinek super. S kamenným obchodem se to, podle mých zkušeností, srovnat nedá.

Anubias barteri var.nana
Alternanthera splendens
Alternanthera rosaefolia
Sagittaria subulata
Limnophila sessiliflora
Hydrophila polysperma
Ludwigia arcuata
Lysimachia aquatica
Rotala najean
Echinodorus horemanii green
Echinodorus Rubin narrow leaf
Echinodorus tenellus
Echinodorus bleherae
Echinodorus tropica
Egeria densa
Myriophyllum matogrossense
Vallisneria asiatica
Cabomba caroliniana
Bacopa amplexicaulis
Hygrophila difformis

Měl jsem celkem problém osázet 40l AQ. Nevýhodu kolekce spatřuji v tom, že každý kus je jiný druh. Ale je to spíš můj problém. Měl jsem to upřesnit v mailu. Jinak si myslím, že obsah kolekce byl zvolen podle mého požadavku (hlavně teplota) uspokojivě. Alternanthera asi moc vhodná není, ale uvidíme co se chytne. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petulinka
asi aby vydržela co nejdýl=)) mě to nevadí, když nejde pod vodou, dám do paludária :-D , ale ten kdo začíná tak z toho pak může být trošku smutnej..a co takový 12letý klučina, který má v 30litrech deset kytek, který pod vodou nemaj co dělat tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:08 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: NIKO
ale já narážel na Nejsou. Tyto rostliny - označované jako "terarijní" - narozdíl od třeba zmíněného anubiasu dokážou pod vodou vegetovat jen (různě) omezenou dobu. né nato co je a není vodní rostlina.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: NIKO
takže když dám do vody rajče, tak jí můžu říkat rajče vodní? to že tam vydží tejden nevadí, vydrží tam určitou dobu :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:42 Alofok – ---
Taky jsem koupila takto rostlinku (Hemigraphis argentea) a je terarijní,v akvárku roste dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:27 Rom
Tak jsem objednal kolekci pro 50l AQ. V mailu jsem zdůraznil, aby nedodali terarijní rostlinky. Celkem mne překvapilo, když jsem měl požadavek vhodnosti pro teplotu do 28°C, tak mi odepsali, že těchto druhů je málo. :-O Tak jsem zvědav, co přijde. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:47 Petulinka Re: isamik
No jo, ale v tom případě je to od nich sprosté...V popisku rostlinky mají i tvrdost vody, takže každý si myslí, že je to určitě akvarijní rostlinka vodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:35 Muž isamik [180] Re: Petulinka
Kseft je kseft...

Nevhodne rostliny: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:24 Petulinka Re: filipsi
Hm tak to jsem nevěděla, a proč tam nenapíšou na těch stránkách že je to terarijní? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:15 Muž filipsi [1295] Re: Petulinka
Ale mas je tam par tydnu. To ti s malou nadsazkou vydrzi i fikus. Vyzkouset to spis nechce, lepe je tomu se vyhybat. Vyzkouseno bylo mnohokrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:03 Petulinka Re: czmorph
Mám taky několik sazenic Acorusu v akvu ve vodě a rostou! Myslím že se jim daří dobře palec Spíš to chce vyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 09:53 Muž NIKO [527] Re: czmorph
...nejsou to treba "terarijni".... co je jim jedno jestli jsou jen ve vlhku nebo pod hladinou, myslim ze podobne se daji pestovat i Anubiasy ne?
Nejsou. Tyto rostliny - označované jako "terarijní" - narozdíl od třeba zmíněného anubiasu dokážou pod vodou vegetovat jen (různě) omezenou dobu.
Rostliny schopné dlouhodobě vegetovat emerzně i submerzně se označují jako "obojživelné".
Ty, které nevytvářejí emerzní formu, pak jako "vodní". :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 00:35 czmorph Re: Petrisn
No tak kdyz tam cpou terarijni tak to je pekne na prd..... nejsou to treba "terarijni"....myslim tim takovy ty co je jim jedno jestli jsou jen ve vlhku nebo pod hladinou, myslim ze podobne se daji pestovat i Anubiasy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 00:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Petrisn
No mně by to teda vadilo, když bych za to zbytečně zaplatil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:49 Petrisn Re: JouZee
No to je skvělé¨ :-O , tak to jsem je trochu přechválil. Myslel jsem že když je to kolekce, tak budou vědět co tam dávaj..Uvídím jak to půjde, jinech je tam dost, tak když se něco vyhodí tak to nebude vadit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:36 JouZee Re: Petrisn
Z těch objednaných rostlinek jsou tyto terarijní: Justicia schimperi
Hemigraphis minima
Hygrophila spec. red
Acorus
Ophiopogon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:25 Petrisn Re: Mrakoplash
Jo kokal jsem že tam asi dvě jsou spíš do teraria, tak až odejdou tak půjdou pryč.Nebo myslíš je vyhodit hned? Jedná se asi o ten Acorus, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re:Petrisn
jestli jsou ty cedulky z ty kolekce, tak je skoda ze tam mas i terarijni rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 02:10 Petrisn Re: Petrisn
Fotka k příspěvku Posílám ¨fotečku seznamu od AD pro aqua 50-10O l. Spokejenost.
Pro nevěřící tomáše že tohoje opravdyx dost posílám fotku jmenovëk.
PS: objednejte si méně a i přesto budete spokejeni potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:06 Petrisn Re: Petrisn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zýačínám sázet takže zasílam zatím tak první 1/3 dodávky z kolekce AD pro akvarium 50-100l.
Jsem mile překvapen kolik kytek se vyloupne z jednoho koše.Asi budu muset odpoledne podělit i kamarády ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 06:14 sakrbleK Re: frmol
Dobře,ale v podmínkách,při kterých se ty Vallisnerie pěstují submerzně nemá řasa ani šanci vzhledem k tomu,že růst je tak rychlý.Nehrozi přehnojení ani jiné zpomalení růstu u rostlin.Už dlouhou dobu jezdim do AD pro kytky osobně,vím jak to tam chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 01:40 Rom Re: Petrisn
Tak to jsou teprve fajn informace a hlavně fotečky, jak ta zásilka vlastně vypadá. Díky všem. Zřejmě budu investovat :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 22:05 Muž frmol [14] Re: SkrbeK
ne vsechny jsou pestovany emerzne, nektere pak vubec tak nejdou napr valisnerie, takze rasy tam nejsou vylouceny
a na zavleceni ti staci jedina spora...
mam je asi 14 dnu a vsechny rostou, cervenoliste zatim slabeji, ale budou Ok jen jim ta adaptace trva, valisnerie uz pousteji odnoze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:53 Petrisn Re: Alofok
Fotka k příspěvku Název Myriophyllum matogrossense
Země původu Jižní Amerika
Výška 20-50 cm
Šířka 5-8 cm
Světlo 75 W/100l
Teplota 22-28oC
Tvrdost vody 2-15odKH
pH tolerance 5,0-7,5
Objednávací kód M22
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:50 czmorph Re: Petrisn
Tak to vypada moc pekne.... taky si to objednam :) diky za inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:48 Alofok Re: Petrisn
Můžu se zeptat co je zač ta červená rostlinka???Děkuju za odpovědi
Vypadá jako Cabomba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:46 Petrisn Re: Petrisn
Fotka k příspěvku Ve čtvrtek v noci objednáno, ve čtvrtek potvrzeno e-mailem,a vzhledm k dnešnímu shonu, v pátek v 10:30 ve vaně. Sázet budu zítra - v klidu. Objednal jsem set pro aqua 50-100l, navíc jsem vzal dva kořeny a dostal jsem 2x malou sugitaria subulata gratis. Všechny rostlinky až na vallisneria rubra serpanta (některé listy trochu polamané - ale vzledem k délce asi pravděpodobné) a Myriophyllum matogrosse (amputace dvou stonků) vše nádherné a v pořádku.Uvidíme jak to poroste.

I k drobným poškozením dvou kusů dávám tomuto obchodu zatím 100% a můžu jenom doporučit - Teda tomu kdo hodlá trošku investovat - není to úplně zadarmo, set pro aqua vyjde na 911 - ceny s DPH a balné a poštovné ČD - 175.

Před tím než jsem objednL tak jsem se e-mailem spojil popsal nádrž a pak objednával - ochota a profesionalita 100%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 21:00 sakrbleK Re: frmol
Tak to mi vysvětlete,jak by taky mohly komerční pěstírny prodávat rostliny z řasama ?Když je pěstují na suchu,emerzně ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 18:48 Muž frmol [14] Re: Rom
mam kolekci pro 200 l, dobra kvalita, vsechny se chytly, siroky sortiment, bez ras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 14:29 Rom Re: filipsi
Dík za reakci. Svůj původní příspěvek jsem již upravil. Vím, že se to tady již probíralo, ale vesměs polemika o tom, zda to je či není vhodné a dobré. Chtěl jsem znát názor těch, co celý set koupili. :-) Děkuji, našel jsem rybicky.net/forum/4279 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 14:19 Muž filipsi [1295] Re: Rom
Nekde to tady uz bylo, hledej, udajne velke mnozstvi rostlin, spokojenost. Pokud absolutne nemas predstavu co a jak tam chces, je to asi dobra volba. Pokud uz vis, je lepe kombinovat sam, mozna draz, ale nebudes mit veci, cos tam nechtel dat a naopak budes mit jen ty, cos chtel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 14:08 Rom – Vybraná směs rostlinek - kolekce
Máte někdo zkušenosti s připravenými sety rostlinek pro AQ různých objemů, údajně pečlivě vybírany podle druhu, barevnosti, vzhledu a místem sázení? :-O Viz www.aqua-daho.cz/… nebo www.aqua-daho.cz/… (dole kolekce rostlin). Díky za postřehy od vás, co jste celé kolekce odebrali. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5931-vybrana-smes-rostlinek-kolekce